HOME || ANTIKVARIÁT || UKAZATEL || SOUDNÍ ZNALEC || NAKLADATELSTVÍ || TYPOSTUDIO || AAČR || REGIZ || PAV || VEJRKUNST
Tylova 151, Černčice u Loun, tel.:
602 456 314; mail: info@vejr.cz
IČO: 10440976
Otevřeno každý čtvrtek od 10:00 do 15:hod (mimo tuto dobu po individuální domluvě)
NOVINKY (nové okno) – obsahuje netříděné položky, zařazené do naší nabídky v posledním měsíci
TÉMATICKÉ ODKAZY VEDOUCÍ NA TUTO STRÁNKU:
ANTICKÁ KNIHOVNA ||| ATLANTIS
(edice) ||| AVANTGARDA / SURREALISMUS
/ KNIŽNÍ OBÁLKY / ÚPRAVY / ILUSTRACE ||| BIBLIOFILE
/ KRÁSNÉ TISKY ||| BIBLIOGRAFICKÉ PŘÍRUČKY
/ ARCHIVNICTVÍ / SOUPISY
DOBRODRUŽNÉ / PRO MLÁDEŽ ||| DOPRAVA – LETADLA / LODĚ / MODELÁŘSTVÍ ||| ESOTERIKA / NÁBOŽENSTVÍ ||| FILOSOFIE / PSYCHOLOGIE ||| FOTOGRAFIE / FILM ||| HISTORIE / MILITARIA / MÍSTOPIS ||| ŠERM
KDA – KAMILA NEUMANNOVÁ ||| KUCHAŘKY ||| KVALITNÍ ČTENÍ / OBSKURNOSTI ||| edice OKO |||
POHÁDKY / DĚTSKÉ KNÍŽKY
||| STARÉ TISKY / ALTEN DRUCKE / EARLY PRINTED
||| TYPOGRAFIE / TISKAŘINA / KNIHAŘINA |||
UMĚNÍ / ACHITEKTURA ||| VARIA
|||
TÉMATICKÉ ODKAZY VEDOUCÍ NA DALŚÍ STRÁNKY (nové okno):
KNIHY O HUDBĚ / TANEC / CD – AUDIO / DVD |||
GRAFIKA / MAPY / OBRAZY ||| BÜCHER
/ BOOKS / LIVRES / (CIZOJAZYČNÉ KNIHY)
Není-li položka označena jako prodaná či zamluvená, je vám
k dispozici. Samozřejmě (s ohledem na lidský faktor) se může stát (a několikrát
i stalo), že jsme opomenuli knihu označit jako prodanou a neodstranili ji z
nabídky – procento pravděpodobnosti tohoto je však vskutku mizivé. Poštou zasíláme
nejraději formou dobírky (= automatické pojištění zásilky; v případě ztráty
pošta nedělá cavyky s úhradou škody), je také možné osobní vyzvednutí v obchodě
(což bude u dražších titulů či grafik nepochybně i vhodnější), v případě zájmu
umožníme zaplacení objednaných knih předem na náš účet a následné balíček odešleme
formou doporučené zásilky.
Zásilky balíme pečlivě do pevných obalů, abychom předešli jejich případnému
poškození při přepravě.
Při popisech knih a jejich stavu se snažíme volit výrazivo co nejpřesnější a
nejvýstižnější, využíváme logických, ale i odborných zkratek. Vše, co by nemuselo
být jednoznačně pochopeno, je vysvětleno na stránce PODROBNÉ
INFORMACE O POPISECH STAVU KNIH, POUŽITÝCH ZKRATKÁCH A NAŠICH ZÁRUKÁCH
(rozměry, definice stavů, odborné zkratky). Tamtéž, jak z odkazu vyplývá, se
dozvíte vše o našich zárukách.
JAK KNIHY OBJEDNÁVAT? Označte požadovaný titul a pomocí
kláves Ctrl+C zkopírujte do schránky. Klikněte ZDE
(e-mail) a kombinací kláves Ctrl+V vložte text. Stiskem „odeslat“ namáhavá
práce končí... Nemáte-li vytvořeného klienta (poštovní účet), použijte stejným
způsobem Vaši vlastní e-mailovou adresu. Nezapomeňte uvést adresu, příp. telefon.
Po obdržení objednávky vás budeme v co možná nejkratší době kontaktovat, sdělíme,
zda jsou knihy dosud k dispozici a požádáme o souhlas s připočtením poštovného
a o potvrzení vašeho zájmu.
Objednat knihy můžete rovněž pomocí tohoto FORMULÁŘE
případně telefonem na čísle 602 456 314.
K vyhledávání použijte funkci „Najít / hledat (na této stránce)“ z menu Úpravy. (Ctrl+F)
POZOR! Nejaktuálnější stav této stránky získáte po stisknutí klávesy F5.
1227 - 1927 STADT LEITMERITZ. Festschrift zur Feier des 700 jährigen Bestandes als Stadt. Leitmeritz. 1927, 8°, 192 s., cca 40 s. reklam, ilustrováno. Původní brož. Ve hřbetu v horní části vyspravené poškození, známky manipulace, přesto je stav možné označit za dobrý. [B15] 400 Kč
ABECEDNÍ SEZNAM OBCÍ A JEJICH ČÁSTÍ S PŘÍSLUŠNÝMI DODÁVACÍMI POŠTAMI V ČSSR. Podle stavu ke dni 1. července 1964. Praha, Nakladatelství dopravy a spojů, 1964, 8°, 1183 (1) s.. Str. 498 natržena, přední předsádka v horní části ustřižena (ptrně někdejší razítko). Pův. celopl. vazba. Stopy častějšího užívání. Hledaná místopisná příručka. Řazeno abecedně, děleno dále podle: Obec - část > Kraj > Okres > Obec (městský obvod) > Dodávací pošta. [B11] 490 Kč
AMERICKÁ ARMÁDA 1945. Osvobození západních Čech ve fotografii a dokumentech. Západočeské nakl., 1990, 8°, sestavil Karel Waska a kolektiv, XVI. stran textu (česky, anglicky), 72 listů s vyobrazením (z toho č. 22 a 69 duplicitně). Celkem 88 volných, jednostranně tištěných listů v orig. obálce. Obálka s mírnými stopami manipulace, jinak dobrý stav, kompletní exemplář. [B43] 150 Kč
AUSKÝ, Stanislav: DOBROVOLNÍCI A DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA. Ustašovci, Vlasovci, Banderovci, Legionáři, Židovské legie... Petrklíč, 2007, 8°, 278 (6) s., mnoho vyobrazení. Pův. omyvatelná vazba. Zcela nové, patrně nečtené. Distribuční citace: Obsahem knihy je dobrovolnictví a dobrovolníci. Jsou to ti, kteří vystupovali již před zahájením a pak během ozbrojených konfliktů jako předzvěst bouře, protože působili na místech, kde v blízké budoucnosti konflikt propukl. Publikace zřetelně ukazuje, že každá historická událost, v tomto případě válečná, je složitější, než jsme schopni ji literárně uchopit. Proto některé části knihy, zejména pokud jde o jednotlivé bojové akce je vyjádřena jen v číslech nebo vysvětlená na několika příkladech. Kniha také pojednává o dobrovolnicích, kteří byli na straně vítězů, ale mocenské přesuny způsobily, že po válce byli přijímáni nepřátelsky. Kniha obsahuje velké množství historických dat a unikátní fotografie z archivu autora. (--ustašovci, vlasovci, banderovci, legionáři, židovské legie--). [D08] 160 Kč
BARTOŠ, Jan: BUDOVÁNÍ NÁRODNÍHO DIVADLA. (Legenda a skutečnost). Praha, Girgal, 1934, 16°, 82 s. Pův. brož. Dobrý stav. [B31] 120 Kč
BAYER, František: PŘEROVSKO, MĚSTO I HEJTMANSTVÍ. Díl. 1 - SOUDNÍ OKRES PŘEROVSKÝ. Přerov, n. vl., 1893, 8°, 272 s., s ilustracemi. Původní celopl. vazba s přední deskou dekorativně zdobenou. Dobře zachováno. [B75] 860 Kč
(BENEŠ, Edvard): PRESIDENT K LETCŮM. Řeč presidenta Čs. republiky Dr. Edvarda Beneše k čc. letcům ze západu 21. srpna 1945. TOHSVO při MNO, 1945, 8°, 30 (2) s., v patitulu a na str. 19 raz. „21. tanková brigáda---“ Pův. šití na dvě sponky. Mírné stopy manipulace, protilehlé strany 22-23 mírně zašpiněny. [B44] 90 Kč
BÉRAUD, Henri: VŮDCOVÉ A DIKTÁTOŘI DNEŠKA. Praha, Voleský, b. d., M 8°, 137 (5) s., obálka J. Solar (vevázána). Velice kvalitní celokožená vazba s vazy (pravděpodobně hlazená vepřovice), zlacený věcný název na hřbetu, dekorativní zdobení na přední desce vazby. Velmi dobrý stav. [B53] 500 Kč
BOHÁČEK, Miroslav: NÁSTIN PŘEDNÁŠEK O SOUKROMÉM PRÁVU ŘÍMSKÉM. Část 1 - ÚVOD - PRÁVA VĚCNÁ. Praha, nákl. vlastním, tištěno jako rukopis, 1945, V 8°, 161 (1) s. Pův. brož. Dobrý stav. [B14] 120 Kč
BORSKÝ, Lev: ZNOVUDOBYTÍ SAMOSTATNOSTI. Praha, Otto, b. d., 8°, 280 (12) s. Ind. celopl. vazba s vyzlaceným názvem na hřbetu a autorem na předsní desce, namísto prvních předsádek použita původní knižní obálka z brožovaného vydání. Podpis autora v titulu. Dobře zachováno. Autor = první diplomatický zástupce ČS v Římě, mj. napsal i B. Nietzsche - Vývoje jeho filosofie (1912), Před válkou a po válce (1920), Z civilního generálního štábu (1924). [B53] 320 Kč
BUGNET, Charles (podplukovník): TŘI DIKTATURY. Zápas o řízení války ve Francii 1914-1918. Praha, Otto, 1940, 290 (4) s., vyobr. na kříd. přílohách, složená mapa. Původní polopl. vazba. Dobře zachováno. [B35] 290 Kč
CVIČEBNÍ ŘÁD PRO PĚŠÍ VOJSKO. Díl I. - Technický výcvik. Bez údajů, cca 1920, M 8°, 384 s., 81 vyobrazení. Dobová polopl. vazba. V salátovém vydání, místy poznámky, několik málo listů zcela uvolněno, nic nechybí, kompletní. Dohledáním zjištěno, že jde se vší pravděpodobností o titul vydaný ve dvou názvových variantách (dalším je Služební předpisy branné moci), vydaný v Praze Ministerstvem nár. obrany v roce 1924. [B15] 140 Kč
ČAREK, Jiří: MĚSTSKÉ ZNAKY V ČESKÝCH ZEMÍCH. Praha, Academia, 1985, 8°, 451 (1) s. + 146 barevných obrazových příloh + 150 vyobrazení v textu. Pův. celopl. vazba s přebalem. Obal se stopami užívání a uskladnění, na zadním přídeští knihy rkp. exlibris G. Salamanczuka, knha ve velmi dobrém stavu, čistá. [B61] 390 Kč
ČESKÁ REPUBLIKA A JEJÍ ARMÁDA. The Czech Republic and its Armed Forces. Praha, Ministerstvo obrany ČR, 2001, 4°, 110 (2) s., bohatě ilustrováno. Pův. vazba. Velmi dobrý stav. Souběžný český a anglický text. [B13] 240 Kč
ČESKÉ BALADY, ROMANCE A LEGENDY. Třebechovice, Dědourek, 1942, V 8°, 371 (7) s., výzdoba, tónované (tištěné litografickou technikou) a několik barevných ilustrací Prokop Laichter. Pův. polopl. vazba s přebalem. Přebal mírně poškozen, natržen, jinak dobře zachováno, čisté. [B13;B13] 220 Kč
DEJMEK, Jan Fr.: O KALENDÁŘNICTVÍ... ... základech jeho a původu nynější rozměry času. Praha, Hynek (přerazítkováno na obálce Bačkovský), b. d. (1890), M 8°, 114 (2) s., šest obrazců, pět tabulek. Pův. brož. Stopy manipulace a uskladnění. Vzácný spisek týkající se historie a tvorby kalendářů. [B53] 360 Kč
DENIS, Arnošt: ČECHY PO BÍLÉ HOŘE. Díl I.-II. Praha, Bursík a Kohout, 1904 - 1905, V 8°, díl 1 = Vítězství církve / Centralism, 633 (1) s., díl 2 = Probuzení / K federalismu, 645 (1) s. Dobové polokožené vazby. Vazba prvního svazku silně otřelá, vazba druhého svazku méně, ale s prasknutím v lomu, knižní bloky ve zcela výjimečně dobrém stavu, zcela čisté, ve hřbetu pevné. Dva svazky. [D08] 490 Kč
DEVADESÁTDEVĚT VÝLETŮ AUTEM V ČSR / A JEDEN ZVLÁŠTĚ KRÁSNÝ NA MĚLNÍK (...na zámecké víno a sek Chateau Mělník). Technická tribuna, 1929, 12°, 164 s. + reklamy, ilustrováno. Tipy na výlety, trasy. Pův. celopl. vazba. Užívané. [B12] 160 Kč
DIVIŠ, Jan: EVROPSKÝ PORCELÁN. Praha, Artia, 1985, 230 (2) s., ilustrace I. Kafka, foto S. Divišová. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami užití, spodní okraj přehnut (cca 0,.5 cm), kniha ve velmi dobrém stavu. [B63] 520 Kč
MacDONALD, Callum & Jan KAPLAN: PRAHA VE STÍNU HÁKOVÉHO KŘÍŽE. Pravda o německé okupaci 1939 - 1945. Praha, Melantrich, 1995, 4°, 215 (1) s., mnoho vyobrazení. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý stav, zcela čisté. [B61] 160 Kč
DRAHOTOVÁ, Olga: EVROPSKÉ SKLO. Praha, Artia, 1985, 4°, 231 (1) s., 152 vyobrazení, z toho řada v barvě. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na přebalu mírné stopy po uložení, kniha ve velmi dobrém stavu. [B61] 480 Kč
DRÁPALA, Milan: NA ZTRACENÉ VARTĚ ZÁPADU. Antologie české nesocialistické publicistiky z let 1945-1948. Praha, Prostor, 2000, V 8°, 682 (2) s. Pův. celopapírová vazba, přebal. Přebal v horní části zašpiněn, kniha . až na exlibrisové razítko v titulu - prakticky netknutá. Publikace, která se formou studií, dokumentace a výběru z nesocialistické poválečné publicistiky věnuje ojedinělému názorovému proudu v českém poválečném myšlení, který otevřeně kritizoval poválečné změny v ČSR vedoucí k mocenskému nástupu komunistů. Obsahuje práce a životopisné medailony mj. Bohuslava Brouka (Vl. Borecký), B. Chudoby (Andrej Stankovič), Pavla Tigrida a dalších. Monumentální svazek, dávno rozebraný. [D08] 450 Kč
DURDÍK, Jan a Miroslav MUDRA a Miroslav ŠÁDA: ALTE HANDFEUETWAFFEN. Praha, Artia, 1982, 4°, 247 (1) s., mnoho ilustrací, barevné na křídových přílohách, 3. Auflage. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami užití, kniha ve velmi dobrém stavu. [B63] 590 Kč
DVACETPĚT (25) LET KLÁŠTERA BL. ANEŽKY. (1893-1918). Jubilejní zpráva jednoty pro obnovu kláštera bl. Anežky v Praze. Praha, 1918, V 8°, 54 s., 12 vyobrazení. Pův. brož. Ve hřbetu mírně poškozeno, několik stran vzadu s ohnutým horním rohem, na okraji poslední strany zahnědlá skvrna prosakující lehce na stranu předešlou. [B52] 120 Kč
EHL, Petr a Arno PAŘÍK a Jiří FIEDLER: STARÉ ŽIDOVSKÉ HŘBITOVY ČECH A MORAVY. Praha, Paseka, 1991, 4°, 173 (3) s., množství vyobrazení. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [D04] 330 Kč
EHRENBERGER, Josef: OSTRUHA KRÁLE JANA. A jiné staré pověsti české. Praha, Hloušek, 1937, M 4°, 173 (3) s., celostránkové čb. ilustrace (ilustrátor neuvedenú. Pův. polopl. vazba s vylepenou barevnou ilustrací na přední dsce. Dobrý stav. [B55] 190 Kč
ENCYKLOPEDIE ANTIKY. Praha, Academia, 1973, V 8°, 741 (3) s., mnoho vyobrazení, volné skládané přílohy. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na přebalu mírné stopy užití a uskladnění, jinak dobře zachováno. [B54] 380 Kč
FLOROVSKÝ, Antonín Vasiljevič: ČEŠTÍ JEZUITÉ NA RUSI. Jesuité české provenience a slovanský východ. Praha, Vyšehrad, 1941, V 8°, 468 s. z toho 21 vyobrazení na křídě. Pův. celopl. vazba. Vazba zašpiněna, stav knižního bloku dobrý, čistý. Poměrně vzácný titul, uváděný v českých misiologických bibliografiích. [B66] 580 Kč
FRANKOVÁ Olga a Jan FISCHER: POESIE HRDINŮ A SVĚTCŮ. Literárně historická studie o španělské poesii s ukázkami. Praha, Mazáč, 1943, 404 s., typo a ob. Jaroslav Šváb. OBr. Nerozřezáno. [C12] 100 Kč
GUMPLOWICZ, Ludwig: DĚJINY THEORIÍ O STÁTU. Díl I. - Doby starší. Praha, Sokol, 1911, V 16°, 336 s. Patrně původní celoplátěná nakladatelská vazba. Velmi dobrý stav. [D05] 90 Kč
HAAS, Antonín (zprac. a vyd.): PARISOVA SBÍRKA. Listiny a listy z let 1372-1794. Praha, ČZV, 1939, V 8°, 177 (1) s. Pův. brož. Na druhé str. ob. raz. archivu a vyřazovací razítko. [B13] 160 Kč
HAVLÍČEK-BOROVSKÝ, Karel: KARLA HAVLÍČKA BOROVSKÉHO POLITICKÉ SPISY. Díl 1 - 3 v pěti svazích. Praha, Laichter, 1900 - 1902, 8°, XI (1) 368 + XVIII., 1047 (1) s + 1575 (5) s. + přílohy, vše v orig. celopl. vazbě. Vazby mírně omšelé, celkově velmi dobrý stav, čisté. Vzácný komplet Havlíčkových politických spisů, sestavený Zdeňkem Tobolkou. [B44] 600 Kč
HEROLD, Jan A.: MNICHOVOHRADIŠTSKO. Přírodou a památkami. Mnich. Hradiště, Klub čsl. turistů, 1928, M 8°, 109 (3) s. + vyobrazení na křídových příl. + reklamní příloha, vlepena skládaná mapa. Knižní blok uvolněn od obálky, celkově však výjimečně dobře zachováno, čisté. [B44] 160 Kč
HISTORIE JEZOVITŮ. Sepsal jeden z jich chovanců. Zčeštil František Čížek. Praha, Schalk, 1871, M 4°, 720 s., ilustrováno. Dobová polokoženková vazba s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Dobře zachováno. Minimálně se vyskytující titul. [D19] 990 Kč
HLAVSA, Václav a Jiří VANČURA: MALÁ STRANA / MENŠÍ MĚSTO PRAŽSKÉ. Praha, SNTL, 1973, V 4°, 1983, 311 (1) s., 175 vyobrazení, 5 příloh. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobrý stav. [D19] 180 Kč
HLUŠTÍK, Antonín: TŘI MONARCHOVÉ V POOHŘÍ. Válečné události let 1912 a 1813 v Lounech. Louny, Fabio, 2004, V 8°, 89 (3) s., ilustrováno. Pův. brož. Bezvadný stav. [B53] 95 Kč
HOLAN, Emil: TVŮRCE ŽELEZNIC (Život G. Stephensona). Praha, 1939, 77 s. + obrazová příloha na křídě, ilustrace v textu. Původní polopl. vazba s obrázkem. Velmi dobrý stav. [B35] 190 Kč
HORKŮV, Jiří (fotografie) a Jaroslav PAJER a Jan ZEMAN: POHLEDNICE Z CEST PO NAŠICH POSÁDKÁCH. Praha, Ministerstvo obrany - Agentura vojenských informací a služeb, 2005, 4°, 223 (1) s., množství barevných fotografií. Pův. lamino vazba. Intaktní stav. Neprodejná publikace určená k šíření jen v jednotkách ozbrojených sil. Historické údaje posádek (až do dnešního stavu) v různých místech ČR. Doprovázeno současnými fotografiemi. [B72] 440 Kč
HROZNÝ, Bedřich: O NEJSTARŠÍM STĚHOVÁNÍ NÁRODŮ A O PROBLÉMU CIVILISACE PROTO-INDICKÉ. Praha, Orientální ústav, 1940, V 8°, 28 s. + 20 přílohových tabulí na křídě. Pův. brož. Dobrý stav. [B11] 135 Kč
HULPACH, Vladimír: KOUZELNÉ DUDY. Pohádky, báje a kronikářské příběhy ze Žatecka a Lounska.Severočeské nakl., 1985, V 8°, 194 (6) s., ilustrace Karel Franta. Pův. celopl. vazba s přebalem. Obal s velmi mýrnými stopami manipulace a uložení, dobře až velmi dobře zachováno. [B14] 180 Kč
(HUPP, Otto): DIE ORTSWAPPEN DES KÖNIGREICHS BAYERN. Erstes heft. Kreise Oberbayern und Niederbayern. Bremen, Verlag der Kaffeehandels AG, b. d. (1914), 8°, 56 s., 2 etikety chybí (nevylepeny). Pův. brož. Dobře zachováno. [B55] 750 Kč
(HUPP, Otto): DIE ORTSWAPPEN DES KÖNIGREICHS PREUSSEN. 2. Heft: Provinz Westpreußen. Bremen, Verlag der Kaffeehandels AG, b. d. (cca 1915), 8°, nestr. (22 s.), vylepné etikety kompletní. Pův. brož. U několika nálepek zahnědlé skvrnky na okraji (použité lepidlo), jinak dobrý stav. [B55] 430 Kč
(HUPP, Otto): DIE ORTSWAPPEN DES KÖNIGREICHS PREUSSEN. 3 Heft. Provinz Brandenburg. Bremen, Verlag der Kaffeehandels AG, b. d. (1915), 8°, 45 (7) s., vylepné nálepky kompletní. Pův. brož. U několika etiket zahnědlé skvrnky na okraji (použité lepidlo), jinak dobrý stav. [B55] 540 Kč
(HUPP, Otto): ORTSWAPPEN DES KÖNIGREICHS PREUSSEN. 5 Heft. Provinz Provinz Pommern. Bremen Verl. der Kaffeehandels AG, Sammelbuch für Kaffeehag-Wappenmarken, 1915, 8°, 40 s., nevylepeny (chybí) pouze poslední tři etikety. Pův. brož. Dobrý stav. [B55] 730 Kč
HYPŠMAN, Bohumil: STO LET STAROMĚSTSKÉHO RYNKU A RADNICE. Praha, Poláček, 1946, atyp. 8°, 78 (2) s, 44 vyobrazení (1 skládaná příloha). Pův. brož. Zadní strana obálky zašpiněna, jinak dobře zachováno. Z knihovny Vratislava Effenbergera (suchá pečeť v titulu). [B45] 240 Kč
JANKO, Josef: O PRAVĚKU SLOVANSKÉM. Kurs šestipřednáškový. Praha, Otto, 1912, 8°, 272 s., pův. brož. Obálka mírně zašpiněna, nevelké stopy užití, dobře zachováno. [B53] 180 Kč
JIRÁSEK, Josef: PŘEHLEDNÉ DĚJINY RUSKÉ LITERATURY. Díl I.-IV. (ve dvou svazcích). Praha - Brno, Stejskal, 1946, 8°, 274 (2) + 227 (5) + 271 (1) + 177 (3) s. Ind. polokožené vezby s vylepenými kož. štítky s věcným názvem. Štítky na hřbetu částečně odlepené, jinak dobře zachováno. [B33] 300 Kč ZAMLUVENO
KALOUSEK, Josef: VÝKLAD K HISTORICKÉ MAPĚ ČECH. Praha, KČSN, 1894, V 8°, 23 (1) s. Pův. dvě složky sešité nití, obálka chybí. V titulu neplatné staré knihovní razítko. [B34) 100 Kč
KLŮNA, Jindřich a Vojtěch HRUBÝ: TECHNIKA A VOJENSTVÍ VČERA, DNES A ZÍTRA. Praha, Naše vojsko, 1989, 364 s., stovky il. v textu. Původní celopl. vazba s ob. [B26] 120 Kč
KOČÍ, B.: PRŮVODCE PRAHOU. (Na ob.: „B. Kočího Illustrovaný průvodce Prahou“). Praha, Kočí, 1908, V 12°, 286 (2) s., 325 vyobrazení, neobsahuje avizovaný plán. Pův. brož. Velmi užívané, ve hřbetu přelepeno pp. páskou. [B23] 170 Kč
KOMUNA. Neboli Obec pařížská roku 1871. Praha, MF, ed. Erchiv, 1971, 8°, 295 (1) s., vyobrazení v textu a na křídových přílohách (mimo paginaci). Pův. brož. Mírné známky užití a uložení, dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu). [B22] 110 Kč
KOP, František a Václav BARTŮNĚK a Antonín NOVOTNÝ: PRAHA ŠEST SET LET CÍRKEVNÍ METROPOLÍ. Praha, ČAT, 1944, 167 (5) s., V 8°, úpr. V. Kubašta, 1. vyd., četná vyobrazení na přílohách. Původní brož. Výborně zachováno. [B44] 150 Kč
KORÁN. Praha, Odeon, edice Živá díla minulosti sv. 63, 1991, 8°, 794 (6) s., druhé vydání překladu Ivana Hrbka (fotoreprint). Původní celopl. vazba s ob. Velmi dobrý stav. [B62] 230 Kč
KORANDA, V. (uspořádal): SPIS NA PAMĚŤ STÉHO VÝROČÍ NAROZENÍ KARLA KLÍČE / akademického malíře / vynálezce hlubotisku. Praha, Politika, 1941, 52 s., 4°, celostr. přílohy, částečně v barvě, tištěno na jemném hlubotiskovém papíře firmy Eichmann a spol. Původní polopl. vazba. Velmi dobře zachováno. [C14] 160 Kč
KOROLENKO, Vladimír G.: PÁD CARISMU. Výklad prostému lidu o událostech v Rusku. Praha, Klika, Zátiší, Knihy srdce i ducha, 1918, 44 (2) s. Pův. brož. Mírné stopy užití, celkově dobrý stav. [B63] 100 Kč
KOŠNÁŘ, Julius: O SVATÉM VÁCLAVU A VÝVOJI ÚCTY SVATOVÁCLAVSKÉ. Praha,
Kotrba, bez data (1910), 8°, 107 (9) s., ilustrováno. Pův. poloplátěná vazba
s přebalem. Obal v horní části hřbetu mírně poškozen, dobře až velmi dobře zachováno.
[C11] 240 Kč
KOVÁŘ, Jaromír: PLZEŇSKÉ PORTÁLY. Plzeň, Krajské nakl., 1958, 115 s., 48 vyobr. na křídě. Původ. celopl. vazba, výborný stav, obálka lehce natržena. [B22] 140 Kč
KYBALOVÁ, Ludmila: DAS GROSSE BILDERLEXIKON DER MODE. Vom altertum bis zur Gegenwart. Prag, Artia, 1966, 637 s., 1060 ill. OLwn.-OU. (Původní celopl. vazba s přebalem. Na obalu mírné stopy užití, jinak velmi dobře zachováno. [B11] 550 Kč
LEHOUČKA, Václav: OKRES PÍSEČNICE. Žatec, České muzeum, 1927, M8°, 40 s. Pův. šití na dvě sponky. Obálka poškozena, pp. knihovní štítek, uvnitř dobrý stav. [B44] 200 Kč
LETOŠNIKOVÁ, Ludiše: LOVECKÉ ZBRANĚ V ČECHÁCH. Praha, SZN, 1980, V 8°, 260 (4) s., M 4°, 170 vyobrazení, 1. vyd. Původní celopl. vazba s ob. Obal s mírnými stopami manipulace a uložení, kniha velmi dobře zachováno. Obsahuje rejstřík puškařů a pažbařů. [B45] 300 Kč
LIŠKA, Karel: MĚSTSKÉ ZNAKY S OZDOBAMI. Praha, Práce, 1989, 8°, 134 (2) s., kresby autor, barevné il. na přílohách (mimo paginaci), tištěných na křídovém papíře. Velmi dobře zachováno. [B22] 190 Kč
LORENC, Vilém: NOVÉ MĚSTO PRAŽSKÉ / NOVA CIVITAS. Praha, SNTL, 1973, V 4°, 204 (4) s., 24 stran příloh v textu, 108 vyobrazení, 12 příloh vlepovaných. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobrý stav. [D19] 180 Kč
LOUNY. Praha, Pressfoto pro ONV Louny, bez data, prův. slovo Karel Pospíšil, fotografie Petr Zora, podél 4°, nestr. (20 str. včetně ob.). Původní kroužková vazba. Původní fotografie. [B64] 120 Kč
LUGS, Jaroslav: ŠTŘELCI A ČAROSTŘELCI. Historický přehled vývoje terčových pušek a pistolí, střelnic, střelecké techniky a organizací. Dějiny soubojové střelby, artistického a „kouzelného“ střílení. Praha, NV, 1973, čtvercová 8°, 289 (7) s., ilustrace, tabulky, 1. vydání. Pův. celopl. vazba s obálkou. Na obálce jen mírné stopy manipulace, jinak velmi dobře zachováno, čisté. [B54] 290 Kč
LUTTERER, Ivan a Milan MAJTÁN a Rudolf ŠRÁMEK: ZEMĚPISNÁ JMÉNA ČESKOSLOVENSKA. Praha, MF - Malé encyklopedie, 1982, 8°, 373 (3) s. Pův. celopl. vazba s obalem. Dobrý stav. [B12] 75 Kč
LŮŽEK, Bořivoj a Jiří BERAN: LOUNY OČIMA VĚKŮ. Louny, MV, 1970, podél V 4°, 101 (3) s., z toho 10 + 6 s. textu, zbytek celostr. vyobrazení na křídovém papíru. Původní celopl. vazba s obálkou. Na obálce stopy užití, okraje otřepané, několikateré natržení. Kniha ve velmi dobrém stavu. [B64] 400 Kč
MALÁ - VIDLÁKOVÁ, Alžběta: POVĚSTI Z HORÁCKA. Doplněk vlastivědné čítanky Horáci-Doláci. Krumlov, vl. nákl. autorky, 1932, M 8°, 178 (2) s. + přivázáno: LOUKOTKA, ČestmíR: NÁBOŽENSTVÍ INDIÁNŮ. Praha, Vesmír, 1926, 182 (2) s., ilustrováno, v příloza dvě rozkl. mapy. + přivázáno: BOUČEK, Antonín: MISTR JAN HUS A NÁBOŽENSKO-SOCIÁLNÍ PROUDY DOBY. Praha, UDKN + Svěcený, b. d., 30 (2) s. (podpis autora a jeho dedikace Boh. Šmeralovi!!!). + přivázáno: KÁLAL, Karel: SLOVENSKÉ POHLEDY. Praha, Vilímek, b. d., 39 (1) s., v příloze rozkl. mapa. Vśe vázáno v jednom celopl. svazku s vyzlacením věcného názvu prvního titulu na hřbetu. Velmi dobrý stav. [B34] 430 Kč
MARKALE, Jean: LES CELTES ET LA CIVILISATION CELTICUE. Mythe et histoire. Paris, Payot, 1973, V 8°, 491 (5) s., před patitulem rukopisná dedikace autora Vratislavu Effenbergerovi a podpis autora. Pův. brož. Mírné stopy po uložení, dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (na několika málo místech jím podtrhaný text). [B51] 450 Kč
MARSHALL, generál: VÍTĚZSTVÍ V EVROPĚ A V TICHOMOŘÍ. Hlášení náčelníka štábu armády Spojených států severoamarických za dobu dvou let od 1. července 1943 do 30. června 1945, předložené ministru války. Praha, DP, 1946, V 8°, 199 (5) s., 4 mapky v textu a 25 na přílohách. Pův. brož. Stopy užití, obálka na okrajích mírně otřepána, přední strana ob. natržena, amatérsky podlepeno; dobrý stav. [B51] 250 Kč
MORAVEC, Václav: ŽELEZNÉ HORY. Letovisko Heřmanův městec, koupaliště v Konopáci. Heřmanův Městec, vl. n., b. d., V 12°, 88 (2) s., 44 vyobrazení (část na kříd. přílohách). Pův. brož. Stopy uložení a manipulace, chybí mapa avízovaná v titulu. [B13] 100Kč
MORNET, Daniel: DĚJINY SOUDOBÉHO PÍSEMNICTVÍ A MYŠLENÍ FRANCOUZSKÉHO 1870 - 1927. Praha, Laichter, 1930, V 8°, 215 (1) s. Pův. brož. Dobře zachováno. [B26] 140 Kč
NÁRODNÍ ALBUM. Sbírka podobizen a životopisů českých lidí, prací a snahami vynikajících i zasloužilých. Praha, Vilímek, bez data (1899), 280 s. s vyobrazeními osobností v ornamentaci Filipiho, Hudečka, Mutticha, Stretiho, Wachsmanna a dalších + třísloupcově tištěný text (354 sloupců s popisem a životopisy), před patitulem nakladatelská značka od Alfonse Muchy. Pův. polokožená vazba. Hřbet vybledlejší, mírně otřelé hrany, jinak velmi dobře až výborně zachováno, ochranný karton. Mimo jiné lze považovat za výbornou příručku osobností české kultury, vědy a politiky z počátku 20. století... [B21] 1750 Kč
NAVRÁTIL, Mich.: PROROCTVÍ, PÍSNĚ A BÁSNĚ O BLANÍKU. Praha, Šolc, b. d. (1918), M 8°, 79 (1) s., proti titulu foto Blaníku. + přívazky: Beringer: Výbor z jihoslovanské lidové epiky, 111 (1) s.; Mácha: Máj. Železný Brod, Jiránek, 1940, 30 (2) s.; Čelakovský: Ohlas písní českých. Železný Brod, Jiránek, 1941, 62 (2) s. Vše v jednom celoplátěném svazku, s vyzlaceným věcným názvem prvního titulu na hřbetu. Velmi dobrý stav. [B34] 270 Kč
NEÚSTUPNÝ, Jiří: POHŘBÍVÁNÍ ŽEHEM V PRAVĚKU. Praha, Život a práce, 1941, 8°, 103 (1) s., ilustrováno. Pův. brož. Dobrý stav. [B31] 95 Kč
NIEDERLE, Lubor: RUKOVĚŤ SLOVANSKÉ ARCHEOLOGIE. Praha, SÚ, Orbis, 1931, M 4°, 292 (2) s., 124 vyobrazení, rozkl. mapa. Pův. brož. V titulu dedikace bez souvislosti s knihou, překvapivě dobře zachováno. [B73] 440 Kč
NOVOTNÝ, Ant.: POLNÍ POŠTA ČESKOSLOVENSKÝCH A SPOJENECKÝCH VOJSK NA RUSI A JEJÍ POŠTOVNÍ ZNÁMKY. Brno, Tiskové, vyd. a makl. družstvo Moravský Legionář, ed. Přednášky sv. 4, 1923, 16°, 30 (2) s., s ilustracemi a rozkládací litografickou přílohou. Pův. šití na dvě sponky. Dobře až velmi dobře zachováno, na zadní str. obálky pp. štítek s rkp. číslem. [B55] 140 Kč
NOVOTNÝ, Kamil a Emanuel POCHE: KARLŮV MOST. Praha, Poláček, 1947, 8°, 147 1 s., řada vyobrazení (foto Josef Ehm), skládané přílohy. Pův. brož s obálkou. Na obálce vzadu a několik posledních stran ve spodní části se stopou po průsaku, užívané. [B43] 100 Kč
NOVOTŇÁK, Miliduch M.: LUŽIČTÍ SRBOVÉ. Praha, Kosek, 1945, M 8°, 103 (3) s. + 2 mapy. Pův. brož. Obálka se stopami užití, vnitřek čistý, dobře zachováno. [B53] 170 Kč
NOVÝ, Luboš a aut. kolektiv: DĚJINY TECHNIKY V ČESKOSLOVENSKU (Do konce 18. století). Praha, Academia, 1974, V 8°, 668 (2) s., 325 vyobrazení, 4 přílohy na křídě. Pův. celopl. vazba s obálkou. Na přebalu stopy manipulace, v horní části na hřbetu natržen, kniha ve velmi dobrém stavu, čistá. [B21] 270 Kč
ORDEI, Ascánius: VĚRNÍ MILENCI. Pastýřská pohádka... zhudebněná Guasparrem Torrellim z města Borgo-San Sepolchro. Podle benátského vyd. z roku 1600 vydali Čeští madrigalisté, Praha, 1941, V 16°, 31 (3) s. Pův. brož. [C11] 95 Kč
PADESÁT (50) LET STŘEDNÍ ŠKOLY V LOUNECH. Jubilejní památník na oslavu 50 výročí založení střední školy v Lounech 1896-1946. Louny, RG, vyd. péčí Státního reálného gymnasia v Lounech a jeho přátel, 1946, 4°, 160 s., dvě skládané přílohy, ilustrace na křídě. Pův. brož. Až na mírné poškození ve hřbetu se jedná o výjimečně čistý a zachovalý exemplář. [B64] 250 Kč
PADESÁT (50) LET STŘEDNÍ ŠKOLY V LOUNECH. Jubilejní památník na oslavu 50 výročí založení střední školy v Lounech 1896-1946. Louny, RG, vyd. péčí Státního reálného gymnasia v Lounech a jeho přátel, 1946, 4°, 160 s., dvě skládané přílohy, ilustrace na křídě. Pův. brož. Hřbet amatérsky vyspraven, stopy časté manipulace, raz. býv. knihovny na obálce. [B64] 120 Kč
PÁLENÍČEK, Ludvík: ZA POCHODNÍ KRÁSY. Výtvarný místopis Kroměřížska a Zdounecka. Kroměříž, Varietas, 1945, 8°, 177 (3) s., bohatě ilustrováno, exemplář z části lepších výtisků, tištěných na papíře ilustračním, v tiráži podpis L. Páleníčka, v titulu pak podpis Čestmíra Berky, z jehož majetku kniha pochází. Pův. brož. Užívané, čtené, studované. Neobsahuje dřevoryt A. M. Machourka. Nepříliš se vyskytující přednostní exemplář s podpisem autora a s výjimečnou proveniencí. Ludvík Páleníček (1904 - 1991) = kulturní a regionální historik, teatrolog, kunsthistorik, překladatel, vykladač díla Maxe Švabinského. Čestmír Berka = blízký přítel a životopisec Emila Filly, napsal mj. text ke katalogu Podobizny Stanislava Hanzíka... [D08] 350 Kč
PERNICA, Bohuslav: ROK NA MORAVSKÉM HORÁCKU A PODHORÁCKU. Havlíčkův Brod, KN, 1951, 8°, 300 4 s., obálka Josef Lada, ilustrace Anna Kašíková-Bělíková, noty. Pův. celoplát. vazba s přebalem. Přebal potrhán, na předním přídeští neplatné raz. knihovny, kniha v dobrém až velmi dobrém stavu, čistá. Jedno z nejznámějších děl Bohuslava Pernicy (1907 – 1968), známého národopisce a sběratele folklorních materiálů z Horácka. [D08] 160 Kč
PEROUTKA, Ferdinand: Z DENÍKU ŽURNALISTOVA. Praha, Tribuna, knihovna Obelisk, sv. 2, b. d., M 8°, 162 (2) s. Dobová poloplátěná slepá vazba. Výběr fejetenů F. Peroutky z roku 1919. Děj byl přesunut do ruského prostředí, aby mohl volněji psát o známých lidech. Podepisovány byly pseudonymem Petr Jefimovič Antokolskij. První samostatná kniha F. Peroutky! [B12] 230 Kč
PODLIPSKÁ, Žofie: LUDMILA A VNUK JEJÍ SV. VÁCLAV. Praha, Storch, b. d. (kolem r. 1900), 8°, 157 (3) s., tři celostr. ilustrace na přílohách. Individuální kvalitní celoplátěná vazba s vylepenou ilustrací. Dobře zachováno. [B14] 190 Kč
POLÍVKA, Eduard: MINCE FRANTIŠKA JOSEFA I. 1848 - 1916. Praha, NSČ, 1968, 71 (1) s., ilustrace, tzv. členský tisk. Pův. brož. Stopy užití. [B55] 90 Kč
PRANTL, Ferdinand: ZKAMENĚLINY ČESKÝCH PRAMOŘÍ. Jejich sběr a určování. Praha, Vesmír, 1942, 8°, 317 (7) s., ilustrováno. Pův. brož. Horní část hřbetu mírně poškozena vytahováním z knihovny, jinak dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [B44] 190 Kč
PETRÁŇOVÁ,
Lydia: DOMOVNÍ ZNAMENÍ STARÉ PRAHY. Praha, Panorama, 1988, 4°, 333 (3) s.
včetně 18 čb. a 95 barevných vyobrazení, 13 map, 1. vydání. Pův. celopl. vazba
s přebalem. Velmi mírné stopy manipulace, velmi dobrý stav, čisté. [B25] 250
Kč
POKORNÝ, Jaroslav: SHAKESPEAROVA DOBA A DIVADLO. Praha, Orbis, 1958, 8°, 171 (5) s., volná příloha v chlopni na zadním přídeští, vyobrazení na přílohách. [B23] 100 Kč
PRAŽSKÉ JEZULÁTKO. S úvodním listem Karla Kardinála Kašpara, knížete arcibiskupa pražského, primase zemí bývalé koruny České. Praha, Žikeš, 1940, 230 x 300 mm, 40 s. textu + 24 celostr. ilustrací, foto A. Eis a R. Studnička, iniciály a typo J. Mahning. Původní polopl. vazba s barev. vyobrazením, zachována i obálka. Dobře až velmi dobře zachováno. [C14] 150 Kč
PROKOP, Vladimír: ZDENĚK BURIAN A PALEONTOLOGIE. Praha, Ústřední ústav geologický, 1990, 8°, 156 (4) s., řada dokumentních foto, kreseb, celostr. barev. vyobrazení. Pův. celopl. vazba s přebalem. Vyřazeno z knihovny nakladatelství, vlastnické exlibrisové raz následujícího majitele před patitulem, přírůstkové číslo na přebalu i vazbě. Slušný stav. [D05] 240 Kč
PRÓZA Z DOBY KARLA IV. Uspořádal, doslov a poznámky Jan Vilikovský. Praha, ELK, 1938, V 8°, 264 (8) s., 16 čb. a jedna barev. příloha, typo a vazba J. Štyrský. Pův. celopl. vazba. Na vazbě vzadu mírné stopy uložení, kniha ve výborném stavu. [B36] 170 Kč
PRŮVODCE PO ŠVÝCARSKU. Bez nakladatelských údajů, cca 30. léta minul. století, M 4°, 94 (2) s. Pův. brož. Dobře zachováno. Řada fotovyobrazení. [B55] 130 Kč
RAVIK, Slavomír: SVĚT STAROŽITNOSTÍ. Vyprávění o hodnotách, které čas nedevalvuje. Praha, MF, 1977, čtvercová M 8°, 2. vyd., 377 (5) s., bohatě ilustrováno. Pův. celopl. vazba, přebal. Dobrý stav. Výborná příručka pro sběratele starožitností. [B32] 260 Kč
RESSEL, G. A. (sestavil a vydal): ADRESS-BUCH POLIT. BEZIRKES BRÜX. (Gerichtsbezirke Brüx und Katharinaberg). Brüx, 1890/91, 8°, XVXI., 240 s. + 92 str. reklam, v příloze rozkládací mapa. Pův. celopl. nakladatelská vazba. Užívané, stopy uskladnění, rozkl. mapa přetržena (nic nechybí!). Vzácný a hledaný místopisný sběratelský titul, zasahující oblast Mostu a Hory Svaté Kateřiny. [B53] 1100 Kč
ROGL, Vladimír: PUŠKA. Zbraň vojáků, lovců a sportovců. Praha, NV, 1977, čtvercová 8°, 95 (1) s., il. Jiří Petráček. Pův. brož. V titulu malé přírůstkové číslo soukromé knihovny a jméno býv. majitele. Dobře zachováno. [B33] 100 Kč
ROUS, Josef: KNIHA O PLZNI. Plzeň, Mareš, 3. sv. edice Západní Čechy, 1946, 8°, 130 (2) s., obálka a kresby Sv. Janke. Původní brož. Na obálce výrazné stopy užití a uskladnění, zvláště ve hřbetu poškozeno, [B45] 150 Kč
RUHL, Jul. M. / Alfred STARKE: EUROPÄISCHE STÄDTE-WAPPEN.
I. Abteilung: Wappen von 500 Städten Deutschlands. (52 Tafeln in lithographischem
Farbendruck). Leipzig, Ruhl, b. d. (před r. 1945), V 8°, nestr., mimo text 52
celostr. litograficky tištěných tabulí s německými heraldickými městskými znaky,
4. rozšířené vydání. Pův. brož. Dobře až velmi dobře zachováno. [B55] 2000Kč
RUSSIAN ARMS AND ARMOUR. Leningrad, Aurora Art Publishers, 1982, V 4°, 206 (2) s., 164 vyobrazení, z toho 133 v barvě. Původní celopl. vazba s přebalem. Na přebalu stopy uskladnění a užití, kniha ve velmi dobrém stavu. [B76] 660 Kč
(RYCHNOVSKÝ, Ernst [vydal]): MASARYK A ŽIDOVSTVÍ. Praha, Mars, 1931, 4°, 332 (2) str., 19 vyobrazení a dvě reukopisné ukázky. Původní celoplátěná vazba. Na vazbě mírné stopy manipulace, jinak dobře až velmi dobře zachováno. [B32] 1340 Kč
SALVA, Karol: MAĎARISAČNÝ PLEN. Brno, 1904, 16°, 20 s. Pův. šití na dvě sponky. Dobře zachováno. Unikátní a současně bizarní pamflet, varující Slováky před „maďarizací“. Patrně vyšlo nákladem autora. [C11] 560 Kč
SARCEY, Francisque: PAŘÍŽ ZA PRUSKÉHO OBLEŽENÍ. Praha, Sokol, 1912, V 16°, 413 (3) s. Pův. brož. Hřbet obálky poškozen, jinak s ohledem na stáří a (ne)kvalitní papír dobrý stav. [D05] 125 Kč
SASKA, František Leo: MYTHOLOGIE ŘEKŮV A ŘÍMANŮV. Praha, Kober, b. d., 8°, 208 s., 6. opravené a rozšířené vyd., 100 il. v textu a přílohy. Ind. polokožená vazba. Vázáno jako standardní polokožená vazba, zbytek použitého materiálu je však rovněž kůže... Dobře zachováno. [B26] 280 Kč
SEDLÁČEK, August: ČESKOMORAVSKÁ HERALDIKA. Díl II. - část zvláštní. Praha, ČAVU, 1925, M 4°, 743 (1) s. Pův. šité složky v orig. obálce. Obálka uvolněna od hřbetu, okraje mírně otřepány, nerozřezané, nečtené. Slušně zachováno. Pokračování stejnojmenného původního vydání z roku 1902. [B55] 3.200 Kč
SÉM, Julius: PAPÍROVÉ PENÍZE NA ÚZEMÍ ČESKOSLOVENSKA 1762 - 1975. Česká numismatická společnost Hradec Králové, 1977, V 8°, 186 (2) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami užití, jinak dobře zachováno. Historie a vývoj papírových platidel, doplněno řadou čb. repr. v textu a barev. na přílohách. Vložen dvoulist Cenový přehled k 1. VI. 1977. [D08] 340 Kč
SIBLÍK, Emanuel: ZA FRANCOUZSKOU CIVILISACÍ. Kulturní politika. Praha, Rodičovské sdružení při Stát. čs. reálném gymnasiu v Praze VIII., vl. n., 1935, 69 (9) s., V 12°, 950 výt. na antiku, kresby a úprava (a ob.) Karel Svolinský. Původní brož. Prakticky intaktní, nerozřezaný exemplář. [B36] 120 Kč
SILBERSTEIN, Leopold: VÝSTAVBA NÁRODNOSTNÍ KULTURY V SSSR. Praha, Orbis, 1937, 8°, 220 (4) s. Pův. brož. Nerozřezáno, obálka, patitul a titul cca do poloviny natrženy. [B13] 80 Kč
SLOVNÍK VEŘEJNÉHO PRÁVA ČESKOSLOVENSKÉHO. Brno, Polygrafia - Rohrer, 1929 - 1938 (díl 5 = Brno, Rovnost, 1948), V 8°, VII. (1), 871 (1) + VII. (1), 1202 + VI. (2), 960 + VI., 995 (1) + VI., 1098 stran. Vše v pův. polopl. vazbě, první čtyři v odlišné od posledního svazku (jiný vydavatel). První svazek s poškozenou vazbou v horní části (tahání z knihovny), uvolněný z vazby, zbylé svazky s mírnými stopami užití. Monumentální dílo pěti autorů, mezi nimiž byl na první místě - do svazku č. 4 - Emil Hácha. Dnes již klasické dílo, zabývající se veřejnou správou a samosprávou, obsahuje zasvěcený a podrobný výklad pojmů z administrativní oblasti. Nejde o slovník v obvyklém nazírání, ale pravděpodobně o největší soubor mnohdy rozsáhlých a detailních monografických prací z veřejnoprávního oboru, jaký byl kdy v českém jazyce napsán. Mohutné dílo má rozsah více než pět tisíc stran husté dvousloupcové sazby. Tento titul, jenž se realizoval celých 19 let, nabízíme v originálním vydání a ve vzácném kompletu (pokud se kdy v antikvární nabídce vyskytl, tedy povětšinou jen první čtyři svazky, které byly chybně považovány za vše, co vyšlo), rovněž vydalo v letech 2000 - 2003 jako reprint nakladatelství Eurorelax Bohemia s.r.o. [B16] 7350 Kč
SLOVNÍK ANTICKÉ KULTURY. Praha, Svoboda, 1974, 4°, 717 (3) s., množství ilustrací v textu, vyobrazení na křídových přílohách. Pův. celopl. vazba, přebal. Přebal na okrajích otřepán, knižní blok volnější ve vazbě, v patitulu raz. „ZRUŠENO“. [D19] 240 Kč
SMYTH, Henry de Wolf: ATOMOVÁ ENERGIE PRO VOJENSKÉ ÚČELY. Praha, Masarykova akademie práce, 1946, 8°, 254 (2) s., 8 vyobrazení v textu, 8 na přílohách. Pův. brož. Dobrý stav. [B22] 120 Kč
SOBOTKA, Primus (sebral a sepsal): KRATOCHVILNÁ HISTORIE MĚST A MÍST STÁTU ČESKOSLOVENSKÉHO s přídavkem Lužicko-srbské a Haličsko-rusínské. Praha, Vilímek, 1910, 8°, 255 (1) s., 2. rozšířené vydání (1. vyd. 1884). Dob. celopl. vazba, obálka vevázána. Dobře až velmi dobře zachováno. [B37] 150 Kč
STAROČESKÉ SATIRY SMILOVY ŠKOLY. Praha, Orbis, 1951, M 8°, 91 (5) s. Pův. brož. Na obálce repro starého dřevorytu. Čtené, stopy manipulace. [B54] 100 Kč
SVOBODA, Oldřich a kol.: STRUČNÝ SLOVNÍK VOJENSTVÍ. Praha, NV, 1984, V 8°, 374 (2) s., ilustrováno, v příloze volně barevný dvoulist. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na přebalu mírné stopy užití a uskladnění, velmi dobře zachováno. [B13] 280 Kč
SZANYA, Anton: ÚLOHA KATOLICKÉ CÍRKVE V EPOŠE FAŠISMU. Praha, Weber, ve spolupráci s Volnou myšlenkou klub Havířov - Haná, 1996, 107 (3) s., z německého originálu vydaného v roce 1988 přeložil K. Kousal, K. Říha a J. Tobiáš. Pův. brož. Vložen průvodní dopis svazu Volné myšlenky ČR. Až na exlibrisové razítko v titulu bezvadný stav, nečtené. Obsáhlá kritika církve za její mocenské hry v období 20. století. První české vydání! [D07] 210 Kč
ŠÁDA, M. a Vl. DOLÍNEK a J. DURDÍK: VZÁCNÉ ZBRANĚ A ZBROJ. Ze sbírek Vojenského muzea v Praze. Praha, NV, 1986, V 4°, 213 (3) s., 281 barevných vyobrazení zbroje a zbraní s popisem. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal mírně poškozen, kniha v dobrém stavu. [B61] 480 Kč
ŠTORCH, Eduard: PRAHA V DOBĚ KAMENNÉ. Praha, Dědictví Komenského, 1910, 8°, 227 (1) s., 47 vyobrazení. Ind. celoplátěná vazba. Velmi dobrý stav. [B34] 170 Kč
ŠUBRT, J.: VÝVOJ A ŽIVOT ČESKÝCH MENŠIN. Díl 1. Část 1 - Lovosicko; část 2 - Mostecko; část III. - Chomutovsko část 4 - Bílinsko, část 5 - Duchcovsko, část 6 - Teplicko, část 7 - Litoměřicsko- Most, Severočeské menšinové knihkupectví O. J. Bukač, b. d. (kolem r. 1910). V 8°, 228 s., tabulky, mapy. Ind. polopl. vazba s vybledlou ražbou věcného názvu na hřbetu, stopy po odtrženém pp. štítku, jinak velmi dobrý stav, čisté. Omyl ve svázání: za částí 1 a 2 vázána část 5-7, poté část 3-4. Prakticky nesehnatelný titul s etnickou a místopisnou tématikou, podrobnými popisy obcí a skladby jejich obyvatelstva, s neméně zajímavou až unikátní vydavatelskou proveniencí. Kompletní první díl. [B55] 850 Kč
TISOVSKÝ, T. E. (uspořádal): JIRÁSKOVA LITOMYŠL. Studie a vzpomínky k šedesátým narozeninám Aloisa Jiráska. Praha, Otta, 1911, V 8°, 116 (2) s., ilustrováno fotografiemi ze staré Litomyšle, stránky tištěny v ozdobné ornamentaci, texty různých autorů. Pův. celopl. vazba se zlacenou ražbou na přední desce a hřbetu. Dobrý stav. [B22] 140 Kč
TOMEK, Wladiwoj W.: DĚJE MOCNÁŘSTVÍ RAKOUSKÉHO. Ku potřebe na gymnasiích. Praha, Tempský, 1852, 8°, 177 (1) s. - předvázáno: dtto v německém jazyce (GESCHICHTE DES ÖSTERREICHISCHEN KAISERSTAATES) v druhém rozšířeném vydání z roku 1860, 209 (7) s. Dobová polopl. vazba s původně zlaceným nápisem na hřbetu (téměř zcela setřelé), V českém vydání několik posledních stran mírně zašpiněno, se zahnědlými skvrnkami, jinak dobrý stav. [B73] 490 Kč
TROCKIJ, Lev: DĚJINY RUSKÉ REVOLUCE. I.-III. (komplet). Praha, Borový, 1934, M 4°, 468 (2) + 626 (2) s. + 954 (2) s., obálka (chybí), vazba a typo Karel Teige, ilustrováno. Pův. celopl. vazba. Na vazbách stopy uřití a uskladnění, dobře zachováno. [B52] 1480 Kč
TURISTIKA HOŘOVICKA A BEROUNSKA. Zvláštní otisk z Monografie Hořovicka a Berounska, vydané učitelstvem okresu Hořovického za řízení ... Jindřicha Jůny. Praha, ČGU, 1931, M 4°, 382 s., ilustrováno, v příloze litografická mapa Politického okresu hořovického. Ind. polopl. vazba s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Mírné známky užití, dobrý stav. [B23] 770 Kč
TVRZNÍK, Jan: SOUPIS MÍSTNÍCH JMEN A POMÍSTNÍCH NÁZVŮ OBCE LENEŠIC... užívaných i zaniklých. Lenešice, Místní osvětová rada, 1946, V 8°, 60 (4) s. + vyobrazení na křídových přílohách. Pův. vazba (lepená brož, šitá na dvě sponky), přední strana ob. zachována, zadní včetně přílohy (katastrální mapa) chybí. Stopy hojného čtení a častého užití. [B64] 170 Kč
VANČURA Jiří: HRADČANY / PRAŽSKÝ HRAD. Praha, SNTL, 1973, V 4°, 1976, 319 (1) s., 149 vyobrazení, z toho I. - VII. na přílohách. Pův. celopl. vazba s přebalem. Mírné stopy užití, dobrý stav. [D19] 180 Kč
VĚSTNÍK MUSEJNÍHO SPOLKU MĚSTA RAKOVNÍKA A POLITICKÉHO OKRESU RAKOVNÍCKÉHO. Č. 16 / red. Jan Renner. Rakovník, MS, 1926, V 8°, 95 (1) s. Příčné šití na tři sponky, orig. obálka. Stopy uživání, dobrý stav. [B13] 120 Kč
VĚSTNÍK MUSEJNÍHO SPOLKU KRÁL. MĚSTA RAKOVNÍKA A POLITICKÉHO OKRESU RAKOVNÍCKÉHO. Svazek 29 / 1939. Rakovník, MS, 1939, V 8°, 89 (3) s., několik vyobrazení, složená mapa. Příčné šití na sponky, orig. obálka. Obálka dole se stopu po ohybu, jinak velmi dobrý stav. [B13] 120 Kč
VILINSKÝ, Valerij S.: DUCH RUSKÉ CÍRKVE. Praha, Kuncíř, 1930, 434 (2) s. Pův. brož. Částečně nerozřezáno, dobrý stav. [B63] 190 Kč
WINTER, Zikmund: DVA DNI NA STAROMĚSTSKÉM DOMĚ RADNÍM. Praha, Kvasnička a Hampl, Blaník sv. 31, 1938, M 8°, 72 (4) s. Pův. brož. Užívané, dvě neplatná razítka knihovny. [D08] 75 Kč
VLACH, Jaroslav: DÍŤE VE ZVYCÍCH A MRAVECH NÁRODŮ. Praha, Kober, b. d. (cca 1915), V 8°, 316 (2) s., 78 příloh na křídě. Individuální kvalitní poloplátěná vazba s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Jedna příloha uvolněná, jinak výborně zachováno. Výjimečná, obsažná a hledaná publikace Národopisu všech dílů světa díl III., pojednávající o zvycích, tradicích a rituálech týkajících se dětí, včetně jejich vraždění... [B12] 460 Kč
VLASTIVĚDNÝ SBORNÍK PODŘIPSKA. Roč. I. Roudnice, Učitelská jednota Budče Roudnické, 1923-24, 8°, 168 str. (bez str. 33 - 48 = č. 3), s výjimkou č. 3 vevázány všechny obálky a zadní strany sešitů (na obálce č. 4 rukopisný přípis, že č. 2 a 3 byly rozebrány - č. 2 však tento soubor obsahuje). Ind. knihovní poloplátěná vazba s pp. štítkem na hřbetu a přírůstkovým číslem, v titulů podpis bývalého majitele. Dobrý stav. [B41] 200 Kč
WENIG, Jan: MĚCHOLUPSKO. Dějiny, dnešní stav a úkol. Kralovice, 1924, M8°, 55 (1) s. Pův. brož. Poměrně vzácná místopisná brožurka, ověnčená knihovními razítky a knihovnickými vpisky... - dobrý stav. [B44;B44] 210 Kč
WENISCH, Rudolf (berarbeitet): ZUNSTORDUNGEN AUS STADT UND BEZIRK KOMOTAU (1460-1741). Reichenberg und Komotau, 1936, V 8°, XXIII (1), 304 s. Pův. brož. Stopy manipulace, hřbet mírně poškozen, jinak vcelku dobrý stav. (Svazek šestý z řady Sudetendeutche Geschichtsquellen). [B14] 1240 Kč
WINTER, Zikmund: ŘEMESLNICTVO A ŽIVNOSTI XVI. VĚKU V ČECHÁCH (1526-1620). Praha, Česká akademie císaře Fr. Josefa, 1909, VII (1), 749 (1) s. Ind. polopl. vazba s vylepenou původní obálkou, dobře zachováno. [B41] 780 Kč
ZPOVĚĎ PAPEŽE ALEXANDRA VI. Dle Altaroche. Brno, Červánky, 1899, 12°, 16 s. Pův. šití a sponku. Vlastnické raz. G. Salamanczuka, na konci totéž v pásce, jeho rkp. poznámka. [B12] 90 Kč
ZPĚT
BATTESTI-PROST: POJEDNÁNÍ O ŠERMU – FLEURET. Díl I.-II. Cyklostylovaná rozmnoženina patrně nikdy nevydaného překladu Čestmíra Čivrného. Paris, 1963, A4, 22 listů tištěných po jedné straně + nestr. druhý díl, v závěru 3 strany s kresbami šermířských pozic. Sešito na dvě sponky v kancelářských deskách. [B55] 290 Kč
COUDURIER, A.: L’ESCRIME. Culture Physique. Paris, Margraff, 1928, 8°, 123 (1) s. Pův. brož. Dobrý stav. [B74] 460 Kč
HERGSELL, Gustav: DUELL-CODEX. Wien-Pest-Leipzig, Hartleben, 1891, V 8°, 8 203 (5) s., 7 celostr. příloh s vyobrazením kreseb ze šermířských a pistolových soubojů. Celopl. knihovní vazba s vylepenou orig. obálkou. Na hřbetu pp. štítek, na přídeští neplatné ex libris Vojenské historické museum / Knihovna vojenského histroického ústavu / přeškrtlé přírůstkové číslo, rovněž v itulu reg. číslo. Jinak dobře zachováno. [B74] 4900 Kč
KORWIN-DZBAŇSKI, Stanislaus, Ritter von: DER ZWEIKAMPF. Wien, Reichswer, 1893, 8°, 55 (1) s. Celoplátěná vazba s vylep. pův. obálkou. Na hřbetu knihovní štítek, v titulu dvě neplatné razítka knihoven, jinak dobře zachováno. [B74] 2240 Kč
KORWIN-DZBAŇSKI, Stanislaus, Ritter von: DER ZWEIKAMPF. Wien, Reichswer, 1893, 8°, 55 (1) s. Polopl. knihovní vazba se štítkem a přírůstkovým číslem, na přídeští škrtlé ex libris ČS VÚV / Československý vědecký ústav vojenský, v titulu raz. knihovny, totéž na 4 dalších stranách, obálka vevázána. Dobře zachováno. [B74] 2240 Kč
KUFAHL, Hans: DER FECHTSPORT. Lipezig, Berlin, Paris, Grethlein, b. d, 8°, 150 (2), ilustrováno (fotografie, nákresy). Pův. polopl. vazba. [B74] 1500 Kč
KUFAHL, Hans: DER FECHTSPORT. Lipezig, Berlin, Paris, Grethlein, b. d, 8°, 150 (2), ilustrováno (fotografie, nákresy). Ind. celopl. vazba. Velmi dobrý stav. [B74] 1500 Kč
KOHUT, Adolf: DAS BUCH BERÜHTER DUELLE. Xerokopie! Orig. vyd.: Berlin, Fried, 1888, M 8°, 263 (1) s., 3. vydání. Kopie včetně obálky a rozkl. ilustrace, poměrně kvalitní celopl. vazba s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Šerm, dámské a pánské souboje... [B43] 300 Kč
RITSOW, Gustav: DIE MODERNE FECHTKUNST. Methodische Anleitung zum Unterrichte im Fleuret- und Säbelfechten, nebst einem Anhange, enthalted die wichtigsten. Mit 32 Figurentafeln. Prag, Calve, 1896, 8°, (8) 341 (1) s., 32 příloh s vyobrazením ze šermířských soubojů. Ind. polopl. vazba s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Zlacení zašlé, stopy po stržení pp. knihovního štítku, na předsádce a v titul. listu raz. K. u. k. Infanterie-Regiment ... Officiere-Bibliothek, dobře zachováno. [B74] 3450 Kč
RITSOW, Gustav: DIE MODERNE FECHTKUNST. Methodische Anleitung zum Unterrichte im Fleuret- und Säbelfechten, nebst einem Anhange, enthalted die wichtigsten. Mit 32 Figurentafeln. Prag, Calve, 1896, 8°, (8) 341 (1) s., 32 příloh s vyobrazením ze šermířských soubojů. Polokožená knihovní vazba. Občasně raz. K. u. k. Infanterie-Regiment ... Officiere-Bibliothek, dobře zachováno. [B74] 3450 Kč
DYK, Viktor: STARÁ GALERIE. Brno, Pojer, ed. Atlantis sv. 20, 1933, V 16°, 73 (3) s., úpr. a front Hana Dostalová, ex. XXI-A/50 na van Gelderu. Původní brož. Velmi dobrý stav. [B32] 200 Kč
HARDY, Thomas: DROBNÉ IRONIE ŽIVOTA. Brno, Pojer, ed. Atlantis sv. 64, 1946, V 12°, 248 (6) s., iniciály a kresby Petr Dillinger. Pův. brož. Knižní blok ve hřbetu rozpadlý na jednotlivé složky. Dobrý stav. [C14] 120 Kč
JAMMES, Francis: ŠVEC A DÍVKA. Brno, Pojer, ed, Atlantis sv. 74, 1948, V 12°, 43 (3) s., dřevoryty Bohdan Lacina. ex. 79/500. Původní volné archy v pův. papír. ob. [C14] 100 Kč
LEBRAU, Jean: DĚTSTVÍ, SKLENĚNÉ PTÁČE. Brno, Pojer, ed. Atlantis sv. 75, 1948, V 12°, 50 (3) s., ex. 289/600 na antiku, dřevoryty Bohdan Lacina. Ind. polokožená vazba, orig. ob. veváz., „tepáním“ zdobená ořízka. Výborně zachováno. [C14] 120 Kč
LĚSKOV, Nikolaj Semjonovič: LOUPEŽNÍK SELIVAN. Brno, Pojer, ed. Atlantis sv. 73, 1948, M 8°, 133 (3) s., ex. 79/500 na similijapanu, dřevorytová výzdoba Michael Florian. Pův. volné složky v obálce. Na ob. raz. býv. majitele, dobře zachováno. [B74] 180 Kč
MACLEOD, Fiona: POVĚSTI Z HEBRID. Brno, Pojer, ed. Atlantis sv. 18, 1933, V 12°, 103 (3) s., ex. 265/350 na papíře chamois. Pův. karton. Na ob. mírné stopy manipulace, uvnitř velmi dobrý stav. [C14) 260 Kč
OBRTEL, Vít: Z ROSY ZROZENÁ. Brno, Pojer, 1944, M 8°, 58 (6) s., předtitulní kresba A. Procházka, v patitulu podpis autora. Pův. brož. Dobře zachováno. Pátý a poslední svazek tzv. "soukromých tisků ed. Atlantis" / viz Sáňka - Bubla. [B74] 210 Kč
PIETRI, Arturo Uslar: RUDÝ OSTŘÍŽ. Brno, Pojer, ed. Atlantis sv. 48, 1940, V 12°, 99 (3) s., ex. 63/350, frontispice Jiří Jaška. Ind. kvalitní polokožená vazba s vevázanou přední i zadní stranou obálky včetně záložek. Bezvadný stav. [C11] 300 Kč
PLÁČ BÁBÁ TÁHIRŮV. Brno, Pojer, ed. Atlantis sv. 40, 1938, M 8°, IX (1) (2) s. + 62 čtyřveší (nestr.), (1) (4) s., frontispice O. Menhart, ex. č. 79/400. Pův. brož. Před patitulem exlibrisové raz. býv. majitele. Dobře zachováno. [B12] 190 Kč
POURAT, Henri: PŘÍHODY Z NAŠEHO KRAJE. Brno, Pojer, Atlantis sv. 63, 1946, V 16°, 47 (5) s., ilustrace Bohdan Lacina. Původní volné složky v orig. pap. přebalu. Mírné stopy užití, slušný stav. [D05] 100 Kč
YEATS, William Butler: OBJEVY. Essaye. Brno, Pojer, ed. Atlantis sv. 68, 1947, M 8°, 120 (6) s., ex. 132/600. Pův. brož. V patitulu exlibrisové raz. býv. majitele, dobře zachováno. Autor byl členem hermetického řádu řádu Zlatý úsvit. [B74] 280 Kč
ALMANACH KMENE 1930 - 31. Praha, KMEN, 8°, 284 (4) s., redigoval F. X. Šalda, graf. úprava Karel Teige, fotografie J. Sudek a K. Teige. Pův. brož. Stopy užití, přední část obálky uvolněna od hřbetu, hřbet poškozen. [B42] 240 Kč
ALMANACH KMENE 1931 - 1932. Praha, Kmen, 8°, 400 s., redigoval Josef Hora, úprava, obálka a kresby J. Šváb, ilustrováno (přílohy mimo paginaci). Pův. brož. Obálka na okrajích mírně otřepána, ve hřbetu rozlepeno na jedlotlivé složky, část hřbetu obálky v horní části chybí. [B42] 180 Kč
ALMANACH KMENE 1932 - 1933. Praha, Kmen, 8°, redigoval F. Halas, úprava J. Štyrský, ilustrováno. Pův. brož. Průběžně zasaženo hnědými skvrnami, obálka také nic moc... [B56] 70 Kč
ALMANACH KMENE 1933 - 1934. Praha, KMEN, 8°, 196 (4) s., redigovala M. Majerová, graf. úprava S. Tusar. Příspěvky mj. F. X. Šalda, Voskovec & Werich, V. Dyk, ilustrace na přílohách. Pův. brož. Mírné Stopy užití na obálce, nerozřezáno, velmi dobrý stav. [B42] 280 Kč
ALMANACH KMENE 1934 - 1935. Praha, Kmen, 8°, 400 s., redigoval Jaroslav Seifert, úprava, obálka a kresby J. Šváb, ilustrováno. Pův. brož. Obálka na okrajích mírně otřepána, na přední straně několik zahnědlých skvrnek, jinak dobře zachováno, čisté. [B56] 240 Kč
ALMANACH KMENE 1935 - 1936. Praha, Kmen, 8°, 328 s., redigoval V. Závada, úpr. L. Sutnar, příspěvky mj. V. Nezval, V. Holan, J. Seifert, K. Čapek, J. Šusta, ad., vyobrazení, fotografie. Pův. brož. Obálka v horní části velice mírně poškoz (otřepána), jinak velmi dobře zachováno! [B56] 290 Kč
ALMANACH KMENE 1936 - 1937. Praha, Kmen, 8°, redigoval a upravil Josef Čapek, ilustrováno. Pův. brož. Obálka ve hřbetu místy poškozena, se stopami uskladnění, uvnitř dobře zachováno. [B56] 160 Kč
ALMANACH KMENE 1937 - 1938. Praha, Kmen, 8°, 227 (1) s., redigoval Jaroslav Seifert, úprava Fr. Bidlo, ilustrováno. Pův. brož. Obálka na okrajích mírně otřepána, jinak dobře zachováno, čisté. [B56] 240 Kč
ALMANACH KMENE 1948. Praha, KMEN, 8°, 494 (16) s., řada vyobrazení, obálka a graf. úprava Svatopluk Klír, příspěvky mj. Ivan Diviš, Vl. Holan, J. Seifert, Jiří Mucha, B. Polan a mnozí další. Pův. brož. Mírné stopy manipulace, hřbet obálky tradičně příčně popraskán, jinak ve slušném stavu. [B42] 90 Kč
BÁLEK-BRODSKÝ, Filip: POD PRAPOREM UMĚNÍ. Román hereckého života. Praha, vl. nákl., 1941, V 12°, 99 (1) s., kresba na obálce J. Bauch, podpis autora v titulu. Původní brož. Obálka mírné stropy manipulace a uskladnění. Velmi dobrý stav. [B43] 120 Kč
BASS, Eduard:: KLAPZUBOVA JEDENÁCTKA. Praha, SNDK, K(nihy) O(dvahy a) D(obrodružství) sv. 2, 1963, 8°, kresby (čb. v textu a trojbarevné na přílohách) Josef Čapek. Pův. lamino. Mírné stopy užití, celkově dobře zachováno. [B52] 120 Kč
BASS, Eduard: THE CHATERTOOTH ELEVEN. London, „Czechoslowak,
1943, 8°, 106 (2) s., il. Josef Čapek, obálka monogramista „O. T.“. Pův. celopap.
