Sekce NOVINKY obsahuje netříděné, za (přibližně) poslední
měsíc přidané položky; slouží stálým zákazníkům, aby nebyli nuceni stále znovu
listovat kompletní nabídkou.
UPOZORNĚNÍ: Nejsou zde vyznačeny knihy a grafiky
zamluvené nebo prodané! Zda je požadovaný titul dosud v prodeji zjistíte v
KOMPLETNÍ NABÍDCE.
JAK KNIHY OBJEDNÁVAT? Označte požadovaný titul a pomocí
kláves Ctrl+C zkopírujte do schránky. Klikněte ZDE
(e-mail) a kombinací kláves Ctrl+V vložte text. Stiskem „odeslat“ namáhavá
práce končí... Nezapomeňte uvést svou adresu, příp. telefon. Po obdržení objednávky
vás budeme v co možná nejkratší době kontaktovat, sdělíme, zda jsou knihy dosud
k dispozici a požádáme o souhlas s připočtením poštovného a o potvrzení vašeho
zájmu.
Objednat knihy můžete rovněž pomocí tohoto formuláře,
případně i telefonem na čísle 602 456 314
PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O POPISECH STAVU KNIH, POUŽITÝCH ZKRATKÁCH A NAŠICH ZÁRUKÁCH
POŠTOVNÉ / DOBÍRKA (včetně balného a manipulačních nákladů) = 120 Kč / 1 zásilka (= balík do 15 kg – platí jen pro ČR)
K vyhledávání použijte funkci „Najít / hledat (na této stránce)“ z menu Úpravy (Ctrl+F)
AYMÉ, Marcel: ZELENÁ KOBYLA. Praha, Odeon, 1966, čtvercová M 8°, 314 (2) s., ilustrace, obálka, vazba a graf. úpr. Bohumil Štěpán. Pův. celopl. vazba s přebalem. Obal se stopami užití, na okrajích potrhán, knížka běžně čtená. [D04] 95 Kč
RANSOME, Arthur: TROSEČNÍCI Z VLAŠTOVKY. Kraha, KOD sv 45, 1960, 8°, 374 (7) s., ilustrace Kamil Lhoták. Pův. omyvatelná vazba. V dobrém stavu. [D04] 180 Kč
PELC, Jan: ...A BUDE HŮŘ. Praha, Panorama, 1990, 8°, 393 (5) s. Pův. brož. Dobře až velmi dobře zachováno, čisté, nepomačkané. První vydání (mimo samizdat) kultovního třídílného románu. [D04] 270 Kč
SAKI: LÉČBA NEKLIDEM. Praha, Odeon, 1989, 8°, 282 (6) s., il. Petr Poš, 2. vydání (první vyšlo ve Světové četbě v roce 1968) Pův. celopl. vazba s přebalem. Mírně čtené, v titulu raz. býv. majitele, na zadní straně obalu v dolní části nijak výrazná skvrna. Saki = Hector Hugh Munro. [D04] 65 Kč
SAKI: LĚCBA NEKLIDEM. Praha, Odeon, 1989, 8°, 282 (6) s., il. Petr Poš, 2. vydání (první vyšlo ve Světové četbě v roce 1968) Pův. celopl. vazba s přebalem. Ve velmi dobrém stavu, nečtené. Saki = Hector Hugh Munro. [D04] 100 Kč
KNÍŽÁK, Milan: BÁSNĚ 1974 – 2001. Praha, Votobia, Edice Poesie, 2001, 8°, 361 (7) s., il. autor. Pův. brož. Až na exlibrisové raz. v titulu velmi dobře zachované, čisté, nečtené - jako nové. [D04] 100 Kč
GUTH, Jiří (Jiří Stanislav Guth-Jarkovský): SPOLEČENSKÝ KATECHISMUS. Praha, Hejda a Tuček, bez data (cca 1920), 8°, 316 s. Pův. nakladatelská celopl. vazba. Vazba omšelá a otřelá, uvnitř dobrý stav, několik posledních stran s malými nažloutlými flíčky. Autor pracoval mj. i jako ceremoniář prezidenta T. G. Masaryka a stal se klasikem v podávání pravidel a norem chování ve všech oblastech života. Společenský katechismus je jeho první knihou v oblasti pravidel chování. [D04] 260 Kč