vazba s obálkou. Obálka na v lomu na druhé záložce mírně poškozena, podobně
jako spodní roh knihy (esteticky nijak rušivé), celkově dobře zachováno, čisté.
Klapzubova jedenácka v anglickém překladu. Draženo na aukci AD14 za 550 Kč.
[C11] 400 Kč
BATAILLE, Georges: HISTOIRE DE l'OEIL. Pauvert, Paris, 1967, in-12, br., etui.103 (6) s., vloženy dva letáčky. Na etui stopy užití a uskladnění, kniha va výborném stavu. č. ex. 8883. [B41] 1100 Kč
BATAILLE. L'Arc. Numéro spécial 32: Georges Bataille. Paris, 1967, M 4°, 96 (4) s., příspěvky např. M. Leiris, M. Lecomte, M. Deguy, M. Rainhoird a další, celostr. ilustrace převážně erotického charakteru André Masson, vevázán orig. dvoustr. leták. Pův. brož. Mírné stopy užití, dobře zachováno. Vložena vytržená dvoustrana z neidentifikovaného franc. časopisu s článekm o Bataillovi od Claude Roye. G. B. byl originální francouzský myslitel, esejista a spisovatel, od mládí zaujat temnými či „podvratnými“ stránkami života, vášní, násilím a smrtí, erotismem. Mezi jeho známé a přátele patřili např. Jean Dubuffet, Joan Miró, Pablo Picasso, Albert Camus a René Char. [B52) 480 Kč
BEDNÁŘ, Kamil: PÍSEŇ LÁSKY. Praha, Petr, 1944, V 12°, nestr., kresby Ludmila Jiřincová (tišteny tónovaně, část v textu, část celostr.), typo J. Sonbegr, 1. vyd. Pův. brož. Velmi dobrý stav. [B63;B63] 200 Kč
BEDNÁŘ, Kamil: HLADINY TŮNÍ. Praha, Petr, 1943, 8°, 96 (4) s., kresby Josef Liesler, 1. vyd., úpr. a vazba J. Šváb, dedikace autora a jeho podpis v patitulu. OPpl. s obálkou. Dobře zachováno. [B23] 260 Kč
BEZRUČ, Petr: PÍSEŇ O GEORGINĚ. Či Hepta epi Thébas či osm na jednu květinu. Praha, Lukasík, 1948, 8°, 17 (1) s., obálka a frontispice (orig. dřevoryty? - obé dvoubarevně) Karel Svolinský, tisk na similijapanu. Pův. volné složky v orig. ob. Na ob. mírné stopy uložení, v horní části u hřbetu otřepána, jinak dobrý stav, čisté. [C11] 160 Kč
BEZRUČ, Petr: STUŽKONOSKA MODRÁ. Praha, ČS, 1952, 8°, 26 (6) s., 6 celostr. ilustrací a titul Max Švabinský (3 x barevné). Pův. volné složky v orig. ob. Dobře zachováno. Perfektní hlubotiskové ilustrace s téměř nerozeznatelným rastrem. [C11] 160 Kč
BIEBL, Konstantin: NEBE / PEKLO / RÁJ. Praha, Sfinx, Janda, 1931, 8°, 54 (6) s., typo Karel Teige. Pův. brož. Z knihovny Vratislava Effenbergera, jeho suchá pečeť v titulu a v knize na str. 33. [B34) 1200 Kč
BOUŠEK, Karel: PLOTY. Praha, Práce, Edice poezie Klín, 1971, úzká 8°, 89 (9) s., graf. úprava O. Hlavsa, obálka a celostr. ilustrace Ludmila Jiřincová. Pův. brož. Dobře až velmi dobře zachováno. [B12] 140 Kč
BRETON, André: SPOJITÉ NÁDOBY. Praha, Dauphin, 1996, 8°, 190 (2) s. Pův. brož. Až na exlibrisové raz. v titulu ve výborném stavo, nečtené, jako nové. Stěžejní esejistické autorovo dílo. Součást volné trilogie Nadja, Šílená láska. Nový překlad zásadního díla surrealismu od Jarmily Fialové. [D05] 140 Kč
BROUK, Bohuslav: JAZYKOVÁ KOMIKA. Estetická studie. Praha, Petr, 1941, V 8°, 120 (4) s., ob. Karel Černý. Pův. brož. Na ob. a v titulu raz. bývalého majitele, čtené, několik přesahujících stran otřepáno, jinak dobrý stav, čisté. [B53] 390 Kč
BUZKOVÁ, Pavla: SRDCE NA ŠTÍT. Úvahy o přátelství a lásce. Praha, Kompas, 1941, M 8°, 173 (3) s., typo, obálka a ilustrace Otakar Mrkvička (tištěny tónovaně). Pův. brož. V knize na několika místech vyznačeny obyč. tužkou odstavce, používané, dobrý stav. [C12] 190 Kč
BURIAN, E. F.: PRAŽSKÁ DRAMATURGIE 1937. Praha, Burian, 1938, 95 (1) s., úpr. M. Kouřil, ilustrováno (půdorysy scén, kresby, fotografie [M. Hák], koláž J. Štyrský, atd...). Pův. brož. Dobře zachováno. [C13] 780 Kč
COOLEN, Antoon: RAŠELINÁŘI. Praha, Plzák, 1946, 8°, 161 (3) s., obálka Toyen. Pův. polopl. vazba. Obálka v horní části mírně otřepána; s ohledem na mizerný použitý papír je většina obálek tohoto titulu (pokud se vůbec dochovala) v dosti poškozeném stavu. Tato zcela výjimečně dobře v dobrém až velmi dorbém stavu, čistá. [C11] 150 Kč
ČAPEK, Josef: ZEMĚ MNOHA JMEN. Hra o třech dějstvích a proměně. Praha, Aventinum, Štorch-Marien, 1923, M 8°, 78 (2) s., ob. = tříbarevné orig. lino J. Čapka, orig. lino rovněž nakladatelská značka v titulu 1. vyd. Pův. brož. Hřbet mírně poškozen, obálka poněkud vybledlá, přesahující okraje ob. nepříliš pomačkány, jinak dobře zachováno. Thiele neuvádí (jen druhé vyd. z téhož roku - str. 193-194). [C11] 450 Kč
ČAPEK-CHOD, K. M.: PSYCHOLOGIE BEZ DUŠE. Bizarerie filosofická. Praha, PAT, 1928, V 8°, 85 (3) s., 4 celostr. orig. dřevoryty A. V. Hrstka, dvoubarevně tištěný titulní list. Pův. celoplátěná vazba se zlacenou ražbou na přední desce a hřbetu. Dobře až velmi dobře zachováno. Sáňka 1332. [B22] 290 Kč
DELTEIL, J.: PĚT SMYSLŮ. Praha, DP, 1927, 8°, 136 (4) s., 1300 výt., kresby a ob. Pravoslav Kotík. Pův. brož. Obálka se stopami po uložení, přesahující okraje mírně otřepány, jinak dobrý stav. [B14] 290 Kč
DRYJE, František: SURREALISMUS NENÍ UMĚNÍ. Praha, Concordia, 2005, 8°, 239 (1) s., obálka s použitím mediumní kresby Jana Švankmajera, v patitulu podpis a datace autora. Pův. brož. Nečtené, intaktní. Soubor textů o surrealismu a jeho osobnostech z pera uznávaného znalce, člena Skupiny českých a slovenských surrealistů. [B35] 240 Kč
DYK, Viktor: GIUSEPPE MORO. Praha, Nová edice, 1911, 65 (1) s., úpr. a front. F. Kysela (včetně titulu tištěno dvoubarevně). Pův. karton. vazba. Tisk na bezdřevém papíru, v patitulu a za titl. zahnědlé skvrnky, jinak poměrně čisté, horní okraj hřbetu poškozen (cca 0,5 cm chybí - způsobeno vytahováním z knihovny). [B11] 190 Kč
DVOŘÁK, Arnošt: NOVÁ ORESTEIA. Tragedie o třech dějstvích. Praha, 1923, 113 (7) s., tři režijní kresby a obálka Jiří Kroha. Pův. brož., dobrý stav. [B23] 320 Kč
EFFENBERGER, Vratislav: REVOLUČNÍ PSYCHOIDEOLOGIE SOVĚTSKÉ AVANTGARDY. Zvláštní otisk (separát) z časopisu Československá rusistika XII (1967) č. 4. Strana 196-207 (1), V 8°. Volné složené archy. Dobře zachováno. [B44] 95 Kč
EFFENBERGER, Vratislav: OKRUH PĚTI OBJEKTŮ. K vývojové kontinuitě a principům tvorby. Klub výtvarných umělců 16. ledna 1964. Přednáška. Oboustranně hektografované listy, A 4, 53 (1) s. Volné listy. Nepochybně jen v několika málo kusech rozmnožená vcelku zásadní přednáška, přednesená Vratislavem Effenbergerem v Klubu výtvarných umělců, všímající si mj. Skupiny 42, Tikala, Istlera a dalších, především však surrealismu, potažmo pak samosebou Karla Teiga a mnohých dalších. Effenberger patřil ke klíčovým postavám Surrealistické skupiny v Československu a po smrti Karla Teigeho se stal jejím vůdčím teoretickým a organizačním duchem. Podrobný životopis Vratislava Effenbergera a bibliografické údaje viz na Slovník české literatury. [B61] 350 Kč
EFFENBERGER, Vratislav: LOV NA ČERNÉHO ŽRALOKA. Výbor básní 1940 - 1986. Uspořádal a závěrečnou statí opatřil Milan Nápravník. München, PmD (Poezie mimo domov) s přispěním nadace Charty 77, Nová řada poezie sv. 30, 1987, M 8°, 152 (8) s., ilustrace v patitulu Jiří Šlitr. Pův. brož. Velmi dobrý stav. Exilové vydání v nákladu 450 ks. [B51] 790 Kč
ELUARD, Paul: VEŘEJNÁ RŮŽE. Praha, SNKLU, 1964, 78 s., celostr., do modra tónované koláže Karel Teige, graf. úpr. a ob. Oldřich Hlavsa. Původní celopl. vazba. Výborný stav. [C11] 220 Kč
ÉLUARD, Paul: ZBRANĚ BOLESTI. Praha, Odeon, 1977, M 8°, 103 (5) s., ob., vazba, předsádky a graf. úprava V. Bláha, ve frontispicu kresba Man Ray. Pův. celopap. vazba s přebalem. Dobrý stav. [D07] 90 Kč
FLAUBERT, Gustav: SALAMBO. Praha, Klika, M 8°, 1926, 364 (4) s., frontispice, ktesba v titulu a celostr. ilustrace Jan Konůpek. Pův. celopl. vazba. [B24] 120 Kč
LA FONTAINE (Jean de): ADÓNIS. Praha, Borový, ed. Epillion sv. 2, 1948, V 8°, 48 (2) s., šest kreseb K. Pokorný, typo a ob. Zd. Seydl, překlad Vladimír Holan. Pův. brož. Na ob. stopy uložení, mírně zašpiněna, jinak dobře zachováno. [B11] 100 Kč
GABE, Dora: DÁVNO (Nekoga). Praha, Dědictví Komenského, 1938, 8°, 52 (4) s., 3 celostránkové ilustrace a il. na obálce vylepené na vazbě Toyen, přel. V. Nezval. Pův. (?) polopl. vazba s vylepeným obálkovým listem. Vazba mírně ojetá, obálka se stopami po uložení. [B52] 450 Kč
GIONO, Jean: ČLOVĚK Z HOR. Un de Baumugnes. Praha, Škeřík, 79 sv. ed. Symposion, 1934, 212 (4) s., 8°, titul. list, vazba a ob. Toyen. Původní celopl. vazba, ob. vevázána. Dobře zachováno. [B44] 100 Kč
GIRADOUX, Jean: DOBRODRUŽSTVÍ TOUHY. Příběhy Jeronyma Bardiniho. Praha, Škeřík, Symposion sv. 80, 1935, 8°, 201 (3) s., uprava, krespy a vazba Toyen. Pův. celopl. vazba. Velmi dobře až výborně zachováno, malinko vybledlý hřbet, pravděpodobně nečtené. [C12] 190 Kč
GLAZAROVÁ, Jarmila: ADVENT. Praha, Melantrich, 1942, V 8°, 231 (5) s., čb. a barev. ilustrace na přílohách Jiří Trnka, 3. vyd. Pův. celopl. vazba. Dobrý stav. [B36] 140 Kč
HAEMMERLING, Konrád: MUŽ, NAZÝVANÝ SHAKESPEARE. Románová evokace požehnaného života. Praha, Škeřík, Symposion sv. 134, 1941, 8°, 460 (4) s., 6 celostr. repro leptů Jana Konůpka (tištěno hlubotiskem). Pův. celopl. vazba. Dobře zachováno. [B76] 130 Kč
HALAS, František: LADĚNÍ. Praha, Borový, 1947, 8°, 134 (6) str., II. doplněné vydání, obálka František Hudeček. Pův. brož. Výborný stav. [C11] 230 Kč
HALAS, František: TVÁŘ. Praha, DP, Slunovrat sv. VIII., 1932, M 8°, 41 (7) s., ve front. repro kresby Jindřicha Štyrského. Kvalitní polopl. převazba. Velmi dobrý stav. [B21] 240 Kč
HÁLEK, Vítězslav: MUZIKANTSKÁ LIDUŠKA. Praha, Melatrich, 1952, V 12°, 62 (2) obálka a výzdoba (celostr. ilustrace) Ludmila Jiřincová. Pův. kartonáž. Obálka s mírně otřepanými přesahujícími okraji, jinak dobrý až velmi dobrý stav. [B11] 140 Kč
HILAR, K. H.: PRAŽSKÁ DRAMATURGIE. Essaye. Praha, Sfinx - Janda, 1930, M 8°, 197 (9) s., typo L. Sutnar. Pův. celopl. vazba. Ve hřbetu volnější, užívané, na vazbě stopy po uložení a manipulaci, v titulu a průběžně v knize raz. Závodní půjčovny knih nakladatelství Sfinx (!). Z knihovny Vratislava Effenbergera (suchá pečeť v titulu, jím vcelku hojně podtrhaný text a odstavce, otazníky, vykřičníky...). [C12] 470 Kč
HOFFMEISTER, Adolf: TURISTOU PROTI SVÉ VŮLI. Praha, Mladá Fronta, 1946, 8°, 107 (3) s., ilustrace autor, obálka Karel Teige. Pův. brož. Kniha v dobrém stavu, čistá, obálka, hřbet poškozen a vyspraven, původně oddělená obálka vlepena zpět, poškozena na straně u hřbetu. První vydání. [C11] 120 Kč
HOFFMEISTER, Adolf: TURISTOU PROTI SVÉ VŮLI. Praha, Mladá Fronta, 1946, 8°, 107 (3) s., ilustrace autor, obálka Karel Teige. Pův. brož. Mírné stopy užití, v dobrém stavu. První vydání. [C11] 160 Kč
HOFFMEISTER, Adolf: SVĚTOBOL. Praha, Toman, II. sv. ed. Protos, 1931, 8°, 115 (7) s., úpr., kresby a ob. A. Hoffmeister, ex. 192/500 a dřevaprostém papíře. Původní šité složky, kartonová obálka. Pův. brož. Mírné stopy užití, dobrý stav. Stopy v lomu na hřbetu stopy poškození (běžné díky použitému materiálu), první předsádka mírně ušpiněna, jinak čisté, dobře zachované. [C11] 320 Kč
HOFFMEISTER, Adolf: ČAS SE NEVRACÍ. Praha, ČS, 1965, 8°, 340 (4) s., ilustrace autor. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal s mírnými známkami manipulace, jinak velmi dobrý stav, téměř nečtené. [B74] 190 Kč
HOFFMEISTER, Adolf: PŘEDOBRAZY. Předobrazy, Podmořské hvězdy, Abeceda lásky, Hledá se muž který má dost času, Obratník Kozoroha, Zeměkoule, Poločas. Praha, ČS, 1962, 297 (7) s., il. autor, typo Zdeněk Seydl, vyobr. na přílohách. Pův. celopl. vazba s obálkou. Obálka se stopami manipulace a užití, mírně poškozena, kniha ve velmi dobrém stavu, čistá. [B54] 150 Kč
HOLAN, Vladimír: TEREZKA PLANETOVÁ. Praha, Borový, 1943, V 8°, 39 (3) s., graf. úprava a kresba ve frontispicu František Muzika, v patitulu dedikace básníka V. Holana V. Sádlovi, na další straně pak věnování Sádla dalšímu majiteli. Mírné stopy užití. [B32] 350 Kč
HORA, Josef: DECH NA SKLE. Příběh Jana Trázníka. Praha, Borový, 1938, M 8°, 287 (3) s., ob. Ed. Milén, vaz. Jos. Hochmann. Pův. celopl. vazba s černostříbrnou ražbou, přebal. Mírné stopy manipulace a uskladnění, dobře zachováno. [B76] 200 Kč
HORA, Josef: ZÁPISKY Z NEMOCI. Praha, Melantrich, 1946, 8°, 92 (2) s., 5 celostr. litografií Josefa Lieslera. Původní celopl. vazba, přebal se stopami užití, mírně poškozen, kniha ve velmi dobrém stavu. [B23] 320 Kč
HORA, Josef: HLINĚNÝ BABLON. Praha, Boučková, Knihovna aktualit a kuriosit sv. 3, 1922, 16°, 31 (1) s., ob. a front. (pův. zinkografie) Ant. Chlebeček. Původní brož. Obálka vybledlejší, v horní části tužkou vypsaná stará cena, v titulu ana zadním přídeští exlibrisové razítko a vpisek G. Salamanczuka, jinak dobrý až velmi dobrý stav. [B55] 120 Kč
HORN, Alfred Aloysius: DOBRODRUŽSTVÍ NA POBŘEŽÍ SLONOVINY. Praha, Škeřík, 55. sv. ed. Symposion, 1931, 263 (1) s., vazbu navrhla Toyen. Původní celopl. vazba. Nápis na hřbetu zašlý, jinak výborný stav. [B22] 170 Kč
HOŘEJŠ, Jaromír: CÍGO ADMIRÁL. Praha, DP, 1937, 8°, 172 (4) s., 18 celostr. ilustrací a barevný obrázek na přední desce vazby Antonín V. Slavíček. Čtené, místy zažloutlé skvrnky, v patitulu dedikace bez souvislosti s knihou. [B44] 290 Kč
HOSTOVSKÝ, Egon: LISTY Z VYHNANSTVÍ. Praha, Melantrich, 1946, M 8°, 156 (4) s., obálka a typo Karel Teige. Pův. celopl. vazba. Velmi dobře zachováno. [B42] 150 Kč
HOUGTON, C.: HELENINA ZÁHADA. Praha, Škeřík, Symposion sv. 42, 1933, 8°, 273 (3) s., titulní lista a vazba Toyen. Pův. celopl. vazba. Dobře zachováno, malinko zašlejší hřbet. [C12] 170 Kč
HRABAL, Bohumil: AUTOMAT SVĚT. Praha, MF, Máj, 1966, 8°, 330 (6) s., skládané barevné koláže Jiří Kolář. Původní celopl. vazba s obálkou. Stopy manipulace, vazba zašpiněna, rozkládací koláže nepoškozeny. [B25] 240 Kč
HRUBÍN, František: ŘEKA NEZAPOMNĚNÍ. Praha, Práce, 1946, 4°, 61 (3) s., frontispice (orig. lito?) a obálka František Hudeček. Pův. brož. Dobrý stav. [B24] 170 Kč
HUDSON, W. H.: PURPUROVÁ ZEMĚ. Praha, Škeřík, Symposion sv. 42, 1930, 8°, 281 (5) s., úprava, kresby a vazba Toyen. Pův. celopl. vazba. Velmi dobře až výborně zachováno, malinko vybledlý hřbet, pravděpodobně nečtené. [C12] 190 Kč
ILJIN, Michal: STO TISÍC PROČ. Praha, MF, 1949, M 4°, 293 (3) s., obálka a il. Kamil Lhoták. Původní poloplátěná vazba, velmi dobře zachovaný a čistý exemplář, obálka mírně zašpiněna, v horní části zvlněno a několikrát natrženo, částečně vyspraveno. [B26] 300 Kč
IVANOV, Vsevolod: MODRAVÉ PÍSČINY. Praha, Čin, 1925, 8°, 325 (3) s., obálka Václav Mašek. Pův. brož. Velmi dobrý stav. [C11] 250 Kč
JANKOWSKA, Barbara Teresa: PRZYGODA TEATRALNA VOSKOVCA I WERICHA (1927-1938). Wrocłav - Warszawa - Kraków - Gdaňsk, Ossolineum. Polska akademia nauk..., 1977, 8°, 190 (2) s., ilustrováno fotografiemi na křídových přílohách. Pův. brož. Běžné stopy užití, dobrý stav. [B11] 200 Kč
JOHN, Jaromír (vypravuje podle Cervantesa): PŘÍBĚHY DONA QUIJOTA. Praha, Orbis, 1946, M 4°, 355 (3) s., čb. a barev. ilustrace na příl. František Tichý. Pův. polopl. vazba s obálkou. Kniha ve velmi dobrém stavu, čistá, obálka na horním okraji otřepána. [B46] 150 Kč
K POCTĚ ZBRAŇ PRAPORU! Praha, Petr, 1945, M 8°, 397 (3) s., graf. úpr., dřevoryt na ob. a 5 čtyřbarevných původních litografií Cyril Bouda. Původní brož. Na ob. pravý dolní roh nese jemné stopy po ohybu, přesahující listy mírně otřepány, celkově dobře až velmi dobře zachováno. [B36] 240 Kč
KAUŠITZ, Josef: SE ŠVABINSKÝM O GRAFICE. Praha, SPN, 1959, 4°, 69 (5) s., mimo paginaci 33 celostr. ilustrací tištěných po jedné straně. Pův. celopl. vazba s přebalem. Kniha v dobrém stavu, přebal se stopami manipulace. [B43] 190 Kč
KIPLING, Rudyard: PÍSNĚ MUŽŮ. Zlín, Tisk, 1946, V 8°, 75 (5) s., il. a graf. úprava a ilustrace (orig. linoryty?) Pavel Šimon, přeložil Otokar Fischer. Pův. brož. Obálka s mírně zahnědlými okraji vlivem uložení, jinak dobrý stav. [C11] 180 Kč
KLOBOUČNÍK, Jan (uspořádal): BOHUMIL KUBIŠTA / čili boj s konvencí. Praha, Družstvo dílo přátel umění a knihy, 1946, M 4°, 54 (2) s., obálka Jan Kotík, 5 vyobrazení obrazů B. Kubišty, jako frotispice orig. lino (autoportrét). Pův. složky v orig. ob. Na str. 10 podtrženo jméno citovaného K. Teiga, po straně s otazníkem. V horní části poškozen hřbet, jinak dobrý stav. [B62] 1780 Kč
KOLÁŘ, Jiří: VRŠOVICKÝ EZOP. Praha, MF, 1966, M 8°, 183 (1) s., ilustrace J. Kolář. Pův,. celopl. vazba s přebalem. Na přebalu mírné stopy užití, jinak dobře až velmi dobře zachováno. [B43] 720 Kč
KOMENSKÝ, Jan Amos: SMUTNÝ HLAS ZAPLAŠENÉHO HNĚVEM BOŽÍM PASTÝŘE... Vyškov, Obzina, 1946, V 8°, 51 (3) s., obálka a celostr. il. Fr. Bílek (v tir. jako ilustrátor uveden V. Procházka, V. Bílek pak jako redaktor...), 2. vyd. Pův. brož. Dobře zachováno, ob. na okrajích mírně otřepána, čtené. [B36] 180 Kč
KOMENSKÝ, Jan Amos: POLNICE MILOSTNÉHO LÉTA. Na Horách Kutných, Chráska, 1945, 8°, 45 (3) s., obálka a frontispice Jan Konůpek. Pův. brož. V horní části u hřbetu mírně poškozeno (taháním z knihovny), pravý roh se stopou po ohybu. [D06] 220 Kč
KONRÁD, Karel: POSTNÍ KRŮPĚJE. Praha, 1945, M 8°, 61 (3) s., Melantrich, obálka a graf. úpr. V. Tittelbach, v patitulu podpis autora. Pův. brož. Dobře zachováno. [B33] 100 Kč
KONRÁD, Karel: DOPROVODY. Praha, Svoboda, 1950, M 8°, 103 (5) s., obálka a graf. úpr. V. Tittelbach, v patitulu podpis autora.Pův. brož. Dobře zachováno. [B33] 100 Kč
KONRÁD, Karel: BŘEH SNŮ. Praha, ČS, 1970, úzká 8°, 85 (3) s., ilustroval Fr. Tichý. Pův. brož. Dobrý stav. [B12] 60 Kč
KONRÁD, Karel: STŘEDOZEMNÍ ZRCADLO. Próza o současné době. Praha, Zápotočný, 1935, 8°, 103 (5) s., 8°, obálka, kresba ve frontispicu a typo V. Tittelbach, před patitulem rukopisná dedikace K. Konráda a jeho podpis, datováno 17. IX. 38. Pův. brož. Obálka ve spodní části u hřbetu poškozena natržením, jinak dobrý stav. [B35] 290 Kč
KOPTA, Josef: HLÍDAČ Č. 47. Praha, ČS, 1953, 8°, 166 (2) s., obálka J. Čapek. Pův. polopl. vazba, přebal. Až na nepatrné oděrky v horní části obálky je exemplář ve výborném, sběratelském stavu. [D08] 190 Kč
KRATOCHVÍL, Josef J.: ZDRAVÍ, SÍLA, KRÁSA. Praha, ČGU, 1936, 29 (3) s., ilustrace J. Lebeda (rovněž fotomont. obálka), fotoilustrace, úprava L. Sutnar. Pův. brož. Na ob. stopy manipulace a uskladnění, stav nic moc... [B15] 100 Kč
KRLEŽA, M.: NA FRONTU. Praha, Orel, 1930, 279 (5) s., obálka J. Mrkvička. Pův. celopl. vazba s přebalem. Kniha ve velmi dobrém stavu, obálka ve hřbetu poškozena. [B43] 120 Kč
KROFTA, V(áclav). K(arel).: ZAHRADA USMÍŘENÍ. Listy domova. Česká Třebová, Lukavský, Lukavského edice sv. 14, 1925, 8°, 99 (3) s., v titulu anonymní kresba, obálka ve stylu V. Špály. Pův. brož. Mírně vybledlá obálka, mírné stopy užití, dobrý stav. [B55] 180 Kč
(KUBIŠTA, Bohumil): V ZÁJMU KRÁSY. Bohumil Kubišta 1884 - 1918. Praha, NČVU, 1964, atyp. 4°, 20 (20) s., řada vyobrazení, 500 neprodejných výtisků. Pův. složky v orig. ob. Hřbet v horní části poškozen, stopa po ohybu, částečně zasažen i titulní list. [B62] 1660 Kč
KUBSKÝ, Gustav: TAJEMNÝ TRIPLET. Olomouc, Velehrad, 1943, 8°, 123 (3) s., celostr. kresby a kresby v textu Kamil Lhoták (barev. il. na vazbě), 1. vydání. Pův. celopl. vazba s vylepeným barev. obrázkem. Dobrý stav. [B23] 550 Kč
MAHEN, Jiří: PŘED OPONOU. Kočí, 1920, 8°, 125 (3) s., obálka a celostr. frontispice Ed. Milén. Pův. brož. Obálka s otřepanými okraji, jinak dobře zachováno. Dvanáct proslovů autora z městského divala v Brně a z Reduty, přednesených v divadelní sezoně 1919-1920. [B52] 190 Kč
MÁCHA, Karel Hynek: MARINKA. Praha, SNDK, ed. Studánka sv. 4, 1959, 8°, 49 (3) s., tónované il. Ludmila Jiřincová. Pův. celopl. vazba. Velmi dobrý stav. [B45] 120 Kč
MAJAKOVSKIJ, V. L.: 150.000.000. Praha, Petr, edice, Atom, 1925, 1. české vydání, 8°, 113 (5) s., kresby V. Mašek. Pův. celopl. vazba. Mírné stopy užití, vazba omšelejší. Relativně zřídka vídaná nakladatelská vazba. [B23] 420 Kč
MARRYAT, Frederick: KORMIDELNÍK VLNOVSKÝ. Aneb Záhuba lodi „Pokojný“. Praha, Melantrich, 1942, V 8°, 258 (2) s., 15 orig. barevných a čb. celostr. litografií a kresby v textu Jiří Trnka. Pův. polopl. vazba. Mírné stopy užití, ražba na vazbě zčásti otřelá, knižní blok a litografie ve velmi dobrém stavu. [B41] 1500 Kč
MAETERLINCK, Maurice: INTELIGENCE KVĚTIN. Praha, Klika, Zátiší srdce i ducha, spisy M. Maeterlincka svazek IV., 1925, 8°, 144 (4) s. Ind. kvalitní celopl. vazba s vyzlaceným názvem na hřbetu a přední desce. V titulu orig. dvoubarevný linoryt Josefa Čapka. Za titulem exlibrisové raz. A. Salamanczuka, před titulem a v tiráži exlibrisové raz. následného majitele. Dobrý stav. [D05] 340 Kč
MEREDITH, George: DIANA Z ROZSCESTÍ. Praha, Škeřík, 31 sv. ed. Symposion, 1928, 476 (4) s., 8°, lito ve front. (Meredithův portrét) Jan Rambousek, ex. 460/550 na papíře Japan Banazy, orig. ob. veváz. Původní celopl. vazba, na přední desce dvě nepříliš rušivé skvrny, jinak výborně zachováno. [B13] 130 Kč
MEREDITH, George: DIANA Z ROZSCESTÍ. Praha, Škeřík, 31 sv. ed. Symposion, 1928, 476 (4) s., 8°, lito ve front. (Meredithův portrét) Jan Rambousek, ex. 146/550 na papíře Japan Banazy. Původní celopl. vazba. Hřbet poněkud „vyšisovaný“, jinak výborně zachováno. [B26] 130 Kč
MRAMOR SE JÍ STUDENÝ. Básníci belgického surrealismu. Praha, Torst, 1996, 8°, 213 (7) s., ilustrováno, doprovodné texty Petr Král a Jan Rubeš. Pův. celopapírová vazba s přebalem. Až na exlibrisové razítko v titulu vemi dobrý stav, nečtené. [B32] 95 Kč
NADEAU, Maurice: DĚJINY SURREALISMU. A surrealistické dokumenty. Olomouc, Votobia, 1994, 8°, 457 (5) s., ilustrace na křídových přílohách. Pův. omyvatelná vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. Základní kniha mapující kulturní proud, který zásadně ovlivnil umění 20. století. [D07] 280 Kč
NÁDVORNÍKOVÁ, Alena: K SURREALISMU. Praha, Torst, 1998, užší 8°, 348 (4) s., ilustrováno. Pův. celopap. vazba s přebalem. Mimo vlastnického raz. v titulu netknuté, nečtené. Výborně zachováno. Kniha studií a esejů především o českém poválečném surrealismu. Obsahuje také základní text o S. Dalím a A. Massonovi. [B12] 160 Kč
NĚMCOVÁ, Božena: BABIČKA. Obrazy venkovského života. Praha, SNKLU, 1961, V 8°, 237 (3) s., barev. ilustrace, předsádky a motiv na vazbě Václav Špála, vazba a graf. úpr. F. J. Müller. Pův. celopl. vazba. Dobrý stav. [B36] 350 Kč
NEZVAL, Vítězslav: EDISON. Praha, Borový, 1940, M 8°, °, 65 (3) s., ob. Fr. Muzika (vevázána). Pův. polopl. vazba (stříbrné plátno) s tříbarevnou ražbou na přední desce. Dobrý stav. [C11] 760 Kč
NEZVAL, Vítězslav: SCHOVÁVANÁ NA SCHODECH. Adaptace Calderonovy hry o 4 obrazech. Praha, Borový, 1931, V 8°, 156 (4) s., 2. vyd., typo a ob. (chybí) Karel Teige. Polopap. vazba imitující polokokůži. Na vazbě stopy uskladnění, horní okraj hřbetu mírně poškozen (taháním z knihovny...). [B54] 150 Kč
NEZVAL, Vítězslav: HRA V KOSTKY. Básně 1927 a 1928. Praha, Škeřík, Plejada sv. 7, 1928, 8°, 139 (5) s., obálka (s otiskem básníkovy ruky) Jinřich Štyrský. Pův. celopl. vazba, obálka vevázána. Intaktní. [C14] 540 Kč
O’BRIENOVÁ, Kate: TA DÁMA. Praha, Vyšehrad, 1948, M 8°, 448 (4) s., obálka Fr. Tichý. Pův. polopl. vazba s přebalem. Výborně zachovaný exemplář. [B43] 100 Kč
PELC, Jaromír: MAŇANA. Praha, ČS, 1984, V 8°, 59 (5) s., ilustrace Kamil Lhoták (celostr. čb. kresby), 1. vyd., 1700 výtisků. za titulem, na str. 17 a v tiráži raz. městké knihovny. Pův. celopl. vazba. Dobře až velmi dobře zachováno. [B63] 100 Kč
PILAŘ, Jan: RŮŽE PRO JANA NERUDU. Praha, ČS, 1988, 12°, 95 (3) s., celostr. tónované ilustrace Ludmila Jiřincová. Pův. semišová vazba. Velmi dobrý stav. [B12] 100 Kč
PIŇOSOVÁ, Kateřina: HOUSENKA SMRTIHLAVA. Praha, edice Analogonu sv. 11, 2000, 8°, 61 (3) s., ilustrace autorka, její podpis v titulu. Pův. brož. Nečtené, výborný stav. Výborné texty a kresby členky Skupiny českých a slovenských surrealistů. [B35] 110 Kč
PIRANDELLO, L.: SMRT V PATÁCH. Povídky. Praha, Mrkvička, ed. Příboj sv. 4, 1927, 8°, 112 (4) s., obáílka Jan Rabousek. Pův. brož. Stopa po zatížení těžším předmětem, jinak dobrý stav. [D06] 140 Kč
POPERA, E. J.: A TULIPÁNY ZVADLY. Praha, Vilímek, 1944, 8°, 63 (5) s., obálka, frontispice a 6 kreseb (převážně akty) A. V. Hrstka. Pův. brož. Dobrý stav. [B12] 75 Kč
PRVNÍ MÁJ – MÁJOVÉ LISTY. Vše vyd. ČSDS, 8°. První
Máj 1905 – 8 s., ilustrováno, přední a zadní strana obálky; První Máj
1909 – 8 s., ilustrováno, přední (František Kupka!) a zadní strana
obálky; Májový list československých socialistů 1919 – 16 s., přední
a zadní strana obálky. Vše vázáno v poměrně kvalitní celopl. vazbě s rkp. názvem
na hřbetu: Májové listy 1905 + 1909 + 1919. Obálky tištěné litograficky. [B61]
950 Kč
RICTUS, Jehan: POESIE. Praha, Odeon, 1936, 8°, 78 s., il. A, Steinlein. Pův. brož, dobře zachováno. Hřbet mírně poškozen, několikrát vlastnické raz. býv. majitele, jinak čisté, dobře zachované. [C12] 90 Kč
RILKE, Rainer Maria: PÍSEŇ O LÁSCE A SMRTI KORNETA KRYŠTOFA RILKA. Praha, Borový, ed. Epilion sv. 4, 1949, V 8°, nestr., vyzdobeno ilustracemi Václava Sivka, typo, předsádka a vazba Zdenek Seydl. Přestože tiráž hovoří o ilustracích jako o barevných orig. litografiích, jde o tónovaný ofsetový i když velmi kvalitní tisk. Tato mylná informace se následně dostala i do několika anotaci v aukčních katalozích. [B51] 180 Kč
ROLLAND, Romain: JAN KRYŠTOF. I.-IV. Praha, Družstvo Dílo, 1949, 8°, 384 (8) + 473 (5) + 446 (6) + 366 (8) s., frontispice, ilustrace a kresby na obálkách Toyen (v každém svazku tištené barvou odpovídající obálce: okrová, zelená, žlutá, modrá). Pův. brož. Mírné stopy uložení, nečtené, nerozřezané, vcelku výborně zachováno. 4 svazky. [B54] 1200 Kč
ROLLAND, Romain: JAN KRYŠTOF. I.-IV. Praha, Družstvo Dílo, 1949, 8°, 384 (8) + 473 (5) + 446 (6) + 366 (8) s., frontispice, ilustrace a kresby na obálkách Toyen (v každém svazku tištené barvou odpovídající obálce: okrová, zelená, žlutá, modrá). Pův. polopl. vazby s obálkami. Mírné stopy uložení, vcelku velmi dobře zachováno. 4 svazky. [B25] 1200 Kč
ROLLAND, Romain: DOBRÝ ČLOVĚK JEŠTĚ ŽIJE. (Colas Breugnon). Praha, Škeřík, Symposion sv. 38, 1929, 8°, 261 (3) s., kresby, ob. a vazba Toyen. Původní celopl. vazba, ob. veváz. Téměř intaktní stav. [B76] 250 Kč
ROMAINS, Jules: PSYCHÉ. Díl I.-III. Praha, Škeřík, Symposion sv. 48-50, 1931, 8°, 230 (2) + 195 (1) + 218 (2) s., titulní listy a vazba Karel Teige, všechny díly č. 300/400 na Simili Japanu. Pův. celopl. vazba. Výborně zachováno, pravděpodobně nečtené. [C12] 900 Kč
RUDÉ KVĚTY. Illustrovaný lidový měsíčník pro zábavu a poučení. Roč. II. / 1902, V 4°, 191 (1) s., ilustrace mj. Max Švabinský, F. Kaván, J. Mařák, M. Aleš, A. Hudeček, Fr. Kupka, secesní výzdoba v záhlavích, ornamentace a viněty. Ind. polopl. knihovní vazba se stopami po strženém pp. štítku. V knize místy raz. knihovny, stopy užití, přesto dobrý stav. Na českých aukcích nabízen do konce roku 2000 jen jednou, a to ročník č. I. s vyvolávací cenou 800 Kč. [B36] 470 Kč
RUTTE, Miroslav: BATAVIE. Prósy 1916-1923. Praha, Kvasnička a Hampl, Nová bibliotéka sv. III., 1924, 71 (9) s., ob. Josef Marek. Pův. brož. Dobře až velmi dobře zachováno, mírné známky čtení. Dosud poněkud opomíjená, velmi zajímavá obálka! [B74] 180 Kč
ŘEZNÍČEK, Pavel: TABÁKOVÉ VEJCE. Básně z let 1979-1990. Ústí nad Labem, Albis International, 1992, 8°, 42 s., il. Karol Baron, podpis autora a ilustrátora na patitulu, číslovaný exemplář z verze 11-76 tištěných na Ingresu ( 1-5 Zanders, 6-10 Losín, 11-76 Ingres, 77-199 na balicím papíře tabákové barvy...). Původní celokožená vazba. Intaktní stav. [C12] 790 Kč
ŘEZNÍČEK, Pavel: TABÁKOVÉ VEJCE. Básně z let 1979-1990. Ústí nad Labem, Albis International, 1992, 8°, 42 s., il. Karol Baron, podpis autora a ilustrátora na patitulu, číslovaný exemplář z verze 77-199 tištěných na balicím papíře tabákové barvy ( 1-5 Zanders, 6-10 Losín, 11-76 Ingres, 77-199 na balicím papíře tabákové barvy...). Původní celopapírová vazba. Intaktní stav. [C12] 390 Kč
SEIFERT, Jaroslav: DEŠTNÍK Z PICCADILLY. Verše. Praha, Aulos, 1993, atyp. 8°, sedm barev. litografií (vše signováno) Helena Konstantinová, typo Zd. Ziegler, ex. 6/170 (200) na papíru Hahnemühle Bütten. Orig. celopap. vazba se vsazenou grafikou a orig. kart. pouzdrem. Prakticky intaktní stav. [C14] 2800 Kč
SHELLEY, P. B.: CITLIVKA. Praha, Janská, 4. sv. knihovny Svítání, 1947, 8°, 33 (3) s., 4 celostr. orig. dřevoryty a ornamentace titulu František Kobliha, 600 výtisků. Ind. polopl. vazba s ražbou věcného názvu na hřbetu, na předsádce, za titulem a na konci textu neplatné raz. knihovny, jinak čisté, dobrý stav. [B23] 460 Kč
SOUČEK, Ludvík: RAKVE ÚTOČÍ. Praha, Albatros, 1976, 8°, 203 (5) s., čb. kresby v textu a ilustrace se žlutým podtiskem (polo-, celo- a dvoustránkové) Kamil Lhoták, 1. vyd. Pův. celopl. vazba bez obálky. Velmi dobrý stav. Dochována i obálka, ta však velmi poškozena. [B35] 360 Kč
STAŠEK, Antal: O ŠEVCI MATOUŠOVI A JEHO PŘÁTELÍCH. Praha, Družstevní práce, 1932, M 8°, 299 (3) s., 14 ilustrací a vazba Josef Lada, úprava Ladislav Sutnar. Pův. celopl. vazba. Dobře až velmi dobře zachováno, na vazbě mírné stopy uskladnění. [B11] 300 Kč
STRACHEY, Lytton: KONEC GENERÁLA GORDONA. Praha, Škeřík, Symposion sv. 71, 1934, 8°, 166 (2) s., vazba Toyen. Pův. celopl. vazba. Velmi dobře zachováno, malinko vybledlý hřbet. [C12] 150 Kč
SUCHÝ, Jiří: MED VE VLASECH. Plzeň, Západočeské nakladatelství, 1970, 8°, 142 (6) s., il. Jiří Suchý. Pův. celopl. vazba s obalem. Na ob. mírné stopy uložení, jinak velmi dobrý stav. [B63] 80 Kč
SUCHÝ, Jiří: MED VE VLASECH. Plzeň, Západočeské nakl., 1970, 8°, 142 (6) s., ilustroval autor. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobrý stav. [B12] 90 Kč
ŠELEPA, Karel: JEN PŘÁTELSTVÍ. Praha, Kropáč a Kucharský, 1944, 65 s., 3 celostr. kresby a ob. Toyen. Pův. brož. Čtené, na ob. stopy manipulace. Knížka, která bývá pro svou nevysokou cenu s oblibou skupována, kvalitně tištěné zinkografické ilustrace (obálka tištěna běžným ofsetem!) pak podvodně zkolorovány a doplněny falešným podpisem, následně pak prodávány (obvykle na Aukru) jako originály.... [B41] 350 Kč
ŠEN FU: ŠEST HISTORIÍ PRCHAVÉHO ŽIVOTA. Praha, Plzák, 1944, 8°, 199 (1) s., obálka a kresby na přílohách Toyen, 1. vyd. Pův. polopl. vazba s ozdobnou ražbou, orig. obálka. Na ob. mírné stopy uskladnění, celkově lepší než dobrý stav. [B23] 150 Kč
ŠIKTANC, Karel (sestavil, předmluva): UDEŘILA HODINA. Poezie z let 1938-1939. Praha, NV, 1964, čtvercová M 8°, 141 (7) s., foto M. Jodas, obálka, vazba a graf. úprava Libor Fára, obsahuje verše např. Fr. Halase, Fr. Hrubína, O. Mikuláška, V. Nezvala, J. Seiferta, V. Závady ad. Pův. celopl. vazba s přebalem. Čtené. [B12] 100 Kč
ŠKVORECKÝ, Josef: SEDMIRAMENNÝ SVÍCEN. Praha, Živé knihy, 1965, 8°, 129 (3) s., ilustrace včetně dvoustr. titulu, vazba a obálka František Hudeček. Pův. celopl. vazba s obálkou. Obálka se stopami užití, otřepána, uvnitř velmi dobře zachováno, čisté. [B42] 140 Kč
ŠTĚDRÝ, Vladimír: LÉKAŘI TĚLA A DUŠE. Praha, EV, 1938, 8°, 254 (2) s., ilustrace, vazba a obálka František Ketzek, tištěno na bezdřevém papíru. Pův. celopl. vazba s obálkou. Obálka s mírným otřepáním na okraji, jinak dobrý až velmi dobrý stav. [B36] 120 Kč
ŠVABINSKÝ, Max: MOTÝLÍ ČAS. Lyrický doprovod Fr. Hrubín. Praha, ČS, 8°, 1953, nestr., čb. a barev. il., předsádky a obálka Max Švabinský, 2. rozšířené vydání. Pův. volné archy v orig. obálce. Velmi dobrý stav. [B45] 120 Kč
ŠVABINSKÝ, Max: PRÁZDNINY 1921. Praha, Štenc, 1921, M 8°, 30 stran textu, 35 jednostraně tištěných repro na křídových přílohách, vyobrazení v textu, barevné repro za titulem. Pův. celopap. vazba. Ve hřbetu prasklé (je tomu tak u naprosté většiny exemplářů), vyspraveno, stav knihy velmi dobrý, čisté. [B43] 180 Kč
(TEIGE, Karel): KAREL TEIGE I. Výbor z díla I. – Svět stavby a básně. Studie z 20. let. Praha, ČS, 1966, 8°, 637 (3) s., vyobrazení na křídových přílohách mimo paginaci, redigovali Jiří Brabec, Vratislav Effenberger, Květoslav Chvatík a Robert Kalivoda. Pův. celopl. vazba. Vazba na hřbetu na okrajích se stopami po vytahování z knihovny, jinak dobře až velmi dobře zachováno, čisté. První ze tří svazků spisů K. Teiga; druhý díl sice vyšel, ale byl záhy konfiskován, třetí díl byl vydán až v roce 1994. [B24] 690 Kč
TEIGE, Karel a Jiří KROHA: AVANTGARDNÍ ARCHITEKTURA. Praha, ČS, ed. Otázky a názory sv. 71, 1969, M 8°, 208 (4) s.ilustrováno, uspořádal a doslov napsal Josef Císařovský, 1. vyd. Pův. brož. Mírné stopy užití, flíčky na obálce,jinak pravděpodobně nečtený výtisk. [D06] 480 Kč
TWAIN, Mark: DOBRODRUŽSTVÍ TOMA SAWYERA. DOBRODRUŽSTVÍ HUCKLEBERRYHO FINNA. Praha, SNDK, 1963, M 8°, 246 (2) + 335 (1) s., ilustrace a obálky Kamil Lhoták. 2 svazky. Pův. celopl. vazby s orig. obálkami. Knihy velmi dobře zachovány, obálky se stopami manipulace. V druhém svazku natržena strana 183/184 dole. [B36] 300 Kč
TWAIN, Mark: DOBRODRUŽSTVÍ HUCKLEBERRYHO FINNA. Praha, SNDK, 1961, 8°, 381 (3) s., ilustrace Kamil Lhoták. Pův. celopl. vazba. Dobrý stav. [B66] 200 Kč
(VÁCHAL, Josef) BAJEROVÁ Marie: O JOSEFU VÁCHALOVI. Praha, Pražská imaginace sv. 118, Lege Artis sv. 1, 1990, 8°, 188 (4) s., vyobrazení na kříd. přílohách (mimo paginaci), 1. úplné autorizované vydání. Pův. brož. Velmi dobrý stav, čisté. [B35] 290 Kč
(VÁCHAL, Josef) VÁŽENÝ PANE TŘI B! Vzájemná korespondence Josefa Váchala a Bedřicha Beneše Buchlovana. Praha, Trigon, 2009, 133 (5) s., 16 + 12 příloh na křídě (mimo paginaci), ilustrace v textu, dvoubarevný tisk. Pův. brož. Nečtené, bezvadný stav. Kniha obsahuje 93 dopisů z let 1910-1944 včetně Váchalova zásadního textu „Zpověď stručná a pravdivá“, přináší svědectví o nakladatelství Trojrám, které Váchal s Buchlovanem a malířem Hodkem založil. Jsou zde otištěny rovněž Váchalovy provokativní proněmecké dopisy z let 1939 a 1944, dále dosud nepublikovaný dopis sl. Rajnyšové, v němž Váchal líčí smrt své matky. Kniha provází bohatá obrazová příloha (fotografie, ukázky rukopisu a především reprodukce Váchalova grafického cyklu „Sen o Zemi“z roku 1919) (= citace anotace nakladatele). [D07] 370 Kč
(VÁCHAL, Josef) MRÁZOVÁ, Marcela: MILÝ A DOBRÝ HOCHU / MILOVANÝ DŮSTOJNÝ PANE! Vzájemná korespondence Josefa Váchala a Jakuba Demla. Praha, Trigon, 2005, 199 (1) s., 40 příloh na křídě, 400 výtisků, 1. vydání. Pův. brož. Nečtené, bezvadný stav. Vzájemná dochovaná korespondence Josefa Váchala s Jakubem Demlem, doprovozená autorčinými komentáři a vzpomínkou na Váchalovu «velkou výstavu» v roce 1966, o niž se zasloužila. Doprovozeno černými a barevnými ilustracemi. (= citace anotace nakladatele). [D07] 450 Kč
(VÁCHAL, Josef) OLIČ, Jiří: NEZNÁMÝ JOSEF VÁCHAL. Život umělce. Praha - Litomyšl, Paseka, 2000, V 8°, 254 (10) s., ilustrováno v textu a na křídových přílohách, částečně v barvě. Pův. celoplát. vazba s přebalem. Až na exlibrisové razítko v titulu bezvadný stav, nečtené. [D07] 320 Kč
VANČURA, Vladislav: PEKAŘ JAN MARHOUL. Praha, DP, 1929, M 8°, 134 (4) s., 11 ilustrací Toyen, 1040 výtisků, 4. vyd., vazba podle návrhu Emanuela Frinty. Pův. celopl. vazba, obálka vevázána. Ražba na hřbetě otřelejší, jinak velmi dobrý stav. [C11] 390 Kč
VANĚČEK, Arnošt: ODVALENÝ ŽIVOT. Ml. Boleslav, 1948, 159 s., 5 sv. ed. Pochod (řídil L. Kundera), celostr. ilustrace a ob. Václav Tikal. Původní brož. Nerozřezáno, pravý roh knihy (dole) narušen. [C11] 490 Kč
VOSKOVEC, Jiří a Jan WERICH: OSEL A STÍN. Praha, ČS, 1965, 183 (5) s., obálka, vazba, předsádka a graf. úpr. Zdeněk Seydl, il. fotografiemi. Pův. celopo. vazba s přebalem. Přebal se stopami manipulace, kniha ve velmi dobrém stavu. [B32] 200 Kč
VOSKOVEC a WERICH: DESET (10) LET OSVOBOZENÉHO DIVADLA. Praha, Borový, 1937, 8°, 177 (1) s., úprava a dvoubarevné kresby Adolf Hoffmeister, řada foto vyobrazení ka křídových listech. Pův. brož. Mírné známky užití, dobrý stav. [C11] 590 Kč
WILDE, Oscar: STRAŠIDLO CANTERVILLSKÉ. Praha, ČS, 1957, 8°, 89 (3) s., ilustrace a typo Cyril Bouda, 1. vydání. Pův. celopl. vazba bez ob. Dobrý stav. [B45] 85 Kč
ZAHRADNÍČEK, Jan: KOROUHVE. Praha, Vilímek, 1944, 8°, 78 (2) s., 4. vyd., front. a kresba na obálce (vazbě) František Tichý. Původní polopl. vazba, vloženo v orig. obálce z brožovaného vydání s ilustrací Fr. Tichého. Obálka v dolní části u hřbetu se zahnědlou skvrnou. Dobrý stav. [B32] 200 Kč
ZWEIG, Arnold: MLADÁ ŽENA Z ROKU 1914. Praha, DP, 1932, M 8°, 356 (4) s., vstupní kresba Em. Frinta, obálka Ladislav Sutnar. Pův. nakladatelská celopl. vazba , obálka vevázána. Na přední straně vazby nepříliš patrné světlé skvrnky, jinak bezvadný stav. Vložen propagační leták na knihu a složenka DP. [B63] 150 Kč
ŽÁKAVEC, Fr.: Z ITALSKÉHO SKICÁŘE M. ŠVABINSKÉHO. Praha, Štenc, 1925, M 8°, 71 /1) s. textu, 34 vyobrazení na kříd. přílohá, vyobrazení rovněž v textu, proti titulu tónované repro. Pův. celopap. vazba. Hřbet v horní částo mírně poškozen, jinak velmi dobrý stav. [B43] 180 Kč
AISCHILOS: ORESTEIA. Praha, Borový, 1944, 314 s., graf. úpr. a ob. František Muzika. OBr., nerozřezáno. Intaktní stav. [C13] 150 Kč
ARISTOTELES: POETIKA. Praha, Orbis, atyp. M 8°, 1964, 97 (3) s., přel. Květa Komárková. Pův. brož. Obálka s mírnou stopou po uložení, dobrý stav. [B56] 60 Kč
(AURELIUS) MYŠLENKY MARKA AURELIA. Praha, Hendrich, 1940, V 16°, 126 (2) s. Pův. brož. Hřbet mírně vyšisovaný, jinak velmi dobře zachováno. [D05] 85 Kč
BALMES, Jakob: FILOSOFIE BUDOUCNOSTI. Kus 53. Stará Říše na Moravě, Florian, 1946, 16°. 54 (4) s. Pův.brož. Na rubu přední části obálky vylepeno exlibris býv. majitele, dobrý stav. [B43] 100 Kč
BJÖRNSON, Björnstjern: JEDNOŽENSTVÍ A MNOHOŽENSTVÍ. Praha, Rozhledy, 1897, M 8°, 37 (9) s. Pův. brož. Přesahující okraje listů velmi mírně otřepány, dobrý stav, čisté. [B44] 90 Kč
CONDORCET, Antoine: NÁČRT HISTORICKÉHO OBRAZU POKROKŮ LIDSKÉHO DUCHA. Dodatek: ukázka ze stati Úvahy o otroctví černochů. Praha, Academia, Filosofická knihovna, 1968, 8°, 219 (5) s. Pův. brož. Mírné stopy manipulace a uskladnění, na obálce ušpiněné místo. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho vlastnická suchá pečeť v titulu). [B64] 170 Kč
ČERVENKA, Jaromír: FRIEDRICH NIETSCHE. Studie o jeho imoralismu a jeho předzvěstech v řecké filosofii. Praha, ČGU, b. d., 8°, 268 (2) s. Pův. polopl. vazba s přebalem. V titulu podpis bývalého majitele a datace 14. června 1944. Přebal se stopami manipulace, kniha v dobrém až velmi dobrém stavu. [B25] 120 Kč
DANTE, Alighieri: O JEDINÉ VLÁDĚ. Praha, Melantrich, 1942, 8°, 165 (3) s., ve frontispicu portét autora z rukopisu florentské bibliotéky. Pův. polopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami užití, kniha nečtená, velmi dobře zachovaná. [B22] 130 Kč
DITTRICH, Arnošt: O PRINCIPU RELATIVNOSTI, NOVÉ TEORII SVĚTA, 4-ROZMĚRNA. Třeboň, nákl. vl., 8°, 64 (4) s., náčrty. Ind. polopl. vazba. Dobrý stav. [B11] 95 Kč
DRAPER, J. W.: DĚJINY DUCHOVNÍHO VÝVOJE V EVROPĚ. Díl I.-III. Praha, Sokol, 1908 - 1909, V 16°, 329 (3) + 377 (3) + 414 (2) s., přeložila Pavla Moudrá. Patrně původní celoplátěné nakladatelské vazby. Velmi dobrý stav. Tři svazky. [D05] 180 Kč
DRTINA, František: ÚVOD DO FILOSOFIE. Díl I.-II. Praha, Laichter, 1929, 8°, 608 + 536 s. Ind. poloplátěné vazby. Textu místy podtrhán, jinak dobře zachováno. [B22] 280Kč
ELLIS, Havelock: GESCHLECHTSTRIEB UND SCHAMGEFÜHL. Autorisierte Übersetzung von Julia E. Kötscher unter Redaction von Dr. med. Max Kötscher. Leipzig, Wigand, 1900, M 8°, 364 (4) s. + 13 tabulí. Polopl. vazba (původní??). Dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera, jeho suchá pečeť v titulu. První, zřídka se vyskytující vydání s velmi zajímavou proveniencí. [B22] 390 Kč
FILOSOFIE VĚDY. Praha, Svoboda, 1968, 8°, 364 (4) s. Pův. brož. Na obálce stopy manipulace a uložení. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho vlastnická suchá pečeť v titulu). [B21] 130 Kč
FISCHER, J. L.: FILOSOFIE. Její podstata a problémy. Praha, Vetešník, 1922, M 8°, 162 (4) s. Pův. brož, dobrý stav. [B53] 90 Kč
FLAUBERT, Gustav: ROZHOVORY O UMĚNÍ, BOHU, ŽIVOTĚ A LIDSTVU. Praha, Symposion, 1927, 147 s., přel. Ot. Levý, úpr. Svatopluk Klír. Původní brož. Velmi dobře zachováno. [C13] 160 Kč
FOUILLÉE, Alfred: NIETZSCHE ET L’IMMORALISME. Paris, Alcan, b. d. (cca 1920), 8°, 351 (1) s. Ind. polopl. vazba, na hřbetu štítek s vyzlaceným věcným názvem. Dobrý stav. [B76] 350 Kč
FREUD, Sigmund: ÚVOD DO PSYCHOANALYSY. Praha, Albert, 1945, V 8°, 382 (8) s., tištěno na bezdřevém papíře, 2. vydání. Pův. poloplátěná vazba s modrým hřbetem a vyzlaceným štítkem s věcným názvem. Vazba mírně ošmataná, jinak dobrý stav. [B33] 320 Kč
FROMM, Erich: ANATOMIE LIDSKÉ DESTRUKTIVITY. Praha, LN, 1997, 8°, 520 (2) s. + reklamy. Pův. laminovaná vazba. Velmi dobře zachováno, zcela čisté, zřejmě nečtené. V jedné ze svých nejslavnějších knih vysvětluje Fromm vlastní pojetí destruktivity a různých forem agrese a poukazuje na podmínky vzniku takového chování. Zcela rozebraný titul. [B16] 280 Kč
GALÉNOS: ÚVOD DO LOGIKY. Praha, NČAV, 1958, 8°, 79 (1) s. Pův. brož. Mírné stopy stáří a manipulace. Dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu). [B21] 120Kč
GOLDMANN, Lucien: HUMANITNÍ VĚDY A FILOSOFIE. Praha, Svoboda, 1967, 8°, 121 (3) s.. Pův. brož. Z knihovny Vratislava Effenbergera, jeho suchá pečeť v titulu, několik vět jím podtrženo. [B34] 150 Kč
GUARDINI, Romano: SVĚT A OSOBA. Svitavy, Trinitas, 2005, 8°, 166 (2) s. Pův. celopap. vazba, přebal. Nečtené, výborný stav. Proslulý křesťanský filozof Romano Guardini se v této knize zabývá podstatou člověka. Na rozdíl od dřívějších humanitních i přírodních věd, jež měly za to, že podstatu člověka dostatečně znají, se ve 20. století ukázalo, že tyto jistoty jsou otřeseny. Otázka, co je to člověk, je tak opět otázkou. Guardini se pokouší přiblížit odpovědi na tuto otázku zdůrazňováním právě toho, co je na lidské existenci a lidském životě tajemné, záhadné a nejisté. Specificky lidskou stránku člověka spatřuje v personálním bytí, v individualitě, ve vztahu Já-Ty, v lásce a ve vztahu k transcendenci. [D06] 230 Kč
HAYCRAFT, J. B.: PŘÍRODNÍ VÝBĚR. Praha, Laichter, 1900, 8°, 145 (1) s. Dobová polokožená vazba s dekorativní ražbou a vyzlaceným názvem na hřbetu. Co a kdo má vliv na to, zda jedinec přežije? [B14] 430 Kč
HUIZINGA, J.: VE STÍNECH ZÍTŘKA. Diagnosa duševní choroby naší doby. Praha, Laichter, 1938, M 8°, 201 (3) s. Původní celopl. vazba. Velmi dobře zachováno. [B43] 120 Kč
CHALUPNÝ, Emanuel: BOJ ZA OČISTU ČESKÉ VĚDY A FILOSOFIE. Proti F. Krejčímu, E. Rádlovi a spol. R. 1911 a 1912. Praha, Přehled, 1912, 59 (1) s. Pův. brož. Na ob. rkp. přírůstkové číslo, chybí patitul a titulní list, text kompletní. Emanuel Chalupný (1879-1958), významný český filosof s hlubokým zájmem o Březinovu filosofii. Upozornil českou veřejnost na Ladislava Klímu, ovlivňoval myšlenkový vývoj Jaroslava Kabeše. [D06] 110 Kč
KANT, Immanuel: KRITIKA PRAKTICKÉHO ROZUMU. Praha, Laichter, 1944, V 8°, 237 (3) s. Původní brož. Nerozřezáno, velmi dobře zachováno, čisté. [B62] 250 Kč
KENNY, Anthon: STRUČNÉ DĚJINY ZÁPADNÍ FILOSOFIE. Praha, Volvox Globator, 6. svazek edice Katarze, 2000, 8°, 515 (1) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal s mírnými stopami manipulace, kniha ve velmi dobrém stavu. Kniha A. Kennyho (ředitele Rhodeské nadace v Oxfordu) nabízí přehledný a mistrovský zdroj informací. Je tou nejvýstižnější a nejpřesvědčivější výpovědí kompletního vývoje západní filosofie, který je v současné době k dispozici. Obsahuje dvaapůltisíciletou historii západního myšlení, když poskytuje přehled života a tvorby těch nejvlivnějších myslitelů západního světa, mezi něž patří například Sokrates, Platón, Aristoteles, Ježíš, Augustin, Akvinský, Machiavelli, Descartes, Hobbes, Spinoza, Berkley, Hume, Rousseau, Kant, Hegel, Marx, Mill, Nietzsche, Darwin, Freud, Frege, Russell a Wittgenstein. [B34] 240 Kč
KOHÁK, Erazim: PRAŽSKÉ PŘEDNÁŠKY. Život v Praze a moderní skepse. Praha, Ježek, ed. Filosofické texty, 1994, 8°, 103 (1) s. Pův. brož. Nedotčené, výborný stav. Známý představitel morální a ekologické filosofie prof. E. Kohák obhajuje ve svých přednáškách proti (post)moderní skepsi 20. století filosofii „života v pravdě“ a nutnost neustálého hledání dobra a smyslu. [B12] 90 Kč
KOMENSKÝ, Jan Amos: DIDAKTIKA. To jest umění umělého vyučování. Praha, Kober, 1937, 12°, 215 s., úvod a vysvětlivky Jar. Havelka. Pův. brož. Dobrý stav. [B31] 100 Kč
LESSING, Gotthold Ephraim: LAOKOON. Čili o hranicích malířství a poesie. Praha, SNKLHU, 1960, 8°, 265 (3) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal s mírnými stopami užití, dobře až velmi dobře zachováno. [B21] 160 Kč
LINHART, František: MASARYK A BUDOUCNOST NÁBOŽENSTVÍ. Praha, Blahoslav, 1946, 8°, 21 (1) s. Pův. šití na jednu sponku. Stopy po uskladnění. [B44] 90 Kč
LYOTARD, Jean-Francois: O POSTMODERNISMU. Postmoderno vysvětlované dětem / Postmoderní situace. Praha, Filosofický ústav AV ČR, 1993, 8°, 206 (2) s., 1. vydání. Pův. brož. Naprosto intaktní, nečtené. Dva tituly (pův. vydané 1986 a 1979) v prvním českém vydání předního francouzského představitele postmoderní filosofie. [D07] 170 Kč
MARCUSE, Herbert: EROS ET CIVILISATION. Contribution a Freud. Traduit de l’anglais par Jean-Guy Nény et Boris FraenkelFrance, Paris, Arguments, 1963, 8°, 239 (5) s. Pův. brož. H. Marcuse = německý filosof a sociální kritik. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho vlastnická suchá pečeť v titulu), na několika místech jím podtrhaný text. [B62] 410 Kč
MASARYK, T. G.: MNOHOŽENSTVÍ A JEDNOŽENSTVÍ. Praha, Kočí, 1925, M 8°, 27 (1) s. + Záhoř, Zd.: Pohlavní převýchovy národní. (Praha, Kočí, 1924, 10 (2) s. - reklamní předmluva včetně titl. listu). Pův. brož. Hřbet vyspraven pp. bankovní páskou, mírné stopy uskladnění, dobrý stav. [B53] 190 Kč
(MASARYK, T. G.): VÁŠA, Pavel: T. G. MASARYK. Jeho život a práce. Brno, Barvič a Novotný, 1919, M 8 °, 50 s. Pův. šití na dvě sponky. Užívané. [D07] 50 Kč
NEFF, Vladimír: FILOSOFICKÝ SLOVNÍK PRO SAMOUKY NEBOLI ANTIGORAS. Praha, DP, 1948, 8°, 520 (4) s. Pův. polopl. vazba. DObrý stav. [B11] 290 Kč
NIETSCHE, Friedrich: ANTIKRIST. Praha, Srdce, 1929, 8°. 103 (3) s. Pův. brož. Obálka s mírnými stopami manipulace, dobrý stav. [B74] 230 Kč
NIETZSCHE, Friedrich: NÁBOŽENSKÝ ŽIVOT. Praha, Volná myšlenka, 1912, 8°, 25 (1) s. Pův. brož. Na obálce stopy manipulace. Vzácný sešitek. [B52] 200 Kč
ROBERT, Marthe: PSYCHOANALYTICKÁ REVOLÚCIA. Život a dílo Sigmunda Freuda. Bratislava, Obzor, 1968, 398 (6) s., vyobrazení na kříd. přílohách mimo paginaci. Pův. celopl. vazba s přebalekm. Na přebalu mírné stopy užití, dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (suchá pečeť v titulu, na více místech jím podtrhaný text, marginální jednoslovné poznámky či značky). [B21] 400 Kč
SABINA, Karel: DUCHOVNÝ KOMUNISMUS. Praha, Rajman, 1928, 12°, 164 (2) s., vydáno 1000 čísl. výtisků, tento bez čísla. Pův. brož, dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (suchá pečeť v titulu a průběžně v knize). [B76] 150 Kč
SCRUTON, Roger: SMYSL KONZERVATISMU. Praha, Torst, 1993, M 8°, 293 (7) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na horní ořízce několik žlutých skvrnek, kniha nečtená. [B23] 120 Kč
THOMSON, G.: PRVNÍ FILOSOFOVÉ. O staré Řecké společnosti II. Praha, SNPL, 1958, 8°, 354 (2) s., ilustrováno. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal na okrajích otřepán, jinak velmi dobře zachované. [B14] 190 Kč
VIEWEGH, Josef: SEBEVRAŽDA A LITERATURA. Praha, AV ČR, Psychologický ústav + Brno, Janeček, 1996, 8°, 282 (6) s. Pův. celopap. vazba s přebalem. Až na exlibrisové razítko v patitulu a velmi mírné stopy užití na obálce ve výtečném stavu, nečtené. Citace distributora: Zprávy o sebevražedném jednání se objevují už staletí před Kristem v písemných památkách starých kultur. Pohled na sebevraždu z různých hledisek doplněný o ukázky z umělecké literatury...sebevražda, jakožto akt výlučně lidský, jakožto akt inspirující mnohá umělecká díla. [D07] 135 Kč
VOLTAIREm Fr.-.M. Arouet de: ROZPRAVA O SNÁŠENLIVOSTI. Napsaná u příležitosti popravy Jana Calase. Praha, K. S. Sokol, 1912, 16°, 163 (1) s. Pův. (?) celopl. vazba. Dobrý stav. [B43] 550 Kč
VRCHOVECKÝ, J.: T. G. MASARYK A NÁBOŽENSTVÍ. Přerov, SP, 1938, 8°, 169 (7) s. 2. vyd. Pův. brož. Stopy běžného čtení, obálka na protilehlé straně od hřbetu s tmavším pruhem (uskladnění), dobrý stav. [B72] 280 Kč
ANTICKÉ VÁLEČNÉ UMĚNÍ. Antická knihovna sv. 36. Praha, Svoboda, 1977, 8°, 610 (2) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Velmi dobrý stav, mírné stopy užití na obálce. [B62] 200 Kč
ARTEMIDÓROS: SNÁŘ. Antická knihovna sv. 26. Praha, Svoboda, 1974, 8°, 333 (3) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Obálka s mírnými stopami manipulace, jinak výborný stav. [B732] 90 Kč
ARTEMIDÓROS: SNÁŘ. Antická knihovna sv. 26. Praha, Svoboda, 1974, 8°, 333 (3) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Obálka s mírnými stopami manipulace, vzadu uprostřed natržena (vyspraveno), jinak výborný stav. [B73] 75 Kč
CARUS, Titus Lucretius: O PŘÍRODÉ. Antická knihovna sv. 12. Praha, Svoboda, 1971, 8°, 272 s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Velmi dobrý stav. [B73] 120 Kč
CICERO, Tullius Marcus: TUSKULSKÉ ROZHOVORY. Antická knihovna sv. 32. Praha, Svoboda, 1976, 8°, 433 (3) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Výborně zachováno, nečtené. [B73] 100 Kč
CICERO, Tullius Marcus: O POVINNOSTECH. Antická knihovna sv. 6. Praha, Svoboda, 1970, 8°, 1963 (3) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Mírné stopy užití, dobrý stav. [B73] 100 Kč
HOMÉR: HOMÉROVA ÍLIAS. Praha, Laichter, M 8°, 684 (2) s. Ind. slepá polopl. vazba. Dobře zachováno. [B33] 180 Kč
IUVENALIS: SATIRY. Antická knihovna sv. 13. Praha, Svoboda, 1972, 8°, 315 (1) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Velmi dobrý stav. [B73] 120 Kč
LISTY HETÉR. Antická knihovna sv. 8. Praha, Svoboda, 1970, 8°, 230 (2) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Obálka v horní části poškozena, jinak dobrý stav. [B73] 60 Kč
LIVIUS: DĚJINY. Díl I. Praha, Svoboda, Antická knihovna sv. 11, 1971, 8°, 500 (2) s. Pův. celopl. vazba s obálkou.Obálka mírně poškozena, jinak velmi dobrý stav. [B73] 120 Kč
LUCANUS: FARSALSKÉ POLE. Antická knihovna sv. 33. Praha, Svoboda, 1976, 8°, 371 (1) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Velmi dobrý stav, nečtené. [B73] 100 Kč
LÚKIÁNOS: ŠLEHY A ÚSMĚVY. Antická knihovna sv. 3. Praha, Svoboda, 1969, 8°, 312 (4) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Obálka s mírnými stopami manupulace, jinak téměř intaktní, nečtené. [B73;B73] 90 Kč
NASO, Ovidius Publius: O LÁSCE A MILOVÁNÍ. Praha, Svoboda, Antická knihvna svazek 2, 1969, 8°, 398 (2) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Kniha ve velmi dobrém stavu, přebal se stopami manipulace. [B73] 140 Kč
NASO, Ovidius Publius: O LÁSCE A MILOVÁNÍ. Praha, Svoboda, Antická knihvna svazek 2, 1969, 8°, 398 (2) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Kniha ve velmi dobrém stavu, přebal původně potrhán a vyspraven pp. lep. páskou. [B73] 110 Kč
NASO, Ovidius Publius: UMĚNÍ MILOVATI. Praha, Kvasnička a Hampl, 1947, 8°, 280 (8) s. Pův. polopl. vazba s přebalem. Kniha v dobrém až velmi dobrém stavu, obal se stopami užití a manipulace. [B73] 120 Kč
NASO, Ovidius Publius: ŽALOZPĚVY. Praha, Laichter, 1943, M 8°, 196 (2) s., ilustrace Fr. Procházkla. Pův. brož. Dobrý stav. [B73] 110 Kč
PAUSINIÁS: CESTA PO ŘECKU. I.-II. Antická knihovna sv. 20 a 23. Praha, Svoboda, 1973 a 1974, 8°, 581 (3) s. + 428 (2) s. Pův. celopl. vazby s obálkami. Velmi dobrý stav. Dva svazky. [B73] 300 Kč
PEROUTKA, Ferdinand: JACÍ JSME. Praha, Obelisk (Tribuna), 1924, M 8°, 254 (2) s. Ind. poloplátěná kvalitní vazba s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Zlacení otřelejší, jinak velmi dobrý stav. Úvahy o české národní povaze z pera nejvýznamnějšího představitele české demokratické žurnalistiky. 1. vydání! [B23] 260 Kč
PÍSNĚ PASTVIN A LESŮ. Antická knihovna sv. 37. Praha, Svoboda, 1977, 8°, 440 (2) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Obálka s mírnými stopami užití, jinak téměř intaktní, nečtené. [B62] 100 Kč
PLÍNIUS STARŠÍ: KAPITOLY O PŘÍRODÉ. Antická knihovna sv. 19. Praha, Svoboda, 1974, 8°, 352 (2) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Obálka s mírnými stopami manipulace, jinak výborný stav. [B73] 120 Kč
SVĚT EZOPSKÝCH BAJEK. Antická knihovna sv. 35. Praha, Svoboda, 1976, 8°, 594 (2) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Velmi dobrý stav, nečtené. [B73] 160 Kč
CIZÍ BÁSNÍCI. (Baudelaire,, Gide, Claudel, Mallarmé ad.) Praha, Knihy dobrých autorů (KDA), Řada druhá, K. Neumannová, 1919, 8°, 163 (9) s. Ind. nepříliš kvalitní polol. vazba v kombinaci s čerpaným papírem, obě strany obálky vevázány. V titulu exlibrisové razítko bývalého majitele, stopy po vlhku. [B16] 90 Kč
CLAUDEL, Paul: PROTEUS. Satyrské drama o dvou dějstvích. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA), K. Neumannová, 1920, V 8°, 59 (3) s. Pův. brož. V titulu exlibrisové razítko bývalého majitele. Hřbet obálky poškoze, jinak dobrý stav. [B16] 90 Kč
CONRAD (na titulu KONRAD), Josef: LAGUNA. Povídky o nepokoji. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA), K. Neumannová, 1912, V 8°, 95 (1) s. Půvů brož. V titulu exlibrisové raz. bývalého majitele, mírné známky užití. Dobrý stav. [B16] 90 Kč
EEDEN, Frederik van: JOHANNES VIATOR. Kniha lásky. Praha, Praha, Knihy dobrých autorů (KDA sv. 165 a 166), K. Neumannová, 1919, 8°, 200 (4) s., pův. dřev. v titulu Fr. Kobliha. Ind. polopl. vazba. Dobrý stav. Frederik van Eeden byl původním povoláním lékař – psychiatr. V mládí ovlivněn hinduismem, pokoušel se o utopické reformy (založil utopickou kolonii Walden). Zemřel duševně nemocný. [B16] 150 Kč
EEDEN, Frederik van: JOHANNES VIATOR. Kniha lásky. Praha, Neumannová, KDA sv. 165–166, 1919, 8°, 200 (4) s., dřevorytem v titulu vyzdobil Fr. Kobliha, přeložil Miloš Seifert. Pův. brož. Ve hřbetu rozpadlé, přesahující okraje obáka otřepány, nerozřezáno, nebýt však popsaných defektů, jde o překrásně zachovalý titul, nečtený, zcela čistý včetně obálky, ve sběratelském stavu. Frederik van Eeden byl původním povoláním lékař – psychiatr. V mládí ovlivněn hinduismem, pokoušel se o utopické reformy (založil utopickou kolonii Walden). Zemřel duševně nemocný. [B54] 200 Kč
FROMENTIN, Eugéne: DOMINIK. Romén. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA), K. Neumannová, 1914, V 8°, 237 (1) s. Pův. brož. V titulu exlibrisové razítko bývalého majitele. Dobrý stav. [B16] 120 Kč
GAUTIER, Judith: PRINCEZNY LÁSKY. Román o japonských kurtisánách. Praha, Kamila Neumannová, KDA sv. 46, b. d., 8°, 85 (3) s., úpr. Svatopluk Klír. Pův. brož. Čtené, okrají mírně otřepány. [B14] 100 Kč
JESENSKÁ, Růžena: HUDBA PLACHET. Knihy dobrých autorů (KDA) sv. 181, K. Neumannová, 1917, V 8 °, 80 (2) s., upr. Miloš Klicman. Pův. brož. Vloženo ve slepé ob. s rkp. názvem na hřbetu. V titulu podpis býv. majitele. Dobře zachováno. [B16] 120 Kč
KEATS, John: HYPERION. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA) sv. 79 B, K. Neumannová, 1911, V 8°, 32 s. Pův. brož, chybí přední strana obálky. Dobrý stav knižního bloku. [B16] 50 Kč
KOROLENKO, Vladimír: SLEPÝ HUDEBNÍK. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA) sv. LXXVIII, , K. Neumannová, 1901, V 8°, 157 (1) s., orig. dřev. v titulu a na ob. František Kobliha. Ind. polopl. vazba, půvoodně dost poškozená obálka vevázána. Dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [B16] 280 Kč
z LEŠEHRADU, Emanuel: HAD ZTRACENÉHO RÁJE. Praha, Mazáč, 1930, 8°, 307 (5) s. Pův. celopl. vazba. Na vazbě mírné stopy uskladběbí, dobře zachováno. Obsahuje: Mučidla lásky a Démonické oči. [B45] 340 Kč
MAURIAC, Francois: PROUD OHNĚ. Román. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA), K. Neumannová, 1926, V 8°, 105 (3) s., upravil Fr. Kobliha. Pův. brož. V titulu exlibrisové razítko bývalého majitele. Poškozená obálka u hřbetu, vyspraveno obyč. pp. páskou, mírně ušpiněno. [B16] 90 Kč
NIEMOJEWSKI, Andrzej: LEGENDY. Praha, KDA sv. 39 a 40, Kamila Neumannová, 1908, 8°, 189 (3) s. Ind. polopl. vazba. Dobrý stav. [B16] 110 Kč
OBSTFELDER, Sigbjörn: KŘÍŽ. Historie lásky. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA) sv. 157, K. Neumannová, 1919, V 8°, 94 (2) s. Pův. brož. Přesahující okraje listů otřepány, obálka poškozena ve hřbetu v horní části, v patitulu podpis býv. majitele. [B16] 80 Kč
PRZYBYSZEWSKI, Stanislaw: CESTOU. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA), 1913, 8°, 103 (1) s. Pův. brož. Ob. mírně zašpiněna, přesahující okraje otřepány, jinak dobrý stav. [B14] 130 Kč
PRZYBYSZEWSKI, Stanislaw: V MALSTROMU. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA), 1919, 8°, 140 (2) s. Pův. brož. Čtené, ve hřbetu mírně poškozeno, vyspraveno, dobrý stav. [B14] 120 Kč
SEIDL, Walter: ANASTASE A NETVOR RICHARD WAGNER. Román. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA) sv. 189, K. Neumannová, 1930, V 8°, 130 (4) s. Ind. polopl. vazba. V titulu exlibrisové raz. býv. majitele, dobře zachováno. [B16] 140 Kč
SERGEJEV, S.: CENSKIJ VZNĚTY. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA), K. Neumannová, b. d., 8°, 156 (4) s., pův. dřevoryty (titul, počáteční a závěrečná voněta a obálka) Fr. Horký). Ind. neplříliš kvalitní polopl. vazba v kombinaci s čerpaným papírem. Obálka (původně poškozená a ke knižnímu blohu před vazbou přilepená lep. páskou), V patitulu podpis a přírůstkové číslo býv. majitele. Dobrý stav. [B16] 100 Kč
SERRE, Henri: GHETTO V MEŠITĚ. Román. Knihy dobrých autorů (KDA) sv. 181, K. Neumannová, 1921, V 8 °, 62 (2) s. Pův. brož. ve slepé ob. s rkp. názvem. V titulu podpis býv. majitele. Dobře až velmi dobře zachováno. [B16] 120 Kč
SKRAM, Amalia: POVÍDKY O MANŽELSTVÍ. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA) sv. 47, K. Neumannová, 1908, V 8°, 93 (3) s. Ind. celopap. vazba s koženým štítkem na hřbetu a názvem autorky. Vazba v lomu u hřbetu částečně poškozena, jinak dobrý stav. [B16] 10
VALLE-INCLÁN, Ramón de: JARNÍ SONATA. Paměti markýze de Bradomín, jež vydal Ramón del Valle-Inclán. Praha, Knihy dobrých autorů (KDA) sv. 64, K. Neumannová, 1910, V 8 °, 92 (2) s. Pův. brož. V titulu exlibrisové razítko bývalého majitele, mírné stopy užití a uskladnění, dobrý stav. [B16] 100 Kč
VERLAINE, Paul: VDOVCOVY ZÁPISKY. Povídky. Praha, KDA, Neumannová, 1912, 8°, 87 (1) s., upravil M. Klicman. Pův. brož. Obálka ve hřbetu poškozena, dolní pravý roh knižního bloku s listy se stopou po ohybu, čtené. [D05] 85 Kč
BODLÁKOVÁ, Jitka: DNESKA VAŘÍM JÁ. Praha, SNDK, edice OKO sv. 6, 1966, podél. 12°, 256 (6) s., ilustrováno. Pův laminovaná vazba. V titulu tužkou podpis býv. najitele a přírůstkové číslo. Velmi dobrý stav. [B75] 170 Kč
BUBEN, Milan: HERALDIKA. Praha, Albatros, edice OKO sv. 67, 1986, podél. 12°, 317 (3) s., ilustrováno. Pův. celopap. vazba. Dobrý stav. [B75] 150 Kč
BUBEN, Milan: HERALDIKA. Praha, Albatros, edice OKO sv. 67, 1986, podél. 12°, 317 (3) s., ilustrováno. Pův. celopap. vazba. V titulu přírůstkové číslo býv. majitele, dobrý stav. [B75] 140 Kč
FEUERSTEIN, Karel: LETADLA VČERA, DNES A ZÍTRA. Praha, Albatros, edice OKO sv. 8, 1963, podél. 12°, 230 (2) s., ilustrace M. Kadlecová. Pův. laminovaná vazba. Dobrý stav. [B75] 100 Kč
JIRÁSEK, Václav a František PROCHÁZKA: ROSTLINY ZNÁMÉ NEZNÁMÉ. Praha, Albatros, edice OKO sv. 28, 1985, podél. 12°, 302 (2) s., barevné celostr. vyobrazení, 2. přepracované vydání. Pův laminovaná vazba. Mírné stopy užití, dobrý stav. [B75] 120 Kč
KLECZEK, Josip: NAŠE SLUNCE. Praha, Albatros, edice OKO sv. 59, 1984, podél. 12°, 299 (5) s., ilustrováno. Pův laminovaná vazba. Dobrý stav. [B75] 100 Kč
KLECZEK, Josip: NAŠE SOUHVĚZDÍ. Praha, Albatros, edice OKO sv. 33, 1973, podél. 12°, 374 (6) s., ilustrováno. Pův. laminovaná vazba. Stopy užití, neplatné raz. knihovny. [B75] 80 Kč
KOTLABA, F. a F. PROCHÁZKA: NAŠE HOUBY. Praha, Albatros, edice OKO sv. 20, 1965, podél. 12°, 306 (2) s., ilustrace F. Procházka. Pův. laminovaná vazba. Dobrý stav. [B75] 110 Kč
KOUDELKOVÁ, Jarmila: NAŠE DĚJINY V DATECH. Praha, Albatros, edice OKO sv. 66, 1987, podél. 12°, 476 (6) s., čb. i barev. ilustrace. Pův laminovaná vazba. Mírné stopy užití, horní ořízku a zadní stranu vazby částečně popsané (počmárané) propisovačkou. [B75] 100 Kč
LETOŠNÍKOVÁ, Ludiše a Josef HERŠÍK: ZBRANĚ, ŠERM A MEČÍŘI. Praha, Albatros, edice OKO sv. 55, 1983, podél. 12°, 375 (7) s., čb. a barev. ilustrace. Pův laminovaná vazba. Mírné stopy užití, dobrý stav. [B75] 180 Kč
LETOŠNÍKOVÁ, Ludiše a Josef HERŠÍK: ZBRANĚ, ŠERM A MEČÍŘI. Praha, Albatros, edice OKO sv. 55, 1983, podél. 12°, 375 (7) s., čb. a barev. ilustrace. Pův laminovaná vazba. V titulu tužkou podpis býv. najitele a přírůstkové číslo. Velmi dobrý stav. [B75] 180 Kč
LOUDA, Jiří a Josef HERČÍK: ČESKÁ MĚSTA. Praha, Albatros, edice OKO sv. 12, 1974, podél. 12°, 378 (6) s., ilustrace, heraldické znaky, 2. doplněné a přepracované vyd. Pův laminovaná vazba. Na přídeští jméno býv. majitele, jinak velmi dobrý stav. [B75] 170 Kč
LOUDA, Jiří a Vladimír KOPECKÝ: ČESKÁ MĚSTA II. Praha, Albatros, edice OKO sv. 62, 1983, podél. 12°, 380 (4) s., ilustrace, heraldické znaky. Pův laminovaná vazba. Dobrý stav. [B75] 150 Kč
LOUDA, Jiří a Vladimír KOPECKÝ: ČESKÁ MĚSTA II. Praha, Albatros, edice OKO sv. 62, 1983, podél. 12°, 380 (4) s., ilustrace, heraldické znaky. Pův laminovaná vazba. V titulu tužkou podpis býv. najitele a přírůstkové číslo. Velmi dobrý stav. [B75] 160 Kč
LOUDA, Jiří a Josef JANÁČEK. ČESKÉ ERBY. Praha, Albatros, edice OKO sv. 34, 1974, podél. 12°, 221 (3) s., ilustrováno. Pův laminovaná vazba. Pův laminovaná vazba. V titulu tužkou podpis býv. najitele a přírůstkové číslo. Velmi dobrý stav. [B75] 180 Kč
PATOČKA, Karel: KOUZLA S ROSTLINAMI. Praha, SNDK, edice OKO sv. 3, 1961, podél. 12°, 251 (5) s., ilustrováno. Pův laminovaná vazba. V titulu tužkou podpis býv. najitele a přírůstkové číslo. Velmi dobrý stav. [B75] 180 Kč
SEGER, Jiří: JAK SE LIDÉ DOROZUMÍVALI. Praha, Albatros, edice OKO sv. 70, 1987, podél. 12°, 332 (4) s., ilustrováno. Pův laminovaná vazba. V titulu tužkou podpis býv. najitele a přírůstkové číslo. Velmi dobrý stav. [B75] 160 Kč
SPIRHANZL DURIŠ, Jaroslav a Květoslav HÍSEK: Z PTAČÍ ŘÍŠE. Praha, Albatros, edice OKO sv. 2, 1987, podél. 12°, 310 (2) s., il. K. Hísek, 4. vydání. Pův. laminovaná vazba. Dobrý stav. [B75] 110 Kč
ŠKŇOUŘIL, Evžen a Ivana LOMOVÁ: HLAVNÍ MĚSTA EVROPY. Praha, Albatros, edice OKO sv. 71, 1989, podél. 12°, 414 (2) s., barev. ilustrace. Pův laminovaná vazba. Dobrý stav. [B75] 120 Kč
ŠOLC, Václav a Jaromír VRAŠTIL: INDIÁNSKOU STEZKOU. Praha, Albatros, edice OKO sv. 56, 1982, podél. 12°, 392 (4) s., ilustrováno, 2. podstatně přepracované vyd, knihy Indiánské historie. Pův. laminovaná vazba. Stopy užití, neplatné raz. knihovny. [B75] 80 Kč
VODINSKÝ, Stanislav a Martin a Květoslav HÍSEK: RABY NAŠICH VOD. Praha, Albatros, edice OKO sv. 4, 1989, podél. 12°, 377 (5) s., čb. a barev. vyobrazení, 3. doplněné a přepracované vyd. Pův laminovaná vazba. Dobrý stav. [B75] 130 Kč
ZAHRADNÍK, Jiří a Jarmila HOBERLANGTOVÁ: NÁŠ HMYZ. Praha, Albatros, edice OKO sv. 46, 1987, podél. 12°, 445 (3) s., barev. vyobrazení. Pův laminovaná vazba. Stopy užívání, dobrý stav. [B75] 160 Kč
ZAPLETAL, Miloš: KOUZELNÉ BRÝLE. Praha, Albatros, edice OKO sv. 11, 1972, podél. 12°, 182 (2) s., ilustrováno, 2. přepracované vyd. Pův. laminovaná vazba. Dobrý stav. [B75] 90 Kč
VONDRÁKOVÁ, Milena: VAŘÍME JEDNOU RUKOU. Praha, Svaz invalidů, 1988, 4°, 106 s. + obr. příloha, tištěno hektograficky. Pův. brož. Menší stopy užití, dobrý stav. [B62] 150 Kč
ARENSON, Adolf: O MYSTERIU KRISTOVĚ. Praha, Anthroposofická jednota, 1949, 8°, 23 (1) s., vydáno jako rukopis pro členy AJ. Pův. sponková vazba s obálkou. Velmi dobrý stav. Přednáška konaná v Dornachu v r. 1930. [B74] 90 Kč
BATĚK, Alexandr Sommer: SNY. Dvě přednášky. I. - Sny o minulých životech a sny prorocké; II. - Tajemný život našich snů. Volné sdružení Klasů, 1922, 16°, 31 (1) s. Pův. šití na jednu sponku. Dochována jen přední strana obálky. Na ní exlibrisové razítko G. Salamanczuka a J. Salamanczuka, v textu jejich poznámky a tajuplné značky tužkou. Používané. [B54] 140 Kč
BHAGAVADGÍTA. Praha, Odeon, Živá díla minulosti sv. 80, 1976, 8°, 202 (2) s., Původní celopl. s ob. Obálka na okrajích poškozena, jinak dobře zachováno. Dosud nejuznávanější překlad s komentářem. [B64] 170 Kč
BOR, D. Ž. (= Vladislav Zadrobílek): NAPŘÍČ ŘÍŠÍ KRÁLOVSKÉHO UMĚNÍ. Praha, Trigon, 1995, 4°, 214 (2) s., bohatě ilustrováno. Pův. celopapírová vazba s přebalem. Naprosto intaktní, nečtené. Citace z lege.cz: Obsažná kniha o alchymii, která přináší neobvyklé pohledy na tuto starověkou a dlouho tajenou vědu. Rukojeť ke studiu knih Fulcanelliho. [D07] 390 Kč
BOR, D. Ž. (= Vladislav Zadrobílek): OBRAZOVÝ ATLAS HERMETISMU. Praha, Trigon, 1990, V 4°, 91 (1) s., bohatě ilustrováno, náklad 1200 výtisků. Pův. brož. Zcela nové, nečtené - intaktní. Základní informace zahrnující teorii makro i mikrokosmu, pythagorejské a kabalistické spekulace, teorii i praxi alchymie jakožto Královského umění. [D07] 450 Kč
BOR, D. Ž. (= Vladislav Zadrobílek): ALCHYMICKÁ TVRZ. Praha, Trigon, 1992, V 4°, 68 (2) s., mnoho vyobrazení, skládané přílohy. První, dávno rozebrané vydání, které se dočkalo v roce 2008 reprintu. Pův. brož. Zcela nové, nečtené - intaktní. Citace nakladatele: Knihu sestavil a komentáři doplnil D. Ž. Bor. Obsah: Heinrich Khunrath: Filosofický kámen (Překlad kapitoly ze spisu Amphitheatrum Sapientiae Aeternae, s připojením všech rytin a výkladu k nim; přeložili Vlastimil Šimek, Tomáš Vondrovic a Vladislav Zadrobílek). Stephan Michelspacher: Kabala, zrcadlo umění a přírody (Překlad s připojením všech rytin; přeložila Tereza Krekulová). Hortulanův Komentář ku Smaragdové desce Herma Trismegista (přeložil D. Ž. Bor). Nadstandardně zpracovaná velkoformátová kniha. [D07] 590 Kč
BOUTMY, G. a N. L.: SVOBODNÉ ZEDNÁŘSTVÍ A VELEZRADA. Praha, n. vl., 1907, V 8°, Obžalovací řeči sv. I., obsahuje: 1) Svobodné zednářství a Francouzská revoluce; 2) Svobodné zednářství co nástroj Anglické zahraniční politiky. 50 stran. Pův. šití příčně na dvě sponky. Chybí zadní str. obálky, kolem sponek flíčky, jinak velmi dobře zachováno. Věnováno Svazu Ruského národa. [B55] 700 Kč
CAHA, Arnošt: ČARODĚJNICKÉ PROCESY V NAŠICH ZEMÍCH. Brno, ÚSU na Moravě, 1921, M 8°, ed. Svědomí českých dějin roč. II., č. 7, , 16 s. Samostatná složka. Dobrý stav. [B55] 90 Kč
CROWLEY, Aleister: LIBER AGAPE. Brno, Horus, Zlatý úsvit, 1996, 8°, 220 (4) s. Pův. celopap. vazba s přebalem. Nečtené, jako nové, prakticky intaktní. Ucelené vydání traktátů německého a anglického okultního řádu O. T. O. o sexuální magii pro řádové stupně VII., IX. a XI. Traktát o přípravě homunkula. Jedno ze stěžejních děl anglického hermetika a proroka Nového Aeonu. [D08] 350 Kč
ENDRES, Franz Carl: DAS GEHEIMNIS DES FREIMAURERS. Von einem Bruder Meister. Stuttgart, Moritz, 1927, M 8°, VIII., 223 (1) s., 1. vydání (E.A.!). Pův. celoplátěná vazba s přebalem. Na vazbě stopy uložení, obálka užívaná, kniha ve velmi dobrém stavu. Tajemství svobodných zednářů. Velmi vzácné první a dosud anonymní vydání (autor neuveden), pokud se vyskytuje, tak jen vydání z roku 1929 (rovněž anonymně), případně pozdější z let 1947, 1949, 1963 nebo 1999. Franz Carl Endres (1878 - 1954) byl německý historik, spisovatel a svobodný zednář. Za svůj život napsal na 40 knih včetně několika románů; Das Geheimnis des Freimaurers je jeho třetí knihou. V češtině vyšel jen titul Tajemství čísel (= Das Mysterium der Zahl; spoluautorka Annemarie Schimmel). [D07] 1360 Kč
FABER, Petrus Johannes: PALLADIUM SPAGYRICUM. Praha, Trigon, knižnice Logosu sv. 9, 2007, 8°, 422 (2) s. Pův. celopap. vazba s přebalem. Nečtené, jako nové, prakticky intaktní. Citace ze stránek nakladatele: Z druhého svazku Faberových sebraných spisů, které roku 1713 v Hamburku vydal Lucas Eding přeložil Jiří Ryšánek.V pořadí desátý svazek Knižnice Logosu tvoří obsáhlý text Petra Iohanna Fabera „Palladium Spagyricum“, jenž je teoretickým i praktickým kompendiem alchymie, jsou v něm dopodrobna a velice otevřeně popsány jednotlivé fáze Díla a jim odpovídající operace. [D08] 340 Kč
FEUERBACH, Ludvík: PODSTATA NÁBOŽENSTVÍ. Praha, ÚDKN (Svěcený), 1920, M 8°, 309 (1) s. Pův. brož s obálkou. Přesahující okraje listů otřepány, jinak dobrý stav. [B14] 90 Kč
FLAMMARION, Camille: KONEC SVĚTA. Praha, Otto, 2. vyd., 1907 (1. vyd. = 1894), 293 (3), XXI (1) s., bohatě ilustrováno vícero umělci, mj. J. P. Laurens, Robida, Schwabe, Baldo, Myrbach, Rudeux a další. Ind. polopl. vazba s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Dobrý stav. [B72] 350 Kč
FORSTER, Vilém: OKULTNÍ ÚKAZY A JICH PSYCHOLOGICKÝ VÝKLAD. Praha, Otto, 1923, M 8°, 283 (3) s. Pův. brož. Stopy čtení, přesahující stránky na okrajích mírně otřepány, stav možno přesto označit za dobrý. [B53] 240 Kč
HAAGE, Berhard Dietrich: STŘEDOVÉKÁ ALCHYMIE. Od Zosima k Paracelsovi. Praha, Vyšehrad, 2001, 8°, 212 (2) s., 59 vyobrazení mimo paginaci. Pův. celopap. vazba s přebalem. Nečtené, jako nové, prakticky intaktní. Z něm. originálu Alchemie im Mittelalter... (Artemis & Winckler 2000) přel. Radka Fialová. Poznámkový aparát, bibliografie, rejstřík autorů a děl, věcný rejstřík. Důkladná, faktograficky zaměřená přehledová práce o středověké alchymii od počátků v helénistickém období po Paracelsa. Zósimos, alexandrijská alchymie, byzantská alchymie, arabská alchymie, alchymie na Západě. Základní dílo v dobrém, odborně fundovaném překladu. [D08] 320 Kč
HELLER, Jan: STAROVĚKÁ NÁBOŽENSTVÍ. Praha, Komenského evangelická bohoslovecká fakulta, edice Kalich, 1988, 8°, 440 s., 2. vydání. Pův. brož. s obalem. Dobře zachováno. Vynikající obsáhlá práce, 2. vydání se liší od prvního jen bibliografickými doplňky. [B74] 380 Kč
HLAVÁČEK, Jakub a Ivo PURŠ: ALCHYMICKÉ MŠE. Sborník textů ke vztahům alchymie a křesťanství. Praha, Malvern, 2008, 8°, 285 (3) s., ilustrace v textu a na křídových přílohách. Pův. brož. Zcela nové, bezvadný stav. Citace distributora: Dílo, jež slouží coby úvod ke studiu křesťansky interpretované alchymie, představuje a vykládá stěžejní alchymické texty v nichž se propojení alchymie a křesťanské ikonografie a symboliky představuje ve své nejvyhraněnější podobě. [D08] 190 Kč
HREJSA, Ferdinand: DĚJINY KŘESŤANSTVÍ V ČESKOSLOVENSKU. Díl 1 - 5. Praha, Husova čs, evangelická fakulta, 1947 - 1948, 322 (6) + 368 (4) + 278 (2) + 365 (3) + 430 (4) s. Pův. brože. Slušně zachováno, poslední dva díly nerozřezané. Dílo má původně šest svazků, nabízený konvolut neobsahuje poslední šestý díl (další již nevyšly, přestože v rukopise existují). Volná citace z phil.muni.cz: Ferdinand Hrejsa (1867-1953) působil od r. 1890 působil jako farář české evangelické církve augsburkského vyznání, od r. 1917 jako její superintendent. Přispěl (s Josefem Součkem, otcem J. B. Součka ad.) ke spojení evangelických církví v Čechách a na Moravě a ke vzniku Českobratrské církve evangelické (1918). Byl členem prvního synodního výboru a v l. 1921–32 náměstkem synodního seniora. Od vzniku Husovy ETF v r. 1919 byl (do r. 1937) jejím profesorem církevních dějin. ... H. práce se vyznačuje solidností usilující o nejvyšší míru nezaujatosti a hlubokou znalostí pramenů. [B75] 700 Kč
HYNEK, R. W.: KRISTOVA TVÁŘ A MUKA. Lékařské odhalení nevýslovného utrpení Golgotského na podkladě sv. rubáše Turinského. Praha, Vyšehrad, 1937, 8°, 290 (10) s., ilustrace v textu a vyobrazení na přílohách. Pův. celopl. vazba. Na vazbě stopy užití, hřbet vybledlý a v lomu mírně porušený, knižní blok ve velmi dobrém stavu, čistý. [B46] 200 Kč
LANDSBERG, Paul Ludwig: ZKUŠENOST SMRTI. Praha, Vyšehrad, 1990, 8°, 202 (4) s. Pův. brož. Velmi dobrý stav. [B34] 100 Kč
LESNÝ, Vincenc: BUDDHISMUS. Praha, Samec, 1948, 8°, 445 (3) s., 1. vyd., ilustrace na kříd. přílohách. Původní polopl. vazba Stopy užití a uskladnení, volnější ve hřbetu. [B64] 170 Kč
LEŠEHRAD, Emanuel: HLEDAČI MYSTICKÝCH PRAMENŮ. Praha, Sfinx, 1922, V 16°, 46 (2) s. Pův. sešitek s obálkou. Dobrý stav. [B54] 320 Kč
LEXA, František: NÁBOŽENSKÁ LITERATURA STAROEGYPTSKÁ. Díl I.-II. Kladno, Šnajdr, 1921, M 8°, 424, XXVIII (1) s. + obrazové přílohy. Pův. brož. Stopy časté manipulace a čtení. [B65] 340 Kč
LOBROSO, Cesare: CO BUDE PO SMRTI? Praha, Hejda a Tuček, b. d. (1908), M 8°, 392 s., několik ilustrací. Ind. celopl. vazba s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. [B53] 280 Kč
MAGICKÁ
PRAKTIKA. Jan Kefer, Paul Sédir, P. B. Randolph, Otakar Griese. Praha, Trigon,
ed. řada Ametyst, 1995, 8°, 83 (1) s., vybral a upravil Vladislav Zadrobílek,
ilustrováno. Pův. brož. Velmi dobrý stav. Obsah: Úvod do magie (výbor z přednášek
Dr. Jana Kefera) - Dodatky k magickým cvičením - Magické nástroje; Magická zrcadla
Paula Sédira - Jasnovidnost - Zrcadlo - Realizace - Adaptace; Dvacet osm pokynů
P. B. Randolpha těm kdo pracují v magii magickými zrcadly; Otakar Griese: Magické
zrcadlo a kterak s ním pracovat; Jasnozřivá vůle (pracovní sešit Lasenicových
žáků) - Práce s magickou koulí - Několik pokynů pro práci. [B13] 280 Kč
MAZDAZNAN. Mistrovská myšlenka. Roč 1/1923-1924, č. 1-14 (komplet). Praha, Sdružení Mazdaznanu, 1923, M 8°, 320 (2) s. Dobová kvalitní celoplátěná vazba s vyzlaceným názvem na hřbetu. Dobrý stav. [B43] 120 Kč
MEYRINK, Gustav: AN DER GRENZE DAS JENSEITS. Mit einer farbigen Deckelillustration von Curt (Kurt) Werth. Leipzig, Dürr & Weber, 1923, 8°, 86 (2) s., 1. vydání, barevná ilustrace na vazbě Curt Werth (orig. litografie). Pův. celopap. vazba. Hřbet přelepen průhlednou páskou, dobrý stav. Z knihovny G. Salamanczuka, jím místy zatrhaný text a marginální tajemné hermetické značky, exlibrisové vpisky. [B74] 480 Kč
MEYRINK, Gustav: NEVĚDĚT NIC, MOCI VŠE! Cesta Gustava Meyrinka k nadsmyslnu. Povídky, pojednání, korespondence. Praha, Trigon, 2003, 8°, 319 (1) s., překlad D. Ž. Bor a Milan Kolář. Pův. celopap. vazba s přebalem. Nečtené, jako nové, prakticky intaktní. Citace internetové anotace: Povídky, pojednání, korespondence. Antologie Meyrinkova díla, jež dosud nebylo českému čtenáři zpřístupněno, vhodně doplňuje Borovu knihu o Meyrinkovi Bdělost, toť vše. Kniha obsahuje výbor Meyrinkových článků, textů z pozůstalosti a neznámou korespondenci s pražským nakladatelem Neubertem. Nejenže většina textů vychází česky poprvé, ale Meyrinkova korespondence s Neubertem nebyla dosud vůbec – ani v zahraničí – zveřejněna. Kniha rovněž přináší množství dosud nepublikovaných fotografií. [D08;D07] 250 Kč
(MEYRINK, Gustav) BOR, D. Ž.: BDĚLOST, TOŤ VŠE! Gustava Meyrinka cesta k nadsmyslnu. Praha, Trigon, 2002, 8 °, 350 (2) s., mnoho obrazového materiálu. Pův. celopapírová vazba s přebalem. Nečtené, jako nové, prakticky intaktní. Volně parafrázovaná citace internetové anotace: Životní příběh slavného pražského německého spisovatele v podání D. Ž. Bora (= Vladislav Zadrobílek) se čte jako román o cestě k esoterickému vnímání tohoto světa. Obsahuje též dopisy G. Meyrinka v překladu Milana Koláře. [D07] 250 Kč
MILTNER, Vladimír: MALÁ ENCYKLOPEDIE BUDHISMU. Praha, Práce, 1997, 8°, 237 (3) s. Pův. laminovaná vazba. V titulu exlibrisové razítko, horní rohy vazby se stopou po naražení, jinak čisté, nečtené. [D06] 145 Kč
O KAMENU FILOSOFŮ. Praha, Trigon, 1993, 4°, nestr. (70 stran + titulní list), bohatě ilustrováno, 2. vydání (první vydání vyšlo v roce 1989 jako samizdat). Pův. brož. Zcela nové, nečtené - intaktní. Obsahuje: Patnáct traktátů O filosofickém kamenu dávného německého šlechtice a filosofa Lambsprincka; Libavius - O Kamenu filosofů; Altus - Mutus liber. [D07] 350 Kč
OPUS MAGNUM. Praha, Trigon, 1997, V 4°, 327 (1) s., bohatě ilustrováno, výpravná publikace. Pův. omyvatelná vazba s přebalem. Zcela nové, nečtené - intaktní. Opus magnum = Velké dílo alchymistů. Citace distributora: Kniha o sakrální geometrii, alchymii, magii, astrologii, kabale a tajných společnostech v Českých zemích. Bohatý ilustrační doprovod, převážně barevný. Koncepce knihy Vladislav Zadrobílek (Kniha vznikla souběžně s přípravou stejnojmenné výstavy Praha, 10. 6. - 30. 9. 1997). [D07] 1750 Kč
PAPUS: TRAITÉ ÉLÉMENTAIRE SCIENCE OCCULTE. Mettant chacun a meme de comprendre
et d'expliquer les Theories et les Symboles employes par les Anciens, par les
Alchimistes, les Astrologues, les E.*. de la V.*., les Kabalistes. Paris, Chamuel,
1898, M 8°, 453 (1) s., několik vyobrazení, dvě skládané přílohy. Dobová polokožená
vazba s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Až na otřelou vazbu v horní částí
velmi dobrý stav, skládané přílohy nepotrhané. Pravděpodobně 5. vydání knihy,
v češtině známé jako Tajná věda. Papus = Gerard Encausse (1865
- 1916), ve Španělsku narozený francouzský lékeř, hypnotizér a populizátor okultismu
s magie, spoluzakladatel kabalistického řádu Růžového kríže. Dle autorského
vpisku (viz. foto) lze usuzovat, že kniha byla v majetku praktického mága nebo
součástí lóžové knihovny. [B12] 1350 Kč
POSTEL, Claude: JOHN DEE. Mág ze zlaté uličky. Praha, Lidové noviny, 1996, 8°, 299 (5) s., vazba a grafická úprava V. Vimr, překlad A. Hánová. Pův. vazba (omyvatelná). Až na exlibrisové raz. bývalého majitele v titulu naprosto bezvadný stav. [B16] 190 Kč
PROCHÁZKA, Leopold: BUDDHISMUS SVĚTOVÝM NÁZOREM, MORÁLKOU A NÁBOŽENSTVÍM. Praha, Borový, 1928, 4°, 210 (10) s., první vydání, na obálce orig. dřevoryt J. Hodka (vevázáno). Ind. polop. vazba.V patitulu a titulu přelepeno číslo a pokus o vyškrabání jména J. Nováka, pardubického mystika, dobrý stav. [B74] 420 Kč
PROCHÁZKA, Leopold: BUDDHA A JEHO UČENÍ. Plzeň, vl. nákladem autora, 1926, 4°, 224 (4) s., na obálce orig. dřevoryt J. Hodka. Pův. brož. Mírně poškozeno ve hřbetu, na několika místech podtrhán text, jinak dobrý stav. [B74] 430 Kč
(Rélink Karel [Röhling Aug.]): ŽIDOVSKÉ ZRCADLO / Žid podle Talmudu. 42 obrazy doprovází Karel Rélink. Praha, Vlastenecká akce, 1939, 8°, nestr. (předmluva + jednostraně tištěné obrazy K. Rélinka s textovými citacemi). Proti titulu přelepeny patrně knihovní údaje novinovým výstřižkem, informujícím o smrti zrádce Rélinka. Původní šité archy v orig. obálce. Chybí hřbet. V knize dvakrát staré neplatné razítko knihovny. Slušně zachováno. [B53] 2300 Kč
(Rélink Karel [Röhling Aug.]): TALMUDSKÝ ŽID. Přerov, Dobrovolný, b. d. (na obálce dole razítko Jindřicha Bačkovského), 8°, 96 (2) s. Pův. brož, obálka. [B53] 1150 Kč
SEZEMSKÝ, Karel (sebral): PÍSNĚ SPIRITISTICKÉ PŮVODU MEDIJNÍHO. Praha, Sezemský, 1928, 16°, 404 (12) (2) s. Pravděpodobně původní polopl. vazba. Dobrý stav. [B46] 160 Kč
SCHULZE, Richard: DAS LICHT VON OSTEN. Aine Leuchte zur Selbsterkenntnis. Lorch (Württenberg), Karl Rohm, 1906 (? - poslední číslice letopočtu nepříliš čitelná), V 12°, 45 (3) s. + DER WEG ZUR FREIHEIT. Philosophische Skizze. 31 (18) s. Na přídeští exlibris Mudr. Jaroslava Bartha od Josefa Váchala (sign. v desce). Ind. polopl. vazba s vylepeným pp. štítkem z původní obálky. V titulu razítková datumovka, průběžně v knize raz. býv. majitele Med. Univ. Dr. Jaroslava Bartha. Dobrý stav. [B43] 850 Kč
SPUNDA, František: ŽLUTÝ A BÍLÝ PAPEŽ. Magický román. Praha, Kočí, 1929, 325 (1) s. Kdysi pův. brož rozpadlá, vše vloženo v dochované obálce s amatérky vyspraveným hřbetem látkovou páskou. [B52] 85 Kč
ŠEBESTA, Pavel: TAJNOSTI AFRICKÉHO PRALESA. Život a zvyky obyvatel afrického pralesa, kouzelnictví a pověry, tajné obřady a svazy, kanibalismus a víra v duchy zemřelých, nebezpečí tropů. Chrudim, Misionáři Božského Slova, 1948, V 8°, 241 (3) s., ilustrováno. Pův. polopl. vazba. Vazba ošmatána, čtené. [B41] 180 Kč
VOLTAIRE: VŠETEČNÉ A BEZBOŽNÉ OTÁZKY NÁBOŽNÉHO DOKTORA THEOLOGIE ZAPATY. Praha, Volná myšlenka, 1910, 16°, 26 (6) s. Pův. brož. Poměrně vzácný svazeček z obskurního nakladatelství Volná myšlenka. [B53] 120 Kč
WEINFURTER, Karel: DIVY A KOUZLA INDICKÝCH FAKIRŮ. Studie o fakirismu a jogismu. Praha, Vilímek, 1923, M 8°, 323 (1) s., ilustrováno. Ind. celopl. vazba s vyzlaceným názvem na hřbetu. Vazba zašpiněna, uvnitř dobře zachováno, čisté. [B53] 390 Kč
WEINFURTER, Karel: TAJNÉ SPOLEČNOSTI OKULTNÍ, MYSTICKÉ A NÁBOŽENSKÉ.