KOBOSIL, František a Stanislav KOLÁČEK: RODINNÉ DOMKY V ZAHRANIČÍ. Praha, SNTL, 1972, 4°, 307 (1) s., 518 vyobrazení, obálka, vazba a grafická úprava F. Krumphanzl, 1. vydání. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře zachováno, čisté. [D04] 295 Kč
NEČAS, Otakar: TERASOVÉ DOMY. Praha, SNTL, 1976, 4°, 169 (3) s., 421 vyobrazení, 4 tabulky, 1 vydání. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře zachováno, čisté. [D04] 370 Kč
EHL, Petr a Arno PAŘÍK a Jiří FIEDLER: STARÉ ŽIDOVSKÉ HŘBITOVY ČECH A MORAVY. Praha, Paseka, 1991, 4°, 173 (3) s., množství vyobrazení. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [D04] 330 Kč
ABENDROTH, Walter: SCHOPENHAUER. Olomouc, Votobia, 1995, 8°, 160 (8) s. Pův. omyvatelná vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. [D06] 230 Kč
BEDFORD, H.: KOUZELNÍK Z CIZÍ ZEMĚ. Praha, Melantrich, 1927, M 8°, 245 (1) s. Ind. polopl. vazba. Mírně čtené, zlacení na hřbetu vybledlé, celkově dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [B11] 160 Kč
BIEBL, Konstantin: NA DRUHÉ STRANĚ SVĚTA JSOU ČECHY. Praha, KPP, 1968, čtvercová 8°, 133 (5) s., výtvarný materiál doplněn fotogr. Bohumila Straky. Pův. celopl. vazba s obálkou. Kniha ve velmi dobrém stavu, obálka s mírnými stopami užití. [B73] 110 Kč
FREUD, S.: BUDOUCNOST JEDNÉ ILUZE. Praha, Volná myšlenka, 1929, 16°, 82 (2) s. Pův. brož. Velmi mírné stopy manipulace, dobře až velmi dobře zachováno, částečně nerozřezáno. [B55] 390 Kč
BRUKNER, Josef a Jiří FILIP: POETICKÝ SLOVNÍK. Praha, MF, 1997, 8°,365 (3) s., 2. upravené vydání. Pův. celopl. vazba s přebalem. Až na exlibrisové raz. v titulu ve velmi dobrém stavu, zřejmě nečtené. Slovník s ukázkami z poezie, upravená a modernizovaná verze Většího poet. slovníku z r. 1968. [D06] 140 Kč
DEML, Jakub: MIRIAM. MOJI PŘÁTELÉ. Praha, Odeon, 1990, V 16°, 229 (3) s., ed. Skvosty české literatury, typografie Jan Jiskra, v tomto sv. ještě povídka Nebe se jiskří mlékem. Pův. celokožená vazba s raženým ornamentem na přední desce a věcným názvem na hřbetu. Výborně zachováno. [D05] 180 Kč
KOMPLETNÍ NABÍDKA NAŠEHO ANTIKVARIÁTU
LICHTENBERG, Georg Christoph: APHORISMEN, NOTIZEN, ENTWÜRFE. München, Hanser, 1973, M 8°, 50 (2) s., frontispice, dvě ilustrace v textu, doslov Wolfgang Promies. Pův. brož. Mírné známkxy užití. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu); vložena navštívenka nakladatelství s originálním podpisem jeho zástupce. [D06] 180 Kč
TEIGE, Karel a Jiří KROHA: AVANTGARDNÍ ARCHITEKTURA. Praha, ČS, ed. Otázky a názory sv. 71, 1969, M 8°, 208 (4) s.ilustrováno, uspořádal a doslov napsal Josef Císařovský, 1. vyd. Pův. brož. Mírné stopy užití, flíčky na obálce,jinak pravděpodobně nečtený výtisk. [D06] 480 Kč