Praha, Naňka, bez data, M 8°, 316 (2) s. Pův. brož s obálkou. Čtené ale velmi
dobře dochované, včetně pův. obálky! [D07] 890 Kč
WIELAND, Christoph Martin: ÚČEL A DUCH SVOBODNÉHO ZEDNÁŘSTVÍ. Praha, Müller, 1937, V 8°, 14 (2) s., náklad 100 výtisků, tento exemplář nečíslovaný, na obálce použita medaile Lóže Amalia ve Výmaru. Šité složky v orig. pp. obálce. Obálka se stopami po uskladnění, horní přesahující část otřepána, částečně zaprášená, složky v dobrém stavu. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho vlastnická suchá pečeť v titulu). Christoph Martin Wieland (1733 – 1813) = německý spisovatel, překladatel a vydavatel epochy osvícenství a tzv. výmarské klasiky, do níž patřil společně s Goethem, Herderem a Schillerem; ve Výmaru rovněž vstoupil v roce 1808 do zednářské lóže. [D07] 870 Kč
WIESEL, Elie: TALMUD. Portréty a legendy. Praha, Sefer, 1993, 8°, 297 (5) s. Pův. brož. Nečtené, výborně zachovalé. Talmud = soupis rabínských diskusí týkajících se židovského zákona, etiky, legend a příběhů, které židovská tradice považuje za směrodatné. Vedle Tanachu je jedním ze základních autoritativních textů židovské víry. Elie (Eliezer) Wiesel je židovský prozaik, esejista, dramatik, filozof, humanista, politický aktivista a náboženský myslitel, žije v USA a přednáší humanitní vědy na univerzitě v Bostonu. V roce 1986 mu byla udělena Nobelova cena míru za dlouholetou aktivitu v boji na obranu lidských práv a za uměleckou tvorbu. [B12] 170 Kč
ZBAVITEL, Dušen (hlavní redaktor díla): BOZI, BRAHMÁNI, LIDÉ. Čtyři tisíciletí hinduismu. Praha, ČAV, 1964, 293 (3) s., 98 vyobrazení na kříd. přélohách (z toho část v barvě) mimo paginaci). V příloze skládaná mapa. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal s nepatrnými stopami manipulace, velmi dobrý stav. [B74] 240 Kč
ZLATO ČASU. Surrealismus a hermetismus. Sborník textů a kreseb francouzských surrealistů a jejich přátel. Pátý svazek ed. Dokumentů pro přátele hermetického umění a současně 12. svazek Studijních materiálů a dokumentace Surrealistické skupiny v Českoslovesku. B. d., A5, 214 s., oboustranný tisk, ilustrováno, připravil Martin Stejskal, autoři: Bédouin, Breton, Desnos, Mabille, Bounoure, Roger, Audoin, Doumayrou, Camacho. Pův. šitá brož., obálka se zlatou ražbou. Velmi dobrý stav. Samizdatový tisk (rozmnožený strojopis) budoucího nakladatelství Trigon (Vladislav Zadrobílek). [B13] 1250 Kč
ŽILKA, F.: ČLOVĚK A BŮH. Praha, Šolc a Šimáček, 1926, M 8°, 304 (8) s. Pův. brož. Obálka potrhána, stav knižního bloku velmi dobrý. [B13] 90 Kč
ADLA, Jan a Jiří TRNKA: JAK STAŘEČEK MĚNIL, AŽ VYMĚNIL. Praha, SNDK, podél V 8°, 1955, nestr., celostr. barevné ilustrace Jiří Trnka, 1. vydání. Pův. polopl. vazba s vylepenou barevnou ilustrací. Na vazbě mírné stopy manipulace a uskladnění, dobrý stav. První, nečasto se objevující vydání s velice kvalitně tištěnými ilustracemi (povětšinou se vyskytuje vydání z roku 1978 v PVC vazbě). [D07;D07] 340 Kč
CÁMARA, de la: ČARODĚJOVY POHÁDKY. Kutná Hora, Šolc, b. d. (1921), čtvercová 8°, 270 (2) s., iniciály, il. v textu (záhlaví kapitol) a celostr. barevné ilustrace A. Scheiner. Individuální celopl. slepá vazba. Stopy čtení. V titulu raz. G. Salamanczuka a vyškrabané jméno (razítko) býv. majitele, místy v knize tajuplné Salamanczukovy značky a poznámky. [B51] 400 Kč
ČERNÝ, Jindřich: KDYŽ SE VEČER STMÍVÁ. Pelhřimov, Šprongl, 1944, V 8°, 101 (3) s., obálka a ilustrace (mimo čb. v textu i barevné na přílohách) Josef Langer. Původní kartonáž s přebalem. Mírné stopy užití, dobrý stav. [B44] 230 Kč
DRDA, Jan: ČESKÉ POHÁDKY. Praha, ČS, 1968, V 8°, 269 (3) s., čb. il. v textu a barevné na přílohách Josef Lada. Pův. celopl. vazba bez. obálky. Na vazbě mírné stopy uložení, kniha velmi dobře zachovalá, čistá. [B51] 190 Kč
EWERS, Hanz Heinz: DIE VERKAUFTE GROSSMUTTER. Ein deutsches Märchenbuch. München, Müller, 1922, V 8°, 227 (5) s., s dvanácti vyobrazeními od Paul Haase, v tomto souboru 1. vydání. Pův. polopl. vazba s vyobrazením na přední desce. Běžné stopy užití. Z knihovny G. Salamanczuka, jím místy zatrhaný text a marginální tajemné hermetické značky, exlibrisové vpisky. [B74] 490 Kč
HRUŠKA, Jan František: NA HYJTĚ. Chodské pohádky. Díl III., IV. a V. ve dvou svazcích). Díl III.: Praha, b. d. (1925) 164 s, ilustroval Jos. Schuster (čtrnácti řádkové dvoubarevné iniciály a čb. ilustrace v tónované ornamentaci). Díl IV.: Praha, Universum, 1933, 148 (4) s., dvoubarevné sedmiřádkové iniciály, čb. kresby a barevné vyobr. na kříd. přílohách Jan Paroubek. Díl V.: Praha, Vyšehrad, 1936, 103 (1) s., desetiřádkové dvou a tříbarevné iniciály, čb. kresby a berevna vyobrazení na kříd. přílohách Jana Brožová. Dva svazky v polopl. vazbě. Známky čtení a manipulace. Dobrý stav. [B45] 320 Kč
KLÁNOVÁ, Hana: MODERNÍ POHÁDKY. Praha, Janů, b. d., 8°, 178 (4) s., čb. kresby v textu, barevné il. na přílohách. Pův. polopl. vazba s vylepenou barevnou ilustrací. Stopy užití, hřbet mírně poškozen, dobře zachováno. [B24] 140 Kč
KARAFIÁT, Jan: BROUČCI. Praha, Hokr, b. d. (cca 1940), 86 (4) s., il. (čb. v textu a celostr. barevné) O. Sekora, 45. vydání, toto uváděno jako první s obrázky O. Sekory. Pův. celopl. vazba s vylepenou barevnou ilustrací. Vazba se stopami častějšího užití, okraje obrázku otřelé. [B12] 290 Kč
KUBAŠTA, Vojtěch: SNĚHURKA A 7 TRPASLÍKŮ. Prostorové leporelo. Praha, Orbis, 1970, čtvercová 8°, nestr. Dobrý stav. Jedno z hůře sehnatelných proslulých Kubaštových leporek. [B33] 720 Kč
LADA, Josef: OZORNYE SKAZKI. Napisal i narisoval Iozef Lada. (Rozpustilé pohádky. Napsal a nakreslil Josef Lada). Leningrad, Perevjol s českogo Georgij Šubin. Gosudarstvjennoje izdatělstvo dětskoj litěratury Ministěrstva prosvěščenie RSFSR (Z češtiny přeložil Georgij Šibin, vyd. Státní nakladatelství dětské literatury Ministerstva osvěty RSFSR), 1961, 8°, 126 (2) s., černobílé kresby v textu a berevné na přílohách Josef Lada, rovněž barevné předsádky a vyobrazení na vazbě. Pův. polopl. vazba s vylepenou barevnou ilustrací. Mírné stopy uložení, dobře až velmi dobře zachováno. V bývalém Sovětském svazu vytištěno 165.000 exemplářů, na českém antikvárním trhu téměř nedostupné. Obsahuje životopis Josefa Lady. Kvalitně tištěné ilustrace. [C11] 2460 Kč
MANNOVÁ, Erika: ŠTOFEK LETÍ PŘES MOŘE. Praha, Melantrich, 1934, M 8°, 143 (3) s., il. (čv. v textu a brev. na přílohách) J. Weiss. Pův. nakladatelská vazba s výjevem. Na vazbě mírné stopy uskladnění, celkově dobře zachováno. [B42] 100 Kč
PLEVA, Josef V.: BUDÍK. Praha, SNDK, 1960, V 12°, 140 (4) s., čb. kresby (tištěné na tónovaném podkladu) a celostr. barev. il. Kamil Lhoták. Pův. laminovaná vazba. Dobrý stav. [B43] 250 Kč
RÁZUSOVÁ-MARTÁKOVÁ, Mária: NA VESELEJ POSIEDKE. Bratislava, Mladé letá, 1977, atyp. 8°, 22 (2) s., barev. ilustrace L’udovít Fulla. Pův. lamino vazba. Velmi dobrý stav. [B11] 120 Kč
SEKORA, Ondřej: KUŘE NAPIPI A JEHO PŘÁTELÉ. Praha, Albatros, 1973, 73 (7) s.,čb. ilustrace v textu a celostr. barevné autor. Pův. laminovaná vazba. Dobře až velmi dobře zachováno. Celkově druhé vydání, v Albatrosu vydání první. [B12] 140 Kč
SULA, Pavel: MAJDA BOBEČEK. Praha, Dědictví Komenského, 1926, M 8°, 67 (1) s., 7 kreseb A. Kašpar. Pův. brož. Užívané, čtené. [B23] 75 Kč
VEJRYCHOVÁ-SOLAROVÁ, B.: KOUZLO HRAČEK. Praha, Naňka, 1945, 4°, nestr., 25 celostr. barev. vyobrazení protilehlých k textu, 1. vyd. Původní brož. Velmi dobře zachováno, na obálce v horní části zanedbatelné stopy užití. [B76] 130 Kč
VYSKOČIL, Quido Maria: POHÁDKA PRAŽSKÉ KRÁLOVSKÉ OBORY. Kniha podivuhodných dobrodružství. Praha, Plzák, 1943, 8°, 76 (2) s., kresby (tištěné modře) a celostr. barev. ilustrace O. Štáfl. Pův. polopl. vazba. Kniha v dobrém až lepším než dobrém stavu, čistá, dochována rovněž barevná obálka, na na okrajích poškozena potrháním. [B27] 150 Kč
1945 – 1955. Praha, Hollar, 1955, 4°, 14 s., dřevoryty Jindřich Mahelka, básně F. Branislav, J. Seifert, J. Hora, M. Pujmanová, V. Nezval, J. Kostra, F. Šrámek, příloha 2. čísla Sborníku grafického umění. Pův. složka šitá nití v ob. Dobře až velmi dobře zachováno. [C13] 100 Kč
ACHMATOVOVÁ, Anna: TVŮJ BÍLÝ DŮM. Praha, Lyra Pragensis (sv. č. 122) / Polyhymnia / Supraphon, 1985, V 8°, 48 (2) s., ruční sazba, tištěno na papíře z Velkých Losin, pěti orig. kombinovanými technikami (+ 1 malá na obálce) vyzdobila Emilie Tomanová (všechny signovány a číslovány), grafiky vytiskl Pavel Dřímal (viz http://www.drimal.cz/galerie14.html), 200 číslovaných výtisků. Pův. volné archy v orig. obálce. Velmi dobrý stav. Anna Andrejevna Achmatovová vlastním jménem Anna Andrejevna Gorenková (1889-1966), významná ruská lyrická básnířka a překladatelka, členka básnické skupiny Cech básníků. Po Říjnové revoluci byla pronásledována a cenzura zakazovala vydávat její díla. Stalinský režim odsoudil jejího manžela k smrti za velezradu, syna pak k těžkému žaláři. [C13] 1750 Kč
AUGUSTINA, Anna: ÚSMĚVY SLZ. Praha, Helios, 1929, V 8°, 36 (2) s., úpr. a ob. Karel Truksa, 4. sv. Edice MD, ex. 147/300, v patitulu podpis autorky, v titulu malé jmenné raz. majitele. Původní brož. Velmi dobře až výborně zachováno. Sáňka neuvádí. [C13] 350 Kč
BÁSNÍKŮV ROK 1935-1936. 33 básníků píše na okraj dne. (V tiráži: ...sborníček satiry a ironie na rok 1936). Praha, DP, 1936, M 8°, 60 (4) s., ilustrace a přebal Fr. Bidlo, upr. Ladislav Sutnar. Pův. brož. Obálka s mirným otřepáním horní a dolní části hřbetu, jinak téměř intaktní stav. Dvoubarevný tisk, velmi hezky upravená knížka. [C11] 120 Kč
BÁSNÍKŮV ROK 1935-1936. 33 básníků píše na okraj dne. (V tiráži: ...sborníček satiry a ironie na rok 1936). Praha, DP, 1936, M 8°, 60 (4) s., ilustrace a přebal Fr. Bidlo, upr. Ladislav Sutnar. Pův. celopapírová vazba. Téměř intaktní stav. Dvoubarevný tisk, velmi hezky upravená knížka. [C11] 200 Kč
BÁSNÍKŮV ROK 1935-1936. 33 básníků na okraj dne. (V tiráži: ...sborníček satiry a ironie na rok 1936). Praha, DP, 1936, 8°, 60 (4) s., ilustrace a přebal Fr. Bidlo, upr. Ladislav Sutnar. Pův. celopl. vazba s přebalem. Téměř intaktní stav. Dvoubarevný tisk, velmi hezky upravená knížka. [D07] 200 Kč
BÁSNÍKŮV ROK 1936-1937 - VERŠE NA ZEĎ. (V tiráži: ...sborníček satiry a ironie na rok 1937). Praha, DP, 8°, 69 (3) s., ilustrace a obal Fr. Bidlo, upr. Ladislav Sutnar. Pův. brož. Téměř intaktní stav. Dvoubarevný tisk, velmi hezky upravená knížka. [D07] 170 Kč
BASSERMANN-JORDAN, Friedrich: GOETHE A VÍNO. 1832-1932. Praha, Oppelt, s. t., 1932, 16 (2) s., 4°, ex. 296/1100. Původ. sešité archy v orig. ob. Vložen tištěný dopis s podpisem F. Čebiše + vinný lístek. Obálka mírně ušpiněna, vnitřek bezvadný stav. [C13] 190 Kč
BOHYNĚ MILOSTI. Praha, Nakl. družstvo Máje, 1942, nestr., 4°, il. v textu a celostr. neznámý autor, přel. Jar. Průšek a Boh. Mathesius, 1. vyd., původně neprodejné. Původní brož. Výborný stav. [B32] 140 Kč
BOCHOŘÁK, Klement: ZÁPISNÍK. Brno, Moravské kolo spisovatelů, 1943, 61 (3) s., ob., front. a barevné pův. litogr. Petr Dillinger. Pův. polopl. vazba, přebal. Velmi dobrý stav. [B36] 120 Kč
BRANALD, Adolf: KDO UCHOVÁ MĚSTO? Praha, Bonaventura, edice EVA, 1991, 4°, 40 (2) s., pět orig. barev. litografií (vše signováno) Jiří Bouda, ruční sazba, ex. 88/200, tisk na ruč. papíru z Velkých Losin. Původní volné archy v orig. ob., pův. celopap. desky s chlopní (Lubomír a Miroslava Krupkovi). Výborně zachováno. [C14] 940 Kč
BREISKY, Arthur: TRIUMF ZLA. Essaie a evokace. Praha, R. Breiský a P. Toman, 1927, V 8°, 93 (5) s., graf. úpr. Zd. Braunerová (na přání zesmřelého autora), dvoubarevně tištěný titul, dvoubarevné jedenáctiřádkové iniciály, ve front orig. dřevoryt (portrét autora) od Františka Koblihy, ex. 149/300 (číslo parafováno Tomanem). Pův. volné složky v orig. obálce. Obálka se stopami nešetrné manipulace, poškozena ve hřbetu, uvnitř dobrý stav. [C11] 790 Kč
BREISKY, Arthur: TRUMF ZLA. Essaie a evokace. Praha, R. W. Breisky a Prokop Toman, 1927, V 8°, 93 (5) s., výzdoba Z. Braunerová, ve front. dřevoryt F. Koblihy (podobizna autora), ex. č. 152/300 na dřevaprostém papíře (číslo parafováno Tomanem). Původní šité složky v orig. ob. s vylepeným štítkem a věcným název (orig. varianta). Mírné stopy čtení a uskladnění. [C11] 860 Kč
BREISKÝ, Arthur: TRUMF ZLA. Hradec Králové, Kruh, b. d. (60. léta), atyp. M 8°, 103 (3) s., úvodní dopis J. Karásek ze Lvovic, doslov D. Holub. Pův. brož. Čtené. Přestože je uvedeno jako 1. vydání, jde o vydání druhé (v této podobě však skutečně první). [B56] 90 Kč
CERVANTES SAAVEDRA, Miguel de: O ŽÁRLIVÉM ESTREMADURCI. Praha, Podroužek, 1942, 52 s., il. J. Novotný. Původní polopl. vazba s ob. Velmi dobrý stav. [B13] 110 Kč
CLAUDEL, Paul: MUSY. Praha, Moderní revue, 1917, čtvercová M 8°, 23 (1) s., ex. č. 66/100. Pův. brož. Stopy užití, obálka s poškozením (levý horní roh cca 1 x 2.5 cm chybí, rovněž tak malý růžek vravo dole). [C11] 900 Kč
COLERIDGE, S. T.: PÍSEŇ O STARÉM NÁMOŘNÍKU. Praha, Borový, ed. Epilion sv. 3, 1949, V 8°, 49 s., repro čtyři lito a ob. František Tichý, 3300 výt., typo a vazba Z. Seydl. Pův. celopap. vazba s ob. Velmi dobrý stav. [C13] 350 Kč
ČAPEK, Karel: OCHRANA AUTORŮ. S původními litografiemi Vl. Silovského. Praha, Hollar, 1956, 4°, 13 (1) s., příloha 1. čísla Sborníku grafického umění. Pův. složka šitá nití v ob. Dobře až velmi dobře zachováno. [C13] 350 Kč
ČAPEK, Karel: SEDM ROZHLÁSKŮ KARLA ČAPKA. Praha, Borový, 1946, 22 s., M 4°, il. a ob. Otokar Mrkvička. Původní brož. Výborně zachováno, zcela čistý exemplář. [C13] 180 Kč
ČAPEK, Karel: VZRUŠENÉ TANCE. Praha, Borový, 1946, 29 (3) s., kresby a úpr. Eduard Milén. OBr. Téměř intaktkní stav. [C13] 130 Kč
ČAPEK, Karel: VZRUŠENÉ TANCE. Praha, Borový, 1946, M 4°, 29 (3) s., kresby a úpr. Eduard Milén. Původní brož. Obálka mírně ušpiněna. [C13] 100 Kč
DAUDET, Alfonse: KOZIČKA PANA SEGUINA. Praha, Martin Dyrynk, 1973 (k vánocům a roku 1974), 16°, 19 (1) s., 200 číslovaných výtisků, tento č. 14, ve frontispicu signovaná ilustrace Vlasty Dyrynkové, v tiráži podpis vydavatele. Volné složby vorig. tvrdé kart. ob. Spodní pravý roh obálky odtržen (patrně vinou stroje při zpracování), jinak velmi dobrý stav. [B41] 240 Kč
DOPISY BEDŘICHA SMETANY DO LITOMYŠLE. Litomyšl, přátelé díla B. Smetany, 1937, V 4°, nestr., ex. 144/240 na pp. Holland-Pannekoek, graf. úpr. J. Štarman- Původní volné složky v orig. slepé obálce. Velmi dobře zachováno. [C13] 80 Kč
DOSTOJEVSKIJ, F. M.: CIZÍ ŽENA A MUŽ POD POSTELÍ. Neobyčejná událost. Praha, Minařík, 1926, M 8°, 59 (3) s., soukromý tisk, ex, č. 453 z neuvedeného počtu, podpis vydavatele v tiráži. Pův. brož. Dobře zachováno. [B55] 95 Kč
DUBROVSKÁ, Teréza: PENELOPA. Praha, Topič, 1931, M 8°, 39 (3) s., lept v titulu (signovaný) T. F. Šimon, úvod Jiří Karásek ze Lvovic (podepsán v závěru textu), nečísl. ex. z 250 výtisků. Pův. brož. Mírné stopy uložení a manipulace. místy zažloutlé skvrny. [D06] 390 Kč
DUBROVSKÁ, Teréza: PENELOPA. Praha, Topič, 1931, M 8°, 39 (3) s., lept v titulu (signovaný) T. F. Šimon, úvod Jiří Karásek ze Lvovic (podepsán v závěru textu), ex. č. 38 ze 40 výtisků na japanu, v tiráži podpis T. Dubrovské. Pův. brož. v ochranném kaertonovém pouzdře. Mírné stopy uložení a manipulace, přední strana obálky uprostřed se stopou po zlomu. [D06] 540 Kč
DUBROVSKÁ, Teréza: ČERNÍ A MODŘÍ PTÁCI. Praha, Neumannová, 1928, nestránkováno (66 s.), orig. 11 měděrytin Karel Svolinský, tištěno na ručním papíře Zanders, 200 výtisků. Pův. šité složky v orig. obálce. Obálka poničena, vyšisována, složky (knižní blok) v dobrém až velmi dobrém stavu (až na pár flíčků zcela čistý, nepoškozený). [D06] 390 Kč ZAMLUVENO
DVOŘÁK (DVORAK), František: JAROSLAV HOŘÁNEK (HORANEK). 8 serigrafiske exlibris.
Lyovej, Rodel, 1980, 4°, nestr. (frontispice, titulní list, dvě strany textu
[v dánštině] a 8 listů s vylepenými orig. barevnými exlibris), ve front. foto
autora, dole podpis, všechna exlibris signována a datována, přednostní ex. č.
XIV./L (celkem 150 výtisků) na papíře Viggo Asmussen. Pův. šité složky v orig.
obálce. Obálka s mírnými stopami užití, dobrý stav. Jaroslav Hořánek =
Český malíř, kreslíř a grafik, žák V. Nechleby (*1925 – †1995). Těžištěm jeho
rané tvorby je malba a figurální kresba, později zvláště expresivní grafika
inspirovaná přírodními motivy (J. Miró), zaměřená na techniku seriografie (Přízrak).
Mimo této publikace K. Rödela z roku 1980 není znám žádný autorský soubor ex
libris, kterých autor vytvořil v letech 1944-1994 pouhých 170. [D19] 1750
Kč
(DYK, Viktor): FRANCOUZSKÁ POEZIE NOVÉ DOBY V PŘEKLADECH VIKTORA DYKA. Praha, NČSVU a SČB, 1957, 8°, 76 (4) s., orig. suchá jehla (signivána a datována tužkou) ve frontispicu a reprodukce kreseb v textu František Tichý, I. svazek knižnice Kresby a verše, výbor sestavil a ediční poznámku napsal Karel Čechák. Pův. volné složky v orig. obálce. Vadný výtisk, chybí složka se stranami č. 33 - 40, místo ní duplicitně složka se str. 17 - 24. Obálka se stopami užití, mírně zašpiněna, složky v dobrém stavu, orig. suchá jehla velmi dobře zachována. [D06] 3250 Kč
EXLIBRISY. Edice 12 exlibris, vydávaná v Bratislavě, v 1000 výt. Konvolut: Jozef Baláž (1976, 3 x tisk z orig. desek). Naďa Rappensbergerová Jankovičová (1977). Jaroslav Vodrážka (1975, 2 x tisk z orig. desek). Vše volné listy v orig. obalech. Na obalech vlastnická razítka nebo vpisky G. Salamanczuka. Velmi dobře zachováno. [C11] 280 Kč
FISCHER, Otokar: Z MÉHO POLABÍ. Kolín, Popel, 1935, 24 s., 4°, tištěno na ruč. papíře Pannekoek, pět o. suchých jehel Bohuslav Kutil (všechny signovány), ex. č. 3/350, v patitulu podpis autora. Pův. brož. Výborný stav. [C13] 450 Kč
GORKIJ, Maxim: DÍVKA A SMRT. Praha, MF, 1962, V 8°, nestr., dvoubarevné celostr. ilustrace, obálka a typo K. Svolinský. Pův. volné složky v orig. obálce. Stopy běžného užití a uskladnění, v titulu exlibrisové raz. býv. majitele. [D08] 90 Kč
HAVLÍČEK BOROVSKÝ, Karel a Pavel HOŘANSKÝ: KŘEST SVATÉHO VLADIMÍRA. Legenda z historie ruské. Brno, Atlantis, 1991, atyp. úzká 4°, 92 (2) s., v titulu podpisy dvojím rukopisem a odlišnými propiskami Pavel Hořanský a Jan Novotný (jde však o jednu osobu, RNDr. Jana Novotného CSc.). Pův. celopl. vazba. Vtipné dobásnění nedokončené skladby Karla Havlíčka Borovského, jehož rukopis po léta koloval v opisech a který vyšel jako samizdat v Edici Petlice v r. 1988. Čtenář se doví, jak mistr Vasil zvěstoval víru. [D06] 350 Kč
HOLAN, Vladimír TEREZKA PLANETOVÁ. Praha, Borový, 1943, 39 s., graf. úpr. a front. František Muzika. OBr., velmi dobrý stav. [C11] 150 Kč
HOLAN, Vladimír: TOBĚ. Praha, Svoboda, ed. Plamen sv. 19, 1947, 8°, 50 (6) s., graf. úpr. A. Chvála. Pův. brož. Mírné stopy manipulace. [B45] 100 Kč
CHATEAUBRIAND, F. R. de: ATALA - RENÉ. Praha, Fromek, 1. sv. bibliofilské ed. Odeon, 1927, M 8°, 136 (6) s., titulní list a ob. J. Jelínek, ex 784/1000, 2. vyd. Původní brož. Dobře až velmi dobře zachováno. [C11] 290 Kč
CHATEAUBRIAND, F. R.: ATALA. Aneb láska dvou divochů na pušti. Král. Vinohrady, Bradáč, 1918, 8°, 81 (5) s., titulní list a frontispice orig. dřevoryt Fr. Kobliha, tištěno na ručním papíru. Pův. celopap. vazba. Dobře zachováno. [B14] 390 Kč
JABLKO EVINO. Dopisy mrtvé. Praha, Plamja, Vacek, 1933, 46 (2) s., 8°, obálka a titulní kresba Jary Jiránek, tři kresby aktů Fr. Pavelka, tisk světle šedou barvou na černém papíře, v titulu rkp. dedikace Vl. Vacka, jeho podpis rovněž za předmluvou, ex. z 200 neprodejných. Pravděpodobně pův. celopapírová vazba, orig. obálka vevázána. Dobře zachováno. [C11] 390 Kč
JARRY, Alfred: NADSAMEC / MESSALINA / UBU KRÁLEM. Praha, Symposion, Škeřík, Prokletí básníci sv. 5, 1930, 8°, 292 (4) s., ex. 70/250 tištený na Simili japanu, vazba Vít Obrtel. Pův. celopl. nakladatelská vazba. Téměř neznatelné, velmi mírné stopy manipulace, na první předsádce dole exlibrisové razítko bývalého majitele, dobře až velmi dobře zachováno, zcela čisté. Alfred Jarry (1873 – 1907), francouzský básník, romanopisec a dramatik, zakladatel patafyziky. Titul obsahuje tři nejvýznamnější, nejznámější a dnes již kultovní díla Jarryho ve vynikajících překladech Jaroslava Zaorálka a Jiřího Voskovce. [B74] 770 Kč
JULIŠ, Emil a Zdeněk VESELÝ: NELEHKÉ SPOČINUTÍ.. Původně autorský tisk ve třech výtiscích z roku 1975 (mimo obou autorů jeden obdržel Ludvík Kundera). Pro toto vydání upravil Emil Juliš s konečnou platností text básní. Vydalo FABIO - Pavel R. Vejrážka (rovněž grafická úprava a obálka) v Lounech, L. P. 2000 (vyhotoveno v reálu až v březnu 2002), 4°, 11 básní na bílém ručním papíře z Velkých Losin, 11 orig. grafik tištěných autorem z původních desek na modrém graf. ručním papíře z Velkých Losin + titul, motto, Opožděná poznámka Emila Juliše / tiráž. Všechny grafiky číslovány a signovány, veškeré jednotlivé listy básní rovněž podepsány (takto vyhotoveno pouze 10 autorských výtisků). Obálka z modrého ruč. grafického papíru z Velkých Losin. Jednotlivé listy v ob., přiložen orientační soupis grafik a básní, s určením čísla výtisku. Vydáno 33 exemplářů, z nichž 3 jsou určeny jako výtisky povinné, po deseti obdrželi autor textu, grafik, nakladatel. K prodeji bylo určeno jen 6 exemplářů. ISBN 80-86352-05-6. Viz. http://www.vejr.cz/julis [C13] 4500 Kč
JULIŠ, Emil: AFRIKÁÁÁÁÁ! Louny, Fabio, 1995, 9 s. + titl. + tiráž, 4°, 1. vyd., pův. graf. příloha Vladislav Mirvald (signováno-číslováno), podpis Emila Juliše, 50 výtisků, graf. úpr. P. R. Vejrážka a Vl. Mirvald. Volné listy v orig. ob. z grafického ručního papíru z Velkých Losin. Intaktní stav. Viz. http://www.vejr.cz/julis [C13] 580 Kč
JULIŠ, Emil: ZACHYTIT ZACHYTITELNÉ. Litoměřice, Vodička, 2005, 210 x 210
mm, nestránkováno (front., titl. list, 12 oboustranně tištěných listů, tiráž,
proloženo 15 listy hadrového kartonu, prošitými [coby ilustrace] šicím strojem
[různé barvy nití, dvě z toho v kombinaci s alobalem], dva vakáty na začátku
a konci; ve stejném stylu jako ilustrace i obě předsádky a desky vazby), 25
výtisků, signováno autorem projektu Ivo Vodičkou a básníkem Emilem Julišem.
Desky vazby entlované, s chlopní na patentku. Bezvadný stav. Fotografie nemusí
přesně souhlasit s nabízeným exemplářem. Viz. http://www.vejr.cz/julis
[C12] 1750 Kč
KARÁSEK, Jiří (Jiří Karásek ze Lvovic): ZAZDĚNÁ OKNA. Velké Meziříčí, Šašek a Frgala, 1894, 66 (2) s., vzácné 1. vydání. Ind. poloplátěná vazba. Svazek obsahuje přívazek: SKRUŽNÝ, J. a B. VRBSKÝ: NEVIDITELNÁ. Veselohra o 1 dějství. Dobře až velmi dobře zachováno. Přiloženo: KARÁSEK, Jiří (Jiří Karásek ze Lvovic): ZAZDĚNÁ OKNA. Vydání jak uvedeno výše, zde ale chybí str. 65-66 a obsah. Původní rozpadlá brož, amatérsky restaurovaný hřbet a zadní strana. Dva svazky 1. vydání. Na aukci CA 19 vydraženo za 1700 Kč. [C11] 1350 Kč
KONRÁD, Karel: NIKDY SE NESPOKOJTE S PODRUŽNOU ROLÍ!. Praha, ČS, 1951, V 8°, 26 (4) s., ex. 469 / 700 na ručním papíru, podpis autora v tiráži, typo Oldřich Hlavsa. Pův. volné složky v orig. ob. Přesahující okraje stránek mírně zaprášeny, obálka s nevelkými stopami manipulace a uložení. [C13] 190 Kč
KRECAR, Jarmil: QUODLIBET Z LET LETOUCÍCH. Praha, Soukromý tisk autora, 1939, 1939, 65 (3) s., M 8°, 400 výtisků. Původní brož. Výborně zachováno. [B46] 150 Kč
KRÝSA, J. V.: ŠTĚDROVEČERNÍ OBĚŤ. Plzeň, Krýsa, 1934, M 8°, 21 (3) s., 2 kresby J. Konůpek, tištěno jako novoročenka na rok 1935 na Van Gelder similijaponu, před patitulem rkp. dedikace Aloisu Dykovi, podepsaná J. V. Krýsa a Konůpek. Šité složky v pův. obálce. Výborný stav. [C11] 150 Kč
LĚSKOV, N. S.: ALEXANDRIT. Skutečná událost v mystickém zabarvení. Praha, ELK, 1947, 8°, 37 (3) s., 4 celostr. litografie Karel Müller, 1. vyd. Pův. složky v orig. ob. Ob. s velmi mírně otřepanými okraji a se známkami uložení, jinak dobře až velmi dobře zachováno. [C11] 190 Kč
LIPANSKÝ, Jetřich: ATHOS. Poslední útočiště. Olomouc, Družina literární a umělecká, 1932, M 8°, 106 (6) s., perokresby Jan Konůpek, v patitulu dedikace autora Al. Dykovi z 21. X. 1932. Pův. brož. Velmi dobře až výborně zachováno. [C11] 140 Kč
LOUIS, Pierre: PÍSNĚ BILITINY. (Na obálce název BILITIS) Přerov, 1932, 8°, 28 (2) (2) s., litografie (dvě celostr.) B. Krs, 300 výtisků na pap. Zanders. V tiráži uvedeno jako první část, s tím, že druhá vyjde o vánocích téhož roku. Pův. šité složky v orig. ob. V dolním rohu u hřbetu tmavší skvrna, rovněž tak jemná stopa po průsaku v části horní. [C11] 320 Kč
MACH, Josef: ŽIVOTA BĚH. Praha, Výtvarný odbor UB, 1933, 8°, 34 (4) s., úprava a kresby V. Tittelbach, 510 výtisků, tento ex. bez čísla, tištěn naholandském Penneoeku. Velmi dobře zachováno. [B34) 185 Kč
MÁCHALOVÁ, Jana: ZŮSTAŇ MI. Praha, SČB, ed. Pupilla, sv. 10, 1994, 12°, 17 (3) s., dvoubarevnou kresbou ilustrovala Alena Bílková (signováno), ex. 32/200 na čerpaném losínském papíru, v tiráži podpis autorky i výtvarnice, mimo to i dedikace autorky. Pův. složky v orig. obálce. Velmi dobrý stav. [C11] 450 Kč
MACHAR, J. S.: DIOCLETIAN. Bez údajů, jen s uvedením vydavatelky M. Klikové, sv. 1. Výboru krásných básní, anonymní výzdoba (zelená, dřevorytová ornamentace stran a předsádek), 19,5 x 19,5 cm, nestr. (22) s. Původní celopap. vazba. Na vazbě zahnědlé fleky. Celkově dobrý stav. [C12] 130 Kč
MARTEN, Miloš: NAD MĚSTEM. Dialog. Praha, Rozmach, Kuncíř, 1924, 8°, 42 (2) s., úprava a dřevoryty (na ob, ve frontispicu, v titulu, devítiřádková iniciála v úvodu A. Martenové, desetiřádková iniciála ve vlastním textu a závěrečná viněta) Zdenka Braunerová, ex. 767/1000, 3. vyd. Pův. brož. Přesahující okraje obálky mírně otřepány, hřbet ob. v dolní části poškozen odchlípnutím a vyspraven, jinak velmi dobrý stav, čisté. [B24] 270 Kč
MARTEN, Miloš: NAD MĚSTEM. Dialog. Praha, Rozmach, Kuncíř, 1924, 8°, 42 (2) s., úprava a dřevoryty (na ob, ve frontispicu, v titulu, devítiřádková iniciála v úvodu A. Martenové, desetiřádková iniciála ve vlastním textu a závěrečná viněta) Zdenka Braunerová, ex. 52/100 z přednostních, tištěných na ručním papíře, s odlišnou barvou obálky od běžného vydání, 3. vyd. . Pův. brož. Výjimečný stav, bezvadné, čisté. [B24] 670 Kč
MARTÍNEK, Vojtěch: ROMANCE O ONDRÁŠOVI. Vydáno pro účastníky IV. schůzky moravskoslezských bibliofilů-exlibristů, 1931, V 8°, 31 (5) s., kresby (2 dvoubarevné) a typo Karel Svolinský, 150 výtisků tištěných na papíře Van Gelder, vtištěné jméno původního majitele. Pův. složky v orig. obálce Výborný stav. [C13] 460 Kč
MATAS, Miloslav: SKRYTÁ VÍTĚZSTVÍ. Soubor veršů z let 1928-1932. Košice, vl. n., 1934, M 8°, 167 (7) s., ve front. dřevoryt Josefa Hodka, předmluva J. S. Machar, exemplář č. IL (49) z 50, vázaných v celokožené vazbě Karla Šilingera, podepsáno autorem (v patitulu), grafikem (tužkou pod dřevorytem ve front., J. S. Macharem (na konci předmluvy) a knihvazačem K. Šilingerem (v tiráži). Pův. celokožená vazba se stopami užití, hřbet v lomu na obou okrajích „načatý“, kniha ve velmi dobrém stavu, čistá, na předním přídeští exlibris J. J. Smetanových. [B56] 540 Kč
MEDEK, Rudolf: ZBOROV. Praha, Neumannová, 1927, V 8°, 23 (1) s., ex. 92/100 (500) na českém ručním papíru, dřevoryt za titulem J. Benda. Původní poloperg. vazba, zlatá ořízka. Velmi dobře zachováno, čisté. [C13] 250 Kč
MUŠKA, Ladislav: JEDINÝ NA SVĚTE. Louny, Fabio, 1998, 22 s., 8°, k životnímu jubileu autora vydáno v 70 exemplářích ve třech barevných obálkových mutacích, graf. úprava a sazba Pavel R. Vejrážka, původní graf. list Jana Wienerová (tištěn autorkou na dvou druzích ručního papíru z Velkých Losin, signován a číslován). Původní volné složky v orig. ob. [C12] 200 Kč
NERUDA, Jan: BALLADY A ROMANCE. Praha, Hollar, 1925, 8°, 79 (5) s., 750 výtisků, ilustrovali původními dřevoryty: F. Bílek, P. Dillinger, K. Vik, A. Naumann, V. Silovský, F. Kobliha, J. Rambousek, A. Majer, T. F. Šimon, K. Tondl, M. Švabinský. Původní šité složky v orig. tvrdých pp deskách. U desek chybí hřbet, šití uvolněno, složky ve velmi dobrém stavu. [B41] 880 Kč
NEUMANN, Stanislav Kostka: SEDM VYBRANÝCH BÁSNÍ. Praha, Müller, 1946, atyp. M 8°, 41 s., dřevoryty Ivo Rublič, 9 sv. sbírky „7 vybraných básní“, 1. vyd., dvoubarev. tisk. Pův. brož. Dobře zachováno. [C12] 250 Kč
NEUMANN, Stanislav Kostka: KNIHA LESŮ, VOD A STRÁNÍ. Praha, SČB v ČS, 1952, 15 orig. leptů (částečně celostránkových) Václav Sivko, ex. 691/750 na ručním maršovském papíře (nepodepsáno výtvarníkem). Pův. volné složky v orig. obálce. [C11] 480 Kč
NEZVAL, Vítězslav: HISTORICKÝ OBRAZ. Praha, F. J. Müller, Krásná užitková kniha sv. 13, V 8°, 1939, nestr. (24 s.), ex. nečísl. / 300. Pův. polopl. v kombinaci s vazba. Dobře zachováno. [C13] 180 Kč
NOVOROČENKA. (Začíná textem: „Více než před sto lety...“) Olomouc, A. a J. Mastných, s. t., 1940, nestr. (4 str. text + 4 str. ob. s tiráží), iniciály a celostr. kresba ve frontispice (signována tužkou) Jan Konůpek. Pův. složky přichycené v orig. ob. stužkou. Velmi dobrý stav. [C11] 180 Kč
PARÁČEK, Mirko: ZÁVRAŤ. Praha, Petr, 1945, 65 (3) s., 4 celostr. il. a ob. Ludmila Jiřincová. Pův. brož. Obálka mírně ušpiněna, jinak velmi dobře zachováno, nerozřezáno. [C11] 120 Kč
PAVEL Z JIZBICE: PANENCE (Schediasmatum Farrago Nova / 1598). Praha, (PNP a SČB), 1974, V 8°, 24 (4) s., ve front. orig. dřevoryt (akt) Karel Svolinský, který rovněž provedl grafickou úpravu, zlatiny přeložila Helena Businská, doslov Dana Martínková. Vydáno jako členská prémie na rok 1970 v 600 výt.Pův. volné složky v orig. obálce. Stopy běžného užití a uskladnění. [D08] 200 Kč
POMNĚNKA NA SLAVJANSKOU BESEDU 1848. Praha, 1928, 16 s., 12°, ruční papír, ex. 40/110. Celopergamenová vazba s ručním zlacením A. Škoda, orig. kart. pouzdro. Intaktní stav. [B44] 160 Kč
PRAŽÁK, Albert: OSVOBOZENSKÝ SMYSL TYRŠOVA DÍLA. Praha, Novák, 1931, V 8°, 105 (3) s., front. (celostr. dřevoryt, signovaný tužkou), dřevořezová iniciála a vignety (tištěno červeně) Jan Konůpek (jeho podpis rovněž v tiráži), ex. 287/400 a Zandersu. Pův. polopap. vazba (? - poloperg.?) Antonín Tvrdý. Výborně zachováno. [C13] 200 Kč
RAKOUS, Vojtěch: NA ROZCESTÍ. Praha, Svaz česk. pokrokových židů, 1914, 40 (2) s., barevné il. A. Kašpar. Původní celokožená vazba. Místy stopy po prstech, vazba mírně ušpiněna. [B34] 290Kč
RAŠÍN, Jaromír: KLEOPATRA. Praha, vl. n., 1928, M 8°, nestr., výzdoba (ornamentace tištěná červeně - orig. dřevoryty) a orig. dřevoryt ve fronitspicu Fr. Kobliha, tištěno na similijapanu, tištěno 500 výtisků. Pův. šité složky v orig. obálce. Bezvadně zachováno. [C11] 480 Kč
RAŠÍN, Jaromír: VÝCHOD SLUNCE. SCHOPENHAUER BÁSNÍKEM. VČELY A LIDÉ. Vše 2. vyd., 1928, V 12°, vl. nákl. spisovatele, 1200 výt., dvoubarevně tištěné tituly, ve druhém a třetím svazku osmiřádkové dvoubarevné iniciály. Ve všech exlibris. raz. G. Salamanczuka. Tři svazky. Šité složky v orig. obálkách, vše v kartonovém pouzdře. [C14] 290 Kč
RITSOS, Jannis: KDO ZPÍVÁ. Stručné resumé básnického umění. Praha, Lyra Pragensis, 10. sv. ed. Polyhymnia a 45. publikace Lyry Pragensis, 1978, V 8°, 29 (1) s., tři tónované rytiny Karel Zeman (vše signováno), ex. 50/200 na ručním papíře z Velkých Losin. Původní šité listy v orig. pp. obálce. Na obálce stopy uskladnění, mírně ušpiněna, jinak výborný stav. [C14] 1800 Kč
ROSŮLEK, Jan Václav: KŘIK V POUŠTI. Zimní přemítání. Vyškov na Mor., Obzina, nedat., V 8°, 35 (5) s., úprava a dřevoryt v patitulu Jaroslav Benda, ex. 212/300, podpis autora v titulu. Pův. brož. Obálka se stopami uložení, celkově dobrý stav. [B43] 85 Kč
SALAMANCZUK, Jiří: TOBĚ ALE OPAKUJI. Osmnáct zastavení. Ústí nad Labem, Albis International, 1992, 51 (3) s., čtyřmi kresbami vyzdobil autor, portrét autora ve frontispicu nakreslil Alois Moravec, číslovaný exemplář z verze 49-149, tištěný na balicím papíru Tauen nažloutlé barvy (celkem 199 výtisků). Původní celopapírová vazba. Intaktní stav. (Jiří Salamanczuk, proslulý a osobitý dětský lékař v Ústí nad Labem, výtvarník, spisovatel, multilingvista, silný kuřák, zájemce o historii, umění a všechna odvětví tzv. tajných věd - prakticky se snažil používat i černou magii. Zemřel na počátku 90. let. Z jeho pozůstalosti je v naší nabídce řada knih, vyznačujících se nezaměnitelným exlibrisovým razítkem a osobitými vlastnickými vpisky na zadním přídeští . Velká část jeho knihovny pocházela z majetku Martina Jana V[W]ochoče.) [C12] 150 Kč
SEDLÁKOVÁ, Věra: MOZARTOVA BERTRAMKA. Soubor šesti leptů. Praha, Bonaventura, Edice 90, 1991, 25,5 x 35,5 cm, (2) 6 grafik, 5 s. (1) textu, (2) s., ex. č. 53/90, všechny lepty signovány a číslovány, tištěno na papíru Hollar, doprovodný text česky a německy. Původní volné listy v orig. kart. obalu. Vyzlacené iniciály WAM použité na deskách rovněž v titl. listu. Výborně zachováno. [C14] 1900 Kč
SEIFERT, Jaroslav: PŘILBA Z HLÍNY. Praha, Práce, 1945, 8°, 91 (5) s., il Václav Rabas, v patitulu datace(1946) a podpis Jar. Seiferta. Pův. celopl. vazba bez obálky. Dobře až velmi dobře zachováno. [B45] 190 Kč
SHAKESPEARE, William: SEN NOCI SVATOJANSKÉ. Praha, ELK, 1938, 4°, 124 (2) s., 8 barevných celostránkových litografií Karel Svolinský. Pův. volné složky v orig. obálce. První dvě strany se stopou po ohybu horního pravého roku, obal se stopami manipulace. Přestože je uvedeno, že se jedná o litografie, jde v případě ilustrací o ofsetový tisk. [B35] 220 Kč
SOVA, Antonín: VYBOUŘENÉ SMUTKY. Básně. Praha, Moderní revue, 1897, 8°, nestr., proti tiulu portrét A. Sovy od Karla Hlaváčka, od téhož ozdobná viněta jako patitul a rovněž viněta na konci, 1. vydání, vevázaná obálka (rovněž Karel Hlaváček) s jemnou kolorací a miniaturním písmem vepsaným jménem Václav Navrátil, na předním přídeští exlibris JUDr. Václav Černý. Ind. knihovní polopl. vazba s pp. štítkem. Stopy mírného užití. [C11] 1150 Kč
SOVA, Antonín: VYBOUŘENÉ SMUTKY. Básně. Praha, Moderní revue, 1897, 8°, nestr., proti tiulu portrét A. Sovy od Karla Hlaváčka, od téhož ozdobná viněta jako patitul a rovněž viněta na konci, 1. vydání. Ind. polopl. vazba. Stopy mírného užití. [C11] 900 Kč
SPILKA, Josef: ROZPUK. Básně. Praha, Bradáč, edce Padesát, 1926, 8°, 53 (9) s., XV. výt pro autora a padesát pro edici, tento se vtištěným číslem 35 a jménem majitele, jímž byl Ladislav Kuncíř, tištěno na ručním papíru Van Gelder. Pův. složky bez obálky, v ind. kart. deskách. Dobrý stav. [B23] 340 Kč
STEHLÍK, Ladislav: VZPOMÍNKA NA VALAŠSKO. Praha, Hollar, příloha k 2. č. roč. XXVIII., 1956, 12 (2) s., 4°, orig. litogr. Václav Sivko. úpr. M. Kaláb, v tiráži podepsán autor i výtvarník. Původní složky sešité nití. Velmi dobře zachováno. [C13] 140 Kč
SVOU TVÁŘ TI SKRÝTI DO VLASŮ. Z listů Konstantina Biebla. Louny, Městská knihovna, 1998, nestr., 23 x 22 cm, graf. úpr. Radana Lencová, vazba Jan Hybner, 1. vyd., 300 výt., il. fotografiemi. Původní vazba „na šňůrky“. Intaktní stav. Velmi hezky graficky upravená knížka. [C13] 150 Kč
ŠALDA, F. X.: BÁSNICKÁ OSOBNOST DANTOVA. Řeč proslovená dne 25. října 1921 ve velké aule v Karolinu... Praha, Borový, 1921, 4°, 30 (2) s., tisk na ručním papíře. Pův. brož. Mírné stopy uskladnění, okraje ob. otřepány, dobře zachováno. [B63] 140 Kč
ŠVABINSKÝ, Max: POLEDNE. Milostné listy. Lyrický doprovod Františka Hrubína. Praha, Müller, 23 sv. Krásné užitkové knihy, 1943, V 8°, nestr. Původní polopl. vazba s ob. Kniha ve velmi dobrém stavu, čistá , obálka se stopami uskladnění. Velmi kvalitní, sytě tištěné reprodukce. [C13] 200 Kč
TĚSNOHLÍDEK, Eudolf: MEZI KORDONY. Brno, 1933, 17 s., vyd. K. Fanta, ex. 9/200, podpis vydavatele a věnování Arne Novákovi. OBr. Intaktní stav. [C11] 100 Kč
THOMPSON, Francis: OHAŘ NEBESKÝ. A jiné básně. Svatý kopeček, 1938, M 8°, 35 (5) s., front. Jan Konůpek, přel. O. F. Babler, podpisy překladatele a výtvarníka. Pův. brož. Velmi dobře až výborně zachováno. [C11] 160 Kč
TILLE, Václav: RÝBRCOUL. Praha, Hollar, příl. č. I. roč. III., 1926, 11 (1) s., 4°, orig. dřevoryty Arno Naumannn (1 celostr., 2 menší + závěrečný viněta). Pův. složky. Nerozřezáno. Ob. po obou stranách ušpiněna nevhodným uskladněním. Vnitřek výborně zachován. [C13] 110 Kč
TKADLEC, Pavel: DANTOVA BOŽSKÁ KOMEDIE. Dramatické mysterium o 10 scénách napsal A. T. Praha, F. J. Müller, 1941, V 8°, 142 (2) s., k výzdobě použito miniatur italského původu z 15. stol. (tištěno na příl. hlubotiskem). Pův. polokož. vazba s ob. Kniha ve velmi dobrém stavu, čistá, obálka se stopami manipulace, v horní části (méně i v dolní) otřepána a poškozena natržením. [B44] 100 Kč
UHLÍŘ, Lev (uspoř.): ZVONAŘKA. Historická causerie pražského salonu. Praha, 1911, soukr. tisk, 28 s., 500 výt. Původní brož. [C11] 80 Kč
URBAN, Joža: HLAS SRDCE VAŠEHO. K 20. výročí úmrtí O. Kubína. B. m., František Rybář, 1989, 8°, nestr. (8 stran, z toho 2 reprodukce kreseb a leptu O. Kubína), vložena orig. grafika Bohumila nečase (sign.), orig. litografie portrétu O. Kubína signovaná FR (Fr. Rybář), č. 65/200, orig. suchá jehla K. Šafára (ex. 16/100) a litografické exlibris Fr. Rybáře, signované tužkou V. Fiala. Volné složky a listy v pův. obálce. Patrně exemplář autora. [C11] 490 Kč
VALÉRY, Paul: VARIÉTÉ. Díl. I.-II. Praha, Srdce, 1930, 244 (4) + 203 (4) s., ob. R. Hála. Původ. brož. Velmi dobře zachováno. [B43] 240 Kč
VELEPÍSEŇ. Brno, ed. Akord, 1937, 8°, 49 (3) s., kresba ve front. J. Konůpek, ex. 223/500. Pův. brož. Velmi dobrý stav. [C12] 120 Kč
VODRÁŽKA, Jaroslav: LIDOVÝ POHÁDKÁŘ. Praha, Hollar, 1955, 14 (2) s., 4 pův. litografie autor. Pův. složka šitá nití. Dobře zachováno. [C13] 320 Kč
VOKOLEK, Vladimír a Václav VOKOLEK: VLADIMÍR VOKOLEK / VÁCLAV VOKOLEK. Děčín, OM a DEN, 1991, 8°, nestr. (celkem 28 s.), ilustrace. Pův. šití na dvě sponky, orig. ob. Velmi dobrý stav. Není zcela jasné, zda jde o katalog k výstavě či příležitostný tisk. [C11] 140 Kč
VOKOLEK, V. (patrně Václav): „BÁSEŇ“. Začíná slovy „Bratr? Havran. Sestra? Vrána.“ Bez jakýchkoli údajů, 8°, . Dvoustrana kartonového papíru coby slepá obálka, na jejíž vnitří straně je báseň tištěna. Vloženy dva kartonové listy s oboustraně tištěnými ilustracemi (typické vizualizace písma). Na přední straně „obálky“ tužkou rkp.: „PF 1989 - V. Vokolek“. Dobře zachováno. Ineditní tisk. [C11] 380 Kč
VOKOLEK, Václav: KALIGRAFIE. Bez jakýchkoli údajů. Obálka s tištěným názvem, dole rkp.: PF 1983 / Vokolkovi“, 8°. Vnitřní strany obálky potištěny, vloženo 9 volných listů hlazeného kartonu s ilustracemi. Vše patrně serigrafie. Na ob. mírné stopy uložení, jinak velmi dobrý stav. Ineditní tisk. [C11] 480 Kč
VOKOLEK, Václav: VRH KOSTEK. VRH KOSTEK II. 1) Bez jakýchkoli údajů. Obálka s tištěným názvem, zevnitř potištěná, vloženy 4 volné listy s variacami - vizualizace písma. 2) Obálka s tištěným názvem, zevnitř potištěná, vloženo sedm volných listů s variacemi - vizualizace písma. Na obou obálkách dole tužkou rkp.: „PF 1981 / Vokolek“ a „PF 1982 / Vokolek“. Dva sešity. Ineditní tisky. [C11] 480 Kč
VOKOLEK, Václav: BEZ NÁZVU. Bez jakýchkoli údajů. Pět volných listů formátu V 4°, jednostraně rukopisně popsaných a „počmáraných“. Experimentální text v podobě dvoubarevných grafů či objektů. Vloženo v orig. obálce se záložkami. Na prvním listu podpis „Vokolek 78“. Nepodařilo se verifikovat, zda jde skutečně o rukopis či serigrafickou rozmnoženinu. [C14] 590 Kč
VOKOLEK, Vladimír: PRVNÍ BLAHOSLAVENSTVÍ. Pardubice, Lis tří bratří, 1940, 8°, 43 (3) s., 350 výt., orig. linorytová výzdoba Vojmír Vokolek. Pův. složky v orig. obálce. Dobrý stav. [B33] 180 Kč
VYSKOČIL, Albert: BÁSNÍK. Studie máchovské otázky. Praha, Melantrich, 1936, 174 s., nerozřezáno. OBr. Intaktní stav. [C11] 150 Kč
WOLKER, Jiří: BALADY. Praha, Petr, 1925, 16.5 x 26 cm, 61 (3) s., lept v titulu (6.5 x 8.7 cm) C. Bouda, ex. 332/500. Pův. vazba. Hřbet přelepen látkovou páskou, jinak čisté, dobře zachované. [B36] 290 Kč
AKT V ČESKÉ FOTOGRAFII. Praha, Orbis, 1967, M 8 °, soubor 15 volných fotografií
(mj. Funke, Hák, Drtikol, Ehm, Chochola, Ludwig), úvod Karel Dvořák. Vloženo
v orig. pap. přebalu. Přebal s mírnými stopami užití, fotografie v bezvadném
stavu. Chybí fotografie číslo 6. [D07] 850 Kč
ALBUM S FOTOGRAFIEMI KABARETNÍCH ZPĚVÁKŮ A HERCŮ. 26 listů, každý se dvěma fotografiemi + jedna na zadním přídeští (celkem 53). S výjimkou Olgy Orlové jsou všechny fotografie a pohledy podepsány, případně i s dedikací. Klasické fotoalbum o velikosti cca podélné A4. [B54] 1880 Kč
ATAŠEVA, P. a Š. ACHUŠKOV (sestavili): CHARLES SPENCER CHAPLIN. Praha, ČFN, 1946, V 8°, 165 (3) s., obálka Josef Hesoun, vyobrazení na kříd. přílohách. Pův. brož. Na ob. stopy manipulace, ve hřbetu poškozeno, uvnitř dobře zachováno, čisté. [B22] 230 Kč
BALCÁRKOVÁ, Lidmila a Bedřich VÁCLAVÍK: ČESKOSLOVENSKO V PRÁCI. Praha, MIO, 1949, 4°, 315 (5) s., hlubotiskové fotografie mj. K. Hájek, Jos. Hanka, I. Novotný a další, ilustrace a barev. vyobrazení na přílohách mj. Fr. Gross, Jos. Liesler, Al. Moravec, podpisy autorů Balcárkové a Václavíka v titulu. Pův. polopl. vazba. Na přední předsádce staré raz, kniohovny, mírné stopy manipulace, dobrý stav. Komunistická propaganda. Na aukci CA24 v roce 2004 vydraženo v brožované verzi a bez podpisů za 1000 Kč. [B62] 560 Kč
BÍLEK, Miroslav: KRAJINÁŘSKÁ FOTOGRAFIE. Praha, Svaz českých fotografů, rozmnoženo jako skripta, 1980, 4°, 69 (1) s., ilustrace, hektograficky rozmnoženo. Pův. brož. Mírné stopy užití, dobrý stav. [B16] 180 Kč
BROŽ, Jaroslav: VĚČNÝ TULÁK CHARLIE. Praha, Orbis, 1961, 145 s., 1. vyd., ob., vaz. a graf. úpr. Josef Ficenec. Původní celopl. vazba s obálkou. Obálka nahoře ve hřbetu natržena, mírné stopy uskladnění, jinak dobře až velmi dobře zachováno. [B33] 140 Kč
CO JE FOTOGRAFIE - WHAT IS PHOTOGRAPHY. 150 let fotografie - Praha 1989. Praha, Videopress ve spolupráci s Credit, 1989, 4°, 391 (1) s. Původní brož. Velmi dobře zachováno. [B61] 590 Kč
DRS, Ladislav a Jiří VŠETEČKA. OBJEKTIVEM POČÍTAČE. Geometrie speciálních fotografických technik. Praha, SNTL, 1981, 4°, 159 (3) s., množství vyobrazení a nákresů v textu. Původní celopl. vazba, dochován i přebal, ten však poškozen. Dobrý stav. [B25] 420 Kč
DULOVITS, Jenö: SVĚTELNÉ KONTRASTY A JEJICH ZDOLÁNÍ. Praha, Beaufort, bez nakladatelských údajů (30. léta), čtvercová V 8°, 55 (5) s. (text + 18 fotovyobrazení, které jsou číslované 1-18 ale jsou současně součástí paginace), tištěno částečně na papíru velmi vysoké gramáže. Pův. kartonáž. V titulu raz. bývalého majitele, dobře zachováno. [B63] 270 Kč
GREGOR, Karel: KONSTRUKCE FOTOGRAFICKÝCH PŘÍSTROJŮ. Praha, SPN, AMU, rozmnoženo jako skripta, 1978, 4°, 122 s., 200 výtsiků. Pův. brož. Stopy po uskladnění a manipulaci. [B55] 320 Kč
GRIFFITH, Richard a Arthur MAYER: THE MOVIES. London, Spring Books, 1957, 4°, (14) 442 s., stovky vyobrazení. Na vazbě skvrnky, jinak velmi dobrý stav. Historie filmu Hollywoodská produkce, tříděno dle námětů. [B61] 680 Kč
HRUBÝ, Frantiěek a Jan SCHLEMMER: CHEMIE A FOTOGRAFICKÉ MATERIÁLY. Praha, SPN, 1974, 4°, 203 (1) s., vyobrazení, vzorce a tabulky v textu, 1. vydání, vyšlo pouze 1000 výtisků. Pův. laminovaná vazba, stopy užití a uskladnění. [B25] 380 Kč
L’ETUDE ACADÉMIQUE. Nr. 145 / 1910. La Femme Grecque. Bez bližších údajů. Reprodukce fotografií aktů. 16 stran, 180 x 250 mm. Stopy užití. [C13] 190 Kč
L’ETUDE ACADÉMIQUE. Nr. 212 / 1909. Les Origines de la Peinture. Bez bližších údajů. Reprodukce fotografií aktů. 16 stran, 180 x 250 mm. Stopy užití. [C13] 190 Kč
L’ETUDE ACADÉMIQUE. Nr. 102 / 1908. Opposotions. Str. 81-96 (16 stran). Bez bližších údajů. Reprodukce fotografií aktů. 180 x 250 mm. Stopy užití. [C13] 190 Kč
L’ETUDE ACADÉMIQUE. Nr. 120 / 1909. Types & Modéles. Str. 365-380. Bez bližších údajů. Reprodukce fotografií aktů. 180 x 250 mm. Stopy užití. [C13] 190 Kč
L’ETUDE ACADÉMIQUE. Nr. 133 / 1909. Les maitres primitifs. Str. 193-208. Bez bližších údajů. Reprodukce fotografií aktů. 180 x 250 mm. Stopy užití. [C13] 190 Kč
FOTO-NOVINY. Odborný list pro oznamování novinek z oboru fotografických aparátů, fotografických potřeb a fotografie vůbec. Roč. IX./1928. Král. Vinohrady, Albrecht, V 8°, (4) 240 s. + průběžné přílohy. Ind. polopl. slepá vazba. Ukladněním trochu prohnuto, dobrý stav. [B62] 250 Kč
FOTO-NOVINY. Odborný list pro oznamování novinek z oboru fotografických aparátů, fotografických potřeb a fotografie vůbec. Roč. XVII./1936. Král. Vinohrady, V 8°, 218 (2) s., v každém sešitu 1 bromografická příloha. 12 sešitů. Pův. sešity. Na ob. stopy uskladnění, jinak dobrý stav. [B62] 270 Kč
FOTO-UNIVERSUM. Odborný měsíčník pro fotografii. Roč. 1924 / číslo 1-12. Brno, Vejvoda a Pospíšil, 1925, 8°, stránkováno průběžně. Ind. slepá polopl. vazba. Mírné známky uskladnění. [B42] 120 Kč
(FONSSAGRIVES)
HARRISON, Martin a David SEIDNER: LISA FONSSAGRIVES – THREE DECADES OF CLASSIC
FASHION PHOTOGRAPHY. Edited, designed and with an introduction by David
Seider. Thames and Hudson, Munich, Schirmer / Mosel, 1996, V 4°,149 (3) s.,
množství velmi kvalitních foto. Pův. celopl. vazba s obalem. Velmi dobře až
výborně zachováno. Lisa Fonssagrives (1911 - 1992), za svobodna Lisa
Birgitta Bernstone = švédská modelka (supermodelka). Tato kniha se v současné
době nabízí na AbeBooks.com za ceny v rozpětí od 275 do 600 dolarů.
[C14] 3800 Kč
FRIČ, Jaroslav: SVĚTELNÁ TECHNIKA V UMĚNÍ. Praha, SPN, 1970, 149 (3) s. + barevná příloha. Původní laminovaná vazba. Mírné stopy uskladnění, dobrý stav. Nasvícení interiérů (kostely, divadla, galerie, muzea apod.) i exteriérů, projekce... [B32] 340 KčFUNKE, Jaromír: FOTOGRAFIE. Praha, Odeon, 1970, V 8°, 28 2 4 s., 131 celostr. vyobrazení, repro rovněž proti titulu, úv. slovo Ludvík Souček, obálka, vazba a graf. úpr. J. Balcar. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na přebalu mírné známky užití, v horní části cca 1,5 cm natržen, kniha ve velmi dobrém stavu, čistá. [B11] 1640 Kč
HERKMANN, Willy: DEUTSCHE KAMERAS 1900-1945. Velbert Neviges, Herkmann, b. d., 376 s., A 4, hektografováno, stovky vyobrazení. Brož. Užívané. Patrně vlastním nákladem vydaná sběratelská příručka, soupis fotoaparátů vyrobených v Německu od roku 1900 do roku 1945, podrobné popisy, podpis autora (vydavatele). [B55] 1650 Kč
HORST
– SIXTY YEARS OF PHOTOGRAPHY. Munich, Schirmer Art Books, 1991, 4°, 279
(1) s., 39 barevných a 161 čb. vyobrazení. Pův. brož. Velmi dobrý stav. Beznadějně
rozebrané první vydání fotografické publikace s vynikajícími reprodukcemi .