KOLÁŽ V ČESKÉM VÝTVARNÉM UMĚNÍ (autoři textu Karel Honzík, Jiří Kotalík, Marcela Pánková). Havlíčkův Brod, Galerie výtv. umění, 1969, čtvercová V 8°, 24 stran textu, 16 stran obrazových příloh (Martin Stejskal, Ladislav Novák, Ivo Medek, Libor Fára a další), text tištěn na silnějším papíru (dva odstíny). Pův. šití na dvě sponky. Mírné stopy užití. [D06] 460 Kč
FIDEL CASTRO A UNIVERSITA KARLOVA. Praha, UK, 1974 (v titulu 1973), M 8°, 39 (1) s., tříjazyčný text (španělsky, česky a anglicky), fotografie, náklad 820 výtisků. Pův. celopl. vazba se zlacením. Zadní strana vazby zašpiněna, jinak pravděpodobně nečtené. Projev kubánského vůdce z 22. června 1972 u příležitosti udělení doktorátu. Fidel Castro byl v červnu 1972 v Praze přijat s velkou pompou. Dostal zde nejenom kulovnici nebo bibliofilský výtisk Reportáže psané na oprátce v kožené vazbě, ale byl zahrnut i různými oficiálními poctami a vyznamenáními. Mj. jiné obdržel nejvyšší československé vyznamenání - Řád bílého lva I. třídy s řetězem, ale především titul dr. honoris causa v oboru právních věd z Univerzity Karlovy v Praze. Kniha je dokladem patrně největšího „úletu“ University Karlovy, navíc neoddiskutovatelně politicky motivovaného. Celý text a filmový záznam naleznete na http://www.ceskatelevize.cz/porady/10266819072-vypravej/ve-stopach-doby/1972/do-ceskoslovenska-prijel-kubansky-predak-fidel-castro-dostal-tu-rad-bileho-lva-s-retezem-a-cestny-doktorat-uk/ Titul pochází z neveřejného skladu někdejšího antikvariátu v Lounech, na předsádce je mimo identifikačního kódu připsáno rukou bývalého antikváře Dušana Vosyky slovo „Vzácné“, jímž Vosyka vpravdě nijak neplýtval. S ohledem na dobu vydání jde nepochybně o zajímavě mizivý náklad propagandistického tisku; absence jinak obvyklé ceny v tiráži naznačuje, že titul nebyl určen k běžnému prodeji. [D06] 2450 Kč
DUBROVSKÁ, Teréza: ČERNÍ A MODŘÍ PTÁCI. Praha, Neumannová, 1928, nestránkováno (66 s.), orig. 11 měděrytin Karel Svolinský, tištěno na ručním papíře Zanders, 200 výtisků. Pův. šité složky v orig. obálce. Obálka poničena, vyšisována, složky (knižní blok) v dobrém až velmi dobrém stavu (až na pár flíčků zcela čistý, nepoškozený). [D06] 390 Kč
HLAVÁČEK, Luboš: JAROSLAV ŠVÁB. Praha, NČVU, 1966, atyp. V 8°, 99 (1) s., 67 čb. vyobrazení, 8 dvoubarevných a 2 barevné přílohy, 1500 výtisků. Pův. celopl. vazba. Dobře až velmi dobře zachováno. Linoryty tištěny patrně z původních štočků. [B74] 350 Kč
PALKOVSKÝ, K. B.: OSKAR KOKOSCHKA. Praha, SNKLHU, 1958, 40 s., 64 obr., barev. přílohy. OBr. Známky užití. [B33] 120 Kč
FORMANOVÉ, W. a B.: PARTHENÓNSKÝ VLYS. Praha, SNKLHU, 1959, čtvercová 8°, nestr., 53 příloh, 1. vyd., 2000 výt., tištěno na pololesklém polokartonu. Pův. celopl. vazba s přebalem. Stopy užití a čtení, kniha v dobrém stavu, vazba čistá, obálka silněji poškozena potrháním. [B63] 180 Kč