Horst P. Horst = Horst Paul Albert Bohrmann (1906 - 1999), německo-americký
módní fotograf. Monografie představuje výběr z jeho famózních prací, včetně
nejznámějších fotografií... [C14] 950 Kč
HRDLIČKA, Pavel: JAK FOTOGRAFOVATI DCERU. Knížka pro nastávající otce a matky. Praha, ČsFN, 1947, 8°, nestr., množství hlubotiskových reprodukcí, česká a angl. předmluva Elmar Klos. Pův. brož. Stopy uskladnění a užití. [B42] 100 Kč
(HUJAR) PETER HUJAR – A RETROSPECTIVE. Edited by Urs Stahel and Hripsimé Visser. Scalo Zurich - Berlin - New York, 1994, V 4°, 207 (1) s., 183 vyobrazení. Pův. celopap. vazba s přebalem. Výborný stav. [C14] 1650 KčIM ZAUBER DES LIGHTS. Eine Folge des Goldenen Buches der Rolleiflex. Harzburg, W. Heering, 1940, 4°, 215 (1) s., viel Foto. OLwnd. Mnoho čb. a část barev. vyobrazení, původní celopl. vazba. Na vazbě několik flíčků, jinak dobře zachováno. [B54] 450 Kč
JINDŘICH V. (rež. Laurence Olivier). Praha, ČsFS, Filmová okénka sv. 3, 1946, podél. 8°, nestr., množství fotografií z dokumentárního filmu s průvodními texty. Na ob. stopy uskladnění, jinak dobře zachováno. [B13] 150 Kč
JIIRÁČEK, Milič: FOTOGRAFICKÁ OPTIKA. Praha, Orbis, 1960, 8°, 249 (3) s., ilustrováno. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal poškozen, kniha v dobrém až velmi dobrém stavu. [B16] 120 Kč
JÍRŮ, Václav: ZRCADLO ŽIVOTA. Praha, Sfinx, 1949, 4°, 180 (4) s., 96 s. s vyobr. tištěných hlubotiskem. Původní polopl. vazba, bez ob. Dobře zachováno. [B11] 240 Kč
JÍRŮ, Václav: RAF. Obrázkový deník bernardýna Rafa, kočky Míny a malé krasavice. Praha, ČFN, 1947, 47 s.+85 foto stran + XIII. s., 4°. Původ. polopl. vazba, ob.Obálka se stopami manipulace a uskladnění, na okrajích otřepána, natržena, kniha čistá, v dobrém stavu. [B11] 240 Kč
JÍRŮ, Václav: O ZÁKLADNÍCH OTÁZKÁCH TVŮRČÍ PRÁCE VE FOTOGRAFII. Praha, Orbis, 1954, 256 (4) s., V 8°, doprovodná vyobrazení tištěna hlubotiskem. Původní celoplát. vazba s ob. Velmi dobře zachováno, obálka vzadu dole cca 3cm natržena. [B46] 200 Kč
KALIVODA, František: BRNO. Procházka městem (na titulu: Vůně jednoho města). Brno, MNV, 1959, V 4°, 336 (2) s., množství vyobrazení, fotografií, kreseb, rozkládací přílohy. Pův. celopl. vazba. Dobrý stav. První vydání u příležitosti prvního Mezinárodního strojírenského veletrhu, neprodejný výtisk, text v šesti jazycích. [B61] 450 Kč
KOBLIC, Přemysl: NEZVYKLÉ FOTOGRAFICKÉ PŘEDPISY. Spousta, 1946, 8°, 90 (4) s. Pův. brož. Neplatné knihovní razítko, chybí titulní list. [D06] 95 Kč
LÁBOVÁ, Alena: ZÁKLADY FOTOŽURNALISTIKY. 1 - Fotografická a snímková technika pro novináře. Praha, SPN, Univerzita Karlova, fakulta žurnalistiky, rozmnoženo jako skripta, 1989, 4°, 123 (1) s., ilustrováno, vydáno 500 výtisků. Pův. brož. Obálka se stopami užití a uskladnění, zašpiněna, knižní blok čistý a ve velmi dobrém stavu. [B16] 280 Kč
LINHART, Lubomír: MEZINÁRODNÍ FOTOGRAFIE 1958. Edice Umělecké fotografie sv. 4. Praha, 1959, čtvercová M 8°, 13 (1) s. textu, 80 vyobrazení. Původní brož, Známky užití. [B33] 340 Kč
(MAPPLETHORPE) - ROBERT MAPPLETHORPE – TEN BY TEN. München, Schirmer / Mosel, 1996, 4°,nestr., 12 str. textu, 70 jednostraně tištěných fotografií. Pův. brož. Dobře zachováno. Robert Mapplethorpe (1946 - 1989) = americký fotograf, známý vysoce stylizovanými černobílými portréty, fotografie květin a nahých mužů. [C14] 650 Kč
MRÁZKOVÁ, Daniela a Vladimír REMEŠ: TSCHECHOSLOWAKISCHE FOTOGRAFEN 1900 - 1940. Leipzig, VEB Fotokinoverlag, 1983, V 4°, 196 s., 185 vyobrazení (Alfons Mucha, Fantišek Drtikol, Jar. Funke, Josef Sudek. Jindřich Štyrský, Tibor Honty ad.). Pův. celopl. vazba, přebal. Přebal nepatrně poškozen na hřbetu v horní části, jinak velmi dobře zachováno. [B76] 870 Kč
NA TROSKÁCH VYRASTÁ ŽI.VOT (scénář a rež. Ján Kadár). . Praha, ČsFS, Filmová okénka sv. 4, 1946, podél. 8°, nestr., množství fotografií z dokumentárního filmu s průvodními texty. Na ob. stopy uskladnění, jinak dobře zachováno. [B13] 150 Kč
NEZBEDNÝ BAKALÁŘ (rež. Otakar Vávra). Renesanční veselohra. Praha, ČsFS, Filmová okénka sv. 2, 1946, podél. 8°, nestr., množství fotografií z filmu s průvodními texty. Pův. brož. Na ob. stopy uskladnění, jinak dobře zachováno. [B13] 150 Kč
OSTÁDAL, Miloš: FOTOGRAFUJEME JEDNODUŠE A DOBŘE. Skuteč, vlastním nákladem, 1947, 8°, 99 (5) (8) s., kresby v textu, v příloze 19 fotovyobrazení ka křídových přílohách s protilehlým popisem. Pův. polopl. vazba s přebalem. Dobrý stav. [B44] 170 Kč
POLÁČEK, Jaroslav: FOTOGRAFICKÁ OPTIKA. Pro I. ročník učebního oboru fotograf. Praha, SPN, rozmnoženo jako skripta, 1984, 4°, 85 (3) s., nákresy a grafy, 850 výtisků. Pův. brož. [B16] 150 Kč
POMŮCKY PRO FOTOGRAFII – VLADIMÍR ALBRECHT. Katalog, bez data, cca 20. léta minulého stol., V 8°, 96 s., ilustrováno. Pův. brož. Stopy stáří, místy zažloutlé flíčky. Starý katalog a ceník fotografické techniky a pomůcek. [B42] 150 Kč
POMŮCKY PRO FOTOGRAFII. Bez nakl. údajů a bez data vydání (po roce 1900), 8°, 96 s., vyobrazení. Pův. brož. Stopy času, ošmatané. Starý katalog a ceník fotografické techniky a pomůcek. [B34) 130 Kč
POSLEDNÍ PŘÍLEŽITOST (rež. Leopold Lindtberg). Praha, ČsFS, Filmová okénka sv. 1, 1946, podél. 8°, nestr., množství fotografií z dokumentárního filmu s průvodními texty. Na ob. stopy uskladnění, jinak dobře zachováno. [B13] 150 Kč
PROLEGOMENA SCÉNOGRAFICKÉ ENCYKLOPEDIE. Svazek 1 - 20. Praha, 1970 - 1973, 4°, Scénografický ústav, neprodejný tisk jen pro potřebu odborné přípravy díla, 127 (9) + 94 (2) s. + 94 (2) + 99 (3) + 126 (2) + 68 (4) + 124 (2) + 128 (2) + 135 (1) 124 (2) + 130 (2) + 137 (5) + 156 (2) [+ rozkládací příloha] + 161 (3) + 152 (2) + 136 (4) + 133 (3) + 115 (5) + 117 (3) + 179 (2) s., některé svazky s vyobrazeními, hojné poznámky Vratislava Effenbergara a jím podtrhaný text v díle 1, 10, 11 (vložen rkp. lístek s poznámkami), 13, 14, redaktorkou prvního svazku byla Jarmila Lormanová, dále v naprosté většině redigoval Miroslav Kouřil. Pův. brožované svazky, vše v dobrém stavu. Z knihovny Vratislava Effenbergera; byť není označeno podpisem ani suchou pečetí vlastníka, jde zcela nepochybně o jím na mnoha místech podtrhaný text a množství marginálních poznámek v prvním svazku. Velmi vzácný soubor, kompletní, nedostupný. [D19] 7600 Kč
SCHLEMMER, Jan: TECHNOLOGIE FOTOGRAFIE. Praha, SPN, 1980, 4°, 257 (3) s + barevná obrazová příloha, vyobrazení v textu, 3. vydání, pouze 1500 výtisků. Pův. laminovaná vazba, dobrý stav. [B25] 370 Kč
SKLAR, Robert: FILM AN INTERNATIONAL HISTORY OF THE MEDIUM. New York, Harry N. Abrams, b. d. (kolem r. 1990), 4°, 560 s., 768 ilustrací, z toho 120 barevných. Původní celopl. vazba s přebalem. Výborný stav. (V angličtině). [C14] 950 Kč
SOUČEK, Ludvík: VÁLKY, VOJÁCI, FOTOGRAFIE. Praha, Naše vojsko, 1968, čtvercová M 8°. 264 (6) s., bohatě ilustrováno, obálka, typo a vazba Libor Fára, 1. vyd. Pův. polopl. vazba s ob. Velmi dobře až výborně zachováno, nečtené. [B26] 400 Kč
SOUČEK, Ludvík: KONEČNÁ ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ. Praha, SNTL, 1958, 8°, 95 (1) s., ilustrováno. Pův. brož. Dobrý stav. [D08] 100 Kč
STAPF, Helmut: FOTOGRAFICKÁ PRAXE. Praha, SNTL, 1959, V 8°, 407 (1) s + reklamy + rozkládací přílohy v kapse na zadním přídeští, 616 obrázků, 126 tabulek. Pův. celopl. vazba. Volnější ve hřbetu. [B55] 250 Kč
STIBOR, Miloslav: FOTOGRAFIE PRO LIDOVÉ ŠKOLY UMĚNÍ. Praha, SPN, 1982, 4°, 190 (2) s. + 32 str. obr. příloh, 2. vyd. Původní laminovaná vazba. Stopy užití. [B25] 160 Kč
STIBOR, Miloslav: FOTOGRAFIE PRO LIDOVÉ ŠKOLY UMĚNÍ. Praha, SPN, 1989, 4°, 190 (2) s. + 32 str. obr. příloh, 3. upravené vyd. Původní laminovaná vazba. Dobrý stav. [B25] 220 Kč
ŠIMEK, Jaroslav: ZVLÁŠTNÍ FOTOGRAFICKÉ POSTUPY. Praha, Práce, 1980, 199 (9) s., 40 příloh, 2. přepracované vydání. Původní celpol. vazba s přebalem. Dobře zachováno, čisté. [B53] 90 Kč
ŠMOK, Ján: ZA TAJOMSTVAMI FOTOGRAFIE. Martin, Osveta, 1982, 274 (2) s., řada čb. i barev. vyobrazení. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na přebalu stopa po cigaretě, v předu za předsádkami uvolněno ve vazbě, jinak dobrý stav. [B32] 280 Kč
ŠMOK, Ján: O KOMPOZICI VE FOTOGRAFII. Praha, Svaz český fotografů, Skripta institutu výtvarné fotografie, 1979, 4°, 57 (1) s. Pův. šití na dvě sponky. Stopy po uskladnění, známky manipulace, obálka ošmataná. [B16] 150 Kč
TAUSK, Petr: DĚJINY FOTOGRAFIE II. - Interpretační hlediska. Praha, SPN, AMU, rozmnoženo jako skripta, 1984, 4°, 200 s., 400 výtisků. Pův. brož. Mírné stopy po uskladnění a manipulaci. Dobrý stav. [B16] 260 Kč
(fotografie) - TROSEČNÍCI I. TRANSPORTNÍ LODI HEFFRON, Japonsko, město Moji, ostrov Kiu-Šiu. Orig. fotohrafie, 280 x 227 (š x v), nalepeno na šedém polokartonu, uprostřed stopy po přehnutí, dole červeně psacím strojem uvedeno to, co u nás v názvu. Na zadní straně štítek, stejným strojem vypsáno jméno majitele. Hromadná fotografie pózujících trosečníků, v prvních řadách s japonskými dětmi... [B76] 280 Kč
TŘETÍ (III.) MEZINÁRODNÍ FOTOGRAFICKÝ SALON V PRAZE. 14. - 28. duben 1935. V 8°, nestránkováno, seznam vystavujících autorů s názvy děl, velká řada dobových reklam, přibližně uprostřed 5 jednostranně tištěných hlubotiskových příloh. Pův. brož. se závěsným motouzem. Ošmatáno, stopy častějšího užití. Výstavní katalog. [B53] 90 Kč
ULLMANN, Alfred: TECHNICKÉ TRIKY VE FOTOGRAFII. Praha, SNTL, 1979, V 8°, 160 (4) s., 12 příloh, množství ilustrací. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal na okrajích mírně poškozen, kniha ve velmi dobrém stavu. [B46] 140 Kč
ULLMANN, ALfred: TECHNICKÉ TRIKY VE FOTOGRAFII. Praha, SNTL, 1979, V 8°, 160 2 s. + 12 příloh, celé tištěné na křídovém papíru, bohatě ilustrováno v textu. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami užití a uskladnění, kniha v dobrém až velmi dobrém stavu, čistá. [D08] 140 Kč
VEKA PROJEKCE. První československá továrna fotografických, zvětšovacích a promítacích přístrojů - V. Koula, Praha, b. d., 8°, 24 s. Pův. šití na dvě sponky. Stopy stáří, dobrý stav. Starý katalog a ceník převážně projekční techniky, s ručně doplněnými cenami. [B34) 130 Kč
WOOD, Robin: ALFRED HITCHCOCK A JEHO FILMY. Praha, Orpheus, ed. Filmoví tvůrci sv. 1, 2002, 8°, 224 (4) s., ilustrováno dokumentními fotografiemi a záběry z filmů. Pův. brož. Nepatrné známky manipulace, výborný stav. Citace distributora: Kniha britského filmového teoretika a kritika, zakládajícího redaktora časopisu Cineaction, mimo jiné autora knihy Sexuální politika a narativní film (Columbia 1998) a knihy Hollywood od Vietnamu až k Reaganovi (Columbia 1985). Jde o zásadní a přelomovou studii "autorské" filmové kritiky konce 60. let. 20. století. Režisér, do té doby považovaný za rutinního "výrobce" komerčních thrillerů, je zde náhle představen jako významný a svébytný umělec, jehož dílo zásadně ovlivnilo dějiny světové kinematografie. Rozebraný titul. [D05] 250 Kč
ZÁPIS Z KONFERENCE K MATERIÁLU „OBRAZ ČLOVĚKA V ČESKÉ KINEMATOGRAFII“. 12. - 15. května 1969 - hotel Zvíkov, na Zvíkovském Podhradí. Český filmový ústav, badatelský kabinet. Bez dalších údajů, 4°, 74 s., hektografováno. Pův. napříč sponkami sešitý hřbet s kobercovou páskou. Dobře zachováno. Interní, neveřejný materiál „vydaný“ patrně jen v několika málo kusech pro badatelské účely. Doslovné přepisy diskuze, jíž se mj. účastnili dr. Bayerová, Maydl, Kosek, Mokrejš, Sekera, V. effenberger, M. Frída, dr. Zvoníček a další. [B72] 860 Kč
30 LET SSSR – Kultura v SSSR. Monografie - sv. 9. Závěrečná část devítisvazkové monografie o SSSS, zahrnující literaturu, výtv. umění, architekturu, divadlo, film a hudbu. 1952, 8°, str.885-1086 (2) s., vyobrazení na kříd. přílohách mimo paginaci. Pův. brož. Užívané. [B44] 170 Kč
ARCHITEKTONICKÁ KOMPOZICE. Sborník statí sovětských autorů. Praha, Odeon, 1974, 184 s., vyobrazení na přílohách, náklad 2000 výt. Původní celopl. vazba s ob. Dobrý stav. [B26] 180 Kč
BERKA, Čestmír: EMIL FILLA - KRAJINA ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ. Praha, SNKLU, 1964, podél. V 4°, 129 (6) s., 33,5 x 24 cm, 97 vyobr. (částečně v barvě, pod č. 97 foto od Josefa Sudka), 1. vyd. Původní celopl. vazba. Dochován i obal, ten však poškozen. Kniha v dobrém až velmi dobrém stavu. [B64] 390 Kč
BERKA, Čestmír: EMIL FILLA - KRAJINA ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ. Praha, SNKLU, 1964, podél. V 4°, 129 (6) s., 33,5 x 24 cm, 97 vyobr. (částečně v barvě, pod č. 97 foto od Josefa Sudka), 1. vyd. Původní celopl. vazba. Dochován i obal, ten však poškozen, v patitulu dedikace bez souvislosti s knihou. Kniha v dobrém až velmi dobrém stavu. [B64] 340 Kč
BERNARI, Carlo a Pierluigi de VECCHI: TINTORETTO. Souborné malířské dílo. Praha, Odeon, edice Světové umění sv. 68, 1980, folio, 142 (2) s., 64 barevných a 582 čb. vyobrazení. Pův. celopl. vazba s obálkou. Výborně zachováno. [B66] 220 Kč
BLAŽÍČEK, Oldřich J.: MICHELANGELO. Praha, Odeon, Malá galerie sv. 14, 1975, čtvercová 8°, 78 (2) s., čb. i barevné vyobrazení, typo Oldřich Hlavsa. Pův. celoplátěná vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. [B56] 100 Kč
BORN, Adolf: BILDERBUCH DER VERFÜHRUNGSKUNST. Mit einigen Empfehlungen für angehende Liebhaber von Lothar Kusche. Berlin, Eulenspiegel, 1975, V 4°, 126 (2) s., bohatě ilustrováno. Pův. celopl. vazba s přebale. Kniha ve výborném stavu, přebal se stopami užití a uskladnění, otřepán. Krásně tištěná Bornova monografie. [C14-Dos] 580 Kč
BÖTTINGER, Hugo (dr. Desiderius): KARRIKATURY. Praha, Otto, 1910, podél. 4°, nestr., původní celopl. vazba. Ta nese stopy užití, ušpiněna. Kniha velmi dobrý až výborný stav. [B61] 300 Kč
(BOETTINGER) HUGO BOETTINGER: KRESBY. Praha, Žikeš, bez data. V třídílném obalu volný titulní list a 16 jednotlivých listů s reprodukovanými kresebami aktů. [C12] 190 Kč
(BOUDA, Cyril): CYRIL BOUDA – VÝBĚR Z DÍLA. Katalog výstavy červen – srpen 1982. Praha, NG, úvod J. Kotalík, 1982, 8°, 66 (2) s., 25 čb. vyobrazení, VIII. příloh v barvě. Pův. brož. Velmi dobře zachováno. [B44] 120 Kč
(BRAQUE,
George): L’OUVRE GRAPHIQUE DE GEORGES BRAQUE. S průvodním slovem Wernera
Hofmanna. Lausanne, Clairefontaine, 1962, V 4 °, XXXIV + 88 s.,, 66 ilustrací,
fotografie umělce Man Ray a Mariette Lachaud. Pův. vazba v černém
plátně s vyraženým motivem G. B. na přední desce, orig. přebal s použitím kresby
autora. Přebal se stopami užití, kniha ve velmi dobrém stavu. Bohatě ilustrovaná
a velmi kvalitně tištěná monografie / katalog G. Braquea, některé z ilustrací
tištěné v původní velikosti, pravděpodobně orig. barevná litografie na str.
VII. (některými z nesolidních galerií nabízená jako volný list; právě tento
tisk s názvem Résurrection de l´oiseau z roku 1959 [angl. Resurrection
of the Bird] nebo podobně rovněž pravděpodobně litografický tisk Feuilles
couleur lumiere - état définitif z roku 1954, v této knize na str. 42.).
Strojem číslovaný náklad, tento exemplář má č. 2798. V knize vloženo
orig. volné exlibris francouzské provenience, pozvánka na výstavu G. B. v domě
U kamenného zvonu v Praze konané v roce 1991, čtyřiadvacetistránkový Suplement
vydaný pravděpodobně Institutem Francais de Prague s česko-francouzským textem,
týkajícím se zmíněné výstavy. V knize u vyobrazení na str. 37 vložena po stránce
výtvarné kvalitní originální kresba tužkou (papír cca 14 x 11 cm), číslovaná
v pravo dole „36“, zcela zjevně asociovaná s Braqueovou prací Le Char II. z
roku 1953, jejímž autorem je s největší pravděpodobností Zdeněk Veselý (ale
nemusel by se za ni stydět ani sám Braque), z jehož majetku kniha pochází.
[D08] 4800 Kč
BRUKNER, Josef a Dušan KONEČNÝ: FRANTIŠEK VOLF. Praha, Odeon, Umělecké profily 12, 1983, V 4°, 173 (3) s., 122 vyobrazení na přílohách, XV. v textu. Pův. celopl. vazba s obálkou. Výborně zachováno. [B66] 160 Kč
(BURIAN, Zdeněk): ZDENĚK BURIAN. Katalog výstavy. Praha, Mánes, Svaz ČVU / Moravské muzeum, 1981, čtvrercová V 8°, nestr. (22 s. textu, 12 str. s čb. vyobrazeními prací Z. Buriana). Pův. šití na sponku. Obálka mírně zašpiněna, dobrý stav. [B45] 130 Kč
BUŽGOVÁ, Eva: REMBRANT 1606 - 1669 – LEPTY (výběr z grafického díla). Praha, NG, 1969, V 8°, nestr., bohatě ilustrováno. Pův. šití na dvě sponky. Horní pravý roh se stopou po ohybu. Katalog k výstavě v Národní Galerii v Praze. [B42] 50 Kč
CLARK, John S. a Nary D. HICKS a Walter S. PERRY: ZÁKLADY UMĚLEKÉ VÝCHOVY. Se zvláštním zřetelem ke kreslení dle přírody. Praha, Umělecké nakladatelstvéí Kočí, b. d. (kolem 1920), V 8°, 474 s., bohatě ilustrováno. Dobová polopl. vazba se zlatoražbou věcného názvu na hřbetu. Několik stran se stopou o ohnutém rohu, dobrý stav. [B15] 400 Kč
CRHÁK, František: PROSTOR A PERSPEKTIVA. Praha, Státní pedagogické nakladatelství, 1975, 4°, 108 (2) s., bohatě ilustrováno, obálka a grafická úprava Rostislav Vaněk. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno. [B64] 180 Kč
CSÁNYI, Karl: GESCHICHTE DER UNGARISCHEN KERAMIK, DES PORZELLANS UND IHRE MARKEN. Budapest, Fonds für Bildene Künste, 1954, V 8°, 126 (2) s., 31 vyobrazení na kříd. přílohách, 48 tabulí 935 vyobrazením značek. Pův. polopl. vazba s přebalem. Obal se stopami manipulace, kniha v velmi dobrém stavu. [B41] 360 Kč
ČESKÁ KRESBA 20. STOLETÍ. Ze sbírek Alšovy jihočeské galerie. K výstavě pořádané v květnu – září 1984. Hluboká nad Vltavou, Alšova jihočeská galerie, 1984, V 8°, nestr., bohatě ilustrováno, částečně v barvě. Pův. kartonáž s obalem. Obal s mírnými stopami uložení, jinak velmi dobrý stav, čisté. [B52] 540 Kč
ČESKÁ MEDAILE 1987-1996. Litá a ražená madaile, mince, řády, vyznamenání, insignie, experimentální tvorba. Praha, Pražský hrad \ Staré zemské desky ve starém Královském paláci, 24. září / 1. prosince 1996. Výpravný luxusní katalog s nebývale kvalitními ilustracemi, 137 (3) s., dílový papír, úzká V 4°, vloženy 4 profesionální orig. čb. fotografie plaket se vzadu vylepeným strojopisným lístkem (A. Krč?). Pův. brož. Ob. mírně ušpiněna, uvnitř velmi dobrý stav, čisté. [B66] 600 Kč
ČESKÉ UMĚNÍ DRAMATICKÉ. Část I. - Činohra. Praha, Šolc a Šimáček, 1941, 4°, 371 (5) s., vyobrazení v textu a na příl., graf. úpr. Fr. Muzika. Pův. polopl. vazba s ražbou na přední desce. Dobře až velmi dobře zachováno. [B72] 300 Kč
ČESKÉ MALÍŘSTVÍ XX. STOLETÍ. Ze sbírek národní galerie. Díl I.-II. 1) Generace devadesátých let. Praha, NG, 1971, 78 (2) s., čb. vyobrazení, vloženo 8 str. s překladem úvodu J. Kotalíka do francouzštiny + list s dodatkem. 2) Generace Osmy, Tvrdošíjných, Umělecké besedy. Praha, NG, 1973, 97 (1) s., čb. vyobrazení, vloženo 12 str. překladu úvodu J. Kotalíka do francouzštiny. Oba svazky V 8°, v původní broži. Mírné stopy uložení, dobrý stav. [B43] 280 Kč
ČESKÉ MALÍŘSTVÍ A SOCHAŘSTVÍ 1900-1980. Hluboká, Alšova jihočeská galerie, 1980, V 8°, nestr., bohatě ilustrováno č. i barev. reprodukcemi. Pův. brož. Dobře zachováno. Rozsahem srovnatelné s jinými katalogy, vydané zmíněnou galerií. [B15] 250 Kč
ČESKÉ UMĚNÍ 20. STOLETÍ. Obrazy / plastiky / kresby / grafika. Přírůstky Alšovy jihočeské galerie za léta 1980 – 1985. Katalog k výstavě uspořádané u příležitosti XVII. sjezdu KSČ... 1986 – 1987. Hluboká nad Vltavou, Alšova jihočeská galerie, V 8°, 453 (3) s., 349 vyobrazení, malá část v barvě. Pův. kartonáž s obalem. Blok knihy ve hřbetu sešikmený, dobrý stav. [B52] 490 Kč
ČESKÉ ZÁTIŠÍ 20. STOLETÍ. Katalog výstavy duben – říjen 1988. Hluboká nad Vltavou, Alšova jihočeská galerie, 1988, V 8°, 351 (1) s., bohatě ilustrováno, částečně v barvě. Pův. kartonáž s obalem. Obal s mírnými stopami uložení, jinak velmi dobrý stav, čisté. [B52] 490 Kč
DALÍ,
Salvador: MÉ VÁŠNĚ. Brno, Petrov, 1994, 244 (4) s. Pův. brož. Bezvadný stav.
Citace nakladatele: Tato unikátní kniha je záznamem rozhovorů
s Louisem Pauwelsem z let 1966–1967. Spoluautor slavného Jitra kouzelníků rozmlouvá
s dvaašedesátiletým malířem o slávě, zlatu, erotice a dalších atraktivních námětech.
[D07] 90 Kč
DOSEDĚL, A. (a kol.): ČÍTANKA STAVEBNÍCH VÝKRESŮ. Praha, SNTL, 1973, 4°, 114 (2) s., 143 vyobrazení + přílohy, 3- nezměněné vydání. Pův. omyvatelná vazba. Dobrý stav. [B61] 120 Kč
DVOŘÁK, František: FRANTIŠEK TICHÝ – KRESBY. Praha, NČVU, 1959, M 8°, 9 (1), 25 celostr. vyobrazení, vložena dvoustránka s cizojazyčným resumé a útržek pauzáku s třemi pokusy o napodobení Tichého podpisu. Šité složky v orig. obálce. Dobrý stav. [C11] 140 Kč
DVOŘÁK, František: ANTONÍN CHITTUSSI. Praha, SNKLHU, 1954, 12°, 2 kresby, 120 vyobrazení, 4 barevné přílohy, k příslušným čb. vyobrazením přiloženo několik barevných pohlednic vydaných NG v Praze. Pův. celopl. vazba, přebal. Dobře zachováno. [B42] 240 Kč
EJZENŠTEJN, Sergej: O STAVBĚ UMĚLECKÉHO DÍLA. Praha, ČS, Otázky a názory sv. 43, 1963, atyp. M 8°, 124 (4) s., iustroval autor. Pův. brož. Dobrý stav. [B14] 80 Kč
EMLER, F. a E. KOTRBA: JAK DĚLAT LINORYT, DŘEVOŘEZ, DŘEVORYT. Praha, MF, 1958, 61 (3) s., ilustrace, vyobrazení na kříd. přílohách. Pův. brož. Velmi dobrý stav. [B13] 95 Kč
ERENBURG, Ilja a Adolf HOSSMEISTER: POZDRAV PICASSOVI. (K osmdesátým narozeninám P. P.). Praha, SNKLU, 1961, čtvercová M 12°, 51 (5) s., 12 kreseb A. Hoffmeister, přebal, ob. a předsádky P. Picasso. Pův. brož. Dolní roh u hřbetu se stopou po pádu. [B43] 100 Kč
EFFENBERGER, Vratislav: VÝTVARNÉ PROJEVY SURREALISMU. Praha, Odeon, 1969, čtvercová 8°, 241 (3) s., rozsáhlá obrazová příloha na křídovém papíře (mimo paginaci), v textu pak několik barevných vyobrazení. Pův. celopl. vazba s přebalem. Obal se stopami manipulace, knížka mírně čtená. Významná práce gurua českého aurrealismu, teoretika, spisovatele a básníka Vratislava Effenbergera, který po Teigově smrti převzal vůdčí roli surrealistické skupiny v Československu. [B56;B56] 760 Kč
FIALA, Vlastimil: PĚTKA Z KRESLENÍ. (Michelangelo, Buonarotti, Goya, Toulouse-Lautrec, Chagall). Praha, ALbatros, 1969, čtvercová 8°, 134 (6) s., množství ilustrací. Pův. brož. Stopy manipulace, čtení, dobrý stav. [B32] 120 Kč
FIALA, Vlastimil: IMPRESIONISMUS. Praha, NČSVU, ed. -ismy 1, 1964, atyp. čtvercová 8°, 39 (1) (12) s., 64 čb. a XXIV. barev. vyobrazení na kříd. přílohách. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal poškozen, kniha ve velmi dobrém stavu, čistá. [B54] 100 Kč
FILLA, Emil: EMIL FILLA – OBRAZY A KRESBY dosud nevystavené... Katalog výstavy. Praha, Mánes, 1945, nestr., 4 obr. přílohy na křídě. Původní brož, výborný stav. [C12] 100 Kč
FILLA, Emil: O SVOBODĚ. Praha, Pohořelý, 1947, 440 (4) s., 8°, náklad 2200 výt., graf. úpr. František Muzika. Pravdepodobně nepůvodní celopl. vazba. [B45] 160 Kč
FILLA, Emil: OTÁZKY A ÚVAHY. Praha, Mánes, 1930, M 8°, 250 (2) s. Pův. celopl. vazba. Velmi dobře zachováno. Z knihovny Vratislava Effenbergera (přestože chybí suchá pečeť nebo jeho podpis, je na několik místech v knize jeho rukou podtrhán text a v patitulu vylepen strojopisný lístech s obsahem, který kniha postrádá). [B45] 280 Kč
FILLA, Emil: O VÝTVARNÉM UMĚNÍ. Praha, Brož, 1948, 8°, 406 (6) s., obálka František Tichý, v titulu suchá pečeť Vratislava Effenbergera, v kapitole O ctnosti novoprimitivismu jím hojně podtrhaný text. Pův. brož, původně rozpadlá na dvě části, vyspraveno, obálka dobře zachována, knižní blok rovněž. Z knihovny Vratislava Effenbergera! [C11] 300 Kč
FORMANOVÉ, W. a B.: PARTHENÓNSKÝ VLYS. Praha, SNKLHU, 1959, čtvercová 8°, nestr., 53 příloh, 1. vyd., 2000 výt., tištěno na pololesklém polokartonu. Pův. celopl. vazba s přebalem. Stopy užití a čtení, kniha v dobrém stavu, vazba čistá, obálka silněji poškozena potrháním. [B63] 180 Kč
FRANKENSTEINOVÁ, Hana: MAX ŠVABINSKÝ. Dílo1924-1948. Díl III. Praha, Orbis, 1950, 323 (3) s., 8°, 189 reprodukcí a barevný frontispice. Původní celopap. vazba s vyobrazením. Výborně zachováno, čistý exemplář. [B32] 250 Kč
FREL, Jiří: KLASICKÉ ŘECKÉ SOCHAŘSTVÍ. Praha, Orbis, 1952, V 8°, 96 (2) (2) (8) s., 116 vyobrazení na kříd. přílohách, 1. vyd., graf. úpr. Zd. Rossmann. Pův. brož. bez obálky. Hřbet ob. v horní části poškozen, mírné stopy uskladnění. [B63] 150 Kč
FREL, Karel: POČÁTKY ŘECKÉHO SOCHAŘSTVÍ. Praha, Orbis, 1951, V 8°, 75 (5) (8) s., 109 vyobr. na kříd. přílohách, úpr. Zd. Rossman. Pův. brož. bez obálky. Stopy studia, uvolněno ze hřbetu, stav možno stále označit jako dobrý. [B63] 190 Kč
FRIEDRICH, Lubor: SCÉNOGRAFIE PRO AMATÉRY. Kulturní střediska Č. Krumlov-Prachatice, Č. Budějovice, b. d., čtvercová 8°, 87 (1) s., bohatě ilustrováno (autor), 1500 výtisků, neprodejné. Pův. brož. Velmi dobrý stav. [B31] 120 Kč
GALERIE IV. Sbírka uměleckých obrazů v knize. Kladno, 1927, V 8°, 46 (2) s. textu (soupis děl v knize z Galerie Kladno), množství obrazových příloh. Původní celopl. vazba. Hřbet v lomu poškozen, jinak dobrý stav. [B42] 380 Kč
GOLLEROVÁ-PLACHÁ, Jitka: LÁTKY Z PRAŽSKÉ KRÁLOVSKÉ HROBKY. Praha, SGŠ, 1937, M 8°, 27 (3) (2) s., 20 (40) příloh tištěných na křídě (vlevo foto originálu, protilehle kresebná rekonstrukce látek - Karel Vlček), úprava Ladislav Sutnar, soukromý tisk, 1000 výtisků, angl. a něm. resumé. Pův. brož. Dobrý stav. Na 70. aukci Aukční síně Prošek vydraženo za 800 Kč. [C11] 480 Kč
HAFTMANN, Werner: MALEREI IM 20. JAHRHUNDERT. München, Prestel, 1982, V 8°, 690 (2) s., řada vyobrazení na křídových přílohách mimo paginaci. Pův. celopl. vazba, přebal. Hřbet přebalu zašpiněn, jinak dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu, na několika málo místech jím podtrhaný text). [B21] 280 Kč
HEJZLAR, Jozef: AQUARELLES CHINOISES. L’école de Chang-hai. Photographies de Bedřich Forman. Praha, Artian 1978, 4°, 62 (2) s. textu + 115 převážně barevných vyobrazení, v patitulu rkp. dedikace Čestmíru Berkovi: „Čestmíru srdečně Hejlar, Praha, 26. 6. 81“. Pův. celopl. vazba. Na vazbě mírné stopy uskladnění, jinak čisté, velmi dobře zachované. [B76] 390 Kč
HILSKÝ, Martin: MODERNISTÉ. Eliot, Joyce, Woolfová, Lawrence. Praha, Torst, 1995, 8°, 269 (3) s. Pův. celopap. vazba s přebalem. Velmi dobrý stav, nečtené, zcela čisté. Citace distributora: Poprvé u nás mají čtenáři možnost seznámit se obšírně s tím, co je to modernismus v anglické literatuře. Náš významný současný anglista v úvodním eseji objasňuje všechno, co vedlo ke vzniku velkého myšlenkového a estetického zvratu v anglické literatuře a podává jeho podrobnou charakteristiku. Následující čtyři eseje jsou portréty čtyř nejvýznamnějších modernistických autorů: Jamese Joyce, Virginie Woolfové, Thomase Stearnse Eliota a D. H. Lawrence. V závěrečné kapitole autor na základě studia nejmodernější odborné literatury vysvětluje netradiční formou vztah mezi modernismem a postmodernismem. Rozebraný titul. [D05] 155 Kč
HLAVÁČEK, Luboš: JOSEF VELČOVSKÝ. Praha, Odeon, ed. Současné české umění, 1987, malá čtvercová 8°, 105 (3) s., mnoho barevných vyobrazení a kreseb. Pův. brož. Dobrý stav. Z knihovny G. Salamanczuka, jeho exlibrisové raz. na zadním přídeští, rovněž jeho rkp. vpisek. [B56] 120 Kč
HLAVÁČEK, Luboš: ŽIVOTNÍ DRAMA BOHUMILA KUBIŠTY. Praha, MF, 1968, V 8°, 123 (5) s., 32 hlubotiskových příloh, vyobrazení v textu. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami užití, kniha ve velmi dobrém stavu. [B32] 230 Kč
HLAVÁČEK, Luboš: JAROSLAV ŠVÁB. Praha, NČVU, 1966, atyp. V 8°, 99 (1) s., 67 čb. vyobrazení, 8 dvoubarevných a 2 barevné přílohy, 1500 výtisků. Pův. celopl. vazba. Dobře až velmi dobře zachováno. Linoryty tištěny patrně z původních štočků. [B74] 350 Kč
HOFMAN, Vlastislav: TŘICET (30) LET VÝTVARNICKÉ PRÁCE NA ČESKÝCH JEVIŠTÍCH. Praha, Osvěta, 1951, 4°, 209 (3) s. včetně čb. a berev. vyobrazení na křídových přílohách. Pův. celopl. vazba s přebalem. Obal s mírnými známkami užití na okrajích, kniha ve velmi dobrém stavu, zcela čisté. Vzpomínková monografie a souhrn významných děl autora, společně s jeho články, v nichž zachycuje etapy svého vývoje a práce výtvarníka. [B64] 390 Kč
HOFFMEISTER, Adolf: ŠALDA A ČESKÁ LITERATURA. 7 karikatur, které nakreslil A. Hoffmeister. Praha, Kmen (10 neprodejný soukr. tisk), 1934, 8°, nestr. Pův. šití „na sponku“. Dobře zachováno. [C12] 110 Kč
(HOFFMEISTER, Adolf): KRESLÍŘ ADOLF HOFFMEISTER. Praha, SVU Mánes - Melantrich, 1948, folio, 174 (2) s., úvodní studie Jiří Voskovec a Jan Werich, typo, vazba a ob. Zdeněk Sklenář. Pův. celopl. vazba. Dochována i obálka, ta však dost poničena. Kniha v dobrém stavu. [B64] 430 Kč
HOLÁREK, Emil: REFLEXE Z KATECHISMU. Cyklus 100 obrazů. Praha, Bursík a Kohout, b. d., 113 s. Ind. celopl. vazba. Blok knihy volnější ve vazbě. Titulní list mírně flekatý, jinak dobrý stav. [B34] [B63] 180 Kč
HOLÁREK, Emil: REFLEXE Z KATECHISMU. Cyklus 100 vyobrazení. Praha, Bursík a Kohout, b. d. (před 1920), 8°, 117 (3) s., 8 str. textu, zbytek celostr. vyobrazení. Pův. brož. Na ob. a titulu stopy po uložení (mírně zašpiněno), ob. s pozůstatky již téměř vybledlého raz. bývalého majitele. [B26] 200Kč
HOLLAR. Periodický sborník grafické práce. Roč. IV./ č. III. Praha, Hollar, 1927, 4°, str. 97 - 143 (1), dvoulist s anglickým resumé čísla (str. IX. .- XI. [1]). Hlavní téma čísla: V. Silovský, Umělecký duch Japonska a Toulouse-Lautrec. Sešit s orig. ob. Dobrý stav. Vloženo: reklamní dvoulist na Matějčkův Dějepis umění; vzpomínkový dvoulist na zesnulého V. Silovského; orig. foto. Ferd. Bučiny doktora Roučky (1956), dvě pohlednice s námětem od V. Silovského, novinový výstřižek s článkem o V. Silovském a reprodukcí jeho díla na druhé straně, oboustraně tištěné dvě reprodukce V. Silovského. [B63] 240 Kč
HONZÍK, Karel: CO JE ŽIVOTNÍ SLOH. Praha, ČS, Otázky a názory sv 5, 1958, M (atyp.) 8°, 101 (7) s., 6 příloh, dotisk 1. vyd., obálka M. Váša. Pův. brož. [B34] 95 Kč
HONZÍK, Karel: ARCHITEKTURA VŠEM. Praha, KLHU, ed. Architektura sv. 12, 1956, 8°, 244 (4) s., 36 vyobrazení v textu a 129 na přílohách, obálka Miloš Hrbas, typo Stanislav Kohout, 1. vydání. Pův. celoplátěná vazba s přebalem. Přebal se stopami užití, poškozen, vlastní kniha včetně vazby ve velmi dobrém stavu, zcela čisté. Karel Honzík (1900 – 1966), český architekt, teoretik architektury a návrhář nábytku, od 30. spolupracoval kolegou architektem Ladislavem Žákem, od 40. let se k dvojici připojil Bohuslav Brouk. [D08] 340 Kč
HRDLIČKA Zdeněk a Věra HRDLIČKOVÁ: UMĚNÍ JAPONSKÝCH ZAHRAD. Praha, Argo, 1996, 4°, 159 (1) s., bohatě ilustrováno. Pův. omyvatelná vazba s přebalem. Velmi dobře až výborně zachováno, prakticky nečtené. Publikace přibližuje japonské zahrady a je určená všem, kteří se chystají zahradu založit. [B52] 190 Kč
HRDLIČKA, Zdeněk a Věna Hrdličková: NOVÉ ČÍNSKÉ MALÍŘSTVÍ JAKO PROSTŘEDEK MASOVÉ VÝCHOVY. Praha, Výtvarné nakladatelství, 1952, M 4°, 38 (2) s. textu, 125 č. b. a 12 barev. vyobrazení, za str. 7 orig. dvoubarev. dřevoryt (Ku Jüan). Pův. polopl. vazba. Mírné stopy uložení a manipulace, dobrý stav. [B23] 260 Kč
HRON, Josef: JAK NAMALOVAT KRAJINU. Praha, SPN, 1978, 8°, 294 (2) s., množství ilustrací. Pův. celopl. vazba s přebalem. V titulu malé přírůstkové číslo soukromé knihovny a tužkou pdp. býv. majitele. Zcela výjimečně zechováno, téměř intaktní. [B51] 280 Kč
HRON, Josef: JAK NAMALOVAT KRAJINU. Praha, SPN, 1978, 8°, 294 (2) s., množství ilustrací. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno. [B54] 250 Kč
HRŮZA, Jiří: TEORIE MĚSTA. Praha, ČSA, 1965, 4°, 327 (1) s., 155 vyobrazení. Pův. celoplátěná vazba s přebalem. Stopy běžné manipulace. Výborná a hledaná architektonická publikace. [B76] 490 Kč
CHALOUPKA, Adolf: TSCHESCHISCHE BÜHNENDEKORATIONEN AUS ZWEI JAHRHUNDERTEN. Prag, Žikeš, 1940, V 4°, 25 (3) s. text, 40 celostr. vyobrazení s protilehlými popisy (Muzika, Wachsmann, Bouda, Lada aj.), vyobr. v textu, ve front. orig. linoryt J. Sládek, graf. úpr. J. Solar, Původ. celopl. vazba s obálkou. Obálka mírně poškozena, kniha ve velmi dobrém stavu. [B62] 390 Kč
CHASTEL, André a Fiorella MINERVINOVÁ: GEORGES SEURAT. Souborné malířské dílo. Praha, Odeon, edice Světové umění sv. 78, 1982, folio, 119 (1) s., 64 barevných a 424 čb. reprodukcí. Pův. celopl. vazba s obálkou. Výborně zachováno. [B66] 220 Kč
JANSONOVI, H. W. a Dora Jane: CESTY MALÍŘSKÉHO UMĚNÍ. Přehled vývoje malířství od pravěku do současnosti. Praha, Odeon, 1969, 8°, 261 (3) s., 213 čb. vyobrazení a 32 barev. příloh. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal s mírnými stopami uložení (vzadu v horní části kousek chybí), kniha ve výborném stavu. [B23] 240 Kč
JIŘÍK, F. X.: IGNATIUS PREISSLER. Domácký malíř skla a porculánu. Příspěvek k dějinám porculánu v Čechách v první polovice XVIII. stol. Praha, otisk ze zprávy Kuratoria za rok 1923, 1924, M 4°, 20 s., 2 přílohy (vbyobrazení). Pův. šití na dvě sponky. Dobrý stav. [B12] 120 Kč
KACHNÍK, Josef: VÝTVARNÉ UMĚNÍ CHRÁMOVÉ A HŘBITOVNÍ. Velehrad, Cyrilo-Metodějský spolek, 1923, V 8°, 192 (2) s., 18 vyobrazení. Ind. polopl. vazba. Jaksi celkově „funerálně omšelé“, přesto dobrý stav. Historické, estetické a především praktické pojednání ochrámovém a hřbitovním umění; materiály, návody, rady, restaurování... [B31] 330 Kč
KAPLICKÝ, Jan: ALBUM. Praha, Labyrint, 2005, čtvercová M 8°, 207 (1) s., bohatě ilustrováno, tištěno na papíře EuroArt Matt, 1. vydání. Pův. brož. Prakticky nové. Obrazové album obsahuje myšlenky, názory a zdroje inspirace fenomenálního architekta, designéra a zakladatele studia Future Systems v Londýně Jana Kaplického (1937-2009). Eseje, rozdělené do oddílů Principy, Architektura, Proces a Život, doplňuje na 700 reprodukcí. [B73] 160 Kč
KAPROW, Allan: ASSEMBLAGE, ENVIRONMENTS & HAPPENINGS. New York, Harry N. Abrams, 1966, čtvercová M 4°, 341 (3) s. včetně čb. fotografií různých autorů, zachycujících perfonmační tvorbu 60. let včetně Allana Kaprova, Milana Knížáka, Kennetha Deweye, George Brechta, Wolfa Vostella, Jeana-Jacques Lebela a mnoha dalších, včetně japonské Gutai Group, založené Jiro Yoshiharou v Japonsku v roce 1954. Pův. brožovaná vazba. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu). Téměř kultovní a velmi hledaný titul, zabývajícícm se akčním uměním 60. let minulého století, ve znamenité grafické úpravě, od renomovaného autora (Allan Kaprow [1927 – 2006], americký malíř a asamblážista, průkopník tzv. „performance-art“, akční malby a happeningu. [B72] 2850 Kč
KIPLIK, D. I.: TECHNIKA MALBY. Praha, Orbis, Výtvarné nakladatelství, 1952, 416 (12) s., 32 vyobr. na kříd. přílohách. Pův. polopl. vazba. Velmi dobrý stav. [B13] 250 Kč
KOBOSIL, František a Stanislav KOLÁČEK: RODINNÉ DOMKY V ZAHRANIČÍ. Praha, SNTL, 1972, 4°, 307 (1) s., 518 vyobrazení, obálka, vazba a grafická úprava F. Krumphanzl, 1. vydání. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře zachováno, čisté. [D04] 295 Kč
KONŮPEK, Jan: ŽIVOT V UMĚNÍ. Praha, Pohořelý, 1947, 8°, 105 (5) s., kresby v textu autor, 6. sv. ed. Slovo, typo a ob. Josef Sonberg, 1. vyd., 2200 výt. Pův. polop. vazba. Dobře zachováno. [B45] 100 Kč
KOLÁŘ, Jiří: TÝDENÍK 1968. Praha, Torst, 1993, 4°, 52 textu s protilehlými kolážemi, XXXIV. s. textu (česky / anglicky), tištěno na papíru Zanders Ikonofix matt. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. [B72] 350 Kč
KOLÁŘ, Jiří: NÁVOD K UPOTŘEBENÍ. Most, Dialog, ed. Křižovatka (řídil Emil Juliš), 1969, čtvercová M 8°, nestr. (respektive číslováno jako dvoustrany), vždy text básně s protilehlou koláží, náklad 2000 výt. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami užití a uskladnění, kniha ve výborném stavu, čistá. [D07] 640 Kč
KOLÁŽ V ČESKÉM VÝTVARNÉM UMĚNÍ (autoři textu Karel Honzík, Jiří Kotalík, Marcela Pánková). Havlíčkův Brod, Galerie výtv. umění, 1969, čtvercová V 8°, 24 stran textu, 16 stran obrazových příloh (Martin Stejskal, Ladislav Novák, Ivo Medek, Libor Fára a další), text tištěn na silnějším papíru (dva odstíny). Pův. šití na dvě sponky. Mírné stopy užití. [D06] 460 Kč
KOLESÁR, Zdeno: KAPITOLY Z DĚJIN DESIGNU. Praha, VŠ UMPRUM, 2004, čřvercová V 8°,167 (9) s., množství vyobrazení, 1. české vydání. . Pův. celopap. vazba. Velmi dobře až výborně zachováno, patrně nečtené. České vydání je přepracovanou a především aktualizovanou verzí původního textu, která čtenáře uvádí do problému dějin designu od prehistorie do současnosti. [D06] 320 Kč
KOVÁČ, Bohuslav: ZÁZRAČNÝ SVET DETSKÝCH KRESEB. Bratislava, Pallas, 1972, 107 (3) s., V 4°, mnoho ilustrací, cizojazyčné resumé. Za titulem rozsáhlá, jedenáctiřádková (+ 3 řádky) dedikace autora Vratislavu Effenbergerovi. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal omšelý, se stopami manipulace, v horní části poškozený, uvnitř čisté, velmi dobře zachovalé. Z knihovny Vratislava Effenbergera. [B61] 650 Kč
KOVÁRNA, František: SOUČASNÉ MALÍŘSTVÍ. Praha, Orbis, ARS - sbírka rozprav o umění, 1932, M 8°, 195 (7) s + 62 vyobrazení na kříd. přílohách. Pův. brož. Obálka s mírnými stopami manipulace, okraje otřepány, jinak čisté, velmi dobrý stav. [BB26] 170 Kč
KRAJINY Z PĚTI STOLETÍ. Kalendář DP 1937. Nestr., 8°, 18 barevných a 8 čb. vyobrazení (mj. J. Lada, A. Kosárek, A. Chitussi, V. Špála...), úvodní slovo V. V. Štech. Pův. celopl. vazba, vevázána rovněž orig. obálka. Dobrý stav. [B26] 180 Kč
KRAMÁŘ, Vincenc: OTÁŽKY MODERNÍHO UMĚNÍ. K problémům umění první poloviny 20. století. Praha, NČVU, 1958, 98 (2) s., 36 vyobrazení na křídě, přebal, vazba a graf. úpr. Jan Kotík. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal s mírnými stopami užití a manipulace, jinak dobře zachováno, čisté. [B44] 140 Kč
KREMLIČKA, Rudolf: MALÍŘSKÉ KONFESE. Praha, ČS, Otázky a názory sv. 13, 1959, atyp. M 8°, 81 (3) s., ilustrace. Pův. brož. Dobře až velmi dobře zachováno. [C11] 240 Kč
(KREMLIČKA, Rudolf): RUDOLF KREMLIČKA. Úvodní studie Vítězslav Nezval. Praha, SNKLHU, Současné umění sv. 16, 1955, 8°, 210 s. (z toho 160 vyobrazení na kříd. přílohách - několik barevných). Pův. celopl. vazba, přebal. Kniha v dobrém až velmi dobrém stavu, přebal poškozen, vyspravován. [B63] 350 Kč
(KREMLIČKA, Rudolf): RUDOLF KREMLIČKA. S úvodní studií V. Nezvala. Praha, SNKHU, 1955, 4°, 210 (4) s.152 čb. a 8 barev. reprodukcí. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na přebalu mírné stopy manipulace, jinak dobře až velmi dobře zachováno. Z knihovny Vratislava Effenbergera (suchá pečeť v titulu, na několika místech jím podtrhaný text) [B62] 490 Kč
KŠICOVÁ, Danuše SECESE. Slovo a tvar. Brno, Masarykova univerzita, 1998, V 8°, 320 (2) s., ilustrováno, náklad pouhých 500 výtisků. Pův. brož. Dobrý stav. [B56] 480 Kč
KUSÁK, Alexej: GEORGE GROSZ. Praha, SNKLU, 1965, čtvercová M 8°, 139 (4) s., il., graf. úpr. Libor Fára, 1. vyd., 1500 výt. OBr. Slušně zachováno. [B55] 140 Kč
KŮS, Václav: SMOLMEN. (Text Miroslav Horníček). Severočeské nakladatelství, 1976, čtvercová V 12°, 143 (1) s., z toho 77 (3) s. text, dedikace před titulem „Zdeňkovi / Kůs“; vložen prospekt výstavy z roku 1979 (Václav Kůs - Kresby & koláže a netypické parte (Václav Kůs, grafik, 1922 - 2002). Pův. brož. Mírné stopy manipulace, dobrý stav. [B23] 290 Kč
KUPKA, František: TVOŘENÍ V UMĚNÍ VÝTVARNÉM. Praha, S.V.U. Mánes, 1923, M 8°, 210 (2) s., frontispice, titul, záhlaví kapitol a některé ilustrace František Kupka. Ind. polopl. vazba s vylepenou částí obálky se jménem autora a věcným názvem. Velmi dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (suchá pečeť v titulu, na několika místech jím podtrhaný text). [B52] 750 Kč
KUSÁK, Dalibor a Marta KADLEČÍKOVÁ: MUCHA. Praha, BB/art, 1992, V 4°, nestr., 135 ilustrací, většina v barvě. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. [B72] 340 Kč
KUSÁK, Alexej: GEORGE GROSZ. Praha, SNKLU, 1965, čtvercová M 8°, 139 (4) s., il., graf. úpr. Libor Fára, 1. vyd., 1500 výt. OBr. Slušně zachováno. [D07] 140 Kč
KVART - SBORNÍK POESIE A VĚDY. Roč. V. / 1949, V 8°, 384 s., il. na kříd. přílohách (např. K. Teige, Fr. Tichý, Fr. Gross, ad.). Ind. celopl. vazba. Výborně zachováno. [B21] 550 Kč
LADA, Josef: KRONIKA MÉHO ŽIVOTA. Praha, ČS, 1954, M 4°, 389 (7) s., 3. vyd., il. v textu a barev. na přílohách. Původní celopl. vazba. Volnější ve vazbě, dobrý stav. [B61] 220 Kč
LAMAČ, Miroslav: JAN ZRZAVÝ. Praha, Odeon, 1980, 229 (3) s., resumé rus., franc., něm. 184 vyobrazení, IX. dokumentárních il. v textu. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. [B74] 490 Kč
LAMAČ, Miroslav: JAN ZRZAVÝ. Praha, Odeon, 1980, 229 (3) s., resumé rus., franc., něm. 184 vyobrazení, IX. dokumentárních il. v textu. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal poškozen, kniha v dobrém až velmi dobrém stavu. [B74] 360 Kč
LAMAČ, Miroslav: PAUL KLEE. Praha, SNKLU, 1965, 4°, 56 (2) s. + 50 barevných vyobrazení na křídě, ilustrováno rovněž v textu. Pův. celoplátěná vazba s přebalem. Přebal se stopami užití, kniha v dobrém stavu. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu, v úvodu na několika místech jím podtrhaný text). [B61] 490 Kč
LAMAČ, Miroslav: EDVARD MUNCH. Praha, SNKLU, 1963, čtvercová M 8°, 64 (4) s. textu, 64 + VIII. vyobrazení. Pův. brož. Až na spodní ohnutý roh zadní strany obálky a lomy hřbetu se stopami otevírání v dobrém stavu. [D07] 95 Kč
LANDER, R. a V. REMEŠOVÁ. ARCHITEKTURA, NÁBYTEK, KOSTYM A ORNAMENT NA JEVIŠTI. Praha, Orbis, 1957, 150 (2) s., 3000 výt., 1. vyd., bohatě ilustrováno. Původní brož. Stopy manipulace, okraje obálky mírně otřepané, na ob. a v titulu raz. ROH, do str. 8 na okraji zahnědlá skvrna. [B14] 260 Kč
LIDÉ KRÁLOVÉHRADEČTÍ. Hradec Králové, 1931, 97 s., kresby J. Bidlo, ex. 152/?. OBr. [C11] 250 Kč
LIFŠIC, M. a L. REJNGARDTOVÁ: KRIZE MODERNISMU. Praha, Odeon, 1975, 8°, 284 (4) s. + 57 vyobrazení na kříd. přílohách. Pův. celopl. vazba s obálkou. Obálka s mírnými stopami užití, vzadu zašpiněna, kniha ve velmi dobrém stavu. Antimodernistický dobový pamflet, snažící se mj. „dokázat“, že „...kubismus otevřel na počátku našeho století brány anarchii nejrůznějších směrů“. [B32] 150
LICHTWARK, Alfred: VÝCVIK NAZÍRÁNÍ NA DÍLA UMĚLECKÁ. Dle pokusů se žáky vydalo Umělecké sdružení pro uměleckou výchovu v Hamburku. Praha, Dědictví Komenského, 1915, 8°, 72 (4) s. Ind. polopl. vazba. Na hřbetu vazby známky užití, uvnitř. dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu), v první polovině poměrně hojně Effenbergerem podtrhaný text. [B24] 490 Kč
LODWICK, Marcus: OBRAZY VYPRÁVĚJÍ. Průvodce do kapsy. Bratislava, Mladé letá, 2003, 8°, 224 s., bohatě ilustrováno. Pův. omyvatelná vazba. Výborný stav, zřejmě nečtené. Kapesní průvodce příběhy antické a křesťanské ikonografie, zaměřený na nejšírší čtenářskou obec. Stručně seznamuje s půl druhou stovkou nejvýznamnějších postav řecké a římské mythologie i s postavami a příběhy biblickými. Poskytuje klíč k základnímu pochopení hlavních námětů evropského výtvarného umění s mythologickou a náboženskou tématikou. [B25] 250 Kč
LOUDA, Zdeněk: ROVNOBĚZNÁ (NE)PERSPEKTIVA. Prostorové zobrazování z paměti. České Budějovice, Ausobský, 1936, 8°, 52 s., řada ilustrací a názorných vyobrazení. Pův. šití příčně na dvě sponky s orig. ob. Dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [C12] 150 Kč
MAILLOL, Aristide: ROZHOVORY O UMĚNÍ. Praha, SNKLU, 1965, atyp. čtvercová 8°, 267 (5) s., vyobrazení na kříd. přílohách. Pův. celopl. vazba, přebal. Dobře až velmi dobře zachováno. [B36] 220 Kč
MALETOVÁ, Rosa Maria: JOAN MIRÓ. Praha, Odeon, Světové umění sv. 98, 1986, 4°, 222 (2) s., 30 čb. a 136 barevných reprodukcí, úv. studie Eva Petrová. Pův. celopl. vazba s přebalem. Obal ve hřbetu poškozen a zespoda podlepen, poškození zasáhlo i hřbet knihy. Knižní blok ve velmi dobrém stavu, zcela čistý. [B61] 120 Kč
(MÁNES, Josef): VZPOMÍNKA. Cyklus kreseb Josefa Mánesa. Praha, Müller, 11. sv. Krásné užitkové knihy, 1939, 12°, nestr., uspořádal a úvod napsal Adolf Wenig. Původní (?) polopl. vazba. Bezvadně zachováno, v titulu malé raz. majitele. [C11] 170 Kč
MARCO, Jindřich: O GRAFICE. Kniha pro sběratele a milovníky umění. Praha, MF, 1981, 8°, 502 (10) s., s., 1 vyd., 96 s. čb. příloh, 16 s. barevných příloh. Původní celopl. vazba s ob. Obálka poškozena, kniha ve velmi dobrém stavu. Dodnes nepřekonatelná, téměř encyklopedická příručka o grafice, graf. technikách a graficích, včetně pasáží o sběratelství. [D08;D08] 290 Kč
MATĚJČEK, Antonín: PASIONÁL ABATYŠE KUNHUTY. Praha, Štenc, 1922, M 8°, 17 (1) s. + rozsáhlá příloha – vyobrazení na kříde. Pův. celopapírová vazba. Ve hřbetu standardně pro titul poškozeno, jinak dobře až velmi dobře zachováno. Z knihovny Vratislava Effenbergera, jeho suchá pečeť v titulu a na posledním textovém listu. [B73] 90 Kč
MATUŠTÍK, Radislav: KUBIZMUS. Bratislava, VSFVU, Knižnica priatel’ov výtvarného umenia / Zväzok 4, 1965, V 12°, 110 (2) s., 44 čb. a 16 barevných reprodukcí. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal s okraji mírně otřepanými, dobrý stav. [B11] 370 Kč
MATUŠTÍK, Radislav: BAUHAUS. Bratislava, VSFVU, Knižnica priatel’ov výtvarného umenia / Zväzok 6, 1965, V 12°, 91 (5) s., 40 čb. a 16 barevných repro. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal s okraji mírně otřepanými, dobrý stav. [B11] 550 Kč
MEDKOVÁ, Jiřina: ŘEČ VĚCÍ. Umění vnímat umění. Praha, Horizont, 1991, 8°, 151 (9) s., vyobrazení na kříd. přílohách, část v barvě. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno. [B42] 120 Kč
MELNIKOVÁ-PAPOUŠKOVÁ, N.: LUBOK NEBOLI RUSKÉ LIDOVÉ TISKY. Praha, Aventinum, Štorch.Marien, 1946, 8°, 105 (3) s., vyobrazení na křídě, ve front vylepená barev. il. Pův. polopl. vazba. Mírné stopy uložení, celkově dobrý stav, čisté. [B52] 120 Kč
MEIER-GRAEFE, Alfred Julius: DER FALL BÖCKLIN UND DIE LEHRE VON DEN EINHEITEN. Stuttgard, Hoffmann, 1905, 8°, 270 (2) s. Pův. polopapírová vazba, na hřbetu štítek s vyzlaceným názvem. Okrajě hřbetu poškozeny vyndaváním z knihovny, stopy po uložení, uvnitř dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu), v první polovině poměrně hojně Effenbergerem podtrhaný text. Pod nakladatelským údajem za titulem, informujícím o přednostním vydání této knihy, nerozluštěný rkp. podpis. [B54] 790 Kč
MEIER-GRAEFE (Julius): SPANISCHE REISE. Berlin, Fischer, 1910, V 8°, 421 (3) s., ilustrováno (111 vyobrazení), vzácné 1. vydání (E. A.). Ind. polopl. vazba. Dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu), na několika místech pravděpodobně jím podtrhaný text. Julius Meier-Graefe (1867 - 1935) = německý historik umění, spisovatel. Je považován za důležitého průkopníka impresionismu. [B14] 1150 Kč
MÍČKO, Miroslav: ČLOVĚK V UMĚLCI. Praha, NČVU, 1962, 299 (5) s., 8°, 167 vyobrazení v textu, 8 barevných na přílohách, 1. vyd. Původní celopl. vazba s ob. Velmi dobře zachováno, obálka v horní částí mírné stopy užití. [B32] 140 Kč
MÍK, František: PO CESTÁCH STAVITELSKÉHO UMĚNÍ. Praha, SN, 1948, 8°, 207 (1) s., 200 (211) il., 6 tabulek, 56 diagramů. Pův. brož. Známky čtení a studia, text mnohde podtrhán červenou pastelkou, vpisky, poznámky... [B54] 110 Kč
MÍK, František: PO CESTÁCH STAVITELSKÉHO UMĚNÍ. Praha, SN, 1948, 8°, 207 (1) s., 200 (211) vyobrazení, 6 tabulí, 56 diagramů. Pův. brož. Mírně užívané. [B54] 180 Kč
(MOORE) – HENRY MOORE – PLASTIKY A MYŠLENKY KOLEM NICH.Praha, Odeon, ed. Světové umění sv. 93, 1985, 4°, 317 (3) s., XII. + 639 vyobrazení, cca polovina z toho v barvě. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. [B72) 760 Kč
(MRÁZ, Bohumír): INGRES. Kresby. Praha, Odeon, 1983, V 4°, 47 (1) (6) s., 70 jednostraně tištěných čb. vyobrazení, 8 barevných na přílohách. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobře až výborně zachováno. [B66] 280 Kč
MRÁZ, Bohumír: FRANCOUZŠTÍ IMPRESIONISTÉ. Praha, Odeon, 1984, V 4°, 205 (3) s., z toho text na str. 31 (1) a 195 - konec, 56 čb. a 32 barevných vyobrazení na přílohách, 13 vyobrazení v textu, 1. vydání. Pův. celopl. vazba s obálkou. Na obálce mírné stopy uložení, hřbet zašlejší, kniha sama téměř intaktní. Tištěno na kvalitním papíře vyšší gramáže. [B66] 290 Kč
MRÁZ, Bohumír: MIKULÁŠ MEDEK. Praha, Obelisk, 1970, V 8°, 171 (5) s., 66 čb. (foto Emila Medková, Jiří Kolář a Karel Kuklík) a 24 barev. vyobrazení (foto Ladislav Neubert a Vladimír Soukup), vazba a graf. úpr. Josef Týfa. Pův. celopl. vazba. Velmi dobře zachováno. Poměrně vzácná (a dosud jediná) monografie o Mikuláši Medkovi. [B64] 950 Kč
MRKVIČKA, Otakar: HLEDÁNÍ A ZÁPASY. Praha, MF, 1963, 8°, 179 (5) s., 64 čb. a 4 barev. přílohy. Původní celopl. vazba s přebalem. Obálka vzadu dole natržena, kousek chybí. Jinak velmi dobrý stav. [B21] 170 Kč
MRKVIČKA, Otakar: HLEDÁNÍ A ZÁPASY. Cesty moderního umění. Praha, MF, 1958, 8°, 178 (6) s. + (64) příloh na křídě, 1. vydání. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal nese na okrajích stopy užití, kniha v dobrém až velmi dobrém stavu. [B45] 190 Kč
MRKVIČKA, Otakar: UMĚNÍ A KÝČ. Praha, Orbis, ed. Přednášky a diskuse 3, 1946, 8°, 29 (1) s. [B76] 90 Kč
MUSAION. Sborník pro moderní umění. Svazek první - z jara 1920. Praha, Aventinum, V 8°, 85 (1) s., redigoval Josef Čapek, lino v titulu a na obálce rovněž J. Čapek, řada vyobrazení na přílohách i v textu. Pův. brož. Rozpadlé ve hřbetu, přední část obálky volná, přesto lze otnačit dobře zachovalé a čisté. Z knihovny Artuše Černíka (jeho vybledlý podpis na obálce), na str. 31 pravděpodobně jeho rukou orámování reprodukce obrazu J. Zrzavého, str. 50 až 52 s jím podtrhaným textem a marginálními poznámkami na str 51. Svazek neobsahuje tři původní přílohy (příloha V. Hofmanna s názvem Maska byla obsažena ovšem jen v exemplářích, objednaných do 15. května 1920 a není tudíž standardní pro všechny exempláře). Artuš Černík je stále zapomínaný a přitom velmi výrazný představitel české avantgardy, stál u zrodu Devětsilu a byl vydavatelem legendárního Pásma; jeho knihovnu z velké části převzal později Karel Teige, některé tituly, vyznačující se podpisem Černíka červenou nebo modrou pastelkou v titulu, se po smrti Teiga dostaly i do knihovny Vratislava Effenbergera. [B62] 760 Kč
MUSAION VIII. - FRANTIŠEK KUPKA. Praha, Aventinum, 1928, 38 (2) stran textu (studie Emanuela Siblíka) a 32 reprodukcí na samostatných křídových přílohách. Pův. brož. Hřbet obálky poškozen, několik listů uvolněny z lepeného hřbetu. [B33] 440 Kč
(MUZIKA, František): FRANTIŠEK MUZIKA. Katalog. Kőln, Baukunst, 1972, 4°, nestr. text (14 + 2 s.) - předmluva W. Schmied a Františekka Šmejkal, 61 celostr. vyobrazení s protilehlými popisky, tištěno na kvalitním pololesklém papíře, přiložena orig. luxusní pozvánka stejné velikosti s nerozluštěným podpisem pod „BAUKNUST-GALERIE“. Pův. kartonáž, obálka místy zahnědlá nevhodným uskladněním, jinak dobře zachováno. Reprezentativní katalog k retrospektivní výstavě Františka Muziky - Oleje, kresby a grafika z let 1930 - 1972. [B52) 850 Kč
NEBESKY, V. M.: L 'ART MODERNE TCHÉCOSLOVAQUE (1905-1933). Paris, Alcan, 1937, V 8°, 186 s., 148 il. na křídě. Původní polopl. vazba, přebal chybí. Dobře zachováno. (Enthält schwarz-weisse Reproduktionen von Werken der berühmten tschechischen Künstlern (Capek, Coubine, Filla, Gutfreund, Justitz, Kars, Kubista, Kupka, Muzika, Sima, Styrsky, Toyen und andere. In gutem Zustand. - Still valuable study of modern art, 1905-1933, in Czechoslovakia. Profusely illustrated.) Z knihovny Vratislava Effenbergera. Jeho suchá pečeť v titulu a na str. 33, založené reprodukce Kubašty, Špály a Čapka s jeho rukopisnými názvy. [B34] 1050 Kč
NEČAS, Otakar: TERASOVÉ DOMY. Praha, SNTL, 1976, 4°, 169 (3) s., 1. vyd., 6200 výt. Pův. celopl. vazba s ob. Obálka s mírnými stopami manipulace, dobře zachováno. [B52] 190 Kč
NEČAS, Otakar: TERASOVÉ DOMY. Praha, SNTL, 1976, 4°, 169 (3) s., 421 vyobrazení, 4 tabulky, 1 vydání. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře zachováno, čisté. [D04] 210 Kč
NÉRET, Gilles: MATISSE. Köln - Lisboa - London - New York , Paris - Tokio, Taschen, 1977, V 4°, 256 s., mnoho barev. i čb. ilustrací, výborná typografie. Rozsáhlá monografie. Pův. kartonáž. Bezvadný stav. (V angličtině). [C14] 650 Kč
NOVÁK, Luděk: STOLETÍ MODERNÍHO MALÍŘSTVÍ. 1865-1965. Praha, 1967, 8°, 412 (4) s., 60 stran obrazových příloh (část v barvě). Pův. celopl. vazba přebalem. Čtené, přebal se stopami manipulace a uskladnění, dobrý stav. [B31] 240 Kč
NOVÁK, Luděk: POSTIMPRESIONISMUS. Praha, NČSVU, ed. -ismy 2, 1965, atyp. čtvercová 8°, 60 (12) s., 102 vyobrazení, 28 barevných příloh, 13 pérovek vtextu (celkem 160 stran). Pův. celopl. vazba s přebalem. DObře zachováno. [B54] 130 Kč
NOVÁK, Mirko: OTÁZKY ESTETIKY V PŘÍTOMNOSTI I MINULOSTI. Praha, SPN, 1963, M 4°, 196 (4) s., vyobrazení na křídových přílohách mimo paginaci. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal poškozen, kniha v dobrém stavu. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu, na několika místech jím podtrhaný text, po stranách vykřičníky a otazníky - evidentně nesouhlasné stanovisko). [B33] 690 Kč