ŠOLCOVÁ, Libuše: RELIÉFNÉ ZDOBENÉ ÚLY - ze sbírek muzea. Trutnov, Muzeum Podkrkonoší, 1981, V 8°, 11 volných listů, každý s fotografiemi a popisem, 1 list úvodu. Pův. skládaná obálka. Mírné stopy uskladnění. [B42] 90 Kč
GOLLEROVÁ-PLACHÁ, Jitka: LÁTKY Z PRAŽSKÉ KRÁLOVSKÉ HROBKY. Praha, SGŠ, 1937, M 8°, 27 (3) (2) s., 20 (40) příloh tištěných na křídě (vlevo foto originálu, protilehle kresebná rekonstrukce látek - Karel Vlček), úprava Ladislav Sutnar, soukromý tisk, 1000 výtisků, angl. a něm. resumé. Pův. brož. Dobrý stav. Na 70. aukci Aukční síně Prošek vydraženo za 800 Kč. [C11] 480 Kč
ATHERTONOVÁ, G.: DOBRODRUŽSTVÍ MLADÝCH UPRCHLÍKŮ. Praha, Lukasík, 1948, V 8°, 127 (1) s., motiv na vazbě (schodný s vinětou v titulu) a frontispice Zdeněk Burian. Pův. polopl. vazba. Hojněji čtené, ve vazbě volnější. [B24] 120 Kč
KOMPLETNÍ NABÍDKA NAŠEHO ANTIKVARIÁTU
KOMENSKÝ, Jan Amos: POLNICE MILOSTNÉHO LÉTA. Na Horách Kutných, Chráska, 1945, 8°, 45 (3) s., obálka a frontispice Jan Konůpek. Pův. brož. V horní části u hřbetu mírně poškozeno (taháním z knihovny), pravý roh se stopou po ohybu. [D06] 220 Kč
BALZAC, Honoré de: NEZNÁMÉ ARCIDÍLO. Praha, Petr a Tvrdý, sv. 1 edice Atom, 1921, V 16 °, 48 (2) s., graficky vypravila Berta Reifová. Pův. brož. Slušný stav. [D06] 120 Kč
ROBINS, Tom: HUBENÉ NOHY A VŠECHNO OSTATNÍ. Praha, Argo, 1998, 8°, 454 (2) s., 1. vydání. Pův. celopap. vazba s přebalem. Až na exlibrisové razítko v titulu v perfetním stavu, nečtené. Anotace vydavatele: Novomanželé Ellen a Vazoun se stěhují ze Seattlu do New Yorku, kde se chce Ellen prosadit jako malířka. Jedou tam v pečené krůtě, již vyrobil ženich nevěstě jako svatební dar bez jakýchkoli uměleckých ambicí. Nebyl by to Tom Robbins, aby to nedopadlo přesně naopak. Ellen dělá obyčejnou servírku v baru vedeném Arabem a Židem, stojícím přímo proti budově OSN, zato krůtu koupí Muzeum moderního umění a Vazoun se stane přes noc slavným umělcem. V románu vystupují navíc oživlé věci: Malovaný kolík, Lastura, Lžička, Špinavá ponožka a Guláš v konzervě, které za svými majiteli do New Yorku putují. Fantazie, hravost, inteligentní humor, jazyková vynalézavost a vypravěčské nadání jsou očekávanými atributy čtivého románu, jenž bývá označován za Robbinsův nejlepší. [D06] 175 Kč
MILTNER, Vladimír: MALÁ ENCYKLOPEDIE BUDHISMU. Praha, Práce, 1997, 8°, 237 (3) s. Pův. laminovaná vazba. V titulu exlibrisové razítko, horní rohy vazby se stopou po naražení, jinak čisté, nečtené. [D06] 145 Kč
VOKOLEK, Vladimír: ABSURDANDA. Brno, Atlantis, 1994, 8°, 273 (7) s., ilustrace Václav Vokolek, 1. svazek spisů V. V. Pův. brož. Velmi dobrý stav, nečtené. Anotace distributora: Ojedinělý projev zájmu o poetiku absurdity v české literatuře. V krátkých prózách autor rozehrává černý humor, sarkasmus a nadsázku, aby pojmenoval syrovou realitu světa. V důrazu na jazyk a jeho možnosti, na řezavou hru slov jsou Vokolkovy prózy u nás bez obdoby. Vyšlo jako 1. svazek Spisů Vladimíra Vokolka. Doslov Jan Vladislav. [D06] 120 Kč