NOVOTNÝ, Antonín: PRAŽSKÝ PORCELÁN. Praha, Žikeš, 1949, 4°, 29 (3) (4) s. textu a 38 celostr. jednostraně tištěných barevných vyobrazení. Pův. polopl. vazba s přebalem. Na obálce stopy manipulace a uskladnění, kniha v dobrém stavu. čistá. [B62] 400 Kč
OLIVIEROVÁ, Fernande: PICASSO A JEHO PŘÁTELÉ. Praha, Athos, 1949, 174 (4) s, 8 il., na ob. foto Picassa od Man Raye, 1. vyd. Původ. brož. Velmi dobře zachováno. [B34] 120 Kč
OLIVIEROVÁ, Fernande: PICASSO A JEHO PŘÁTELÉ. Praha, Athos, 1949, 174 (4) s, 8 il., na ob. foto Picassa od Man Raye, 1. vyd. Původ. polopl. vazba s ob. Výborně zachováno. [B34] 160 Kč
OSTERWOLD, Tilman: POP ART. Köln - Lisboa - London - New York , Osaka, Paris, Taschen, 1991, V 4°, 239 (1) s., mnoho barev. i čb. ilustrací, poměrně rozsáhlá monografie. Pův. kartonáž. Velmi dobrý stav. (V angličtině). [C14] 780 Kč
PÁLENÍČEK, Ludvík (sebral, uspořádal a napsal): ŠVABINSKÉHO ČESKÝ SLAVÍN. Sto portrétů. Praha, SPN, 1973, 227 (3) s., 8°, desítky celostr. repro portrétů, typo Oldřich Hlavsa, 2. upravené vyd. Původní celopl. vazba s ob. Téměř intaktní stav. [B32] 140 Kč
PÁLENÍČEK, Ludvík: MLADÝ ŠVABINSKÝ. Gotwaldov, Krajské nakladatelství, 1958, V 8°, 61 (2) (4) s. + 52 jednostraně tištěných čb. vyobrazení na slabém křídovém papíru, jeden z pěti set přednostních vydání s orig. signovanou litografií Maxe Švabinského ve frontispicu (název listu – žlutý podstisk – je „Mladý Švabinský v květné zahradě“; sign. tužkou v pravo dole, viz Páleníček 756). Pův. celopl. vazba s přebalem. Kniha v dobrém stavu, čistá, obal poškozen. [B42] 760 Kč
PALKOVSKÝ, K. B.: OSKAR KOKOSCHKA. Praha, SNKLHU, 1958, 40 s., 64 obr., barev. přílohy. OBr. Známky užití. [B33] 120 Kč
PATER, Walter: RENAISSANCE. Studie o umění výtvarném a poesii. Praha, Mánes, 1913, 8°, 151 (1) s., výzdoba (ornamentace) Jar. Benda. Polopl. vazba s vylepenou obálkou. Až na místy tužkou podtrhaný text a marginální poznámky je kniha ve velmi dobrém stavu. [B26] 140 Kč
PEČÍRKA, Jaromír: ALOIS WACHSMAN. Praha, NČSVU, 1963, 4°, 74 (2) s., 44 čb. + 8 barev. vyobrazení na křídě, 3 il. v textu, 1. vyd., přebal, graf. úpr. a vazba Milan Hegar. Původní celopl. vazba. V titulu a na zadním přídešté raz. a rkp. vpisky G. Salamanczuka, jinak ve velmi dobrém stavu, dochována i obálka, ta s vyspravovaným (podlepeno) poškozením. [B45] 300 Kč
PELC, Jaromír: NÁVŠTĚVY V ATELIERECH. Praha, Odeon, 1981, 171 s., 1. vyd., fotoportréty umělců, vyšlo k 60. výročí založení Komunistické strany Československa. Na otázky (zábavné) odpovídají (ještě zábavněji) např.: Cyril Bouda, Zd. Burian, Fr. Gross, Kamil Lhoták ad. Původní celopl. vazba s ob. Velmi dobrý stav. [C12] 390 Kč
PEKOSLAWSKI, Zbigniev: EDWARD HARTWIG. Praha, Odeon, 1966, 18 s., 64 foto. OBr., zadní část obálky poškozena (jako po stržení nalep. štítku), jinak velmi slušný stav. [B33] 130 Kč
PETR, František: Z DÍLEN UMĚLCŮ. Praha, DN, 1947, 8°, 187 (5) s., ilustrace na křídových přílohách mimo paginaci, graf. úpr. a vazba A. Chlebeček. Pův. polopl. vazba. Známky běžného užití, dobrý stav. [B13] 85 Kč
PETRÁNSKY, L’udo: MODERNÁ SLOVENSKÁ GRAFIKA 1918 – 1983. Bratislava, Tatran, 1985, 4°, 390 (2) s., 319 ilustrací. Pův. celopl. vazba. Velmi dobrý stav, čisté. Výpravná, velmi kvalitně tištěná monografie. [B72] 550 Kč
PETROVÁ, Eva: PICASSO V ČESKOSLOVENSKU. Praha, Odeon, 1981, 4°, 235 (5) s., množství ilustrací čb. i barev. Původní celopl. vazba s obálkou. Prakticky intaktní stav. [B76] 550 Kč
PETROVÁ, Eva: MAX ERNST. Praha, SNKLU, 1965, čtvercová M 8°, 67 s. textu, cizojazyčné resumé, reprodukce v textu, 8 barev. a 63 čb. příloh, 1. vyd., obálka a graf. úprava Libor Fára. Pův. brož. Mírné stopy manipulace a čtení, dobře zachováno. [B13] 240 Kč
(PICASSO, Pablo): PABLO PICASSO. Praha, Melantrich, 1936, 10 s. textu, 65 vyobrazení na křídě, jako poslední foto P. Picassa od Man Raye. Původní nakladatelská polopl. vazba. Dobře zachováno. [B15] 280 Kč
POLÍVKOVÁ, Božena: VÝTVARNÁ PRÁCE V. H. BRUNNERA PRO ČESKOU KNIHU. Praha, Kuncíř, 1929, M 8°, 94 (4) s. + ilustr. přílohy, ex. 318/500. Pův. brož. Na ob. stopy uložení (mírně ušpiněno), uvnitř bezvadně zachované, čisté, nerozřezáno. Soupis knižních ilustrací V. H. Brunnera řazený po letech. Bibliografická příručka. [B43] 390 Kč
PRAŽSKÉ ATELIERY. Praha, NČVU, 1961, 4°, 109 (3) s., mnoho vyobrazení, vazba a graf. úpr. Zdeněk SKlenář, na předsádky použito roláží Jiřího Koláře. Původní celopl. vazba. Dobře zachováno. [B72] 590 Kč
PROCHÁZKA, Arnošt: CESTA KRÁSY. Essaie. Praha, Kočí, 1906, M 8°, 110 (2) s., tisk na ručním papířu. Pův. brož. Slušně zachováno. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho podpis v titulu a na straně 32, jím podtrhaný text a poznámky po straně). [B33] 470 Kč
PROKEŠOVÁ, Helena: DĚJINY ARCHITEKTURY. Praha, SPN, 1959, 8°, 206 (6) s., 181 vyobrazení, z toho část vzadu na kříd. přílohách, původně učebnice pro III. a IV. roč. prům. škol stavebních. Původní celopl. vazba. Dobrý stav. [B63] 160 Kč
PUŠKIN KRESLÍŘ. Praha, Lidová knihovna, Svoboda, 1950, V 8°, 59 (3) s., graf. úpr. Zd. Sklenář, úvod J. Kotalík, veškeré kresby reprodukované patrně zinkografickou technikou. Pův. volné složky v orig. obálce. Před patitulem na předsádce vlastnické raz. bývalého majitele, jinak stopy běžného užití a uskladnění. [D08] 100 Kč
RAMBOUSEK, Jan: AKVAREL. Praha, Poláček, 1946, 8°, 130 (6) s., čb. i barev. přílohy na křídě. Ind. celopl. vazba. V titulu raz. G. Salamanczuka, velmi dobře zachováno. [B54] 230 Kč
REIMAN, Pavel: O REALISTICKÉM POJETÍ UMĚNÍ. Praha, Svoboda, 1949, 8°, 166 (8) s., obálka a úpr. Alois Chvála, 1. vyd. Původní brož. Stopy uskladnění, celkově dobře zachováno. [B22] 90 Kč
ROUART, Denis a Momčilo STEVANOVIČ: DEGAS A RENOIR - NEZNÁMÁ DÍLA. Praha, SNKLU, edice Světové dějiny sv. 26, 1964, V 4°, XXX., 111 (7) s., 35 čb. a 39 (vylepených) barevných reprodukcí, 1. vydání. Pův. celopl. vazba s přebalem, přes přebal průhl. fólie s tištěným názvem. Stopy uložení, přední předsádka mírně ušpiněna, přesahující okraje ob. otřepány, jinak ve velmi dobrém stavu, čisté. [B66] 340 Kč
RYDLO, Bohoušek: V TRANSU SVĚTEL MIHOTÁNÍ ZA NOCI I ZA SVÍTÁNÍ. Snůška historek ze života pražských kumštýřů a jejich přátel. Praha, n. vl., 1932, 8°, 150 (2) s., ilustrace Karel Vítek. Idnividuální polopl. vazba v kombinaci s čerpaným papírem a vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Dobře až velmi dobře zachováno. Poměrně originální průvodce pražskými hospůdkami a dalšími místy. [D08] 290 Kč
SALAČ, A. L.: SLEZSKÉ JAŘMO. Album 40 obrazů. Plzeň, Česká ročenka, 1925, 14 (2) s. textu, 8°, 40 repro vylepených na samostatných listech. Vše v původní jednoduché orig. obálce. Mírné stopy užití, dobře zachováno. [B36] 280 Kč
SBORNÍK S.V.U. MÁNES 1938 - 1945. Volné směry roč. XXXIX. Praha, SVU Mánes, 1947, 4°, 278 ((8) s., množství il. v textu a celostr. reprodukcí, red. O. Mrkvička s red. radou, ob. V. Špála. Pův. brož. V horní části hřbetu poškozeno taháním z knihovny, jinak dobrý stav. [B62] 290 Kč
SEDLÁŘ, Jaroslav: PAUL GAUGIN. Bratislava, Pallas, 1979, folio, 109 (3) s., 16 barevných a 69 čb. repro. Slovensky. Pův. celopl. vazba s obálkou. Výborně zachováno. [B66] 150 Kč
SCHEYBAL, Josef V.: ADOLF KAŠPAR. Život a dílo. Praha, SNKLHU, 1957, 205 s., A4, 292 celostr. příloh na křídě. Původní celopl. bez ob. Známky užití. [B65] 280 Kč
SLÁNSKÝ, Bohuslav: TECHNIKA V MALÍŘSKÉ TVORBĚ (Malířský a restaurátorský materiál). Praha, SNTL, 1976, podél. 8°, 186 (4) s. + 27 vyobrazení na křídě. Pův. lamino. Velmi dobrý stav. [B12] 180 Kč
SLAVÍK, Josef: JOSEF ČAPEK. Bratislava, Tatran - Arkady, Varšava - Henschverlag, Berlin, 1987, 4°, nestr., 22 barevných a 40 čb. reprodukcí, text slovensky. Pův. lamino vazba. Velmi dobrý stav. [B23] 270 Kč
(SOKOL, Koloman): SOKOL. Tvorba z rokov 1972 - 1976. Sůbor štyridsiatich siedmich reprodukcií výtvarných del Kolomana Sokola s doslovom Dušana Rolla. Bratislava, Pallas, 1977, folio (305 x 405), nestr. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami užití a uskladnění, kniha ve výborném stav. [B72] 390 Kč
SPURNÝ, Jan: JAN NUŠL. Praha, Odeon, Umělecké profily 18, 1983, V 4°, 169 (3) s., 125 vyobrazení, dokument. foto v taxtu. Pův. celopl. vazba s obálkou. Výborně zachováno. [B66] 150 Kč
SPURNÝ, Jan: FAUVISMUS. Praha, NČSVU, ed. -ismy 3, 1966, atyp. čtvercová 8°, 35 (1) (12) s., 48 čb. vyobrazení a XXVII. barevných na říd. přílohách, ilustrace rovněž v textu. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal poškozen, mírné stopy užití na vazbě, uvnitř dobře zachované, čisté. [B54] 100 Kč
STAVEBNÍ UMĚNÍ – KUBISTICKÁ ARCHITEKTURA V PRAZE A JEJÍM OKOLÍ. Mnichov, Bayerische Vereinsbank, 1994, čtvercová V 8°, 142 s., bohatě ilustrováno, různí autoři. Pův. celopapírová vazba. Bezvadný stav. [B43] 290 Kč
STEFAN, Oldřich: SLOH A ARCHITEKTURA. Praha, SVU Mánes, 1940, M 8°, 47 (3) s., 16 celostr. vyobrazení. Pův. brož. Dobrý stav. [C11] 160 Kč
STRATZ, C. H.: KRÁSA ŽENSKÉHO TĚLA. Praha, Kočí, 1924, V 8°, XV (1), 309 (1) s. + reklamní složka na další Stratzovu knihu Tělo dítěte + celostr. přílohy průběžně v knize, 200 vyobrazení (čsátečně v barvě), převážně akty. Pův. (?) celopl. vazba. Stopy manipulace a čtení, volnější ve vazbě, hřbet v horní části poškozen (taháním z knihovny). [B12] 290 Kč
STRNAD, Emanuel: LIDOVÉ PRVKY VE VÝCHOVĚ ZVLÁŠTĚ VÝTVARNÉ. Praha, ČGU, 1947, 8°, 271 (1) s., il. fotografiemi a kresbami (M. Kratochvíl). + přívazek: BRANOWITZER, Z.: ZDRAVOTNICKÉ ŠKOLSTVÍ A PROBLÉM JEHO DEMOKRATIZACE. Warszawa, 1949, 15 (1) s. Celopl. vazba. Velmi dobře zachováno. [B35] 190 Kč
SUTTON, Keith: PICASSO. Praha, Odeon, 31. sv. edice Světové umění, 1968, atyp. 4°, 237 (1) (2) (4) s. textu, 48 barev. vyobrazení na křídových přílohách, graf. úpr. J. Ficenec, 1. vyd. Pův. celopl. vazba. Kniha ve velmi dobrém až výborném stavu, dochována i obálka, ta však poničena. [B64] 260 Kč
ŠALDA, F. X.: O UMĚNÍ. Praha, ČS, 1955, 8°, 761 (7) s., 1. vyd. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi mírné stopy uložení, obálka v horní části mírně poškozena, jinak velmi dobrý stav. [B44] 140 Kč
ŠALDA, F. X.: HÁJEMSTVÍ ZRAKU. Stati o výtvarném umění. Praha, Melantrich, 1940, 4°, 68 (4) s., ilustrováno, úprava Fr. Muzika. Pův. brož, nerozřezáno. Na obálce mírně zašpiněno, jinak výborný stav. [B24] 100 Kč
(ŠÍMA, Josef): JOSEF ŠÍMA - OBRAZY A KRESBY. Katalog výstavy. Praha / Brno / Bratislava, 1968, V 8°, 152 (2) s., 257 vyobrazení, barevný frontispic. Pův. brož. Horní okraj obálky otřepán, jinak dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (suchá pečeť v titulu). [B51] 340 Kč
(ŠÍMA, Josef): PRÉSENCE DE SIMA. 1891 - 1971. Text Claudio Rugafiori. Paris, 1975, V 8°, nestr., 22 vyobrazení, ve front. protrét J. Šímy. Pův. brož. Dobrý stav. Katalog k pařížské výstave v galerii Le Point Cardinal. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho podpis v titulu). [B51] 390 Kč
ŠOLCOVÁ, Libuše: RELIÉFNÉ ZDOBENÉ ÚLY - ze sbírek muzea. Trutnov, Muzeum Podkrkonoší, 1981, V 8°, 11 volných listů, každý s fotografiemi a popisem, 1 list úvodu. Pův. skládaná obálka. Mírné stopy uskladnění. [B42] 90 Kč
ŠOUPAL, Ruda a Josef PROSTECKÝ: ZÁKLADY ZRUČNOSTI KRESLÍŘSKÉ. B. m. (Hodonín), Skupina učitelů kreslířů, b d., atyp. 8°, 260 s., mnoho ilustrací. Pův. šití archů na dvě sponky, kartonováno. Mírné stopy manipulace, ve hřbetu poškozeno, stav dobrý, čisté. [B15] 120 Kč
ŠOUREK, Karel: LIDOVÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH A NA MORAVĚ. Praha, Grafia, b. d., 8°, 143 (1) s., vyobrazení na křídových přílohách. Původní brož. s obálkou. Výborný stav. [B21] 240 Kč
ŠOUREK, Karel: MAJERNÍK (na titul listu název DÍLO CYPRIANA MAJERNÍKA). Soubor obrazů a kreseb. Praha, Umělecká beseda, 1946, 4°, 36 (4) (4) s. textu, 83 celostr. vyobrazení s protilehlými popisky (z toho několik barevných, vylepených na přílohách, jako vyobr. č. 1 původní dvoustránková litografie, ilustrace rovněž v textu. Pův. brož. Obálka uvolněna, silně poškozena, zadní strana nedochována, knižní blok ve slušném stavu, vyobrazení a litografie nepoškozené. [B61] 600 Kč
ŠPÁLA, Václav: NÁRODNÍ UMĚLEC VÁCLAV ŠPÁLA. Posmrtná výstava. Katalog výstavy S. V. U. Mánes, září - říjen 1947, 68 s., č. b. vyobr. na křídě. Původní brož. Velmi dobře zachováno. [B33] 90 Kč
(ŠTENC, Jan): ROČENKA ŠTENCOVA GRAFICKÉHO KABINETU 1920. (Vydáno na oslavu stoletého výročí narozenin Josefa Mánesa). Praha, Štenc, 1920, 8°, 202 (2) s., vyobrazení na kříd. přílohách. Pův. polokožená vazba. Na hřbetu stopy užití, otřelé, mírně poškoz. u hřbetu mezi prvními předsádkami, uvnitř velmi dobře zachováno, čisté. [B42] 190 Kč
ŠTRAUS, Tomáš: OP-ART: ABC UMENIE. Bratislava, SFVU, 1969, čtvercová M 8°, 86 (2) s., 49 čb. a 7 barevných vyobrazení. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno, několik vět podtrženo. [B52] 300 Kč
ŠVABINSKÝ, Max: PŘÍRODU OBDIVUJ. Napsal a 25 kresbami doprovodil Max Švabinský. Praha, NČVU, 1958, 26 (2) s. Volné složky v orig. ob. [C11] 190 Kč
ŠVABINSKÝ, Max: MAX ŠVABINSKÝ. Souborná výstava díla, Praha - síně Mánesa, 1948, Červen - Červenec - Srpen. 31 (1) s. textu, 24 vyobrazení na přílohách, ve front. fotoportrét M. Š. Původní brož, velmi dobře zachováno. [C13] 150 Kč
(ŠVABINSKÝ, Max) MAX ŠVABINSKÝ. Soubor malířského a kreslířského díla (= údaje z obálky; na titulním listu: Národní umělec Max Švabinský. Souborná jubilejní výstava malířského a kreslířského díla k osmdesátým narozeninám umělcovým). Katalog k výstavě Praha - Slovanský ostrov, 17. září – 15 listopadu 1953. Praha, Orbis, 1953, 55 (1) (1) s. textu, 47 vyobrazení na přílohách, vložena orig. litografie (autoportrét) Maxe Švabinského sign. a dat v desce „ŠM / 58“, 146 x 206 [Páleníček 757; jde o litografii na hladkém papíru s oříznutým okrajem, původně pro knihu J. Kaušitz - Se Švabinským o grafice, kde byla použita jako frontispice]. Pův. brož. Mírné stopy manipulace a uskladnění, dobře zachováno. [C11] 390 Kč
TÁBORSKÝ, Fr.: A. KAŠPAR - ilustrátor - malíř - grafik. Olomouc, Promberger, 1935, atyp. V 8°, 129 s., il. barevné i čb. v textu a na příl. Původní celopl. vazba, velmi mírné stopy užití. [B13] 250 Kč
TARDE, G.: ZÁKONY SOCIÁLNÍ. Nástin sociologie. Praha, Rozhledy a Všehrd, 1901, 8°, 77 (1) s. Pův. brož. Dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (suchá pečeť v titulu). [B44] 120 Kč
TAUFER, Jiří: MALÍŘSKÝ EPIGRAM FRANTIŠKA MUZIKY. Praha, Práce, 1985, 8°, 207 (7) s., kresby Fr. Muzika. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno, na zadním přídeští latinský vpisek G. Salamanczuka. [B34] 200 Kč
TEIGE, Karel: VÝVOJOVÉ PROMĚNY V UMĚNÍ. Praha, ČVU, 1966, 8°, 489 (3) s., k vydání připravil Vratislav Effenberger, 161 vyobrazení nas křídových přílohách, 1. vydání. Pův. celopl. vazba s přebalem. Obálka s mírně otřepanými okraji, kniha ve velmi dobrém stavu, čistá. [B62] 540 Kč
TEISSIG, Karel: TECHNIKA KRESBY. Praha, Artia, 1986, 4°, 190 (2) s., 145 vyobrazení, část v barvě. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno. [B64] 300 Kč
TĚTIVA, Vlastimil: JOSEF LADA – POHÁDKOVÝ SVĚT. Praha, Eminent, Tok, 1997, M 4°, 206 (2) s., bohatě ilustrováno. Pův. celopapírová vazba, přebal. Prakticky intaktní, nečtené. [B35] 590 Kč
TOMEŠ, Jan: FRANTIŠEK TICHÝ - MALÍŘSKÉ DÍLO. Praha, Odeon, 1976, 4°, 283 (5) s., barevný vylepený frontispis, 54 barev. (vše vylepeno) repro v textu, 409 čb. vyobrazení, 31 čb. vyobr. v Dokumentaci. Pův. celopl. vazba s přebalem. Obal s mírnými stopami manipulace, jinak dobře až velmi dobře zachováno. [B64] 750 Kč
TOMEŠ, Jan: ANTONÍN SLAVÍČEK. Praha, Odeon, 1966, 4°, 277 (5) s., 52 barev. ilustrací vylepených na listech, 415 čb. ilustrací v oddílu Soupis díla. Původní celopl. vazba s přebalem, ochranný karton. Záložky obálky přehnuty, jinak velmi dobrý stav. [B61;B62] 250 Kč
UMĚNÍ. Sborník pro českou výtvarnou práci. Roč. V./1932. Praha, Štenc, 1931, 4°, 504 s., bohatě ilustrováno, před str. 107 příloha orig. litografie Maxe Švabinského Akt ženy zpředu s kyticí (Páleníček 312), jako str. 127 orig. příloha barevný dřevoryt Karla Vika Madona z Dolánek u Turnova, jako str. 143 příloha orig. dřevoryt Františka Kupky č. 252 z Quatre Histoires de blanc et Noir, jako str. 158 příloha orig. dřevoryt ke knize R. M. Rilke, Elegie z Duina od Jaroslava Bendy, jako str. 175 příloha orig. dřevoryt V. Fialy Chartres, jako str. 191 příloha orig. barev. litografii Fr. Kysely Píseň o Husovi z kancionálu Jana Táborského. Celopl. vazba v pravděpodobně původních deskách. Hřbet poněkud vyšisovaný, jinak bezvadně zachováno. Jeden z mála exemplářů ze všemi grafickými přílohami! [B76] 4200 Kč
UMĚNÍ 1900-1963. Alšova Jihočeská galerie Hluboká nad Vltavou, 1963, podél V 8°, XI. (1) s. textu + 108 (110) vyobrazení (18 čtyřbarevných a 92 v barvě)na kříd. přílohách (k vyobrazením podrobné popisy: název, technika, rozměr...), úv. text B. Houdek a Věra Linhartová, obálka Josef Istler. Pův. brož. Obálka mírně zašpiněna, dobrý stav. [C13] 380 Kč
UMĚNÍ 1900-1968. Alšova Jihočeská galerie Hluboká nad Vltavou. Díl II. Podél V 8°,(12) s. textu + 108 vyobrazení (část v barvě) na kříd. přílohách (k vyobrazením podrobné popisy: název, technika, rozměr...), úv. texty B. Houdek a Věra Linhartová, obálka Josef Istler, čb. foto např.: Josef Ehm, Tibor Honty aj. Pův. brož. V titulu exlibrisové raz. G. Salamanczuka, na třetí straně ob. jeho rkp. přípis, jinak dobrý stav. Publikace fondů zmíněné galerie, které ziskala v letech 1963-1968. [C13;C13] 380 Kč
VIK, Karel: STŘEDNÍ ČECHY. Praha, Orbis, 1953, V 4°, 93 (3) s., 44 orig. lito v textu, 6 barevných celostr. dřevorytů na příl., hlubotiskem tištěná rozkl. příloha „Panorama Prahy“ (veváz mezi str. 80-81). Původní polopl. vazba, téměř intaktní stav. Dochována i obálka, ta se však známkami manipulace, spodní pravý roh utržen a mírně ušpiněna. [B62] 400 Kč
VLČEK, Tomáš: PRAHA 1900. Studie k dějinám kultury a umění Prahy v letech 1890-1914. Praha, Panorama, 1986, 4°, 317 (3) s., 290 částečně barevných vyobrazení. Pův. celoplátěná vazba s přebalem. Volnější ve hřbetu, jinak dobrý stav, čisté. [B61] 290 Kč
VLČEK, Tomáš: PRAHA 1900. Studie k dějinám kultury a umění v Praze v letech 1890 - 1914. Praha, Panorama, 1986, 4°, 317 (3) s., řada barev. i čb. vyobrazení, část na křídových přílohách. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře zachováno. [B61] 390
VOJTA, Jan: JOSEF ČAPEK. Praha, Pressfoto, b. d., průvodní slovo čes., rus., něm., angl., franc., 14 fotogr. příloh (z 15, chybí č. 9) + 3 na rozkládací obálce, 1. vyd. Dobře zachováno. [C12] 190 Kč
VOLAVKA, František: FRANTIŠEK TICHÝ - KRESBY. Praha, Odeon, Mistři světové kresby sv. 8, 1968, 4°, 64 (4) s., 14 str. textu, 64 ilustrací, z toho 20 barevných. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. [B64] 560 Kč
VOLAVKA, Vojtěch: ČESKÁ KRESBA XIX. STOLETÍ. Praha, DP, 1949, 4°, 324 (4) s., 300 vyobrazení, grafická úprava a vazba František Muzika. Pův. polopl. vazba s ražbou na přední desce. Velmi dobrý stav, čisté. [B72] 430 Kč
VOLNÉ SMĚRY. Měsíčník umělecké kultury. Roč. 9/1905. Praha, SVU Manes, 1905, 4°, 334 s., bohatě ilustrováno (Munch, Preisler, Mařatka, Šaloun, Slavíček, Švabinský, Šimon, Kalvoda a další...), vyobrazení na přílohách. Pův. polokožená vazba s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu a přední desce. Na hřbetu v okrajích mírné počínající poškození (taháním s knihovny), jinak dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [B31] 780 Kč
WAETZOLD, W.: NEBOJTE SE UMĚNÍ. Praha, Sfinx, Janda, 1942, 279 (5) s., M 4°, předml. Antonín Matějček, 131 č. b. a 20 barev. vyobrazení na přílohách, 176 kreseb v textu, typo, ob. a graf. úpr. O. Menhart. Původní brož. Dobře až velmi dobře zachováno. [B36] 240 Kč
WAETZOLD, W.: NEBOJTE SE UMĚNÍ. Praha, Sfinx, Janda, 1942, 279 (5) s., M 4°, předml. Antonín Matějček, 131 č. b. a 20 barev. vyobrazení na přílohách, 176 kreseb v textu, typo, ob. a graf. úpr. O. Menhart. Původní poloplátěná vazba. Stopy užití, v přední části uvolněno od hřbetu. [B36] 180 Kč
WIRTH, Zdeněk: VÝTVARNÉ UMĚNÍ NA LITOMYŠLSKU. [Předneseno na sjezdu československých knihovníků a osvětových pracovníků v Litomyšli 28.VI.1931]. Litomyšl, Společný náklad účastníků, 1937, 4°, 19 (3) s., iniciála reprodukována z městských práv od Brikcího z Licka, vytištěných v Litomyšli 1536, vydáno k zájezdu přátel krásné české knihy do Litomyšle ve dnech 12.-14.VI.1937, ex. 67/180, tištěno na ručním papíře Holland-Pannekoek. Pův. celopapírová vazba. Velmi dobrý stav, čisté, na předním přídeští exlibris Fr. Kozáka. [B15] 280 Kč
WITTLICH, Petr: UMĚNÍ A ŽIVOT - DOBA SECESE. Praha, Artia, 1987, V 4°, 207 (1) s., 195 vyobrazení, část. v barvě. Pův. celopl. vazba s ob. Dobrý stav, čisté. [B66;B63] 680 Kč
WITTLICH, Petr: ČESKÁ SECESE. Praha, Odeon, 1982, 4°, 379 (33) s., 320 vyobrazení. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal varhánkovitý (vada materiálu), jinak velmi dobrý stav. [B76] 390 Kč
ZAKLADATELÉ MODERNÍHO ČESKÉHO UMĚNÍ. Brno, Dům umění a VÚ SČSVU, 1957, 59 (1) s + list s Dodatkem, mnoho vyobrazení, graf. úpr. J. Kotík, úv. slovo B. Dvorský, koncepce a instalace výstavy M. Lamač, J. Padrta a J. Tomeš. Pův. brož. Ve hřbetu v horní části poškozeno, stopy běžného užití, obálka po okrajích vyšisovaná (uložení). Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho vlastnoruční podpis v titulu), prakticky v celém katalogu velmi hojně Effenbergerem podtrhaný text, vypovídající o jeho velkém zájmu o tuto výstavu a katalog. [B72] 750 Kč
ZENGER, Zdeněk M.: HERALDIKA. Praha, Vojenský hist. ústav - Heraldická sekce, 1971, atyp. 8°, 122 (2) s., ilustrace. Pův. celopl. vazba s přebalem. V titulu malé přírůstkové číslo soukromé knihovny. Velmi dobrý stav. [B45] 150 Kč
(ZRZAVÝ, Jan): SVĚT JANA ZRZAVÉHO. Uspořádal Jaromír Zemina. Praha, SNKLU, 1963, V 8°, nestr., mnoho vyobrazení. Pův. volné archy v orig. obálce. V titulu exlibrisové raz- G. Salamnczuka, nad tiráží jeho rkp. vpisek, jeho rukou místy podtrhán tex a margionální značky, jinak dobře až velmi dobře zachováno. [B45] 220 Kč
(ZRZAVÝ, Jan): JAN ZRZAVÝ VZPOMÍNÁ. Na domov, dětství a mladá léta. Praha, Svoboda, 1971, 106 (2) s., vyobrazení v textu a na přílohách (mimo paginaci). Pův. celopl. vazba. Dobrý stav. [B14] 230 Kč
ZVĚŘINA, Josef: VÝTVARNÉ DÍLO JAKO ZNAK. Praha, Obelisk, ed. Orientace, 1971, M 8°, 152 (2) s., 16 čb. vyobrazení na křídových přílohách mimo paginaci. Pův. brož. Na obálce stopy uskladnění, jinak pravděpodobně nečtené. [B62] 140 Kč
ALENCAR, José de: VLÁDCE PRALESA. (O Guarani). Praha, Melantrich, 1969, 8°, 350 (6) s., celostr. tónované ilustrace Zdeněk Burian. Pův. celopl. vazba s přebalem (rovněž Zd. Burian). Mírné stopy užití, dobrý stav. [B43] 200 Kč
ALLEN, Merritt P.: MEČ OD ADMIRÁLA. Praha, ed. S puškou a lasem, Toužimský a Moravec, 1935, 8°, 214 (2) s., il. Zdeněk Burian a H. Pitz. Ind. celopl. vazba, velmi dobrý stav. [B73] 950 Kč
ALLORGE, Henri: OSTROV BEZE SPÁNKU. Dobrodružný román. Praha, Orel, b. d., M 8°, 280 (2) s. Původní celopl. vazba. Známky častějšího čtení a užití, str. 81-86 má vyspravené původně utržené rohy stránek. [B43] 120 Kč
ATHERTONOVÁ, G.: DOBRODRUŽSTVÍ MLADÝCH UPRCHLÍKŮ. Praha, Lukasík, 1948, V 8°, 127 (1) s., motiv na vazbě (schodný s vinětou v titulu) a frontispice Zdeněk Burian. Pův. polopl. vazba. Hojněji čtené, ve vazbě volnější. [B24] 120 Kč
BALLANTYNE, R. M.: KORÁLOVÝ OSTROV. Dobrodružný román pro mládež. Praha, Stýblo, 1926, 318 (2) s., textové i celostr. ilustrace, přel. Karel Weinfurter. Ind. slepá polopl. vazba. Dobrý stav. [B25] 100 Kč
BEECHER-STOWEOVÁ, H. E.: CHALOUPKA STRÝČKA TOMA. Praha, Vilímek, 1946, V 8°, 41 čb. kreseb v textu a 12 barevných příoh Zdeněk Burian. Pův. polopl. vazba. Dobrý stav. [B75] 340 Kč
BENEŠ, Jiří V.: ŽLUTÝ KRUH. Skautský román. Praha, Chromovský, 1948, V 8°, 124 (2) s., ilustroval Vl. Novák. Pův. polopl. vazba. Dochována i obálka, ta však poškozena. Vazba mírně ušpiněna, uvnitř čisté, dobře zachované. [B44] 130 Kč
BRDEČKA, Jiří: KOLTY BEZ POZLÁTKA. Praha, MF, 1956, 195 (7) (2) + vyobrazení na křídových přílohách, ilustrace, obálka a vazba Oldřich Jelínek a Adolf Born. Pův. polopl. vazba. Velmi dobrý stav. [B22] 250 Kč
CENEK, Edvard: VZHŮRU NA BOUNT BLANC. Časopis VPŘED pro chlapce a děvčatam knižnice Rychlých šípů, sv. 2, b. d., (1848) 47 (1) s. + TOONDER, Gerhard: HALÓ, MARTINIQUE!. Dtto, knižnice Rychlých šípů sv. 2 a, 38 (2) s. + GAJDAR, Arkadij: ČUK A GEK. Dtto, knižnice Rychlých šípů sv. 2b, 28 s. Vše 8°. U prvníhop titulu neuveden ilustrátor, další dva ilustroval B. Konečný. Ind. polopl. vazba se zlaceným názvem na hřbetu „Povídky Vpředu“. Velmi dobře zachováno. [B75] 300 Kč
COORWOOD, J. O.: KOČOVNÍCI SEVERU. Praha, Novina, 1930, 8°, 195 (1) s., ilustrace Stanislav Lolek. Pův. nakladatelskácelopl. vazba s výjevem na přední desce. Hojně čtené, knižní blok ve hřbetu volnější, hřbet vazby v horní části poškozen, titulu vylepen pošmáraný štítek, zakrývající zčásti název a jméno autora. [B41] 85 Kč
DEFOE, Daniel: ROBINSON CRUSOE. Podivuhodné příběhy trosečníka na pustém ostrově. Praha, Šeba, b. d., V 8°, 175 (1) s., kresby celostr. a v textu, barev. ve frontispicu O. Cihelka a M. Novák. Pův. nakladatelská celopl. vazba s výjevem. Stopy čtení a užití, celkově dobře zachováno, čisté. [B26] 120 Kč
DEFOE, Daniel: ROBINSON CRUSOE. Praha, Novák, 1946, 4°, 267 (3) s., čb. il. v textu a celostr. čb. a barevné na přílohách Jan Goth. Pův. celopl. vazba. Čtené, dobrý stav. Velmi hezké vydání Robinsona. [B52] 290 Kč
DO POSLEDNÍHO MUŽE. (Podle románu H. Fasta). Knihovna časopisu Vpřed sv. 2, b. d., 8°, 96 s., barevné ilustrace Zdeněk Burian. Ind. polopl. vazba se zlaceným názvem na hřbetu „Povídky Vpředu“. Velmi dobře zachováno. [B75] 420 Kč
DOBRODRUŽNÝ SVĚT. Roč. VIII. Číslo 1 - 11: COOLIDGE, Dane: TEXAŠTÍ ĎÁBLOVÉ. Praha, Vilímek, b. d., M 4°, 90 stran (stránkováno průběžně, každé číslo 8 stran), všechny obálky od Věnceslava Černého (vesměs akční výjevy). Přivázáno: DOBRODRUŽNÝ SVĚT. Roč. 5, číslo 32 (bez ob.) až 40: BAXTER, George Owen: ŠERIFOVA KOŘIST. Praha, Vilímek, 1931, stránkováno od (501) do 630. Až na první obálku která chybí dochovány všechny, il. Paramount-Film. Ind. polopl. nepříliš kvalitní vazba, čtené, ve hřbetu uvolněno, v druhé části (Baxter) obálka čísla 39 s nalepeným bílým kouskem papíru (cca 6.5 x 3 cm) cca v polovině ilustrace. [B42] 660 Kč
ERSKINE, L. Y.: DOBRODRUŽSTVÍ JÍZDNÍHO POLICISTY. Praha, Vilímek, 1933, 8°, 208 s., celostr. čb. il. a barevné il. vylepené na přílohách V. Čutta. Ind. polopl. vazba s vylepenou barevnou ilustrací (pravděpodobně z původní obálky). Očtené, stopy manipulace, vazba v dolní části v lomu hřbetu poškozena. [B45] 200 Kč
FIGDOR, Karel: VLÁDKYNĚ SVĚTA. Dobrodružný román. (Na ob. „Sensační román“). Praha, KFB, 1920, M 8°, 239 (1) s. Ind. polopl. vazba, obálka vevázána. Dobrý stav. [B54] 170 Kč
FIŠER, J. J. a K. Herman: DOBRODRUŽNÉ PRÁZDNINY. Praha, Šeba, b. d., M 4°, 343 (5) s., il. F- Horník, M. Novák a V. Preiss. Původní polopl. vazba s ilustrací na přední desce. Mírně poškozené rohy, jinak dobrý stav. [B55] 210 Kč
FLETCHER, A. C.: INDIÁNSKÉ ZKAZKY A PÍSNĚ. Praha, knihovna Walden sv. XIII., 1925, M 8°, 118 (2) s., ilustrace v textu a dvě mutace obálek (barevná a tónovaná) Frank. Pův. nakladatelská celopl. vazba, obě mutace obálek vevázány vpředu. Dobře zachováno. [B76] 380 Kč
FLOS, František: SUPOVÉ ATLASU. Dobrodružný román. Hradec Králové, Kruh, 1968, 8°, 158 (2) s., čb. kresby a barevná obálka Zdeněk Burian. Pův. brož. Hřbet vyspraven pp. páskou; v rozporu tomuto faktu lze označit knížku za téměř nečtenou. Patrně nejmizerněji kdy tištěné ilustrace Z. Buriana. [B14] 140 Kč
GORSSE, Henri de a J. JACQUIN: PŘÍHODY A DOBRODRUŽSTVÍ CYRANA Z BERGERACU. Praha, Šimáček, 1906, 4°, 293 (3) s., il. Ed- Zier, předml. Ed. Rostanda. Původní nakladatelská vazba s výjevem. Vazba mírně ušpiněna, celkově velmi dobře zachováno. [B35] 350 Kč
GORSSE, Henri de a J. JACQUIN: GASKONŠTÍ KADETI. Praha, Šimáček, 1906, 4°, 365 (3) s., il. H. Vogel, přel. Fr. Sekanina. Původní nakladatelská vazba s výjevem. Hřbet mírně vybledlý, velmi dobře zachováno. [B35] 350 Kč
GREY, Zane: PO NEZNÁMÉ ŘECE DŽUNGLE. Praha, Hlaváček, 1947, V 8°, 215 (1) s., kresby v textu a na kříd. přílohách Zdeněk Burian, 1. vydání. Pův. polopl. vazba. Dobře až velmi dobře zachováno. [B75] 390 Kč
GREY, Zae: V DŽUNGLI. Praha, Novina, 1931, V 8°, 238 s., il. J. Židlický. Pův. celopl. vazba, přední deska s ražbou krokodýla. Dobrý stav. [B66] 180 Kč
HAGENBACH, Arnold: PILOT TEX. Příhody letce kalifornské dopravní společnosti. Praha, ČGU, 1939, 8°, 248 (2) s., ilustrováno 18 fotografiemi na přílohách. Původní polopl. vazba. Známky čtení, hřbet v lomu poškozen. [B55] 120 Kč
HAGGARD, H. Rider: ČERNÉ A BÍLÉ SRDCE. A jiné povídky. Praha, Borský a Šulc, 1926, M 8°, 271 (1) s. Ind. polopl. vazba, ob. vevázána. Čtené, stopy manipulace, dobrý stav. [B63] 60 Kč
HAGGARD, H. Rider: VLAŠTOVKA. Praha, Borský a Šulc, 1927, M 8°, 392 s. Ind. polopl. vazba, ob. vevázána. Čtené, stopy manipulace, dobrý stav. [B63] 60 Kč
HAVLASA, Jan: TATRANSKÉ POVÍDKY. Praha, Braufort, b. d., M 8°, 400 s., ilustrace Alois Kalvoda. Pův. nakladatelská vazba s vylepenou ilustrací. Knižní blok ve velmi dobrém stavu, vazba se stopami užití a uskladnění, otřelá. Obsahuje mj. povídky: Od bran pekelných, Vlci, O skrytých silách, Neznámý... [B23] 180 Kč
HERRMANN, K.: SKAUTSKÉ SLOVO. Praha, Šeba, b. d., M 8°, 245 (3) s., celostr. il. s popisky J. Horník. Pův. celopl. vazba. Na první předsádce rkp. dedikace bez souvislosti s knihou, užívané. [B22] 90 Kč
HLOUCHA, Karel: OSTROV SPOKOJENOSTI. A jiné prosy. Praha, Vilímek, 1925, M 8°, 160 (4) s. Pův. polopl. vazba. Mírné stopy užití, dobrý stav. Obsahuje mj.: Druza, Uvolněný běs, Hadí povídka, Bakemono, Nedobytná pokladna... [B23] 100 Kč
HOŘEJŠ, Jaromír: HRDINOVÉ MOŘSKÝCH HLUBIN. Praha, Hokr, 1946, 8°, 227 (5) s., ilustrace v textu i celostránkvé Fr. Pokorný. Pův. poloplátěná vazba. Vazba i vlastní knižní blok se známkami častého čtení, ošmatané. [B32] 90 Kč
CHAMBERLAIN, William: TRAŤ K DIVOKÉ ŘECE. Zlín, Tisk, ed. Fair Play sv. III., 1934, M 8°, 157 (3) s. Pův. brož. s barevnou ilustrací. Mírné stopy manipulace a čtení, dolní část hřbetu (cca 3 cm) chybí, jinak dobře zachováno, čisté. [B26] 100 Kč
JUDDOVÁ, Marie Kateřina: VIGVAM. Povídky vyprávěné indiány sev. Ameriky. Praha, Kočí, 1925, V 12°, (X.) 242 (4) s., bohatě ilustrováno. Pův. polopl. vazba. Na vazbě stopy uložení, čtené, místy zahnědlé skvrnky. Nejen pohádky, pověsti a báje ale i etnografické studie (Obrázky ze života různých kmenů...). [B33] 340 Kč
JUNÁK. Týdeník junácké mládeže. Roč. 30/1947, č. 1 - 44, 696 (2) s. Ind. celopl. vazba. Dobrý stav. [B72] 670 Kč
KAVALÍR, Jarda: ARSÉNE LUPIN. Praha, Zrubecký, b. d., M 8°,164 s. Ind. polopl. vazba, fotomont. ob. vevázána. [B76] 65 Kč
KIPLING, Rudyard: STATEČNÍ KAPITÁNI. Praha, Lidové nakladatelství, 1970, V 8°, 130 (2) s., il. v textu a na nepaginovaných přílohách Zdeněk Burian, rovněž il. na vazbě. Pův. lamino. Dobrý stav. [B14] 120 Kč
KUBA, Josef: MŮJ PŘÍTEL BLUDNÝ HOLANĎAN. Praha, Plzák, b. d., V 8°, 69 (3) s., jednobarev. il. v textu, barev. na přílohách, titulní dvoulist a obálka Vladimír Buchálek,1. vyd. Původní polopl. vazba. V horní části poškozen hřbet, známky čtení, přesto dobře zachováno včetně obálky, tištěné na kartonu. [B62] 110Kč
KUBÍK, Čestmír: PŘÍBĚHY MUŽŮ A HOR. Praha, Sportovní a turistické nakladatelství, 1958, 82°, 116 (4) s., ilustrace, obálku a vazbu navrhl Zdeněk Burian (12 hlubotiskových tónovaných příloh). Pův. polopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami manipulace, otřepán na okrajích, kniha v dobrém stavu. [B35] 230 Kč
LEV, František: V TÁBOŘE POD MALINOVOU HOROU. Praha, Šeba, 1947, V 8°, 266 (6) s., il. M. Novák. Pův. polopl. vazba. Dochován i barevný přebal. Na vazbě stopy po prstech, knižní blok čictž, obálka s otřepáním na okraji. [B53] 320 Kč
LONDON, Jack: CHLAPEC NA MOŘI. Knihovna Vpřed sv. 1, Vyšlo jako příloha čas. Vpřed roč. 5, 1949-50, 8°, 91 (1) s, barevné ilustrace Zdeněk Burian. Ind. polopl. vazba se zlaceným názvem na hřbetu „Povídky Vpředu“. Velmi dobře zachováno. [B75] 420 Kč
LUSKAČ, Rudolf: ODKAZ LOVCE TAJGY. Praha, Albatros, KOD sv, 153, 1981, 8°, 254 (2) s., ilustrace a vyobrazení na přední desce vazby Zdeněk Burian. Pův. laminovaná vazba. Dobře až velmi dobře zachováno. [B21] 100 Kč
MAGRE, Maurice: PIRÁTI, FLIBUSTÝŘI, OTROKÁŘI. Praha, Šolc a Šimáček, 1935, 307 (5) s., V 12°, celostr. il. na křídě Jiří Wowk. Nepůvodní celopl. vazba s vyzlaceným názvem. Přes známky čtení dobře zachováno. [B46] 200 Kč
MARRYAT, kapitán: PIRÁTI. Dobrodružný román. Praha, Šolc a Šimáček, 1932, 164 s., celostr. il. Jiří Wowk. Původní nakladatelská celopl. vazba s il. výjevem, mírně ušpiněna. Hřbet na obou koncích mírně poškozen. Celkově dobrý stav. [B26] 280 Kč
MAY, Karel: DUCH LANA ESTACADA. Praha, SNDK, KOD sv. 34, 1966, 8°, 165 (3) s., il. v textu a dvoustránkové (vše kresby) Zdeněk Burian. Pův. laminovaná vazba. Dobře zachováno. [B21] 120 Kč
MAY, Karel: ČERNÝ MUSTANG. Praha, SNDK, KOD sv. 108, 1968, 8°, 207 (5) s., celostr. kresby a kresby v textu Zdeněk Burian. Pův. laminovaná vazba. Dobře zachováno. [B21] 120 Kč
MAY, Karel: SYN LOVCE MEDVĚDŮ. Praha, Albatros, KOD (Knihy odvahy a dobrodružství) č. 18 1969, 8°, 216 (8) s., ilustrace Zdeněk Burian. Puv. laminovaná vazba. Dobrý stav. [B22] 130 Kč
MAY, Karel: ŠUT. Po stopě zlého činu. Praha, Vilímek, „Dobrodružné cesty“, b. d., 8°, 473 (1) s., 46 ilustrací Jos. Ulrich. Ind. dobová polopl. vazba s ražbou věcného názvu na hřbetu. Čtené, volnější ve hřbetu. [B43] 490 Kč
MEDULA, Jiří: KABEL POD ATLANTIKEM. Praha, Šmidt, 1948, 8°, 345 (5) s., celostr. il. Zdeněk Burian, 1. vydání. Pův. polopl. vazba. Mírné stopy čtení, vcelku čisté a dobře zachovalé, tištěné na silnějším bezdřevém papíru. [B31] 260 Kč
MOTTA, Luigi: PODMOŘSKÝ TUNEL. Praha, Vilímek, 1933, V 8°, 381 (3) s., il. G. Amato, 2. vydání (první vyšlo 1927). Dobová polopl. vazba s vyzlaceným věcným názcem na hřbetu. Zlacení otřelejší, v titulu dedikace bez souvislosti s knihou. Dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [D19] 220 Kč
PÁNEK, T. A.: KŘÍDLA A MOŘE. Kniha o statečných letcích a námořnících. Praha, Šeba, 1946, V 8°, 178 (6) s., il. a obálka J. Goth. Pův. polopl. vazba. Kniha ve velmi dobrém stavu, čistá, obálka na několika místech natržena (protržena), dva kousky chybí. [B63] 120 Kč
PEUKERT, Zdeněk V.: BUDHŮV RUBÍN. Praha, Nakladatelské družstvo Máje, b. d., M 8°, 182 s., dvě celostr. ilustrace v burianovském stylu (autor neuveden). Pův. polopl. vazba s barevnou ilustrací na přední desce. Dobře zachováno. [B55] 150 Kč
PILAŘ, František: DÝMKA STRÝCE BONIFÁCE. Praha, SNDK, Knihy odvahy a dobrodružství sv. 4, 1965, 8°, 262 (6) s., ilustrace Kamil Lhoták. Původní laminovaná vazba. Stopy čtení a manipulace, dobrý stav. [B35] 150 Kč
PIONÝR roč. 1963 - 1962. 1963 - č. 1-8 / 1963 (leden - srpen) , č. 9-12 / 1962 (září - prosinec). (11 čísel, 4°. V č. 1 chybí str. 11-14, číslo mj. obsahuje Zajatec na velrybářské lodi s ilustracemi Zdeňka Buriana, poslední strana obálky natržena. V č. 2 chybístr. 11-15, pokračování Zajatce, opět s il. Z. B., č. 3 chybí, v č. 4 fantastický Příběh TO (il. Z. Burian), č. 5 pokrač. TO (Zd. Burian), v č. 7 Mezi žraloky (s il. Zd. Buriana), v č. 8 pokrač. Mezi žraloky (il. Zd. Burian), č. 10 na str. 3 - 10 a 15 - 22 kresby Josef Lada, v č 12 na ob. koláž B. Štěpán. Vázáno v individuální, nijak kvalitní polokoženkové vazbě, dobrý stav. [B62] 280 Kč
POLÁK, K.: CHRABRÉ SRDCE. Příběh dvou hrdinných dětí. Praha, Šeba, b. d., 8°, 161 (3) s., celostr. il. a il. v textu V. Živný. Pův. celopl. nakladatelská vazba s výjevem. Vazba se zahnědlými flíčky, dobrý stav. [B43] 120 Kč
RANSOME, Arthur: TROSEČNÍCI Z VLAŠTOVKY. Kraha, KOD sv 45, 1960, 8°, 374 (7) s., ilustrace Kamil Lhoták. Pův. omyvatelná vazba. V dobrém stavu. [D04] 180 Kč
SCOTT, Walter: TALISMAN. Román z válek křižáckých. + NEBEZPEČNÝ HRAD. Praha, Vilímek, 1926, M 4°, 370 s., s rytinami M. J. Huyota podle obrazů A. de Richemonta a A. de Paryse. Původní nakladatelská velmi dekorativně zdobená vazba. Zahnědlé skvrnky mezi zadní předsádkou a str. 569, na hřbetu částečně setřen štítek s názvem, jinak výborně zachováno. [B51] 280 Kč
STEUBEN, F.: LETÍCÍ ŠÍP. Vypravování ze života Tecumsehova podané podle starých pramenů, provázeno původními vyobrazeními. Praha, Vilímek, b. d., 145 (1) s., mimo il. v textu i dvoustranné litograficky reprodukované ilustrace (pérovky) na přílohách se žlutým podtiskem. Pův. celopl. vazba. Vazba poškozena, se stopami uskladnění,těji čtené. [B53] 120 Kč
STEVENSON, R. L.: UNESEN. Paměti o dobrodružstvích Davida Balfoura. Praha, Vilímek, 1927, M 8°, 286 (2) s., na přední předsádce exlibris se zobrazením lounského kostela sv. Mikuláše. Pův. celopl. nakladatelská vazba s výjevem na přední desce. Velmi dobře zachováno. [B63] 140 Kč
STEVENSON, R. L.: PSANCI. Paměti dalších dobrodružství Davida Balfoura. Praha, Vilímek, 1927, M 8°, 357 (1) s., na přední předsádce exlibris se zobrazením lounského kostela sv. Mikuláše. Pův. celopl. nakladatelská vazba s výjevem na přední desce. Velmi dobře zachováno. [B63] 140 Kč
STEVENSON, R. L.: ODLIV. Historie lži. Praha, Vilímek, 1927, M 8°, 246 (2) s., na přední předsádce exlibris se zobrazením lounského kostela sv. Mikuláše. Pův. celopl. nakladatelská vazba s výjevem na přední desce. Velmi dobře zachováno. [B63] 140 Kč
STRONG, Pitt: TOM SHARK - SVĚTOVÝ DETEKTIV. (svázané svazky). Praha, Novela, Ninger, M 8°, svazky č. 20 (75) / O knížecí titul; 78 / Amulet; 98 / Muž s maskou; 99 / Závody na Gabelbachu; 96 / Právní zástupce Maas; 81 / Boj o světové mistrovství. Vše patrně z druhého ročníku. Vevázány rovněž přední strany obálek, každý svazek má 64 stran. Stopy častého čtení. Vázáno v nepříliš kvalitní polopl. vazba s nápisem na hřbetu: Zábavné čtení pro mládež. [D06] 420 Kč
TWAIN, Mark: TOM SAWYER DETEKTIVEM A JINÉ POVÍDKY. Praha, Albatros, ed. Střelka sv. 117, 1975, M 8°, 316 (4) s., kresby v textu a barev. na přílohách Kamil Lhoták, 1 vyd. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno. [B23] 140 Kč
UMIŇSKI, Wladyslav: VÍTĚZOVÉ OCEÁNU. Dobrodružný román. Praha, Melantrich, 1929, 8°, 336 s., celostr. kresby a vazba J. Kočí. Původní celopl. vazba s výjevem. V patitulu a několikrát v knize zahnědlé skvrnky, jinak dobře zachováno. [B51] 170 Kč
VALENTA, Edvard: NEJKRÁSNĚJŠÍ ZEMÉ. Příběhy z potulek. Praha, ČS, 1958, 262 s., il. na přílohách, obálka a vazba Libor Fára, 1. vyd. Původní celopl. vazba s ob. Velmi dobře až výborně zachováno. [B15] 200 Kč
VERNE, Jules: ROBUR DOBYVATEL. Praha, SNDK, Karavana sv. 10, 1960, 8°, 255 (5) s., ilustrace Kamil Lhoták. Pův. brož. Dobrý stav. [B13] 80 Kč
VERNE, Julius: DVACET TISÍC MIL POD MOŘEM. Praha, Vilímek, 1948, V 8°, 359 (5) s., 41 il. v textu a 11 obrazových příloh na křídě Zdeněk Burian. Ind. celopl. vazba, dobře až velmi dobře zachováno. [B75] 390 Kč
VERNE, Julius: NOVÝ HRABĚ MONTE CHRISTO (MATYÁŠ SANDORF). Praha, Vilímek, 1949, 374 (5) s., 37 il. v textu a 10 na obrazových přílohách tištěných na křídě Zdeněk Burian. Individuální celopl. vazba. Dobře zachováno. [B75] 340 Kč
VERNE, Julius: ZEMÍ ŠELEM. Praha, Vilímek, 1948, V 8°, 282 (6) s., 37 il. v textu a 8 obrazových příloh na křídě Zdeněk Burian. Nepůvodní kvalitní celoplátěná vazba s vyzlaceným názvem na hřbetu. Velmi dobrý stav, čisté. [B16] 340 Kč
VERNE, Julius: TAJEMSTVÍ PRALESA. Jangada. Osm set mil na řece Amazonce. Praha, Vilímek, 1930, 8°, 259 (1) s., il. L. Benett, 4. vyd. Nepůvodní kvalitní celoplátěná vazba s vyzlaceným názvem na hřbetu. Velmi dobrý stav, čisté. [B16] 230 Kč
VLADYKA, Vladislav: BAR EL GHAZAL. Román tanečnice. Praha, Sfinx, Janda, 1928, M 8°, 308 (2) s., celostr. ilustrace na přílohách Josef Goth, obálka Salač. Pův. celopl. cazba s dekorativně zlaceným hřbetem a slepou ražbou na přední desce. Dochována obálka, ta na zadní straně poškozena natržením, kniha ve velmi dobrém stavu. [B23] 120 Kč
VOSÁTKA, Mirko: SKAUTSKÝ ROK. V přírodě i v klubovně. Praha, Kropáč a Kucharský, 1946, M 8°, 229 (3) s., ob. autor, il. autor a Piere Joubert. Pův. brož. Mírně používané, dobře zachované, str. 83 poškozena (část utržena). [B34] 220 Kč
WENIG, J.: DETEKTIVNÍ DOBRODRUŽSTVÍ JIRKY BARTOŠE. Praha, Šolc a Šimáček, 1934, 8°, 148 (4) s., il. na přílohách Jiří Wowk. Pův. polopl. vazba s vylepenou barevnou ilustrací. Plátěný hřbet v lomu poškozen (odtržen), stopy častého čtení. [B44] 80 Kč
WHITE, Steward Edward: DLOUHÁ PUŠKA. Praha, ed. S puškou a lasem, Toužimský a Moravec, 1934, M 8°, 607 (1) s., il. Zdeněk Burian. Ind. celopl. vazba, velmi dobrý stav. [B72] 1300 Kč
BENEŠ, Pavel: NAŠE PRVNÍ KŘÍDLA. Praha, MF, 1955, V 8°, 295 (5) s., množství ilustrací v textu, fotografické vyobrazení na křídových přílohách. Pův. celoplátěná vazba s přebalem. Na přebalu stopy po uskladnění, kniha ve velmi dobrém stavu. Kniha o počátku našeho letextví. [B33] 340 Kč
BENEŠ, Pavel a Jaromír SCHINDLER: LETECTVÍ DNES A ZÍTRA. Praha, MF, 1959, V 8°, 401 (1) s., il. Adolf Pražský, fotografie Z. Fejfar, M. Jelínek a další. Pův. celopl. vazba. Kniva v dobrém stavu, dochována i obálka, ta ale silně poškozena. [B32] 230 Kč
FREY, Jakub: LOĎ, MOŘE, NAMOŘNÍCI. Praha, SNTL, Polytechnická knižnice sv. 20, 1961, V 12°, 266 (2) s., 109 vyobrazení, 2 přílohy na křídě. Pův. brož. V titulu malé přírůstkové číslo soukromé knihovny. Velmi dobrý stav. [B22] 150 Kč
HLAVÁČ, Ivo a Milan VYLEŤAL: DOPRAVNÍ LETADLA. Praha, NDS, 1963, 8°, 202 (2) s., desítky vyobrazení, tabulky, 2. doplněné a opravené vydání. Pův. brož. Na ob. stopy manipulace, ohnuté rohy, jinak poměrně dobrý stav. [B42] 120 Kč
HOŘEJŠÍ, Milan: POZNÁVÁME LETECTVÍ. Praha, NV, 1952, 8°, 184 (4) s., 170 vyobrazení v textu, repro na křídových přílohách. Pův. brož. Obálka v horní části jen velmi mírně se stopami manipulace, jinak prakticky intaktní stav. [B24] 150 Kč
JAČKIN, A. L. K. a I. P. ALTUNOV: LETADLOVÉ TRYSKOVÉ MOTORY. Praha, Naše vojsko, 1953, 8°, 234 (2) s., 145 grafů a náčrtů, tabulky... Pův. polopl. vazba. Stopy časté manipulace a užití. [B35] 100 Kč
KRAMÁŘ, Ota: HMATAJÍCÍ PAPRSKY. Radar. Praha, Pamir, 1946, 8°, 13 (2) s., fotovyobrazení. Pův. brož. Ob. oddělena od hřbetu, čtené. [B22] 85 Kč
KUPKA, František a Ivan ADAMCZYK: PLASTIKOVÉ MODELÁŘSTVÍ. Praha, NV, 1981, 211 (5) s., ilustrace (foto, nákresy, tabulky). Pův. brož. Dobrý stav. [B15] 90 Kč
NOVÁK, Josef: DO SVĚTA LETADEL. O letectví a letadlech od balonu až k raketě. Praha, Hokr, 1946, V 8°, 285 (3) s., 163 kreseb M. Nováka a 25 fotogr. vyobrazení na křídových přílohách. Pův. polopl. vazba. Stopy užití, ve hřbetu volnější. [B51) 300 Kč
NOVÁK, Josef: KDO SE MNOU POLETÍ? Praha, ČGU, 1936, 8°,114 s., řada fotovyobrazení, kresby. Ind. polopl. vazba. Stopy častějšího užití, očtené. [B45] 260 Kč
POUR, Jiří: ČESKOSLOVENSKÁ LETADLA. Praha, MF, 1952, 94 (6) s. Původní brož. Ve hřbetě poškozeno. [B14] 160 Kč
PROKOP, Miloš: VRTULNÍKY. Praha, Naše vojsko, 1954, 107 s., ilustrováno. Původní brož, obálka poničena natržením, část chybí. [B14] 120 Kč
SEKANINA, František: AERODYNAMICKÝ VÝPOČET LETADLA I. Základy praktické aerodynamiky, mechanika letu, návrh letounu, stabilita letounu. Praha, ČAT, 1944, 8°, 91 (5) s., 62 vyobrazení. Pův. brož. Dobrý stav. [B25] 110 Kč
SKOPAL a KADLEC a HELMICH a HANZAL: ROZPOZNÁVÁNÍ LETADEL. Praha, NV, 1957, 8°, 327 s., množství foto a nákresů, 1. vydání. Původní polopl. vazba s fotografií. Velmi dobrý stav. [B31] 140 Kč
SKOPAL a KADLEC a HELMICH a HANZAL: ROZPOZNÁVÁNÍ LETADEL. Praha, NV, 1958, 8°, 433 (3) s., množství foto a nákresů, 2. rozšířené vydání. Původní polopl. vazba s fotografií s přebalem. Na přebalu stopy manipulace, otřepán, kniha ve velmi dobrém stavu. [B31] 190 Kč
SLÍPKA, H. J.: BISKAJSKÁ DRAMATA. Deset reportáží z bojové činnosti 311. čs. bombardovací peruti z let 1943 a 1944. Praha, Orbis, 1945, 8°, 46 (2) s. + 10 s. obr. příloh, 1. vydání. Pův. brož. Knižní hřbet sešit na dvě sponky, vyspraven průhl. lep. páskou, stopy užití. Vnitřek dobře zachován, čisté. [B22] 85 Kč
SLÍPKA, H. J.: OHNIVÁ KŘÍDLA. Několik reportáží z bojové činnosti 313. peruti v Anglii v roce 1942 a 1943. Praha, Orbis, 1945, 8°, 62 (2) s., vyobr. na kříd. přílohách. Knižní hřbet sešit na dvě sponky, vyspraven průhl. lep. páskou, stopy užití, obálka s otřepanými okraji. [B22] 85 Kč
SLÍPKA, H. J.: CESTA NEJSLADŠÍ. Reportážní črty z osobního deníku o cestě skupiny československých letců do vlasti přes STřední Východ a SSSR. Praha, Orbis, 1946, 8°, 60 (4) str. + vyobrazení na přílohách, 1. vyd. Pův. šití na dvě sponky. Stopy po manipulaci, dobrý stav. [B22] 85 Kč
ŠOREL, Václav: SVĚT LETADEL. Stavíme makety letadel a kosmických lodí. Praha, MF, edice Jak sv. 78, Praha, 1989, 8°, 147 (3) s., mimo ilustrace 149 vyobrazení, 4 volné skládané přílohy. Pův. lamino vazba. Velmi dobrý stav. [B14] 140 Kč
VÁCLAVÍK, Zdeněk a Štěpán LANER: LIDÉ S NEBES. O životě a práci československých parašutistů. Praha, NV, 1947, 8°, 129 (7) s., 1. vyd., Pův. polopl. vazba. Kniha v dobrém stavu, čistá, dochován i přebal, ten však se značnými stopami manipulace, poškozen. [B22] 100 Kč
BEČKA, J. a V. FOCH: SOUPIS CIZOZEMSKÝCH PERIODIK V KNIHOVNÁCH ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY. Díl I.-II. Praha, Ministerstvo školství a nár. osvěty, 1929, M 4°, str. průběžně (1345 (1) s. + (4) [1351] - 1609 (5) s. Pův. brož. Stará raz. knihoven, celkově dobrý stav. Bibliografická příručka. [B73] 490 Kč
BLAHYNKA, Milan a kol.: ČEŠTÍ SPISOVATELÉ 20. STOLETÍ. Slovníková příručka. Praha, ČS, 8°, 1985, 830 (2) s. Pův. celopl. vazba s obálkou. Raz. exlibris bývalého majitele, jinak dobře až velmi dobře zachováno. [B51] 150 Kč
ČASOPIS ARCHIVNÍ ŠKOLY. Roč. XIII.-XIV. / 1935-1936. Praha, SAŠ, 1938, 405 (1) s. Pův. brož. Výjimečně zachované, nerozřezané. [B76] 150 Kč
HRUBÝ, Václav: ÚVOD DO ARCHIVNÍ TEORIE I PRAKSE. Praha, Knihovna spol. přátel starožitností, b. d., V 8°, 323 (1) s., rozkl. přílohy. Pův. brož. Stopy častého užití, obálka ve hřbetu poškozena, řada příloh vyspravena, jinak čisté, pravděpodobně nutno nechat svázat. Hledaná a málo dostupná příručka. [B44] 540 Kč
KAZIMOUR, Josef: DRUHÝ DESÍTILETÝ REJSTŘÍK BIBLIOGRAFICKÝ Českého časopisu historického (za léta 1905-1914, roč. XI-XX). Praha, Nákladem Klubu historického, 1916, V 8°, 107 (1) s. Pův. brož. Nerozřezáno, velmi dobrý stav. [B73] 100 Kč
KLIK, Josef: TŘETÍ DESÍTILETÝ REJSTŘÍK BIBLIOGRAFICKÝ Českého časopisu historického (za léta 1915-1924, roč. XXI-XXX). Praha, Nákladem Klubu historického, 1924, V 8°, 116 (4) s. Pův. brož. Nerozřezáno, spodní pravý roh obálky otřepán, velmi dobrý stav. [B73] 100 Kč
KLIK, Josef: ČTVRTÝ DESÍTILETY REJSTŔÍK BIBLIOGRAFICKÝ 1925 - 1934. Český časopis historický. Praha, Historický klub, 1936, 106 (2) s. Pův. brož. Na hřbetu pp. knihovní štítek. Nerozřezáno, dobrý stav. [B73] 100 Kč
KUNC, Jaroslav: SLOVNÍK ČESKÝCH SPISOVATELŮ BELETRISTŮ 1945-1956. Praha, SPN, 1957, 483 (5) s. Pův. polopl. vazba. Dobře až velmi dobře zachováno. Významná biografická a bibliografická příručka. [B55] 190 Kč
LEXIKON ČESKÉ LITERATURY 1, 2.I, 2,II. Praha, Academia, 1985, 1993, M 4°, 900 (2) s. + 589 (3) s. Pův. celopl. vazby, přebaly. 3 svazky. V prvním svazku razítkové exlibris býv. majitele, všechny tři s malými známkami manipulace na obálkách, jinak v dobrém stavu. První tři svazky monumentálního díla v 1. vydání, obsahující encyklopedická písmena A - L (A-G, H-J, K-L), k nimž vyšel v roce 2000 třetí díl (dvousvazkový, rozebráno, připravuje se dotisk) a čtvrtý díl v roce 2008 (rovněž dvousvazkový). „Z celkového počtu asi 3500 hesel (kompletní dílo) zaujímají větší část jména autorů prozaiků, básníků, dramatiků, ale i překladatelů, literárních kritiků a historiků, a rovněž anonymní díla starší české literatury. Lexikon však také zahrnuje časopisy, sborníky a almanachy, literární sdružení a skupiny, nakladatelství a tiskaře. Každé heslo je rozděleno na část výkladovou a část obsahující bibliografické údaje a soupis další literatury, která se k heslu vztahuje - cit. Academie“. [B64] 500 Kč
MARŠÍČEK, Vlastimil: NEZVAL, SEIFERT A TI DRUZÍ... Necenzurovaný slovník českých spisovatelů. Brno, Host, 1999, 8°,186 (2) s., vyobrazení na kříd. přílohách mimo paginaci. Pův. brož. Až na exlibrisové raz. v titulu ve velmi dobrém stavu, zřejmě nečtené. Citace nakladatele: Torzo vzpomínek, které nyní vycházejí pod názvem Nezval, Seifert a ti druzí s podtitulem Necenzurovaný slovník českých spisovatelů bylo již před časem publikováno v Literárních novinách. Konkrétně „heslo“ Vítězslav Nezval vzbudilo malou senzaci. Vzpomínkové stati však Maršíček věnoval prakticky všem významným spisovatelům (Holan, Skácel, Kainar, Seifert, Aškenázy, Pujmanová, Pištora, Mikulášek ad.), ale i později neblaze proslulým postavám literárního dění jako byl např. Jan Pilař. [D06] 95 Kč
NAŠE KNIHA. Literární a bibliografický věstník. Roč. 12. Praha, Neubert, 1931, M 4°, 392 s. + velký počet nepaginovaných příloh. Pův. brož. Stopy uskladnění a užití. Cenné bibliografické údaje! [B73] 200 Kč
S KNIHOU CELÝM SVĚTEM. Cestopisy, atlasy a mapy. Katalog prodejní výstavy září / říjen 1955. Praha, Kniha n. p. - Antikvariát, 1955, 8°, 119 (1) s., ilustrováno, sestavil Antonín Kovanda a Jindřich Chvalkovský. Pův. brož. Obálka se stopami užití, dobrý stav, v titulu raz. antikvariátu. Antikvární / výstavní katalog knih, map a atlasů s uvedenými cenami. [B15] 120 Kč
SLAVÍK, Bedřich: BÁSNICKÉ DÍLO EMANUELA LEŠEHRADA. Literárně-historická studie. Praha, Duševědná spol., 1936, M 8°,61 (3) s. Pův. brož. V titulu raz. exlibris bývalého majitele, dobrý stav. [C11] 200 Kč
SLOVNÍK ČESKÉ LITERATURY 1970-1981. Básníci, prozaici, dramatici, literární vědci a kritici publikující v tomto období. Praha, ČS, 8°, 1985, 501 (3) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na začátku a konci raz. býv. majitele, jinak velmi dobře až výborně zachováno. Biografická a bibliografická příručka. [B55] 110 Kč
SLOVNÍK ČESKÝCH SPISOVATELŮ. Praha, ČS, 1964, 8°, 625 (3) s., vyobrazení na kříd. přílohách. Původní celopl. vazba s obálkou. Dobře zachováno. Téměř nepostradatelná biografická a bibliografická příručka. [B31] 240 Kč
SLOVNÍK SPISOVATELŮ LATINSKÝCH. Praha, Odeon, 1984, atyp. M 8°, 718 (2) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Obal s mírnými stopami užití, mezi str. 14-15 uvolněno u hřbetu, jinak dobrý stav. [B14) 120 Kč
SLOVNÍK SPISOVATELŮ FRANCIE / ŠVÝCARSKO / BELGIE / LUCEMBURSKO. Praha, Odeon, 1966, atyp. M 8°, 699 (29) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Obal se stopami užití, v horní části skvrna, kniha v dobrém až velmi dobrém stavu. [B14) 80 Kč
TOBOLKA, Zdeněk V. : ČESKÁ BIBLIOGRAFIE. Sv. III. / za rok 1904. Praha, ČA císaře FJ, 1906, M 4°, 206 (3) s. Pův. brož., mírné stopy uskladnění, nerozřezáno, dobře až velmi dobře zachováno. [B73] 290 Kč
TOBOLKA, Zdeněk V. : ČESKÁ BIBLIOGRAFIE. Sv. IV. / za rok 1905. Praha, Tobolka, 1908, M 4°, 211 (1) s. Pův. brož., mírné stopy uskladnění, nerozřezáno, dobře až velmi dobře zachováno. [B73] 290 Kč
TOBOLKA, Zdeněk V. : ČESKÁ BIBLIOGRAFIE. Za rok 1906. Praha, Tobolka, 1909, M 4°, 208 (2). Pův. brož., mírné stopy uskladnění a manipulace, nerozřezáno, dobře až velmi dobře zachováno. [B73] 290 Kč
TOBOLKA, Zdeněk V. : ČESKÁ BIBLIOGRAFIE. Za rok 1907. Praha, Tobolka, 1910, M 4°, 232 (2) s. Pův. brož., mírné stopy uskladnění a manipulace, zadní str. ob. zašpiněna, nerozřezáno, dobře až velmi dobře zachováno. [B73] 290 Kč
TOBOLKA, Zdeněk V. : ČESKÁ BIBLIOGRAFIE. Za rok 1908. Praha, Tobolka, 1911, M 4°, 249 (3) s. Pův. brož., mírné stopy uskladnění a manipulace, přední strana obálky natržena, nerozřezáno, dobře až velmi dobře zachováno. [B73] 290 Kč
UKAZATEL UKČNÍCH CEN KNIH I. - 1990/1994. Systematický souhrn výsledků knižních aukcí v ČR. Louny, Fabio - Pavel R. Vejrážka, 1995, 252 + 38 s., 500 (+ 250) výtisků. Celoplátěná šitá vazba, zlatá ražba. Obsahuje 5600 položek prodaných na českých knižních aukcích od počátku roku 1990 do konce roku 1994. [X] 800 Kč.
UKAZATEL UKČNÍCH CEN KNIH II. - 1995/1997. Systematický souhrn výsledků knižních aukcí v ČR. Louny, Fabio - Pavel R. Vejrážka, 1998, 348 + 36 s., 600 výtisků. Celoplátěná šitá vazba, zlatá ražba. Obsahuje 7600 položek prodaných na českých knižních aukcích od počátku roku 1995 do konce roku 1997. [X] 800 Kč
UKAZATEL UKČNÍCH CEN KNIH III. - 1998/2000. Systematický souhrn výsledků knižních aukcí v ČR. Louny, Fabio - Pavel R. Vejrážka, 2001, 379 + 28 s. 600 výtisků. Celoplátěná šitá vazba, zlatá ražba. Obsahuje na 10000 položek prodaných na českých knižních aukcích od počátku roku 1998 do konce roku 2000. [X] 1000 Kč
ZINK, Karel (sestavil): MIKOLÁŠ ALEŠ A KNIHA. Praha, Kniha odbor Antikvariát, 1956, 8°, 141 (3) s., 16 vyobrazení ka křídě, záhlaví. Pův. brož. Užívané. Na přední straně ob. raz. „Zdarma“. Obsahuje nabídkový soupis knih ilustrovaných M. Alšem. [B13] 120 Kč
ABENDROTH, Walter: SCHOPENHAUER. Olomouc, Votobia, 1995, 8°, 160 (8) s. Pův. omyvatelná vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. [D06] 230 Kč
ADAMS, Richard: DALEKÁ CESTA ZA DOMOVEM. Praha, MF, 1986, 8°, 423 (1) s., ilustrace Jiří Běhounek, 1. vydání. Pův. celoplátěná vazba s přebalem. Přebal s mírnými stopami užití, knížka patrně nečtená, ve velmi dobrém stavu, čistá. Román Daleká cesta za domovem (prvotina autora) vznikl jako vyprávění pro dcery A. R., které ho nakonec přesvědčily aby je nechal vydat knižně. Tato práce trvala dva roky. Rukopis přijal až osmý nakladatel - Rex Collings Ltd., a v roce 1972 kniha vyšla. Během příštích let se kniha zařadila do fondu klasických děl světové literatury a autor se jím zařadil mezi přední anglické spisovatele. Kniha se také stala předlohou k filmu a seriálu. [D05] 120 Kč
ALBERT, František: SKŘÍTKOVÉ. Povídka ze staré Prahy. Praha, Laichter, 1912, 12°, 187 (1) s. Celopl. vazba. Místy zahnědlé flíčky, dobrý stav. [B74] 100 Kč
ANDREJEV, Leonid: JIDÁŠ IŠKARIOTSKÝ. A jiní. Praha, Srdce, 1918, 16°, 94 (2) s. Pův. brož. Mírné stopy manipulace, dobrý stav. [B53] 120 Kč
AŠKENAZY, Ludvík: VYSOKÁ POLITIKA. Praha, ČS, 1953, 8°, 154 (6) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Mírné známky manipulace, dobrý stav. [B15] 100 Kč
AYMÉ, Marcel: ZELENÁ KOBYLA. Praha, Odeon, 1966, čtvercová M 8°, 314 (2) s., ilustrace, obálka, vazba a graf. úpr. Bohumil Štěpán. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobře zachováno. [B54] 125 Kč
AYMÉ, Marcel: ZELENÁ KOBYLA. Praha, Odeon, 1966, čtvercová M 8°, 314 (2) s., ilustrace, obálka, vazba a graf. úpr. Bohumil Štěpán. Pův. celopl. vazba s přebalem. Obal se stopami užití, na okrajích potrhán, knížka běžně čtená. [D04;D04] 95 Kč
D’AUREVILLY, Jules Barbey: O DANDYSMU A JIŘÍM BRUMMELOVI. PŘEDCHŮDCE DANDYŮ. Praha, Klíčník, knihovna Středy, 1912, V 12°, 118 (2) s. Pův. brož. V titulu podpis býv. majitele, obálka ve hřbetu poškozena. [B15] 150 Kč
BALZAC, Honoré de: NEZNÁMÉ ARCIDÍLO. Praha, Petr a Tvrdý, sv. 1 edice Atom, 1921, V 16 °, 48 (2) s., graficky vypravila Berta Reifová. Pův. brož. Slušný stav. [D06] 120 Kč
BÁR, Zdeněk: ĎÁBEL Z HOR. Románová balada z Goralských krajin. Praha, Hladký, 1944, 251 s., V 8°, 16 akvarelů reprodukovaných šestibarevným ofsetem Alois Hejl, první il. vydání, v tiráži podpis autora a ilustrátora. Polokožená vazba. Velmi dobře zachováno. [B44] 290 Kč
BARBUSSE, Henri: SPISOVATEL A REVOLUCE. Praha, ČS, Otázky a názory sv. 17, 1959, atyp. 8°, 132 (4) s., typo Z. Seydl. Pův. brož. Dobrý až velmi dobrý stav, nečtené. [B56] 80 Kč
BARTHES, Roland: SADE / FOURIER / LOYOLA. Paris, ed. Du Seuil, 1971, 8°, 187 (2) s. Pův. brož. Zadní strana ob. se stopami po uložení, jinak dobrý stav. Z knihovny VratislavaEffenbergera (suchá pečeť v titulu). [B76] 200 Kč
BATĚK, Alexandr: TŘASKAVINY. Plzeň, Faustus, 1912, M 8°, separát, str. (105) - 120. Původní brož s orig obálkou se secessistním vyobrazením alá Mucha. Dobrý stav. [B44] 80 Kč
BEDFORD, H.: KOUZELNÍK Z CIZÍ ZEMĚ. Praha, Melantrich, 1927, M 8°, 245 (1) s. Ind. polopl. vazba. Mírně čtené, zlacení na hřbetu vybledlé, celkově dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [B11] 160 Kč
BECHER, Johannes R.: OBRANA POESIE. Praha, ČS, 1954, 8°, 77 (3) s. Pův. brož. Ve hřbetu poškozeno. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho podpis v titulu, jím místy podtrhaný text v knize). [B76] 190 Kč
BIEBL, Konstantin: NA DRUHÉ STRANĚ SVĚTA JSOU ČECHY. Praha, KPP, 1968, čtvercová 8°, 133 (5) s., výtvarný materiál doplněn fotogr. Bohumila Straky. Pův. celopl. vazba s obálkou. Kniha ve velmi dobrém stavu, čistá; obálka zvlněná... víceméně k ničemu... [B73] 80 Kč
BIEBL, Konstantin: NA DRUHÉ STRANĚ SVĚTA JSOU ČECHY. Praha, KPP, 1968, čtvercová 8°, 133 (5) s., výtvarný materiál doplněn fotogr. Bohumila Straky. Pův. celopl. vazba s obálkou. Kniha ve velmi dobrém stavu, obálka s mírnými stopami užití. [B73] 110 Kč
BIERCE, Ambrose: MOXONŮV PÁN A JINÉ POVÍDKY. Praha, Odeon, Světová četba sv. 373, 1966, M 8°, 190 (6) s., 1. vydání. Pův. brož. Dobý stav. [D07] 95 Kč
BRANT, Sebastian a Albrecht DÜRER: LOĎ BLÁZNŮ. Praha, ČS, 1972, čtvercová 8°, nestr. (20 s.), ilustrováno reprodukcemi dřevorytů A. Dürera, typo. O. Hlavsa. Pův. brož, obálka s chlopněmi. Dobrý stav. V titulu a na zadním přídeští vlastnické razítko a rukopisný vpisek G. Salamanczuka. [B11] 80 Kč
BREMOND, Henri: ČISTÁ POESIE. La Poésie pure. Úvodní studie F. X. Šalda. Praha, Orbis, ARS sv. 16, 1935, 158 s., částečně nerozřezáno. Původní brož., dobře zachováno. [B32] 120 Kč
BREMOND, Henri: ČISTÁ POESIE. La Poésie pure. Úvodní studie F. X. Šalda. Praha, Orbis, ARS sv. 16, 1935, 158 s., 8°. Původní brož., stopy po intenzivnějším studiu. Kniha pochází z knihovny Čestmíra Berky (jeho podpis). [B32] 150 Kč
BREMOND, Henri: ČISTÁ POESIE. La Poésie pure. Úvodní studie F. X. Šalda. Praha, Orbis, ARS sv. 16, 1935, 158 s. Ind. polokožená vazba, zlatá ořízka. Bezvadně zachováno, ob. vevázána. [B32] 140 Kč
BRIDGES, Viktor: MUŽ Z NEZNÁMA. Praha, ČMPTV, 1924, M 8°, 327 (1) s. Ind. polopl. vazba s vybledlým nápisem na hřbetu. Poslední tři listy poškozeny, list zcela poslední protržen (cca 1 cm), u hřbetu vyspraveno, jinak akceptovatelný stav. [B54] 100 Kč
BRUKNER, Josef a Jiří FILIP: POETICKÝ SLOVNÍK. Praha, MF, 1997, 8°,365 (3) s., 2. upravené vydání. Pův. celopl. vazba s přebalem. Až na exlibrisové raz. v titulu ve velmi dobrém stavu, zřejmě nečtené. Slovník s ukázkami z poezie, upravená a modernizovaná verze Většího poet. slovníku z r. 1968. [D06] 140 Kč
BŘEZINA, Otokar: NEBEZPEČÍ SKLIZNĚ. Praha, ČS, KPP, 1968, čtvercová 8°, 152 (4) s., typo Oldřich Hlavsa, ilustrováno, vydání s mikrodeskou. Pův. celopl. vazba, přebal. Obal se stopami užití a manipulace, zašpiněn, stav vlastní knihy velmi dobrý, zcela čisté. [B56] 120 Kč
BŘEZINA, Otokar: SYMFONIE BRATRSKÝCH HLASŮ. Poezie Otokara Březiny v cizích jazycích. Brno, Blok, vyšlo jako příloha sborníku Stavba, 1970, čtvercová 8°, 95 (1) s., uspořádal O. F. Babler, ve front. portrét autora od R. Kremličky. Pův. celopl. vazba, přebal. Přebal z vnitřní strany zašpiněn prachem (2 - 5 mm proužek), zvenku v dobrém stavu, kniha dobře zachována. Dobrý stav. Z knihovny G. Salamanczuka, jeho exlibrisové raz. v titulu, na zadním přídeští rovněž jeho razítko a rkp. vpisek. [B56] 120 Kč
(BŘEZINA, Otokar): STAVITEL CHRÁMU. Památník básníka a myslitele Otokara Březiny. Praha, Čin, 1941, 4°, 294 (2) s., redakční okruh: E. Chalupný, V. Charvát, D. M. Pavlíček, J. Šíma, výtvarný doprovod, frontispicem titul a obálka František Bílek , il. vtextu a na přílohách (mimo paginaci). Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal na okrajích poškozen, známky častější manipulace, kniha v dobrém stavu, před patitulem rkp. dedikace bez souvislosti s knihou. [B74] 210 Kč
BUDOUCNOST PATŘÍ STŘÍZLIVÝM. Praha, Zemská rada osvětová, Soubor projevů přednesených na semináři výchovy proti alkoholismu, 1948, M 8°, 81 (3) s. Pův. šití sponkami napříč knižním bloke. Mírné stopy užití, dobrý stav. [D05] 245 Kč
BUKOWSKI, Charles: BÁSNĚ 1974-1978. Praha, Pragma, 1994, 8°, 299 (1) (4) s. Pův. brož. Velmi dobrý stav, čisté. [D07] 100 Kč
BULGAKOV, Michail: MISTR A MARKÉTKA. Praha, Odeon, 1969, 8°, 362 (6) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami užití, kniha ve velmi dobrém stavu. Kultovní román v prvním českém vydání! [B54] 160 Kč
CARCO, Francis: ŽIVOT MISTRA VILLONA. Praha, Škeřík, 29 sv. ed. Symposion, 1927, 8°, 208 (4) s., přel. J. Zaorálek. Původní celopl. nakl. vazba se slepotiskovým zdobením. Dobře zachováno. [B36] 100 Kč
CARLYLE, Thomas: HRDINOVÉ. Úcta k hrdinům a hrdinství v dějinách. Praha, Symposion, 1925, 8°, 251 (5) s., ve front. reprodukce Gyrlylova portrétu od Vl. Silovského. Pův. brož. Přesahující okraje obálky mírně otřepány, dobrý stav. [B55] 100 Kč
CASTANIER, Prosper: KURTIZÁNA Z MEMFIDY. Antický román. Praha, Hynek, b. d., 312 s., M 8° (10,5 x 18 cm), bohatě ilustr. jemně erotickými kresbami (částečně tištěných tónovaně) A. Calbet. Nepův. kvalitní celopl. vazba. Velmi dobře až výborně zachováno. [B12] 100 Kč
FIDEL CASTRO A UNIVERSITA KARLOVA. Praha, UK, 1974 (v titulu 1973), M 8°, 39 (1) s., tříjazyčný text (španělsky, česky a anglicky), fotografie, náklad 820 výtisků. Pův. celopl. vazba se zlacením. Zadní strana vazby zašpiněna, jinak pravděpodobně nečtené. Projev kubánského vůdce z 22. června 1972 u příležitosti udělení doktorátu. Fidel Castro byl v červnu 1972 v Praze přijat s velkou pompou. Dostal zde nejenom kulovnici nebo bibliofilský výtisk Reportáže psané na oprátce v kožené vazbě, ale byl zahrnut i různými oficiálními poctami a vyznamenáními. Mj. jiné obdržel nejvyšší československé vyznamenání - Řád bílého lva I. třídy s řetězem, ale především titul dr. honoris causa v oboru právních věd z Univerzity Karlovy v Praze. Kniha je dokladem patrně největšího „úletu“ University Karlovy, navíc neoddiskutovatelně politicky motivovaného. Celý text a filmový záznam naleznete na http://www.ceskatelevize.cz/porady/10266819072-vypravej/ve-stopach-doby/1972/do-ceskoslovenska-prijel-kubansky-predak-fidel-castro-dostal-tu-rad-bileho-lva-s-retezem-a-cestny-doktorat-uk/ Titul pochází z neveřejného skladu někdejšího antikvariátu v Lounech, na předsádce je mimo identifikačního kódu připsáno rukou bývalého antikváře Dušana Vosyky slovo „Vzácné“, jímž Vosyka vpravdě nijak neplýtval. S ohledem na dobu vydání jde nepochybně o zajímavě mizivý náklad propagandistického tisku; absence jinak obvyklé ceny v tiráži naznačuje, že titul nebyl určen k běžnému prodeji. [D06] 2450 Kč
CAVE, Nick: A UZŘELA OSLICE ANDĚLA. Praha, Argo, 1995, 8°, 297 (5) (2) s., il. Martin Velíšek, 1. vydání. Pův. celopap. vazba s přebalem. Výborný stav, jako nové. Román jedné z nejtalentovanějších osobností současné populární hudby sklidil nadšený ohlas světové kritiky pro svůj jazyk plný biblických metafor a sevřený příběh vyprávěný na pomezí snu a šílenství. [D05] 150 Kč
CÉLINE, Louis Ferdinand: KAUN’S BAND I. Brno, Atlantis, 2001, 8°, 247 (1) s., přeložila Anna Karenonová. Pův. celopap. vazba s přebalem. Až na vlastnické razítko v titulu bezvadně zachované, nečtené. Klaun's band I a následující Klaun's band II, snad nejhumornější ze Célinových knih, líčí Célinův pobyt v Londýně v letech 1915 a 1916. [B34] 150 Kč
CÉLINE, Louis Ferdinand: KLAUN’S BAND II. Brno, Atlantis, 2002, 8°, 453 (3) s., překlad Anna Kareninová. Mimo vlastnického raz. v titulu netknuté, nečtené. Výborně zachováno. Klaun's band II (známý také jako Londýnský most) v návaznosti na Klaun's band I vypráví o Célinově londýnské zkušenosti v době první světové války. Chronologicky navazuje na Cestu do hlubin noci a následující Smrt na úvěr z let 1933 a 1936. [B12] 220 Kč
CÉLINE, Louis Ferdinand: SKOČNÁ. Brno, Atlantis, 1998, 8°, 270 (2) s., přeložila Anna Karenonová. Pův. celopap. vazba s přebalem. Až na vlastnické razítko v titulu a minimální stopy manipulace na zadní straně obálky bezvadně zachované, nečtené. Skočná je z "německé trilogie" snad nejdramatičtější: Céline, jeho žena Lili a kocour Bébert v ní projíždějí hroutícím se Německem a vyprávění je jen obrazem víru, v němž pud sebezáchovy slevuje i z nároků na důstojnost; lidé nejsou už osobnosti zápasící o zbytky svého postavení, nýbrž animální tvorové v ohrožení života. [B45] 150 Kč
CÉLINE, Louis Ferdinand: SEVER. Brno, Atlantis, 1997, 8°, 439 (1) s., přeložila Anna Karenonová. Pův. celopap. vazba s přebalem. Až na vlastnické razítko v titulu a minimální stopy manipulace na zadní straně obálky bezvadně zachované, nečtené. Druhá část „německé trilogie“popisuje to, co bylo "před Sigmaringenem": pobyt v Baden-Badenu, Berlíně a na podivném statku v Zornhofu. Céline se marně snaží získat propustky do Skandinávie a zároveň je nucen prodírat se složitou spletí vztahů uprostřed jedinců, kteří chtějí přežít v situaci, kdy se hroutí totalitní moc a nikdo nemá čisté ruce. [B45] 230 Kč
CÉLINE, Louis Ferdinand: SMRT NA ÚVĚR. Brno, Atlantis, 1999, 8°, 535 (1) s., přeložila Anna Karenonová. Pův. celopap. vazba s přebalem. Až na vlastnické razítko v titulu a mírné stopy manipulace na obálce bezvadně zachované, nečtené. Po jejím vydání zaburácela kritika: „fantastická epopej odpornosti a ohyzdnosti“, „nemorální obludnost“, z níž člověka „drtí hnus“. Céline ze svého drsného, ukoptěného dětství strhl obvyklou aureolu „nyvých vzpomínek na dětská léta“ a své pronikavé vidění života promítl i do úděsně upřímného jazyka. Jeho milostné scény na pomezí oplzlosti nám mohou připadat pohoršující či kruté, ovšem krutými je neudělal autor, nýbrž právě život, o němž píše. Kniha vyšla česky poprvé v roce 1936, ovšem s několika zásadními zásahy cenzury a vynechanými pasážemi. [B34] 230 Kč
COCTEAU, Jean: ORFEOVA ZÁVĚŤ. Praha, Odeon, 1977, čtvercová M 8°, 242 (10) s., ilustroval autor. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobrý stav. [B45] 150 Kč
COCTEAU, Jean: CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ. Praha, ELK, 1937, 8°, 201 (5) s., vazba L. Sutnnar, ve front fotoportrét autora. Pův. celopl. vazba. Dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [B26] 200 Kč
ČAPEK, Karel: POZNÁMKY O TVORBĚ. Praha, ČS, Otázky a názory sv. 18, 1959, atyp. 8°, 140 (4) s., obálka a typo typo Z. Seydl. Pův. brož. Dobrý až velmi dobrý stav. [B56] 110 Kč
ČAPEK, Karel: VÝLET DO ŠPANĚL. OBRÁZKY Z HOLANDSKA. ITALSKÉ LISTY. ANGLICKÉ LISTY. Praha, ČS, 1960, 8°, 426 (4) s., graf. úprava, obálka a vazba Zd. Seydl. Pův. celopl. vazba, přebal. Dobrý stav. [D07] 85 Kč
ČERNÝ, Václav: POZDRAV MRTVÝM... Praha, Borový, 1945, M 4°, 20 (2) s., úpr. a ob. Fr. Muzika. Pův. volné archy v rig. ob. Na ob. stopopy po uskladnění, celkově dobrý stav. [B42] 90 Kč
ČERNÝ, Václav: KAREL ČAPEK. Praha, Borový, Postavy a dílo sv. 6, 1936, 8°, 36 (4) s., úpr. Fr. Muzika. Pův. brož. Stopy manipulace, čtené, mírně zašpiněno. [B33] 90 Kč
D’IVOI, Pavel: MILLIONÁŘEM PROTI SVÉ VŮLI. Praha, Láth, b. d. (dvacátá léta), V 8°, 468 s., 111 vyobrazení L. Bombled (v textu i celostr. na přílohách). Původní nakladatelská celopl. vazba s výjevem. Hojně čtené, ve vazbě volnější, místy stopy po prstech nebo zažloutlé skvrnky, hřbet vazby v lomu na dvou místech „načatý“. [B74] 210 Kč
D’IVOI, Pavel: MSTITELÉ. Praha, Láth, 1923, V 8°, 434 (2) s., il. v textu a na přílohách (celkem 114) L. Bombled. Původní nakladatelská celopl. vazba s výjevem. Hojně čtené, místy zažloutlé skvrnky, vazba ve hřbetu v lomu prasklá. [B74] 250 Kč
DAVIDSON, Avram: ŠESTÁ ROČNÍ DOBA. Praha, Odeon, 1977, 8°, 213 (3) s. Pův. brož. Mírné stopy čtení, dobrý stav. Dnes již kultovní výbor sci-fi povídek. Avram Davidson (*1923 - †1993), pokračovatel E. A. Poea a R. Bradburyho, se zde představuje jako nápaditý vypravěč, kterému jeho schopnost ironizovat lidské slabosti nebrání pociťovat v plné míře účastný vztah k prostému obyčejnému člověku a jenž se – často důrazně a kriticky – dokáže vyslovit i k závažným otázkám celospolečenského vývoje. [B55] 90 Kč
DELMONT, Joseph: FANTOM RADIA. Radiojournal, 1927, M 8°, 308 s., ilustrováno. Ind. polopl. vazba. Stopy čtení, několik stránek mírně natrženo, celkově dobře zachováno. Román s prvky sci-fi. [B53] 90 Kč
DEML, Jakub: MIRIAM. MOJI PŘÁTELÉ. Praha, Odeon, 1990, V 16°, 229 (3) s., ed. Skvosty české literatury, typografie Jan Jiskra, v tomto sv. ještě povídka Nebe se jiskří mlékem. Pův. celokožená vazba s raženým ornamentem na přední desce a věcným názvem na hřbetu. Výborně zachováno. [D05] 180 Kč
DIVIŠ, Ivan: TEORIE SPOLEHLIVOSTI. Texty z let 1960 - 1999. Praha, Torst, 2002, 8°, 711 (1) s., 2. rozšířené vydání. Pův. celopap. vyzba s přebalem. Až na exlibrisové razítko v titulu netknuté, nečtené, výborný stav, jako nové. Citace distributora: Druhé rozšířené vydání. Rozsáhlá kniha krátkých prozaických textů, deníkových záznamů, komentářů, záznamů snů a glos básníka Ivana Diviše byla psána v šedesátých letech v Čechách, následujících dvacet let v německém exilu, po návratu do vlasti na počátku devadesátých let pak v Čechách i v Německu. Rozebraný titul. [D05] 420 Kč
DOUSKOVÁ, Irena: HRDÝ BUDŽES. Brno, Petrov, 2002, M 8°,166 (2) s. Pův. celopap. vazba s přebalem. Až na exlibrisové raz. v titulu velmi dobrý stav, téměř jako nové. Citace nakladatele: Chcete se zasmát, zastydět a zavzpomínat? Prvními roky husákovské normalizace, tak jak se v řadě komických i méně veselých příhod a situací promítala do života dětí i dospělých z jednoho okresního města, nás v této knize provází bystrá, leč přiměřeně naivní žákyně druhé třídy ZDŠ v Ničíně Helenka Součková. Titul slaví letitý úspěch i jako divadelní adaptace. [D06] 100 Kč
DRUMMOND, A.: PARFUM SMRTI. Praha, Akmé, 1927, V 12°, 277 s. Ind. celopl. vazba. Barevná ob. vevázána, celkově velmi dobrý stav. [B42] 120 Kč
DUBSKÝ, Ivan: DISKURS NA TÉMA JEDNÉ KLÍMOVY VĚTY. A jiné eseje. Praha, Pražská imaginace, 1991, 8°, 129 (3) s., obálka Oldřich Hamera. Pův. brož. Dobrý stav. Ivan Dubský (1945), signatář Charty 77, filosof, z moderní české filozofie se věnoval hlavně J. Patočkovi a L. Klímovi. Dávno rozebraný titul. [B24] 230 Kč
ERENBURG, Ilja: FRANCOUZSKÉ SEŠITY. Praha, ČS, Otázky a názory sv. 21, 1959, atyp. 8°, 107 (3) s., atyp. 8°, obálka Jan Kubíček, typo Z. Seydl. Pův. brož. Dobrý až velmi dobrý stav. V patitulu dole rukp. podpis a datace „Hlaváček / 54“, dle provenience knihy lze předpokládat, že jde o kunsthistorika a znalce moderního umění Josefa Hlaváčka. [B56] 100 Kč
FREUD, S.: BUDOUCNOST JEDNÉ ILUZE. Praha, Volná myšlenka, 1929, 16°, 82 (2) s. Pův. brož. Velmi mírné stopy manipulace, dobře až velmi dobře zachováno, částečně nerozřezáno. [B55] 390 Kč
GÁLA, Cyril: ČESKÉ LIDOVÉ POVĚRY A PRANOSTIKY O ŽENÁCH A Z PORODNICTVÍ. Pardubice (?), Turek, 1940, V 8°, 29 (3) s., ilustrováno tónovanými litografiemi. Pův. brož. Na ob. mírné stopy uskladnění, jinak velmi dobrý stav, částečně nerozřezáno. Poměrně kuriózní, nevyskytující se titul... [C13] 290 Kč
GAUTIER, Théophile: CHARLES BAUDELAIRE. Praha, Srdce, 1919, M 8°, 84 (4) s. Původní brož. Nerozřezáno, téměř intaktní stav. [C11] 140 Kč
GELLNER, František: MÁ PÍSEŇ ZE SNA BUDÍVÁ. Výbor poesie. Praha, MF, ed. Květy české poezie sv. 33, 1955, 148 (4) s., kresba na ob. autor, portrét aut. ve front. Koloman Sokol. Pův. brož. Bezvadně zachováno. [C11] 130 Kč
GIDE, André: OSCAR WILDE IN MEMORIAM. Praha, Srdce, 1918, M 8°, 37 (1) s., přeložil Otokar Levý. Pův. brož. Velmi dobrý stav. [B23] 85 Kč
GISEVIUS, H. B.: CESTA DO PEKEL. Praha, Atheneum, 581 (3) s., 8°, přel. Jan Karsten, 1. vyd. Původní polopl. vazba. Známky čtení a manipulace, celkově dobrý stav. Původní název Bis zum bittern Ende - Až k hořkému konci; vydalo v témže a následujícím roce v překladu Karla Krause Dělnické nakladatelství. [B46] 150 Kč
GISEVIUS, H. B.: CESTA DO PEKEL. Praha, Atheneum, 581 (3) s., 8°, přel. Jan Karsten, 1. vyd. Původní polopl. vazba. Dobře až velmi dobře zachováno. Původní název Bis zum bittern Ende - Až k hořkému konci; vydalo v témže a následujícím roce v překladu Karla Krause Dělnické nakladatelství. [B36] 190 Kč
GOMBROWICZ, Witold: DENÍK I.-III. (ve dvou svazcích). Praha, Torst, 1994, 8°, 306 (4) + 445 (3) s. Pův. celopap. vazby s přebalem. Bezvadný stav, nečtené. Literární deník polského spisovatele žijícího v Argentině patří k nejvýznamnějším dílům polské literatury 20. století. Beznadějně rozebráno. [D06] 320 Kč
HAIT, Viktor: GULÁŠ: TAK JAK TO VOPRAVDU JE. Praha, Nezávislé undergroundové hnutí, jako samizdat z roku 1989, Ratus-Ratus, 1990, 8°, 109 (3) s., il. J. S. Fiala. Pův. brož. Stránky mírně zvlněny (pravděpodobně již při výrobě), dobrý stav. [D06] 150 Kč
HALAS, František: HLAD. Praha, ČS, 1966, čtvercová 8°, 156 (4) s., il. Zd. Rusová, typo O. Hlavsa. Pův. celopl. vazba s ob. Velmi dobrý stav. [B75] 110 Kč
HALAS, František: MAGICKÁ MOC POESIE. Praha, ČS, Otázky a názory sv. 8, 1959, atyp. 8°, 154 (6) s., ve front kresba F. Bidla, obálka Karel Černý, typo Z. Seydl. Pův. brož. Dobrý až velmi dobrý stav, nečtené. [B56] 120 Kč
(HAŠEK, Jaroslav): HAŠKŮV KALENDÁŘ 1883 - 1983. Minikalendář Dikobrazu 1983. Praha, Rudé právo, 1983, 8°, 80 s. Pův. šití na dvě sponky. Dobrý stav. [B52] 80 Kč
HAUKOVÁ, Jiřina: BÁSNĚ. Praha, Torst, 2000, 8°, 1086 (2) s. Pův. celopapírová vazba, přebal. Mimo exlibrisové raz. v titulu intaktní. Souborné vydání rozsáhlého básnického díla členky Skupiny 42 a vynikající překladatelky angloamerické poezie (D. Thomas, E. Dickinsnová...). [B51] 180 Kč
HAVLASA, Jan: ZE VŠECH NEJKRÁSNĚJŠÍ. Praha, ÚNKUČ, 1926, V 8°, 234 (2) s., kresba v titulu Otakar Štáfl. Ind. celopl. vazba. Velmi dobře zachováno. Fantasktní, snové až mystické povídky s prvky hororu od dodnes opomíjeného autora. Obsahuje např.: Slavnost dospění, Ze všech nejkrásnější, Pavoučí nohy, Sfinx... [B46] 100 Kč
HEINE, Heinrich: PÍSNĚ A LAMENTACE. Praha, ČS, KPP, 1966, čtvercová 8°, 133 (3) s., doprovodné reprodukce vybral Ludvík Kundera, typo Oldřich Hlavsa. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno. [B56] 100 Kč
HESSE, Hermann: SIDDHARTHA. Eine indische Dichtung. Berlin, Fischer, 1925, V 8°, 146 (4) s., Pův. celopl. vazba. Vazba se stopami po uložení. [D07] 90 Kč
HILTON, James: ZTRACENÝ OBZOR. Praha, Voleský, 1947, 195 (3) s., ob. Karel Teissig, 4. vyd. Pův. polopl. vazba s obálkou. Velmi mírné stopy manipulace, čisté, dobře zachované. Od prvního okamžiku nevychází čtenář z napětí, které se stupňuje až do vypjaté fantastičnosti... - z textu na záložce. [B53] 90 Kč
HLAVA, Karel: ÚVOD DO PEDOPATHOLOGIE A NAUKA O VÝCHOVĚ SLABOMYSLNÝCH. Praha, ČGU, 8°,1930, 129 (3) s., 12 vyobrazení. Pův. polopl. vazba. Mimo nevelké poškození (odřenina na hřbetu) dobrý stav. [B51] 110 Kč
HLOUCHA, Joe: DOPISY NEZNÁMÉHO. Praha, Vilímek, 1923, M 8°, 352 (4) s. Dobová celopl. vazba. Dobře zachováno. [B34] 100 Kč
HLOUCHA, Joe: POLIBKY SMRTI. Praha, Neubert, 1933, V 8°, 174 (2) s., 1. ilustrované vyd., celostr. barev. il. na přílohách Rudolf Adámek, v patitulu podpis autora, datace 1941 a červený otisk razítka (patrně rovněž J. Hlouchy). Původní vazba v imitaci kůže, ražba na hřbetu i přední desce. Mírné stopy užití, u hřbetu mezi prvními předsádkami poškozeno, jinak dobrý stav. [B15] 190 Kč
HODWIGER, Victor: ABRAHAM ABT. Praha, Argo, 1994, 8°, 157 (3) s., ilustrace P. O. G. Dahlberg, doslov Ludvík Kundera. Pův. celopap. vazba s přebalem. Velmi mírné známky užití, velmi dobrý stav. Citace nakladatele: Šestnáct vyprávění, skic, pohádek a jedné básně v próze, v uměle vytvořeném rámcovém ději, v němž je líčeno hledání samotářského poutníka Abrahama Abta. [D06] 80 Kč
HOFMEISTER, Rudolf Richard: EXTASE, ÚŽASY A VIDĚNÍ. Praha, Neubert , 1922, V 8°, 80 (2) s., ilustrace v záhlaví kapitol Cyril Bouda. Nakladatelská celoplátěná vazba (varianta s hnědým tiskem). V titulu přírůstkové číslo a rkp. údaj přelepen dvěma malými pp. štítky (taktéž za titulem), vazba s běžnými stopami užití a uskladnění. [D08] 100 Kč
HOFMEISTER, Rudolf Richard: POUŠŤ. Praha, Otto, 1926, 217 s., 8 celostr. příloh Jan Konůpek. Původní celopl. vazba (výjev na přední desce též J. Konůpek). Přední předsádky mírně ušpiněny, vazba a kniha ve velmi dobrém až výborném stavu. [B43] 120 Kč
HOLAN, Vladimír: LAMENTO. Sebrané spisy Vladimíra Holana III. Praha, Odeon, 1970, čtvercová 8°, 305 (3) s., ilustrace Jaroslav Šerých, typo Oldřich Hlavsa. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na obalu, který je na okrajích ošmatán a místy polámán, v zadní části skvrna po kapalině, která zasahuje do vazby. Knižní blok ve velmi dobrém stavu. [B51] 170 Kč
HOLAN, Vladimír: PŘÍBĚHY. Sebrané spisy Vladimíra Holana VII. Praha, Odeon, 1970, čtvercová 8°, 337 (3) s., ilustrace Jitka Vrbová, typo Oldřich Hlavsa. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na ob. v horní části mírné stopy po vytahování z knihovny, jinak výborně zachováno. [B51] 390 Kč
HOLAN, Vladimír: BAGATELY. Sebrané spisy Vladimíra Holana X. Praha, Odeon, 1988, čtvercová 8°, 473 (3) s., typo Oldřich Hlavsa. Pův. celopl. vazba s přebalem. Hřbet obalu mírně zvlněný (stopa po vlhku, s průsakem na plátěný hřbet vazby). Jinak patrně nečtené. [B51] 170 Kč
HOLAN, Vladimír: BAGATELY. Sebrané spisy Vladimíra Holana XI. Praha, Odeon, 1988, čtvercová 8°, 549 (3) s., z toho 118 vyobrazení na křídě, typo Oldřich Hlavsa. Pův. celopl. vazba s přebalem. Hřbet obalu mírně zvlněný (stopa po vlhku, s průsakem na plátěný hřbet vazby). Jinak patrně nečtené. [B51] 170 Kč
HOLAN, Vladimír: LEMURIA. Deník z 1934 - 1938. Praha, Melantrich, 1940, 8°, 154 (2) s., úpr. Fr. Muzika. Původní celopl. vazba. Dobrý stav. [D05] 190 Kč
HOMÉR: ODYSSEIA. Praha, ELK, 1940, 4°, 302 (2) s., dvoustrané barevné přílohy František Procházka. Pův. polopl. vazba. Obal na okrajích dost poškozený, v titulu jméno bývalého majitele, jiank dobře zachováno. [B52] 190 Kč
HORA, Josef (a kol., uspoř.): F. X. ŠALDOVI. Praha, Girgal, 1932, 133 s., ve front. podobizna F. X. Š. podle Václava Maška. Původní brož., velmi dobře až výborně zachováno, nerozřezáno. [C12] 110 Kč
HOSTÁŇ, Jan: JAK VOLOĎA PŘEMOHL KRUTÉHO CARA. Praha, SPN, 1970, 31 (1) s., iiustrace J. Jüngling (mj. portrét Lenina a N. Krupské, rovněž vyobrazi zmrzačení válkou, o něž se nikdo nestaral a naopak boháčů, majících strach... ), končí sborovou recitací V. I. Lenin vzorem. Pův. šití na dvě sponky. Názorný artefakt odporné komunistické propagandy, určené dětem... [B51] 130 Kč
HOSTOVSKÝ, Egon: SEDMKRÁT V HLAVNÍ ÚLOZE. Praha, Melantrich, 1946, 8°, 292 (2) s., obálka a typo Karel Teige, 1. vydání. Pův. celoplátěná vazba s přebalem. Obálka se stopami manipulace, otřelejší, na okrajích otřepaná, vlastní kniha ve velmi dobrém stavu. [B25] 100 Kč
HRABAL, Bohumil: OSTŘE SLEDOVÁNÉ VLAKY. Praha, ČS, 1970, 8°, 99 (3) s., na skládaných přílohách fotografie ze stejnojmeného filmu, typo O. Hlavsa. Pův. celopl. vazba s foto z filmu, atypický skládaný přebal. Přebal se stopami manipulace, kniha ve velmi dobrém stavu. [B15] 130 Kč
HRABAL, Bohumil: MORYTÁTY A LEGENDY. Praha, ČS, 1968, 8°, 190 (2) s., il., typo Oldřich Hlavsa, 1. vyd. Původní celopl. ilustr. vazba. Vazba mírně ušpiněna, jinak velmi dobře zachováno. [B44] 420 Kč
HRABAL, Bohumil: BÁSNĚNÍ. Praha, Pražská imaginace, Sebrané spisy B. H. sv. 1, 1991, 8°, 233 (7) s., přebal, vazba a graf. úpr. Milan Albich. Pův. celopl. vazba. Velmi dobrý stav. [D06] 180 Kč
HRUBÝ, Tomáš: V SOUMRAKU LIDSTVA. Trilogie budoucnosti. Praha, Kočí, 1927 - 1928, M 8°, 510 + 608 + 828 s., celostr. ilustrace V. Čutta. Ind. celopl. černé vazby s vyzlaceným nápisem na hřbetu. Mírně čtené, v dílu III. na str. 788-804 průsaková skvrna po kapalině, u dílu I. natržená vazba v horní části hřbetu. [B41] 350 Kč
HRUŠOVSKÝ, Miloš: NEJBLIŽŠÍ ÚKOLY SOCIALISMU. Praha, Girgal, 1933, V 12°, 61 (3) s. Pův. brož. Na ob. stopy manipulace, jinak slušný stav. [B76] 80 Kč
HUXLEY, Aldous: KONTRAPUNKT ŽIVOTA. Praha, Petr, 1935, 8°, 316 (4) s. Polopapírová vazba imitující polopergamen, štítek s vyzlaceným věcným názvem, jednoduchá dekorativní ražba na přední desce, zlacená horní ořízka. Dobrý stav. [B32] 190 Kč
CHESTERTON, G. K.: MUŽ KTERÝ BYL PŘÍLIŠ ŽIVÝ. Praha, Kuncíř (v tir. Rozmach), edice Knihy nové doby sv. 9, 1925, M 8°, 181 (5) s., il. Zd. Kratochvíl. Pův. brož. Stopy běžné manipulace, dobrý stav. [D08] 95 Kč
CHEVALLIER, Gabriel: ZVONOKOSY I.-III. (Zvonokosy, Babylón, Lázně). Praha, Odeon, 1969, 8°, 290 (6) + 269 (3) + 352 (6) s., přebal a vazba Adolf Born. Pův. celopl. vazby s obálkami. Knihy ve velmi dobrém stavu, čisté, obálky s otřepanými okraji a stopami užití. „Klasické“ trojsvazkové vydání populární trilogie, z čehož Babylón a Lázně jsou vydáními prvními, Zvonokosy pak vydáním třetím. [B52] 210 Kč
CHVATÍK, Květoslav a Zdeněk PEŠAT (sestavili): POETISMUS. Praha, Odeon, 1967, čtvercová 8°, 381 (23) (1 - tiráž na zadní předsádce...) s., 24 reprodukcí v textu, 91 na křídovém pp., obálka, vazba a graf. úprava Jiří Rathouský, v příloze faksimile 1. č. 3. ročníku časopisu ReD. Původní celopl. vazba s ob. Kniha a příloha ve velmi dobrém stavu, obálka na okrajích výrazněji poškozena, na hřbetu v horní části tmavší skvrna. [B34] 490 Kč
CHVATÍK, Květoslav a Zdeněk PEŠAT (sestavili): POETISMUS. Praha, Odeon, 1967, čtvercová 8°, 381 (23) (1 - tiráž na zadní předsádce...) s., 24 reprodukcí v textu, 91 na křídovém pp., obálka, vazba a graf. úprava Jiří Rathouský, v příloze faksimile 1. č. 3. ročníku časopisu ReD. Původní celopl. vazba s ob. V dobrém až velmi dobrém stavu. [B34] 650 Kč
JAMMES, Francis: KLÁRA d’ELLÉBUSE. Čili Historie dívky ze zašlých dob. Král. Vinohrady, Adámek, Moderní bibliotéka, 1906, V 12°, 89 (3) s. Pův. brož. Okraje obálky oblepeny průhlednou páskou, vybledlý nápis se kdosi snažil zvýraznit tužkou. Stav knižního bloku velmi dobrý. [B16] 80 Kč
JAMMES, Francis: ALMAIDA D’ÉTREMONT. Čili Historie vášnivé dívky. Král. Vinohrady, Adámek, Moderní bibliotéka, 1911, V 12°, 56 s. Pův. brož. Hřbet přelepen průhlednou páskou, v titulu podpis a přírůstkové číslo býv. majitele, stav knižního bloku dobrý. [B16] 90 Kč
JELÍNEK, Ivan: JABLKO SE KOUŠE. Praha, Torst, 1994, 8°, 717 (3) s. Pův. celopap. vazba s přebalem. Bezvadný stav, nečtené. Rozsáhlé paměti neprávem opomíjeného básníka, esejisty, novináře a překladatele (* 6. 6. 1909, Kyjov - † 27. 9. 2002, Londýn) jsou jedním z velkých českých „příběhů století“. Od dětství na jižní Moravě procházíme s autorem kulturním životem předválečného Brna, sledujeme jej na cestách do Itálie, Rakouska a Jugoslávie, čteme o jeho válečných osudech v Africe a na východní frontě, poznáváme tíživou atmosféru poválečné Prahy, sledujeme jej při druhém odchodu do exilu a procházíme Spojenými státy, Itálií a Anglií, kde Jelínek dlouhá léta pracoval v kulturní rubrice českého vysílání BBC (= autorsky upravená citace ze záložky). [B16] 90 Kč
JULIŠ, Emil: POD KŮŽÍ. Praha, dybbuk, 2007, M 8°, 187 (5) s., ilustrace Jiří Kubový, vložena originální signovaná kresba J. Kubového, korespondující c frontispicem, 400 výtisků (neuvedeno), z nichž šedesít jinak neoznačených výtisků bylo doplněno orig. kresbou. Pův. brož. Dobře zachováno. Viz http://www.vejr.cz/julis. [C13] 440 Kč
JULIŠ, Emil: NOVÁ ZEMĚ. Praha, ČS, 1992, 91 (5) s., koláž na přebalu autor, typo P. Hrach. Pův. brož. Výborný stav. [C11] 170 Kč
JULIŠ, Emil: GORDICKÁ HLAVA. Severočeské nakladatelství, 1989, 8°, 115 (5) s., portrét autora na zadní záložce Zdeněk Veselý. Pův. celopl. vazba, přebal. Velmi dobrý stav. Viz. http://www.vejr.cz/julis [C11] 150 Kč
JULIŠ, Emil: BLÍŽÍME SE OHNI. Severočeské nakladatelství, 1988, 8°, 113 (7) s., podpis autora v patitulu, 1000 výtisků. Pův. celopl. vazba, přebal. Mírné stopy užití, dobrý stav. Viz. http://www.vejr.cz/julis [C11] 250 Kč
JULIŠ, Emil: BLÍŽÍME SE OHNI. Severočeské nakladatelství, 1988, 8°, 113 (7) s., 1000 výtisků. Pův. celopl. vazba, přebal. Výborný stav. Jedinečné texty nezařaditelného básníka, držitele Ceny Jaroslava Seiferta, označovaného za jednoho z nejvýznamnějších básníků 20. století. Viz. http://www.vejr.cz/julis [C11] 200 Kč
JULIŠ, Emil: SVĚT PROMĚN. Praha, MF, 1994, 8°, 127 (7) s., obálka a přední přesdátka s použitím koláže Emila Juliše. Pův. brož. Výborný stav. Jedinečné texty nezařaditelného básníka, držitele Ceny Jaroslava Seiferta, označovaného za jednoho z nejvýznamnějších básníků 20. století. Viz. http://www.vejr.cz/julis [C11] 200 Kč
JULIŠ, Emil: SVĚT PROMĚN. Praha, MF, 1994, 8°, 127 (7) s., obálka a přední přesdátka s použitím koláže Emila Juliše, v titulu dedikace a podpis Emila Juliše. Pův. brož. Výborný stav. Jedinečné texty nezařaditelného básníka, držitele Ceny Jaroslava Seiferta, označovaného za jednoho z nejvýznamnějších básníků 20. století. Viz. http://www.vejr.cz/julis [C11] 270 Kč
JULIŠ, Emil: CESTA DO MĚSTA LAWN. Louny, Fabio, 1993, V 8°, 116 (4) s., ilustrace Pavel R. Vejrážka, pův. brož. Bezvadný stav. Jedinečné texty nezařaditelného básníka, držitele Ceny Jaroslava Seiferta, označovaného za jednoho z nejvýznamnějších básníků 20. století. Viz. http://www.vejr.cz/julis [B43] 95 Kč
JULIŠ, Emil: NEVYHNUTELNOSTI. Praha, Torst, 1996, 8°, 310 (2) s., ilustrováno. Pův. celopap. vazba. Na přebalu velmi mírné stopy manipulace, jinak výborně zachováno, nečtené. Rozsáhlý výbor z dosud nepublikovaných básní, básní v próze a jiných textů. Doprovozeno řadou kreseb, fotografií, grafik a koláží - tato stránka knihy zdůrazňuje Julišovo sepětí s moderním výtvarným uměním. Jedinečné texty nezařaditelného básníka, držitele Ceny Jaroslava Seiferta, označovaného za jednoho z nejvýznamnějších básníků 20. století. Viz. http://www.vejr.cz/julis [D07] 170 Kč
JUSTOŇ, Zdeněk: SETKÁNÍ LÉVI-STRAUSE S TOLKIENEM. Praha, Dauphin, 1997, 8°, 194 (4) s., ilustrováno. Pův. brož. Až na exlibrisové raz. v titulu v bezvadném stavu, nečtené, zcela nové. Citace nakladatele: Imaginární setkání dvou velikánů světových mytologií. Soubor etnologických esejů propojených rozhovorem "otce strukturální antropologie" s tvůrcem nových mýtů. [D07] 150 Kč
KAFKA, Franz: POPIS JEDNOHO ZÁPASU. Novely, čřty / aforismy / z pozůstalosti. Praha, Odeon, 1968, 8°, 283 (3) s., obálka a úprava Fr. Muzika. Pův, celopl. vazba s přebalem. Čtené, na okrajích listů v poslední třetina zahnědlá skvrna. [B42] 100 Kč
KAINAR, Josef: OSUDY. Poesie 1940 - 1943. Praha, Symposion, 1947, 87 (3) s., obálka a frontispice Josef Istler. Pův. brož. Dobrý stav. [B55] 190 Kč
KANDINSKY, Wassily: O DUCHOVNOSTI V UMĚNÍ. Praha, Triáda, 1998, 8°, 133 (3) s., ilustrace. Pův. brož. Až na exlibrisové raz. v titulu bezvadně zachováno, nečtené. Antotace distributora: Proslulý text, jímž se autor prvního abstraktního díla (1866-1942) pokusil vysvětlit důvody, které ho vedly k rozhodnutí nekopírovat tvary předmětů podle skutečnosti, ale spolehnout se výhradně na výrazovou sílu a emotivní působivost barev. Výtvarně-historický dokument prvořadého významu. Vydání respektuje úpravu, již dal knize sám autor. [D06] 140 Kč
KIPLING, Rudyard: KNIHA DŽUNGLÍ. Praha, Hejda a Tuček, spisy R. Kiplinga IV., b. d., M 8°, 226 s. Dobová ind. polopl. vazba. Dobrý stav. [B74] 100 Kč
KIPLING, Rudyard: DRUHÁ KNIHA DŽUNGLÍ. Praha, Hejda a Tuček, spisy R. Kiplinga sv. V., b. d., M 8°, 271 (1) s., přeložil Miloš Maixner, verše přeložil Josef Šimánek. Dobová ind. polopl. vazba. Dobrý stav. [B74] 120 Kč
KIPLING, Rudyard: PROSTÉ POVÍDKY Z INDICKÝCH HOR. I.-II. Praha, Hejda a Tuček, spisy R. Kiplinga sv. VI. a VII., b. d., M 8°, 221 (3) + 287 (1) s. Dobové ind. polopl. vazby. Dobrý stav. Dva svazky. [B74] 140 Kč
KIPLING, Rudyard: SVĚTLA, KTERÁ ZHASLA. Praha, Hejda a Tuček, spisy R. Kiplinga sv. XIV., b. d., M 8°, 171 (5) s. Dobová ind. polopl. vazba. Dobrý stav. [B74] 110 Kč
KIPLING, Rudyard: PŘÍZRAKY. Příběh Gadsbyův. Praha, Hejda a Tuček, spisy R. Kiplinga sv. III., b. d., M 8°, 276 s., přeložila Pavla Moudrá. Dobová ind. polopl. vazba. Dobrý stav. [B74] 140 Kč
KIPLING, Rudyard: FANTASIE. Smyšlenky rozličné. Praha, Hejda a Tuček, spisy R. Kiplinga sv. X., b. d., M 8°, 358 s. Dobová ind. polopl. vazba. Dobrý stav. [B74] 180 Kč
KIPLING, Rudyard: STOPKA, BROUK A SPOL. Praha, Boš, na vazbě značeno jako spisy R. Kiplinga sv. X., 1923, M 8°, 213 (3) s. Dobová ind. polopl. vazba. Dobrý stav. [B74] 90 Kč
KIPLING, Rudyard: NOVÁ ŠOTKOVA KOUZLA. Praha, Hejda a Tuček, spisy R. Kiplinga sv. VIII., b. d., M 8°, 278 (2) s., přeložila Pavla Moudrá. Dobová ind. polopl. vazba. Dobrý stav. [B74] 120
Kč
KIPLING, Rudyard: NAULAHKA, NÁHRDELNÍK. Povídka západu a východu. Hejda a Tuček, spisy R. Kiplinga sv. IX., b. d., M 8°, 356 s. Dobová ind. polopl. vazba. Dobrý stav. [B74] 130 Kč
KIPLING, Rudyard: PŘÍZRAKY. Příběh Gadsbyův. Praha, Hejda a Tuček, b. d., 8°,276 s. přeložila Pavla Moudrá. Pův. nakladatelská celopl. vazba. Dobře zachováno, čisté. Poprvé vyšlo pod názvem Story of the Gadsbys v roce 1899. [D06] 130 Kč
KLÍMA, Ladislav: UTRPENÍ KNÍŽETE STERNENHOCHA. Groteskní romanetto. Praha, Škeřík, ed. Plejada sv. 4, 1928, 8°, 169 (3) s., za titulem reprofoto autora s faksimile jeho podpisu, titul původně rozštříhán, vyspraven a podlepen, na přídeští vlepena značka otištěná původně v patitulu (chybí). Původní celopl. fialová vazba s monogramem LK v kruhu, vyzlacený nápis na hřbetu. Na vazbě stopy užití, světlé skvrny, několik posledních listů mírně pomačkáno, tiráž a protější vakát znečištěn, str. 165 na okraji cca 2 cm natržena. [B35] 280 Kč
KLÍMA, Ladislav: ARKANUM. Cogita. Sentence. Praha, Trigon, 1990, M 8°, 54 s., přetisk bibliofilského vydání Heleny Spilkové z r. 1934, frontispis a obálka Václav Stratil. Pův. brož. Nečtené, nedotčené. [B35] 180 Kč
KLÍMA, Ladislav: DOPISY I. Vzájemná korespondence Ladislava Klímy s Emanuelem Chalupným a Otokarem Březinou. Praha, Trigon, 1990, M 8°, 130 (4) s., obálka s použitím kresby Václava Stratila. Pův. brož. Nečtené, nedotčené. [B35] 180 Kč
KLÍMA, Ladislav: UTRPENÍ KNÍŽETE STERNENHOCHA. Groteskní romaneto. Praha, Paseka, 1990, 8°, 203 (5) s., obálka, vazba a graf. úprava Aleš Krejča. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý stav, čisté. [B35] 150 Kč
KLÍMA, Ladislav: FILOSOFICKÉ LISTY. Praha, Herrmann a synové, 1993, 101 (3) s. Pův. brož. Nedotčené. [B35] 90 Kč
KLÍMA, Ladislav: MĚJ ODVAHU K SOBĚ. Výbor dopisů Antonínu Pavlovi z let 1913 - 1925. Praha, Trigon, 1993, 137 (1) s., ilustrace Zbyšek Sion, uspořádal a typograficky upravil Vladislav Zadrobílek. Pův. brož. Obálka částečně mírně zažloutlá, jinak nečtené, bezvadný stav. [B35] 60 Kč
KLÍMA, Ladislav: MELIA. Praha, Pražská imaginace a Lege artis, Psychopatologické sešity sv. 4, 1991, 8°, 29 (3) s., ediční poznámka a grafická úprava Miroslav Kromiš, 1. vydání, 199 výtisků (+ devět neoznačených dotisků téhož nákladu). Pův. sešit, bílá obálka s černým tiskem. Velmi dobrý stav. [B43] 190 Kč
KLÍMA, Ladislav: VELKÝ ROMÁN I.-III. (Soud Boží, Bílá svině, Ženy Ceaserovy). Pražská imaginace a Lege Artis, 1991-1992, 8°, 187 (5) + 211 (5) + 202 (4) s., frontispice, obálka a graf. úprava František Štorm (v dílu druhém frontispice opomenut, vložen dvoulist s vysvětlujícím textem a chybějícím vyobrazením). Vše pův. brož., s přebalem z kobercového papíru. Mírné stopy manipulace, dobrý stavV tiráži prvního dílu uveden rok vyd 1991, správně je 1992. [B16] 390 Kč
KLÍMA, Ladislav: SELEN. Praha, Pražská imaginace a Lege artis, Psychopatologické sešity sv. 8, 1992, 8°, 30 (2) s., 199 (správně 1000 výtisků), ediční poznámka a grafická úprava Miroslav Kromiš. Pův. sešit, bílá obálka s černým tiskem. Velmi dobrý stav. [B43] 190 Kč
KLÍMA, Ladislav: LIDSKÁ TRAGIKOMEDIE. Praha, P. I. A., 1991, 4°, 135 (1) s., ilustrace a obálka Jana Majcherová, 1. vydání. Pův. brož. v hnědobílé obálce. Dobře až velmi dobře zachováno, čisté. Divadelní hra kultovního a excentrického českého filosofa v prvním, dávno rozebraném vydání. [B43] 250 Kč
KNÍŽÁK, Milan: BÁSNĚ 1974 – 2001. Praha, Votobia, Edice Poesie, 2001, 8°, 361 (7) s., il. autor. Pův. brož. Až na exlibrisové raz. v titulu velmi dobře zachované, čisté, nečtené - jako nové. [D04] 100 Kč
KONCZYŇSKI, Tadeusz: POSLEDNÍ HODINKA. Fantastický román. Karlín, Šolc, b. d., V 12°, 284 s. Ind. polopl. vazba, dobře až velmi dobře zachováno. Bonbónek pro sběratele prvorepublikové sci-fi... [B42] 150 Kč
KRCHOVSKÝ, J. H.: NOCI, PO NICHŽ NEPŘICHÁZÍ RÁNO. Brno, Host, Host, ed. Poesie sv. 1, 1992, 8°, 108 (2) s. Pův. brož. Dobře zachováno. Oficiální knižní debut J. H. Krchovského (vlastním jménem Jiří Hásek, *1960), undergroundového básníka, je výborem z devíti samizdatových sbírek vzniklých v letech 1978–1991. [D06] 230 Kč
KŘEPELKA, Karel: BÁSNICKÉ DÍLO. Brno, Host, edice Díla sv. 4, 2000, 8°, 674 (2) s., kresba na ob. a frontispic M. Kuxová, vyobrazení na křídových přílohách mimo paginaci. Pův. celopapírová vazba, přebal. Mimo exlibrisové raz. v titulu intaktní. Dílo duchovně orientovaného, předčasně zesnulého autora je doprovozeno životopisem a fotodokumentací. [B51] 160 Kč