(DYK, Viktor): FRANCOUZSKÁ POEZIE NOVÉ DOBY V PŘEKLADECH VIKTORA DYKA. Praha, NČSVU a SČB, 1957, 8°, 76 (4) s., orig. suchá jehla (signivána a datována tužkou) ve frontispicu a reprodukce kreseb v textu František Tichý, I. svazek knižnice Kresby a verše, výbor sestavil a ediční poznámku napsal Karel Čechák. Pův. volné složky v orig. obálce. Vadný výtisk, chybí složka se stranami č. 33 - 40, místo ní duplicitně složka se str. 17 - 24. Obálka se stopami užití, mírně zašpiněna, složky v dobrém stavu, orig. suchá jehla velmi dobře zachována. [D06] 3250 Kč
SUDEK, Josef: MOSTECKO / HUMBODLTKA. Dialog, Most, 1969, cca 30 x 12,5 cm, na vnitřním přebalu báseň Emila Juliše, poznámka Dalibor Kozel, 11 volných orig. fotografií v orig. fotoobálce. Fotoobal silně poničen, kus rohu chybí, u fotografií nesou oba horní rohy stopy po naražení (nezasahuje do obrazu a nepřekáží případnému zapaspartování a zarámování). Ačkoli jsou fotografie obvykle uváděny jako bromografie, jde podle někdejšího dobrozdání Emila Juliše o orig. fotografie pořízené z pův. negativů, doplněné v Polygrafii o tištěný text. Toto portfolio je úspěšně draženo na aukcích, rovněž se prodávají jednotlivé adjustované fotografie. [D06] 3700 Kč
STRONG, Pitt: TOM SHARK - SVĚTOVÝ DETEKTIV. (svázané svazky). Praha, Novela, Ninger, M 8°, svazky č. 20 (75) / O knížecí titul; 78 / Amulet; 98 / Muž s maskou; 99 / Závody na Gabelbachu; 96 / Právní zástupce Maas; 81 / Boj o světové mistrovství. Vše patrně z druhého ročníku. Vevázány rovněž přední strany obálek, každý svazek má 64 stran. Stopy častého čtení. Vázáno v nepříliš kvalitní polopl. vazba s nápisem na hřbetu: Zábavné čtení pro mládež. [D06] 420 Kč
DUBROVSKÁ, Teréza: PENELOPA. Praha, Topič, 1931, M 8°, 39 (3) s., lept v titulu (signovaný) T. F. Šimon, úvod Jiří Karásek ze Lvovic (podepsán v závěru textu), nečísl. ex. z 250 výtisků. Pův. brož. Mírné stopy uložení a manipulace. místy zažloutlé skvrny. [D06] 390 Kč
DUBROVSKÁ, Teréza: PENELOPA. Praha, Topič, 1931, M 8°, 39 (3) s., lept v titulu (signovaný) T. F. Šimon, úvod Jiří Karásek ze Lvovic (podepsán v závěru textu), ex. č. 38 ze 40 výtisků na japanu, v tiráži podpis T. Dubrovské. Pův. brož. v ochranném kaertonovém pouzdře. Mírné stopy uložení a manipulace, přední strana obálky uprostřed se stopou po zlomu. [D06] 540 Kč
RADCLIFFOVÁ, Ann: ZÁHADY UDOLFA. Díl I. Praha, Odeon, 1978, M 8°, 584 (2) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Čtené, stopy manipulace. Jeden z mála svazků výjimečné Odeonské edice Anglického gotického románu. [D06] 95 Kč
MAMLEJEV, Jurij: ŠATUNI. Praha, Argo, 1998, 8°, 216 (4) s, ob. a graf. úprava Štěpán Dančo. Pův. brož. Až na exlibrisové razítko v patitulu velmi dobře zachované, patrně nečtené, zcela čisté. Anotace distributora: Pro slovo šatun nemáme v češtině výraz. Znamená medvěda vyrušeného ze zimního spánku a potácejícího se světem, jemuž nerozumí a do něhož nepatří. A stejní jsou i Mamlejevovi ´hrdinové´, kteří žijí fantaskní příběhy-nepříběhy odehrávající se ´na oné straně života´, jak sami říkají, a pohybují se světem, který má s tím naším společné jen některé zeměpisné pojmy.Mamlejev (* 1931) sám byl dvojím způsobem exkomunikován z kontextu poválečné ruské literatury, v němž jeho dílo patří k nejvýznamnějším jevům. Zaprvé se z vnitřní emigrace v Sovětském svazu v 70. letech vystěhoval do Spojených států a později do Francie, podstatnější však byla exkomunikace v rovině estetické. Mamlejev byl pro mnoho svých současníků nepřijatelný jako autor, který ve svém zájmu o lidskou duši a sociální bytí sovětského člověka zašel neúnosně daleko. [D06] 115 Kč
HAVLÍČEK BOROVSKÝ, Karel a Pavel HOŘANSKÝ: KŘEST SVATÉHO VLADIMÍRA. Legenda z historie ruské. Brno, Atlantis, 1991, atyp. úzká 4°, 92 (2) s., v titulu podpisy dvojím rukopisem a odlišnými propiskami Pavel Hořanský a Jan Novotný (jde však o jednu osobu, RNDr. Jana Novotného CSc.). Pův. celopl. vazba. Vtipné dobásnění nedokončené skladby Karla Havlíčka Borovského, jehož rukopis po léta koloval v opisech a který vyšel jako samizdat v Edici Petlice v r. 1988. Čtenář se doví, jak mistr Vasil zvěstoval víru. [D06] 350 Kč
KOMPLETNÍ NABÍDKA NAŠEHO ANTIKVARIÁTU
GOMBROWICZ, Witold: DENÍK I.-III. (ve dvou svazcích). Praha, Torst, 1994, 8°, 306 (4) + 445 (3) s. Pův. celopap. vazby s přebalem. Bezvadný stav, nečtené. Literární deník polského spisovatele žijícího v Argentině patří k nejvýznamnějším dílům polské literatury 20. století. Beznadějně rozebráno. [D06] 320 Kč
PIRANDELLO, L.: SMRT V PATÁCH. Povídky. Praha, Mrkvička, ed. Příboj sv. 4, 1927, 8°, 112 (4) s., obáílka Jan Rabousek. Pův. brož. Stopa po zatížení těžším předmětem, jinak dobrý stav. [D06] 140 Kč
CHAGALLOVÁ, Bella: HOŘÍCÍ SVĚTLA. Praha, Argo, 2000, 8°, 356 (4) s., il. Marc Chagall. Pův. celopap. vazba s přebalem. Až na exlibrisové raz. v titulu bezvadný stav, nečtené. Citace distributora: Kniha obsahuje tři soubory textů – Hořící světla, První setkání a Mé sešity - které jsou věnovány dětství a mládí před setkáním s budoucím manželem. Autorka je napsala v letech 1935–1944 v mateřském jidiš po návštěvě Polska, kde se opět setkala s antisemitismem, o němž se domnívala, že jej revoluce roku 1917 vymýtila. Její próza hluboce lyricky oživuje svět zaniklých věcí, zátiší, scenérií, v nichž je člověk spíše vetřelcem. Texty vnímavě doprovodil ilustracemi Marc Chagall. [D06] 170 Kč
HODWIGER, Victor: ABRAHAM ABT. Praha, Argo, 1994, 8°, 157 (3) s., ilustrace P. O. G. Dahlberg, doslov Ludvík Kundera. Pův. celopap. vazba s přebalem. Velmi mírné známky užití, velmi dobrý stav. Citace nakladatele: Šestnáct vyprávění, skic, pohádek a jedné básně v próze, v uměle vytvořeném rámcovém ději, v němž je líčeno hledání samotářského poutníka Abrahama Abta. [D06] 80 Kč
KRCHOVSKÝ, J. H.: NOCI, PO NICHŽ NEPŘICHÁZÍ RÁNO. Brno, Host, Host, ed. Poesie sv. 1, 1992, 8°, 108 (2) s. Pův. brož. Dobře zachováno. Oficiální knižní debut J. H. Krchovského (vlastním jménem Jiří Hásek, *1960), undergroundového básníka, je výborem z devíti samizdatových sbírek vzniklých v letech 1978–1991. [D06] 230 Kč
KANDINSKY, Wassily: O DUCHOVNOSTI V UMĚNÍ. Praha, Triáda, 1998, 8°, 133 (3) s., ilustrace. Pův. brož. Až na exlibrisové raz. v titulu bezvadně zachováno, nečtené. Antotace distributora: Proslulý text, jímž se autor prvního abstraktního díla (1866-1942) pokusil vysvětlit důvody, které ho vedly k rozhodnutí nekopírovat tvary předmětů podle skutečnosti, ale spolehnout se výhradně na výrazovou sílu a emotivní působivost barev. Výtvarně-historický dokument prvořadého významu. Vydání respektuje úpravu, již dal knize sám autor. [D06] 140 Kč
ABENDROTH, Walter: SCHOPENHAUER. Olomouc, Votobia, 1995, 8°, 160 (8) s. Pův. omyvatelná vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. [D06] 230 Kč
HRABAL, Bohumil: BÁSNĚNÍ. Praha, Pražská imaginace, Sebrané spisy B. H. sv. 1, 1991, 8°, 233 (7) s., přebal, vazba a graf. úpr. Milan Albich. Pův. celopl. vazba. Velmi dobrý stav. [D06] 180 Kč
HRABAL, Bohumil: RUKOVĚŤ PÁBITELSKÉHO UČNĚ. Praha, Pražská imaginace, Sebrané spisy B. H. sv. 8, 1993, 8°, 315 (5) s., přebal, vazba a graf. úpr. Milan Albich. Pův. celopl. vazba. Velmi dobrý stav. [D06] 180 Kč Kniha obsahuje autorovy prozaické texty z let 1970-1976. Sbírka povídek Slavnosti sněženek (v původní podobě) a několik dalších povídek. Závěr tvoří Adagio lamentoso. [D06] 200 Kč
HRABAL, Bohumil: NYMFY V DŮCHODU. Praha, Pražská imaginace, Sebrané spisy B. H. sv. 10, 1994, 8°, 366 (2) s., přebal, vazba a graf. úpr. Milan Albich. Pův. celopl. vazba. Velmi dobrý stav. Texty dvou autorových próz, které vyšly v rozmezí let 1979 a 1981 - Krasosmutnění a Harlekýnovy milióny. Knihy Krasosmutnění a Harlekýnovi milióny obsahují některé motivy textu Městečko, kde se zastavil čas převyprávěné tak, aby mohly vyjít. [D06] 200 Kč
HRABAL, Bohumil: JARMILKA. Praha, Pražská imaginace, Sebrané spisy B. H. sv. 3, 1992, 8°, 282 (4) s., přebal, vazba a graf. úpr. Milan Albich. Pův. celopl. vazba. Velmi dobrý stav. Svazek zahrnuje práce z tvůrčího období let 1951-1956. Dokument, prózy, básnické texty a povídky z dob, kdy Hrabal pracoval v kladenských hutích. Povídky, které byly v 60. letech přepracovány pro vydání Perliček na dně a Pábitelů. Poslední Emánek a Večerní Praha, vyšly jako příloha Zpráv spolku českých bibliofilů v r. 1956. [D06] 200 Kč
HAIT, Viktor: GULÁŠ: TAK JAK TO VOPRAVDU JE. Praha, Nezávislé undergroundové hnutí, jako samizdat z roku 1989, Ratus-Ratus, 1990, 8°, 109 (3) s., il. J. S. Fiala. Pův. brož. Stránky mírně zvlněny (pravděpodobně již při výrobě), dobrý stav. [D06] 150 Kč
GUARDINI, Romano: SVĚT A OSOBA. Svitavy, Trinitas, 2005, 8°, 166 (2) s. Pův. celopap. vazba, přebal. Nečtené, výborný stav. Proslulý křesťanský filozof Romano Guardini se v této knize zabývá podstatou člověka. Na rozdíl od dřívějších humanitních i přírodních věd, jež měly za to, že podstatu člověka dostatečně znají, se ve 20. století ukázalo, že tyto jistoty jsou otřeseny. Otázka, co je to člověk, je tak opět otázkou. Guardini se pokouší přiblížit odpovědi na tuto otázku zdůrazňováním právě toho, co je na lidské existenci a lidském životě tajemné, záhadné a nejisté. Specificky lidskou stránku člověka spatřuje v personálním bytí, v individualitě, ve vztahu Já-Ty, v lásce a ve vztahu k transcendenci. [D06] 230 Kč
KOBLIC, Přemysl: NEZVYKLÉ FOTOGRAFICKÉ PŘEDPISY. Spousta, 1946, 8°, 90 (4) s. Pův. brož. Neplatné knihovní razítko, chybí titulní list. [D06] 95 Kč
SCHLEMMER, Jan: TECHNOLOGIE FOTOGRAFIE. Praha, SPN, 1980, 4°, 257 (3) s + barevná obrazová příloha, vyobrazení v textu, 3. vydání, pouze 1500 výtisků. Pův. laminovaná vazba, dobrý stav. [B25] 370 Kč
SOUČEK, Ludvík: KONEČNÁ ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ. Praha, SNTL, 1958, 8°, 95 (1) s., ilustrováno. Pův. brož. Dobrý stav. [D08] 100 Kč
LOUDA, Zdeněk: ROVNOBĚZNÁ (NE)PERSPEKTIVA. Prostorové zobrazování z paměti. České Budějovice, Ausobský, 1936, 8°, 52 s., řada ilustrací a názorných vyobrazení. Pův. šití příčně na dvě sponky s orig. ob. Dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [C12] 150 Kč
(ŠVABINSKÝ, Max) MAX ŠVABINSKÝ. Soubor malířského a kreslířského díla (= údaje z obálky; na titulním listu: Národní umělec Max Švabinský. Souborná jubilejní výstava malířského a kreslířského díla k osmdesátým narozeninám umělcovým). Katalog k výstavě Praha - Slovanský ostrov, 17. září – 15 listopadu 1953. Praha, Orbis, 1953, 55 (1) (1) s. textu, 47 vyobrazení na přílohách, vložena orig. litografie (autoportrét) Maxe Švabinského sign. a dat v desce „ŠM / 58“, 146 x 206 [Páleníček 757; jde o litografii na hladkém papíru s oříznutým okrajem, původně pro knihu J. Kaušitz - Se Švabinským o grafice, kde byla použita jako frontispice]. Pův. brož. Mírné stopy manipulace a uskladnění, dobře zachováno. [C11] 390 Kč
NOVÁK, Josef: DO SVĚTA LETADEL. O letectví a letadlech od balonu až k raketě. Praha, Hokr, 1946, V 8°, 285 (3) s., 163 kreseb M. Nováka a 25 fotogr. vyobrazení na křídových přílohách. Pův. polopl. vazba. Stopy užití, ve hřbetu volnější. [B51) 300 Kč
KOMPLETNÍ NABÍDKA NAŠEHO ANTIKVARIÁTU