KŘÍŽENECKÝ, Jaroslav: PŘÍBUZENSKÉ SŇATKY. Jich význam pro potomstvo a oprávněnost. Praha, Borový, Eugenická knihovna sv. 1, 1919, V 8°, 142 (4) s. Pův. brož. [B53] 210 Kč
KUNDERA, Milan: MONOLOGY. Praha, ČS, 1957, 8°, 107 (5) s., graf. úpr. J. Kaplický, 1. vydání. Pův. celopl. vazba, přebal. Přebal na okrajích otřepán, kniha ve velmi dobrém stavu. Nečasto se vyskytující první vydání. [B12] 140 Kč
KUNDERA, Ludvík: MEANDRY. Poezie 1945-1969. Spisy L. K. Svazek II.Brno, Atlantis, 2000, čtvercová M 8°, 393 (1) s., ilustrace a obálka Bohdan Lacina. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na přebalu velmi mírné stopy mnipulace, jinak výborný stav, nečtené. II.svazek spisů Ludvíka Kundery přináší výbor z autorovy básnické tvorby od května 1945 do počátku roku 1969. Na rozdíl od prvního svazku(Bez názvu,1994) s víceméně jednotnou poetikou je pohyb této poezie "meandrovitý" a to jak v dobově podmíněném rozpoložení mysli, tak ve formálním rejstříku. Politické pozadí víceméně proskakuje: 1945, 1948, temná 50. léta, tání 60. let, srpen 1968... (ódy, sarkasmy, truchlení 1945-1969). [D05] 190 Kč
LAHULEK-FALTYS, Zdeněk: MRAVNOST V SSSR. Praha, Život a práce, 1947, 16°, 69 (3) s., obálka Fr. Ketzek.Pův. brož. Dobrý stav. [B52] 120 Kč
LASSWITZ, Kurd: NA ZEMI A NA MARSU. Telč, Šolc, nedat., V 8°, 474 (2) s. Novodobá celopl. vazba s vyzlaceným nápisem na hřbetu, původní barev. obálka (signovaná R. Sedláček) přivázána. V titulu razítko pardubického mystika Jindřicha Nováka. Dobrý stav. [B53] 360 Kč
LASSWITZ, Kurd: NA ZEMI A NA MARSU. Telč, Šolc, nedat., V 8°, 474 (2) s. Dobová polopl. vazba s vyzlaceným nápisem na hřbetu. Dobře až velmi dobře zachováno. [B53] 360 Kč
LASSWITZ, Kurd: NA ZEMI A NA MARSU. Telč, Šolc, nedat., V 8°, 474 (2) s. Dobová polopl. vazba s raženým hnědým nápisem na hřbetu. Čtené, dobrý stav. [B53] 260 Kč
LAURIE, André: ATLANTIS. Poslední ratolest zmizelé země. Praha, Zlaté pero, 1926, V 12°, 253 (3) s., celostr. il. G. Roux. Nepův. polopl. vazba, orig. barevná obálka vevázána (samozřejmě oříznuta...). Tři listy vzadu s otvorem postupně se změnšujícím, patrně po agresivním roztoku, str. 16-17 se zažlotlými skvrnami. Jinak dobře zachováno. [B46] 170 Kč
LAURIE, André: VLÁDCE HLUBIN. Praha, Vilímek, 1926, 320 s., M 8°, celostr. il. na příl. G. Roux, přel. Josef Pachmayer. Ind. polopl. vazba. Čtené, dobře zachované. [B42] 100 Kč
LEM, Stanisław: PÁNŮV HLAS. Praha, Omnia, 1981, 8°, 729 (3) s. Pův. brož. Dobrý stav. Rozsáhlé pásmo povídek, her a scénářů, filozofických úvah o smyslu vědy a zejména o možnostech komunikace s mimozemskou civilizací. [B14] 50 Kč
LENNON, John: PÍSÁNÍ. Praha, Argo, 1996, atyp. úzká 8°, 105 (7) s., ilustrace autor. Pův. celopap. vazba spřebalem. Až na exlibrisové raz. v titulu výtečně zachováno, nečtené. Anotace vydavatele: Texty a ilustrace Johna Lennona vděčí za svou popularitu jménu svého autora. Písání (1964) i Španěla na vesnici (1965) napsal a vydal ještě v době první fáze "beatlemánie". Absurdní krátké texty a básničky jsou postaveny především na vynalézavé hře s jazykem (slovním významem a legračními novotvary) a popírání obvyklých forem, dějů a spádu příběhů, což však není v britské literární tradici nijak cizí. Vyprodaný titul. [D05] 130 Kč
LEROUX, Gaston: NEVIDITELNÁ BITVA. Pokračování románu Kapitán Iks. Pohnuté příhody pana Herberta de Renicha. Praha, ČPTV, 1925, M 8°, 272 (2) s. Ind. polopl. vazba, obálka (A. Scheiner) vevázána. Čtené, na str. 71-92 zahnědlá skvrna na okraji. [B63] 110 Kč
LEŠEHRAD, Emanuel: SCHODIŠTĚ PŘELUDŮ. Zlín, Tisk, 1947, 8°, 240 (4) s., il., ob. a vazba Karel Müller. Pův. brož. Stopy užití, častějšího čtení, složky volnější. Tajemné, nevšední bytosti, události zasahující podvědomí, taje říše duchů... [B34] 120 Kč
z LEŠEHRADU, Emanuel: TANEC ŽIVOTA A LÁSKY. Praha, Srdce, 1931, 8°, 99 (3) s. Ind. polopl. vazba, obálka vevázána. Velmi dobrý stav. Původně vyšlo pod názvem Meditace v roce 1901. [B32] 120 Kč
z LEŠEHRADU, Emanuel: MYS DOBRÉ NADĚJE. Praha, Kvasnička a Hampl, 1945, 8°, 72 (6) s. Pův. brož. Stopy běžné manipulace. [B32] 100 Kč
z LEŠEHRADU, Emanuel: MEZI MĚSÍCEM A ZEMÍ. Praha, Srdce, 1930, 102 (2) s. Pův. brož. Stopy manipulace a uložení na obálce, nerozřezaný výtisk. [B13] 180 Kč
z LEŠEHRADU, Emanuel: ŠKEBLE OCEÁNU. Praha, Srdce, 1934, 8°,55 (7) s. Pův. brož. Hřbet mírně vyšisovaný, jinak dobrý stav. [D06] 130 Kč
LIEHM, A. J.: ROZHOVOR. Praha, ČS, Otázky a názory sv. 57, 1966, atyp. M 8°, 231 (5) s. Pův. brož. Dobrý stav. Mj. rozhovory např. s Maxem Brodem, R. Merlem, J. P. Sartrem, S. Heymem a další. [B55] 85 Kč
LICHTENBERG, Georg Christoph: APHORISMEN, NOTIZEN, ENTWÜRFE. München, Hanser, 1973, M 8°, 50 (2) s., frontispice, dvě ilustrace v textu, doslov Wolfgang Promies. Pův. brož. Mírné známkxy užití. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu); vložena navštívenka nakladatelství s originálním podpisem jeho zástupce. [D06] 180 Kč
LOUYS, Pierre: AFRODITE. Mravy antické. Praha, Hynek, b. d., M 8° (10,5 x 18 cm), 456 (4) s., množství jemně erotických ilustrací (částečně tištěných tónovaně) A. Calbet. Nepův. celopl. vazba. Velmi dobře až výborně zachováno. [B51] 180 Kč
LUSTIG, Arnošt: ULICE ZTRACENÝCH BRATŘÍ. Praha, NV, 1959, 8°, 159 (5) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na přebal mírné stopy užití, jinak velmi dobře zachováno. [B54] 80 Kč
MAETERLINCK, Maurice: POKLAD POKORNÝCH. Praha, Srdce, 1927, 8°, 105 (5) s., úprava Svatopluk Klír. Pův. brož. Hřbet mírně vyšisovaný se stopou manipulace, jinak dobře zachováno, čisté včetně obálky. [B16] 90 Kč
MAMLEJEV, Jurij: ŠATUNI. Praha, Argo, 1998, 8°, 216 (4) s, ob. a graf. úprava Štěpán Dančo. Pův. brož. Až na exlibrisové razítko v patitulu velmi dobře zachované, patrně nečtené, zcela čisté. Anotace distributora: Pro slovo šatun nemáme v češtině výraz. Znamená medvěda vyrušeného ze zimního spánku a potácejícího se světem, jemuž nerozumí a do něhož nepatří. A stejní jsou i Mamlejevovi ´hrdinové´, kteří žijí fantaskní příběhy-nepříběhy odehrávající se ´na oné straně života´, jak sami říkají, a pohybují se světem, který má s tím naším společné jen některé zeměpisné pojmy.Mamlejev (* 1931) sám byl dvojím způsobem exkomunikován z kontextu poválečné ruské literatury, v němž jeho dílo patří k nejvýznamnějším jevům. Zaprvé se z vnitřní emigrace v Sovětském svazu v 70. letech vystěhoval do Spojených států a později do Francie, podstatnější však byla exkomunikace v rovině estetické. Mamlejev byl pro mnoho svých současníků nepřijatelný jako autor, který ve svém zájmu o lidskou duši a sociální bytí sovětského člověka zašel neúnosně daleko. [D06] 115 Kč
MANDIARGUES, André Pieyre de: ČERNÉ MUZEUM. Praha, Odeon, 1970, atyp. 8°, 165 (3) s., ilustr. Jaroslav Vožniak. Původní brož. V titulu exlibrisové raz. G. Salamanczuka, v tiráži jeho rkp. vpisek, zadní strana ob. u hřbetu mírně otřepána, jinak dobře až velmi dobře zachováno. [B33] 200 Kč
MAREŠ, F.: PRAVDA NAD SKUTEČNOST. Praha, Spolek českých mediků, 1918, 146 s., 8°, 5 příloh na křídě František Bílek. Individ. polopl. vazba. Dobře zachováno. [B44] 220 Kč
MARTEN, Miloš: AKKORD. Mácha / Zeyer / Březina. Praha, Kočí, 8°, 1916, výzdoba (patitul, titl. list, koncové viněty, iniciály) Zd. Braunerová. Pův. brož. Původ. polopl. vazba. Velmi dobře zachováno. [B53] 390 Kč
MILLER. Henry: OBRATNÍK RAKA. Praha, X EGEM (ediční řada týdeníku Reflex), 1991, 8°, 212 (2) s. Pův. brož. Čtené, dobrý stav. [B52] 75 Kč
MONTHERLAT, Henry de. SEN. Praha, Symposion sv. 28, 1927, 8°, 253 (3) s. Pův. celoplátěná vazba se zdobnou ražbou dle návrhu Hany Dostalové, orig. obálka Alberta Vyskočila vevázána. Velmi dobrý stav, neužívané, ochraný karton. [B51] 100 Kč
MORGENSTERN, Christian: STUPNĚ. Praha, Vyšehrad, 2002, M 8°, 174 (2) s. Pův. celopap. vazba s přebalem. Mimo vlastnického raz. v titulu netknuté. Výborně zachováno. První český překlad z Morgensternova prozaického díla. [B12] 100 Kč
MUŠKA, Ladislav: VÁŽENÍ TRUCHLÍCÍ A OSTATNÍ HOSTÉ. Louny, Fabio, 1999, atyp. 8°, 46 (2) s., 2. vydání. Pův. brož. Intaktní stav. Ladislav Muška, operní zpěvák, posbíral se svou „grilpartou“ v pohřebních síních řečnické perly, které uspořádal do jedinečné sbírky. Knížka, která trhá bránice milovníkům černého humoru již více než deset let... K dispozici je nevelký zbytek nákladu, objednat lze i více kusů. [BX] 49 Kč
MUŠKA, Ladislav: VÁŽENÍ TRUCHLÍCÍ A OSTATNÍ HOSTÉ. Louny, Fabio, 1999, atyp. 8°, 49 (1) s., 1. vydání. Pův. brož. Intaktní stav. Ladislav Muška, operní zpěvák, posbíral se svou „grilpartou“ v pohřebních síních řečnické perly, které uspořádal do jedinečné sbírky. Knížka, která trhá bránice milovníkům černého humoru již více než deset let... K dispozici je nevelký zbytek nákladu, objednat lze i více kusů. [BX] 35 Kč
NAUČ SE CHRÁNIT PŘED ÚČINKY ZBRANÍ HROMADNÉHO NIČENÍ. Na pomoc všenárodní přípravě k civilní obraně. Praha, NV, 1960, 8°, 60 (4) s., ilustrace. Pův. šití na dvě sponky. Dobrý stav. Dokument z doby studené války. [B56] 60 Kč
NIZÁMÍ: SEDM PRINCEZEN. Praha, DP, 1943, 8°, 253 (3) s., 10 barevných kamenorytin (litografií) a kresby Václav Fiala, který je rovněž autorem vazby, obálky a předsádek, 1. vydání. Pův. polopl. vazba s přebalem. Přebal s mírnými stopami užití a manipulace, kniha ve výborném stavu. [B33] 170 Kč
OPPENHEIM, E. Phillips: ULOUPENÉ MODLY. Praha, ČMPTV, 1930,295 (1) s. Ind. polopl. vazba, obálka (Salač) vevázána. Vazba v lomu poškozena. [B23] 100 Kč
ORTEN, Jiří: ČEMU SE BÁSEŇ ŘÍKÁ. Praha, ČS, 1967, čtvercová 8°, 138 (6) s., il. Jan Kotík, typo M. Fulín. Pův. celopl. vazba s ob. Kniha ve velmi dobrém stavu, obálka s mírnými stopami manipulace. [B75] 110 Kč
PARMA, Jiří O.: RAKETOU DO VESMÍRU. Fantastický román. Praha, Rebec, 1948, 192 (4) s., il. J. M. Zpěvák. Pův. brož. Velmi dobrý stav, v tiráži dvě zahnědlé skvrnky, jedna s prosáknutím (velmi mírným) na str. 192. Pravděpodobně (!?) schází původní přebal. [B36] 330 Kč
PARMA, Jiří O. (podle O. W. Gaila): VÝSTŘEL DO VESMÍRU. Praha, Svátek, 1930, 253 (1) s. Ind. polopl. vazba, pův. ob. vevázána. Čtené, vcelku dobře zachované. [B46] 200 Kč
PECKA, Karel: ÚNIKY. Praha, MF, ed. Mladé cesty, 1966, 8°, 114 (2) s., ob. a graf. úpr. Jiří Rathouský, glosa před patitulem Věra Linhartová. Pův. kartonáž s celoplátěnou obálkou. Stopy uskladnění a čtení. [B22] 190 Kč
PELC, Jan: ...A BUDE HŮŘ. Praha, Panorama, 1990, 8°, 393 (5) s. Pův. brož. Dobře až velmi dobře zachováno, čisté, nepomačkané. První vydání (mimo samizdat) kultovního třídílného románu. [D04] 270 Kč
PEROV, Pavel: BRATRSTVO VIJA. Fantastický román. Praha, Česká baletrie, 1932, M 8°, 197 (3) s. Pův. polopl. vazba s vylepenou ilustrací. Několik složek a listů uvolněno ze hřbetu, na str. 62-63 zažloutlé skvrny, chybí hřbet, jinak čisté a zachované. [B25] 190 Kč
PERSE, Saint-John: MAJÁKY. Praha, MF, 1967, čtvercová 8°, 107 (5) s. il. Jiří John. Pův. celopl. vazba s ob. Ob. v horním části hřbetu mírně poškozena, celkově velmi dobrý stav. [B26] 160 Kč
PETRONIUS: SATIRIKON. Milostné a veselé příhody Enkolpia a jeho přátel za doby Neronovy. Praha, Hanek, edice Bibelot, 1947, 284 (2) s., 4. vyd. Pravděpodobně pův. celopl. vazba zdobená zlacením. Dobře až velmi dobře zachováno. [B53] 130 Kč
PICKOVÁ-SAUDKOVÁ, Gisa: HOVORY S OTOKAREM BŘEZINOU. Praha, Mánes, 1929, 8°, 437 (3) s. Pův. brož. Čtené, stopy manipulace a uložení. [B13] 140 Kč
PISKOŘ, Karel: HUDBA VĚČNÉHO ŽIVOTA. Praha, Vilímek, b. d., M 8°, 207 (1) s. Původní (?) nakladatelská vazba, vzadu slepotisk „Nožička“. Výborně zachováno. [B53] 180 Kč
PISKOŘ, Karel: HUDBA VĚČNÉHO ŽIVOTA. Praha, Vilímek, b. d., M 8°, 207 (1) s. Ind. celopl. vazba s vylepenou obálkou (oranžovo-bílá mutace). Hřbet přelepen zčásti pp. štítkem (zřejmě za účelem napsání titulu), velmi dobře zachováno, čisté. Méně oříznuto než v původní nakl. vazbě. Autor mj. Záhady Alberta Dryma a Démona lidství... [B53] 150 Kč
PISKOŘ, Karel: ROMÁN DVOU SESTER. Praha, Neubert, 1924, M 8°, 256 s. Ind. polopl. vazba. Známky častějšího čtení a manipulace. Autor mj. Záhady Alberta Dryma a Démona lidství... [B35] 160 Kč
PÍŠA, A. M.: STOPAMI POEZIE. Studie a podobizny. Praha, ČS, 1962, 8°, 332 (4) s., obálka, vazba a typo Oldřich Hlavsa. Pův celopl. vazba s přebalem. Na přebalu stopy manipulace, známky uložení, kniha v dobrém stavu. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho vlastnická suchá pečeť v titulu). [B22] 120 Kč
PODROUŽEK, Jaroslav: FRAGMENT ZASTŘENÉHO OSUDU. (Arthur Breiský). Praha, ELK, Sfinx, 1945, 8°, 139 (3) s., ve front. repro suché jehly V. Strettiho. Pův. brož. Mírné stopy manipulace, dobrý stav. Čtivé pojednání o jedné ze záhadných postav české literutury, génia a dekadenta Arthura Breiského. [B56] 120 Kč
POUČENÍ O LETECKÉM NEBEZPEČÍ A OCHRANĚ PROTI NĚMU. Praha, VOR, ministerstvo vnitra, 1937, 8°, 59 (3) s., vyobrazení, vložen leták „Občanský povinnost Vám ukládá chránit nejen sebe, ale i své spoluobčany!“. Pův. šití na sponku. Užívané. [B56] 120 Kč
PRAŽÁK, Albert: KAREL HYNEK MÁCHA. Praha, Státní nakladatelství („Státní“ přerazítkováno na „Školní“ - v titulu i tiráži), 1936, 8°, 243 (1) s. Pův. brož. Obálka s mírnými stopami užití, uvnitř velmi dobře zachováno, zcela čisté. [B24] 190 Kč
PŘEDCHŮDCI. Sborník současné francouzské literatury s hlediska boje o nového člověka. Praha, Škeřík, Symposion sv. 17, 1925, 8°, 217 (7) s., úprava a vazba Hana Dostalová. Pův. nakladatelská celopl. zdob. vazba. Velmi dobrý stav. [B11] 180 Kč
PRZYBYSZEWSKI, Stanislaw: CESTOU. Praha, VB, b. d., 12°, 147 (1) s. Původní nakladatelská vazba zdobená slepotiskem. V patitulu a na první předsádce poznámky tužkou (jméno, staré ant. ceny), na vazbě stopy užití, uvnitř době zachované, čisté. [B63] 100 Kč
PRZYBYSZEWSKI, Stanislaw: SILNÝ ČLOVĚK. Díl I.-III. Praha, Minařík, 1928, V 12°, 177 (1) + 210 (2) + 234 (2) s. Vše v jednom svazku. Původní celopl. vazba. Stopy manipulace, vazba mírně zašpiněna. V ttulu exlibrisové razítko bývalého majitele, zcela očividně inspirovaného G. Salamanczukem. [B34) 220 Kč
RABELAIS, Francois: GARGANTUA A PANTAGRUEL. Díl I.-II. (Kniha první až pátá - komplet!). Praha, SNKLU, ed. Nesmrtelní, sv. 59 a 60, 1962, 574 (10) + 421 (5) s., četné ilustrace Gustav Doré. Pův. celopl. vazby s přebalem. Na přebalech štopy manipulace a uložení, zašpiněné, vlastní knihy ve velmi dobrém stavu, čisté. Překrásné vydání s kvalitně tištěnými ilustracemi. [B56] 290 Kč
RADCLIFFOVÁ, Ann: ZÁHADY UDOLFA. Díl I. Praha, Odeon, 1978, M 8°, 584 (2) s. Pův. celopl. vazba s přebalem. Čtené, stopy manipulace. Jeden z mála svazků výjimečné Odeonské edice Anglického gotického románu. [D06] 95 Kč
READING, J. S.: SOUBOJ O LONDÝN. Detektivní román. Praha, Neumann, 1948, 153 (3) s. Pův. polopl. vazba s barev. přebalem. Kniha v dobrém až velmi dobrém stavu, na přebalu stopy manipulace a uskladnění, na okrajích ve hřbetu otřepáno. [B42] 100 Kč
RITTER, William: MYRTIS A KORINNA. Praha, Hynek, b. d., atyp. M 8°, 77 (3) s., lehce erotické ilustrace A. de Calbet, přel. Karel Weinfurter. Původní brož. Obálka místy se zažloutlými flíčky, vzadu otřepaný okraj. Kniha, o níž se několikrát zmiňuje ve své korespondenci B. Dapéciové Arthur Breisky a doporučuje vřele, aby si ji přečetla... [B32] 90 Kč
ROBINS, Tom: HUBENÉ NOHY A VŠECHNO OSTATNÍ. Praha, Argo, 1998, 8°, 454 (2) s., 1. vydání. Pův. celopap. vazba s přebalem. Až na exlibrisové razítko v titulu v perfetním stavu, nečtené. Anotace vydavatele: Novomanželé Ellen a Vazoun se stěhují ze Seattlu do New Yorku, kde se chce Ellen prosadit jako malířka. Jedou tam v pečené krůtě, již vyrobil ženich nevěstě jako svatební dar bez jakýchkoli uměleckých ambicí. Nebyl by to Tom Robbins, aby to nedopadlo přesně naopak. Ellen dělá obyčejnou servírku v baru vedeném Arabem a Židem, stojícím přímo proti budově OSN, zato krůtu koupí Muzeum moderního umění a Vazoun se stane přes noc slavným umělcem. V románu vystupují navíc oživlé věci: Malovaný kolík, Lastura, Lžička, Špinavá ponožka a Guláš v konzervě, které za svými majiteli do New Yorku putují. Fantazie, hravost, inteligentní humor, jazyková vynalézavost a vypravěčské nadání jsou očekávanými atributy čtivého románu, jenž bývá označován za Robbinsův nejlepší. [D06] 175 Kč
ROLLIN, Ch.: SVŮDNÁ ŽENA. Obrázek mravů francouzských. + NOVOTNÝ, Vratislav: DOBRODRUŽSTVÍ SVATEBNÍ CESTY. Intimní novelka. + VIVIEN, Oscar: LÁSKA PANA HECTORA. + SILVESTREm Armand: ROZPUSTILÉ POVÍDKY. RománPraha, Štorch, Zapovězené ovoce sv. 14, 8, 9 a 21, b. d., M 8°, 43 (5) s. + 44 (4) + 48 + 47 (1) s., první tři ilustroval Václav Čutta, poslední pak obsahuje secesní pérovky a ilustraci signovanou „K v H“. Vše v jednom svazku. Ind. polopl. vazba s vyzlaceným věcným názvem z prvního titulu na hřbetu. Dobře až velmi dobře zachváno. [B42] 300 Kč
SADE, D. A. F. de: NEHODY CTNOSTI. Praha, Concordia, 1990, M 8°, 189 (1) s., přeložil Aleš Pech, ob. a graf. úpr. David Pohribný. Pův. brož. Velmi dobrý stav. Donatien Alphonse François de Sade (markýz de Sade), francouzský šlechtic, prozaik, představitel libertinismu. [B24] 180 Kč
(SADE, markýz de) – SADE, D. A. F. de: LES CRIMES DE L’AMOUR. Nouvelles héroiques et tragiques précédées d’une. Gallimard, 1987, 8°, 434 (16) s. Pův. brož. Čtené, dobrý stav. [B44] 200 Kč
(SADE, markýz de) – SADE, D. A. F.: NEHODY CTNOSTI. Praha, Concordia, 1990, 12°, 189 (1) s., proti titulu fantastický portrét markýze de Sade od H. Biibersteina. Pův. brož. Jeden z prvních porevolučních počinů nakladatelství Conkordie; dávno rozebraný titul. [B55] 200 Kč
(SADE, markýz de) – SADE, D. A. F.: THE 120 DAYS OF SODOM. And other writings. New York, Grove Press, 1967, M 8°, 799 (1) s. Pův. brož. Čtené, obálka otřelejší, dobrý stav. V tiráži uvedeno, že jde o první paperbackové vydání. [B55] 590 Kč
(SADE, markýz de) – SADE, D. A. F.: JUSTINE - PHILOSOPHY IN THE BEDROOM - EUGÉNIE DE FRANVAL. And other writings. New York, Grove Press, 1966, M 8°, 751 (1) s. Pův. brož. Čtené, obálka otřelejší, dobrý stav. V tiráži uvedeno, že jde o první paperbackové vydání. [B55] 590 Kč
(SADE, markýz de) – LELY, Gilbert: SADE. Etudes sur sa vie et sur son oeuvre. Gallimard, 1967, M 8°, 375 (9) s. Pův. brož. Velmi dobrý stav. Patrně nejuznávanější životopis markýze de Sade. [B55] 440 Kč
SADE, marquis de: LETTRES CHOISIES. France, Pauvert, 1963, úzká 8°, 266 (6) s., préface de Gilbert Lely, 1. vydání. Pův. brož. Běžné stopy uložení a manipulace, dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho suchá pečeť v titulu), vložen rkp. lístek s Effenbergerovým rukopisem a odkazy na dva dopisy. [B24] 690 Kč
SAKI: LÉČBA NEKLIDEM. Praha, Odeon, 1989, 8°, 282 (6) s., il. Petr Poš, 2. vydání (první vyšlo ve Světové četbě v roce 1968) Pův. celopl. vazba s přebalem. Mírně čtené, v titulu raz. býv. majitele, na zadní straně obalu v dolní části nijak výrazná skvrna. Saki = Hector Hugh Munro. [D04] 65 Kč
SAKI: LĚCBA NEKLIDEM. Praha, Odeon, 1989, 8°, 282 (6) s., il. Petr Poš, 2. vydání (první vyšlo ve Světové četbě v roce 1968) Pův. celopl. vazba s přebalem. Ve velmi dobrém stavu, nečtené. Saki = Hector Hugh Munro. [D04] 100 Kč
SAROYAN, William: LIDSKÁ KOMEDIE. Praha, Práce, 1947, 214 (6) s., 8°. Nepův. vazba. Výborný stav. [B25] 120 Kč
SAROYAN, William: ODVÁŽNÝ MLADÝ MUŽ NA LÉTAJÍCÍ HRAZDĚ. Praha, ČS, 1958, 188 (8) s., ob. a vaz. Vl. Fuka, typo Zd. Seydl, 1. vyd. Pův. celopl. vazba s ob. Dobře zachováno. [B25] 100 Kč
SEDLÁČEK, Hanuš: POSLEDNÍ BITVA. Román z roku 2014 – 2033. Praha, ÚNKUČ, 1933, V 8°, 181 (3) s., ilustrace O. Cihelka. Původní nakladatelská celopl. vazba s raženým výjevem. Stopy uskladnění, vazba mírně zašpiněna (nebo spíše „omšelá“), relativně dobře, snad i „lépe než dobře“ zachováno. [B43] 240 Kč
SEDLÁČEK, Hanuš: POSLEDNÍ BITVA. Román z roku 2014 – 2033. Praha, ÚNKUČ, 1933, V 8°, 181 (3) s., ilustrace O. Cihelka. Původní nakladatelská celopl. vazba s raženým výjevem. Velmi dobrý stav. [B43] 380 Kč
SECONDO, Rosso di San: SLAVNOST RŮŽÍ. Praha, DP, 1928, 147 (1) s., M 8°, obálka a vazba podle návrhu A. V. Hrstky. Původní vazba (?) s vevázanou obálkou. [B46] 150 Kč
SEDLÁČEK, Václav: DIVADELNÍ DIVY A ZÁZRAKY. Praktické návody jak pořádati na divadle různé efekty, zjevy atd. Vozy alegorické - Masky historické a charakterní - Bengálské ohně. Praha, Sedláček, 1922, V 8°, nestr., tištěno jako rukopis. Pův. brož. Obálka potrhána, celkově známky častého užívání. Podivně obskurní titul, patrně v minimálním počtu výtisků, část tištěno, část orig. strojopis, ilustrováno, v patitulu rkp. poznámka tužkou „vzácné“, na několika místech razítko se jménem dřívějšího majitele. [B32] 550 Kč
SHAKESPEARE, William: DVOJÍ MAJESTÁT. Praha, ČS, KPP, 1970, čtvercová 8°, 119 (7) s., typo Oldřich Hlavsa, ilustrováno, vydání s mikrodeskou. Pův. celopl. vazba, přebal. Velmi mírné stopy manipulace, dobrý stav, čisté. [B56] 120 Kč
SHELLEY, Percy Bysshe: VÝBOR Z PRÓZY. Díl I.-II. Praha, Laichter, Otázky a názory sv. XLVII., 1920, M 8°, 278 (2) + 334 (2) s. Pův. brož. Dva svazky. DObrý stav, mírné známky užití, druhý díl nerozřezaný. [B32] 260 Kč
SOUČEK, Ludvík: CESTA SLEPÝCH PTÁKŮ I.-III. (Cesta slepých ptáků, Runa Rider, Sluneční jezero). Praha, 1976, 8°, 319 (1) + 191 (1) s., ilustrace Kamil Lhoták. Pův. brož. Čtené, dobrý stav. 2 svazky. [B52] 250 Kč
SOVĚTŠTÍ BÁSNÍCI. Výbor z lyriky. Praha, DP, Současná světová poesie, svazek 1, 1946, 8°, 282 (6) s., uspořádala a přeložila M. Marčanová, doslov B. Mathesius, mj. Achmatová (Achmatovová), Gedorov, Jesenin, Majakovskij, Pasternak, Semjonov, ad. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na přebalu mírné stopy uložení, kniha intaktní, nečtená, ve sběratelském stavu. [B56] 140 Kč
STALIN, J. V.: O TECHNICE. Praha, Práce, 1949, 8°, 63 (5) s., ve front. portrét Stalina, obálka O. Bareš. Pův. brož. Velmi mírně zašpiněno, dobrý stav. Pro stalinisty, recesisty nebo pamětníky; snůška pitomostí pobaví... [B34] 50 Kč
STEDHAL: O LÁSCE. Praha, melantrich, 1951, M 8°, 360 (4) s., dřevoryty Václav Mašek, dřev. v titulu volně dle Pierre Prud’hona. Ind. nenasazovaná polokožená vazba s vazy. Dobrý stav. [B46] 120 Kč
STEIGERWALD, Karel: DOBOVÉ TANCE. Praha, Dilia, 1981, 4°, 69 s. + 11 s. notového materiálu, jednostranně hektografiváno (noty oboustranně), 200 výtisků. Pův. brož. Mírné stopy užití, dobrý stav. [B74] 200 Kč
STENDHAL: O SMÍCHU. Praha, ČS, Otázky a názory sv. 11, 1958, atyp. 8°, 129 (3) s., karikatury H. Daumier, typo Z. Seydl. Pův. brož. Dobrý stav. [B56] 70 Kč
STRATONOV, V(sevolod) V(iktorovič): VENUŠE JAKO BUDOUCÍ KOLONIE ZEMĚ / ATLANTIS / atd. Populární astronomické přednášky. Praha, Kočí, 1929, V 8°, 170 (1) (2) s., 112 vyobrazení. Pův. brož. Ve spodní části knihy průběžně zahnědlá skvrna, obálka ve hřbetu v horní části poškozena, často užívané a čtené. [B73] 90 Kč
ŠŤASTNÝ, A. B.: TAJEMNÝ MRAK ZKÁZY. Fantastická povídka budoucnosti. Praha, Nebeský, Nebeského illustrované knihovny pro mládež dospívající sv. I., 1922, 8°, 145 (2) s., ilustrace Karel Vítek. Vázáno v ind. dobové vazbě, barevná obálka vevázána. Přivázáno Charles Dickens: David Copperfield. Praha, Nebeský, Nebeského illustrované knihovny pro mládež dospívající sv. II., 1922, 8°, 214 (2) s., ilustrace Karel Vítek. Čtené. Paradoxně díky nehezké vazbě, u niž je navíc hřbet vyspraven izolepou, se knižní blok dochoval ve slušně zachovaném stavu. [B41] 380 Kč
SVÁTEK, Josef: PAMĚTI KATOVSKÉ RODINY MYDLÁŘŮ V PRAZE. Díl i.-IV. (komplet). Praha, Topič, 1924, M 8°,287 (1) + 337 (1) + 317 (3) + 172 s. Ind. kvalitní celopl. vazba s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Mírné stopy užití, dobrý stav. V jednom (tlustém) svazku. Slavný a velice čtivý historický román, který později vyšel sice jazykově a stylisticky upravený, nicméně dějově a obsahově notně osekaný v roce 1970. [D06] 360 Kč
SWIFT, Jonathan: GULLIVEROVY CESTY. Praha, Novák, 1947, 4°, 204 (2) s., ilustrace (čb. v textu a barevné na přílohách) Jan Goth. Pův. celopl. vazba se zlacenou ražnou. Dobře zachováno, čisté. Kvalitní papír, kvalitní tisk, hezká knížka... [B35] 320 Kč
ŠKOLA NOCI. Anglická renesanční a barokní poezie. Praha, ČS, KPP, 1978, 124 (12) s., ilustrováno. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobrý až velmi dobrý stav. [B75] 100 Kč
ŠVARC, Jevgenij a Ilja FREZ: NÁŠ ZÁVOD. Praha, SNDK, V 8°, 1952, 79 (3) s., ilustroval N. Cejtlin. Pův. polopl. vazba. stopy uskladnění, celkově dobrý stav. Kouzelný doklad doby gumování mozků. Náhodná citace: „Závodní rádio rozhlásilo celému závodu, co bylo v telegramu soudruha Stalina. A všechny lokomotivy, které byly pod parou, také se zaradovaly a zapískaly...“ [B24] 100 Kč
TAJOVSKÝ, Bohumil Vít: ČLOVĚK MUSÍ HOŘETI. Rozhovor Aleše Palána a Jana Paulase s opatem želivského kláštera. Praha, Torst, 2001, 8°, 608 (2) s., z toho str. 523-590 obrazová příloha. Mimo vlastnického raz. v titulu netknuté, nečtené. Výborně zachováno. Bohumil Vít Tajovský (3. března 1912, Klanečná u Havlíčkova Brodu - 11. prosince 1999, Želiv) byl katolický kněz, opat Želivského kláštera a oběť komunismu. Knižní rozhovor s opatem želivského kláštera Bohumilem Vítem Tajovským (1912-1999) mapuje celý jeho život: dětství na Havlíčkobrodsku, seminární studia, vstup k premonstrátům, život v želivském klášteře za první republiky, válečná léta, profesorskou dráhu, volbu opatem, léta strávená v komunistických žalářích, práci lesního dělníka a topiče, tajné opatské působení, ale i pád komunismu a návrat řádové komunity do kláštera. [B12] 260 Kč
TOLKIEN, J. R. R.: KNIHA ZTRACENÝCH POVĚSTÍ. Část I. Winston Smith, 1995, 8°, 272 (2) (6) s. Pův. omyvatelná vazba s přebalem. Velmi dobrý stav. [D05] 130 Kč
(TOLKIEN, J. R. R.): DAY, David: TOLKIENŮV BESTIÁŘ. Plzeň, Mustang, 1995, 8°, 302 (2) s. Pův. celopl. vazba, přebal. Nečtené, výborný stav. [D05] 130 Kč
TOLKIEN, J. R. R.: NEDOKONČENÉ PŘÍBĚHY. Praha, MF, 1994, 8°, 507 (5) s., skládaná příloha, překlad Stanislava Pošustová. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý až výborný stav, nečtené. Nedokončené příběhy Númenoru a Středozemě jsou souborem vyprávění, jež pokrývají celé časové pásmo od prehistorických Starých časů Středozemě, detailně popisovaných v Silmarillionu, až po Válku o Prsten, jíž vrcholí trilogie Pána prstenů. [B46] 240 Kč
TOLKIEN, J. R. R.: SILMARILLION. Praha, MF, 1992, 8°, 313 (9) s., překlad Stanislava Pošustová. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý až výborný stav, nečtené. Citace distributora: J. R. R. Tolkien stvořil ve své Středozemi celý nový svět, který osídlil rozličnými plemeny rozumných i nerozumných bytostí, dal mu tvar, jejž zachytil v mapách, dal mu jazyky i písmo. V Silmarillionu jsou shromážděny dějiny Středozemě od jejího stvoření božským Ilúvatarem přes vyprávění o jejím utváření a osídlování až k hrdinům, kteří jí přinesli slávu. Součástí této historie je i povstání nepřítele, zosobnění temné moci, který se ve své pýše postaví moudrosti a dobru, je sice poražen, ale znovu se vzmůže a vrací. [B46] 250 Kč
(TOLKIEN, J. R. R.) CARPENTER, Humphrey: TOLKIEN, J. R. R. - ŽIVOTOPIS. Praha, MF, 1992, 8°, 260 (4) s., překlad Stanislava Pošustová. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý až výborný stav, nečtené. [B46] 240 Kč
TOLSTOJ, Alexej N.: KRÁSKA S MARSU. Dobrodružný výlet dvou pozemšťanů na Mars. Románová příloha Národní Politiky. Praha, Politika, 1925, M 8°, 222 s.,; - přivázáno: MASON, A. E. W.: KROK ZA KROKEM... Detektivní román. Románová příloha Národní Politiky. Praha, Politika, 1925, 218 s. Ind. celopl. vazba. Velmi dobrý stav. [B43] 150 Kč
TOOL, John Kennedy: SPOLČENÍ HLUPCŮ. Praha, Odeon, 1985, 8°, 374 (2) s. Pův. celopl. vazba s ob. Velmi dobrý, téměř vezbadný stav. [B15] 120 Kč
TOUDOUGE, Georges G.: UKRADENÝ GOLFSKÝ PROUD. Praha, Melantrich, 1928, V 12°, 202 (2) s. Ind. polopl. vazba, orig. obálka (Vodrážka) vevázána. Str. 17/18 původně vyřízlý, vlepena zpět, jinak dobrý stav. [B13] 160 Kč
VACEK, Vlastimil a Štefan BEDNÁR a Alois HÁBA: Z NEZNÁMÝCH PŘÍČIN. Praha, Plamja, 1933, nestr., V 8°, v tir. uvedeno: „Na rozdíl od jiných, není tato kniha psána. Je dílem básnickým, malířským i hudebním...“, 1. vyd. Pravděpodobně ind. celopl. vazba s vylepenou přední a zadní stranou obálky. Vazba mírně ušpiněno, uvnitř čisté, celkem dobře až velmi dobře zachováno. Tisk na několika barevných mutacích papíru, zdobeno fotografiemi, kresbami, velmi zajímavě typograficky upraveno. Kuriosita. Na přední předsádce a str. 1 nepříliš výrazné majetnické razítko pardubického mystika J. Nováka. Na aukci AP 63 (Prošek, 29. 4. 2005) prodáno za 2200 Kč + 10 % přirážka, před tím dosaženo 1200 a 1300 Kč. [B45] 760 Kč
VÁLEČNÉ ÚSILÍ A JINÉ KRESBY Z. K. London, Naše Noviny (deník čs. vojska ve Velké Británii), 1944, V 8°, nestr., desítky il. kreseb (především karikatur) s česko-angl. popisy. Původní brož., velmi dobře zachováno, obálka však nese stopy užití, horní okraj mírně pomuchlán a natržen. [B45] 250 Kč
VANČURA, Vladislav: VĚDOMÍ SOUVISLOSTÍ. Praha, ČS, Otázky a názory sv. 9, 1958, atyp. 8°, 107 (7) s., atyp. 8°, čtyři kresby A. Hoffmeister a A. Pelc, typo Z. Seydl. Pův. brož. Dobrý stav. [B56] 60 Kč
VILLIERS DE L’ISLE-ADAM, Auguste: NEJVYŠŠÍ LÁSKA. Povídky. Praha, Srdce, 1925, 12°, 149 (3) s., v titulu viněta od Cyrila Boudy. Ind. celopl. vazba. V patitulu exlibrisové raz. býv. majitele, dobře zachováno. Z obsahu: Tajemství popraviště, Jednatelství Zlatého Svícnu, Pokusy Dra Grookesa... [B45] 290 Kč
VOKOLEK, Vladimír: ABSURDANDA. Brno, Atlantis, 1994, 8°, 273 (7) s., ilustrace Václav Vokolek, 1. svazek spisů V. V. Pův. brož. Velmi dobrý stav, nečtené. Anotace distributora: Ojedinělý projev zájmu o poetiku absurdity v české literatuře. V krátkých prózách autor rozehrává černý humor, sarkasmus a nadsázku, aby pojmenoval syrovou realitu světa. V důrazu na jazyk a jeho možnosti, na řezavou hru slov jsou Vokolkovy prózy u nás bez obdoby. Vyšlo jako 1. svazek Spisů Vladimíra Vokolka. Doslov Jan Vladislav. [D06] 120 Kč
VOLTAIRE: PANNA. Praha, SNKLU, 1963, V 8°, 338 (6) s., ilustrace (pérovky v textu, část na tónovaném podkladu a celostr. barevné), obálka, vazba a graf. úprava Ota Janeček, překlad a doslov Radovan Krátký. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal na okrajích s mírnými unámkami manipulace, kniha prakticky nečtená, bezvadný stav. Historicky slavný, jemně erotický pamflet, na církví stvořenou legendu o panenství Jany z Arcu. [D08] 100 Kč
VRCHLICKÝ, Jaroslav: LEGENDA O SVATÉM PROKOPU. Praha, Hrách, 1939, M 8°, 139 (3) s., úvod a poznámky V. Tichý. Volné složky v orig. obálce. Obálka se stopami užití, částečně poškozena. [D08] 45 Kč
VYDRANCOVÁNÍ SVATOVÁCLAVSKÉ ZÁLOŽNY aneb POSLEDNÍ STANICE KLERIKALISMU. (Praha?), nákladem Tiskového družstva československé sociálně demokratické strany dělnické, b. d., M 8°, 79 (1) s. Pův. brož. Stopy manipulace a uskladnění. Poměrně vzácná, kuriózní protiklerikální tiskovina... [B34) 260 Kč
VYSKOČIL, Ivan: KOSTI. Praha, MF, 1966, 8°, 202 (6) s. Pův. celopl. vazba bez ob. Dobře zachováno. [B24] 110 Kč
VYSKOČIL, Ivan: KOSTI. Praha, MF, 1966, 8°, 202 (6) s., typo, přebal a vazba Zdenek Seydl. Pův. celopl. vazba bez přebalu. Vazba zašpiněna, v knize občasné podtrhání textu (G. Salamanczuk - jeho exlibrisový vpisek na zadním přídeští). [B11] 90 Kč
VYSKOČIL, Ivan: A JINÉ POVÍDKY. Praha, RP, 1971, 8°, 147 (5) s., il. Vladimír Tesař. Pův. celopl. vazba s přebalem. V patitulu vlastnické raz. G. Salamanczuka, na několika místech jím tužkou zatržený text, na obalu odřenina cca 1.5 x 3 cm. [B11] 100 Kč
VYSKOČIL, Ivan: A JINÉ POVÍDKY. Praha, MF, 1971, 8°, 147 (5) s., ilustrace Vl. Tesař. Pův. celopl. vazba. Dochován i přebal, ten na okrajích silně poškozen. Kniha v dobrém stavu. [B53] 130 Kč
VYSKOČIL, Ivan: VŽDYŤ LÉTAT JE TAK SNADNÉ. Praha, MF, 1964, 8°, 121 (3) s., ob., vazba a typo Jiří Rathouský. Původní celopl. vazba s přebalem. Obálka s otřepanými kraji, stav knihy velmi dobrý, čistá. [B42] 120 Kč
WALTARI, Mika: EGYPŤAN SINUHET. Patnáct knih ze života lékaře Sinuheta. Díl I.-II. Praha, Vyšehrad, 1969, M 8°, 453 (3) + 498 (6) s., ilustrováno, tištěno na jemném cigaretovém papíře. Nepův. celoplátěné vazby s dekorativním zdobením, v původním kartonovém pouzdře. Velmi dobrý stav. Legendární historický román v prvním českém vydání a ve zcela originální, i když amatérské vazbě. [B63] 180 Kč
WELLS, Carolyn: MUŽ, JENŽ PROPADL ZEMÍ. Detektivní román. Praha, Obelisk, 1925, M 8°, 175 (1) s. Pravděpodobně pův. celopl. vazba. Známky čtení a manipulace. [B53] 90 Kč
WERNISCH, Ivan: PEKAŘOVA NOČNÍ NŮŠE. Brno, Petrov, 1994, M 8°, 167 (5) s. Pův. celopap. vazba s přebalem. Velmi dobrý stav, čisté, neužívané. „Deník“jednoho z výrazných českých básníků je pestrou koláží původních textů poetických, citátů nalezených i vlastních a též provokativních postřehů z literárního života. Dávno rozebraný titul. [B12] 80 Kč
WEST, Nathanael: PŘÍTELKYNĚ OSAMĚLÝCH SRDCÍ / DEN KOBYLEK. Praha, Odeon, ed. Světová četba sv. 514, 1982, 284 (6) s., v tomto překladu první vydání. Původní brož. (kartonáž). Velmi dobře zachováno. Den kobylek zfilmován, u nás známo pod názvem Požár Hollywoodu. [B43] 80Kč
WILLIAMS, Tennessee: VYTETOVANÁ RŮŽE. Praha, Dilia, 1976, 4°, 107 s., jednostranně hektografiváno, celkem 350 výtisků. Pův. brož. Mírné stopy užití, dobrý stav. [B74] 290 Kč
ZÁHOŘ, Zdeněk: OTOKAR BŘEZINA - ESSAIE. Praha, A. Srdce, 1928, 146 s., 20. sv. sbírky Kruh četby. Původ. brož. Velmi dobře zachováno. [C12] 200 Kč
ZÁPOTOCKÝ, Antonín: ROZBŘESK. Praha, ROH - Práce, 1956, 8°, 427 (5) s., pův. celostr. dřevoryty na přílohách Vladimír Fukl, podepsaná dedikace autora s. V(iliamu) Širokému. Pův. celopl. vazba, přebal. Přebal s mírnými stopami manipulace a uskladnění, kniha ve výborném stavu, pravděpodobně nečtená. [B15] 400 Kč
BURIAN a KOPŘIVA a RÝPAR: ABC O GRAFICKÉ ÚPRAVĚ NOVIN A ČASOPISŮ. Praha, Orbis, 1960, 8°, 222 (6) s., řada vyobrazení. Pův. celopl. vazba. Několik slov podtrženo červenou tužkou, jinak dobrý stav. [C11] 280 Kč
DOLEJŠKA, František: METHODICKÝ POSTUP KUPECKÉHO PÍSMA. Pro obchodní akademie a vyšší školy obchodní. Bez údajů, kolem r. 1900, podél 4°, (10 s. včetně ob., z toho 4 s. textu), 45 jednostranně tištěných tabulí s předlohami nácviku písma. Pův. brož. Stopy užití, přesto vcelku dobře zachováno, dekorativní obálka (chybí zadní strana). [B64] 320 Kč
LANZ, Bohumil a Zdeněk NĚMEČEK: PÍSMO V PROPAGACI. Praha, Merkur, 1974, 4°, 308 (4) s., stovky vyobrazení, příkladů. Pův. celoplátěná vazba s přebalem. Přebal otřepán, několikrát natržen, s dalšími stopami po manipulaci, kniha ve velmi dobrém stavu, čistá. V titulu exlibrisové raz. G. Salamczuka, vzadu na přídeští jeho vpisek. [B62] 290 Kč
MIKEŠ, Jan: FILMOVÝ TISK V TEXTILNÍM PRŮMYSLU. Praha, SNTL, 1955, , 8°, 357 (3) s., 194 obr., 14 diagramů, 24 tabulek, náklad 1500 ks. Ind. celopl. vazba. Dobrý stav. Popis vývoje technologie filmového tisku, vzorování, šablony... [B24] 150 Kč
CHLÁDEK, Jiljí: POČÁTKOVÉ OPATRNOSTI PASTÝŘSKÉ... ...aneb krátká Naučení jakby se Pastýřové duchowní w powolání swém chowati měli. Díl I.-III. v jednom svazku. Praha, J. A. Hagen, 8°, 1780, (16) 203 (3) s. + (12) 237 ) + (12) 91 (3) s., ve všech třech titulních listech shodná mědirytina s motivem pastýře 8 x 6 cm, dvě ozdobné viněty na konci druhého a třetího dílu, ozdobné tří až čtyřřádkové iniciály na počátku každého dílu. Dobová polokožená vazba. Na vazbě stopy užití a stáří, v knize na několika místech vpisek se jménem bývalého majitele, s ohledem na stáří dobře až velmi dobře zachováno. Bartoloměj Jiří Chládek [1743-1806], významný premonstrát, autor pozdější příručky českého jazyka pro posluchače pastorální teologie na pražské univerzitě s názvem „Naučení kratičké, kterak by se mělo dobře mluviti česky a psáti“ z roku 1795. [B14] 2600 Kč
LAUKOTA, Wáclaw: DŮLEŽITOST WYZNÁNJ ZGEWENÉHO NÁBOŽENSTWJ KRYSTOWA. A ssestinedělnj
cwičenj pro ty, kteřj mjnj od katolické cýrkwe odstoupit... (Důležitost
vyznání zjeveného náboženství Kristova a šestinedělní cvičení pro ty, kteří
míní od katolické církve odstoupit, dle nejvyšší vůle Pána země léta 1782 dne
15. prosince k zastavení odpoadu vysazené...). Praha, nákladem spisovatelovým,
1812, V 12°, (6) XI (1) 236 s. Dobová celopap. vazba. V titulu vlasticné raz.
G. Salamanczuka a Josefa Strera. Velmi dobrý stav. Jungmann VI.-1813. [B11]
950 Kč
TOMSA, František Bohumil (NIERICE, Gustaw): RYBÁŘSKÉ DĚVČE Z HELGOLANDU. Dárek pro milau mládež. Praha, 1844, 12°, 127 (1) s. Dobová knihovní polokožená vazba, pp. štítek na hřbetu. S ohledem na stáří dobře zachováno. Jungman VI/1372. [B33] 480 Kč
PERERIUS, Benedictus: SELECTAE AC CURIOSAE QUAESTIONES SCRIPTURISTICAE.
Ex commentariis R. P. Benedicti Pererii Societatis Jesu Theologi, in genesim
collectae, ac excerptae, & in compendium redactae. Typis Academicis Soc.
Jesu. (Tyrnaviae, Typis Academicis, Societatis Jesu, Annô M. DCC. XLIV), 1744,
(10) (4) 358 s., 1. vydání! Jen knižní blok s přípravou na vazy (možná ale též
vyjmuté z adjustace). Razítkové exlibris G. a J. Salamanzcuka, přírůstkové číslo,
rkp. vpisek z roku 1806. Knižní blok dobře zachován, předsádky se stopami manipulace
a stáří. Benedikt Pereira (Pereyra, Perera, Pererius), 1535 - 1610,
španělský jezuita filosof a teolog. Dílo je věnované palatínovi Pavlovi Esterházimu,
a je komentované Alexejem Révaiem, „sklabinským a blatnickým“ baronem,
synem královského rádce Alexeje Révaie a baronky Emerentie Révaiové. [D05]
3150 Kč
(RETIGOWÁ, Magdalena Dobromila [přeložila]): PŔÍBĚHOWÉ PRO DCERKY ČESKĚ A MORAWSKÉ... Z Kocebue přeložila... Praha - Hradec Králové, Pospíšil, 1828, 12°, 104 s. Dob. polopl. vazba. V titulu staré raz. školní knihovny, štítek s rkp. číslem. Dobrý až velmi dobrý stav. Jungmann VI./836. [B14] 480 Kč
ALBERTS, Andreas a Peter MULLEN: PSYCHOAKTIVNÍ ROSTLINY, HOUBY A ŽIVOČICHOVÉ. Praha, Svojtka & kol., 2002, M 8°,267 (1) s., 172 barev. foto, 37 vzorců, překlad Tomaš Recman. Pův. omyvatelná vazba. Až na exlibrisové raz. na str. 5 v perfektním stavu, nečtené, jako nové. [D06] 145 Kč
ARAGON, Louis: BÁSNÍK A SKUTEČNOST. Praha, ČS, 1963, 8°, 341 (4) s., 1. vyd., obálka, vazba a typo Zdeněk Seydl. Pův. celopl. vazba s ob. Na ob. mírné známky uskladnění, kniha patrně vůbec nečtena. [B26] 110 Kč
AUGUSTA, Josef: DIVY PRASVĚTA. Kronika pravěké přírody a tvorstva. Původní rekonstrukce kreslil Zdeněk Burian. Praha, Toužimský a Moravec, 1942, V 8°, 754 (6) s., 593 ilustrací v textu + 35 obrazových příloh, z toho 13 barevných. Pův. poloplátěná vazba. Dobře až velmi dobře zachováno. Prof. RNDr. Josef Augusta (1903 – 1968) byl významný český paleontolog a také autor populárně vědeckých knih pro mládež i dospělé, na kterých spolupracoval povětšinou s ilustrátorem Zdeňkem Burianem. [B71] 1150 Kč
AUTOALBUM ARCHIV - RENAULT. (St. Minařík a J. Fiala). Brno, 735 ZO Svazarmu, 1990, V 8°, 103 (1) s., tabulky, četná vyobrazení. Pův. šití na tři sponky. Dobrý stav. [B45] 95 Kč
BAKALÁŘ, Eduard a Vojtěch KOPSKÝ: I DOSPĚLÍ SI MOHOU HRÁT. Praha, Pressfoto, 1987, V 8°, 232 (8) s. ilustrace, kompletní přílohy!, 2. doplněné a přepracované vydání. Pův. celopl. vazba s obálkou. Velmi dobře až výborně zachováno, čisté. Populární, dodnes hledaná publikace, hojně užívaná jak pro krácení času doma, tak profesionálními pedagogy, psychology a psychoterapeuty. [B53] 300 Kč
BANKOVKY A MINCE ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY 1993-1994. Praha, Nuga, 1994, 110 (2) s., bohatě ilustrováno. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno. [B63] 290 Kč
BAŠE, Jaroslav a Xaver RŮŽEK: ČESKÁ HÁDANKA. Pojednání a návod o tvoření a řešení hádanek. Praha, Český hádankář, 1908, M 8°, 136 s. Ind. polopl. vazba. Známky užívání, místy zažloutlé skvrny. [B33] 140 Kč
BOUBLÍK, Vlastimil a Otakar KOŠŤÁL: LÍČENÍ VE FILMU, NA DIVADLE A V TELEVIZI. Praha, Orbis, 1962, V 8°, 156 (4) s., kresby v textu, fotovyobrazení na kříd. přílohách (mimo paginaci). Původní celopl. vazba s obálkou. Přebal na okrajích poškozen, stopy uskladnění, kniha v dobrém až velmi dobrém stavu, čistá. [B44] 90 Kč
BOUČEK, B. a O. KODYM: GEOLOGIE. Díl 1 - 2. Praha, ČSAV, 1958 a 1963, V 8°, 559 (1) + 729 (3) s., ve svazku prvním 384 vyobrazení, ve svazku druhém 394 vyobrazení v textu + vyobrazení na kříd přílohách a rozkládacích tabulích, v zapískované příloze vzadu dvě mapy. Pův. celoplátěné vazby s obálkami. Obaly poškozeny, knihy ve velmi dobrém stavu, čisté, přílohy nepotrhané. Oba díly najednou téměř nesehnatelné, tyto až na přebaly navíc ve velmi dobrém stavu. [B71] 660 Kč
BRAUNOVÁ, Alena: KOUZLO KERAMIKY A PORCELÁNU. Praha, Práce, 1985, 8°, 454 (2) s., 32 čb. a 32 bar. příloh, 2. rozšířené vydání. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobrý stav. [B76] 460 Kč
BRYDEN, Dean: JAK SE POBAVÍM S KARTAMI. Patience, kouzla, hádání budoucnosti. Praha, Hendrich, 1939, 8°, 190 s., vyobrazení. Pův. celopl. vazba (šedá mutace). Dobrý stav. [B13] 240 Kč
BRYDEN, Dean: JAK SE POBAVÍM S KARTAMI. Patience, kouzla, hádání budoucnosti. Praha, Hendrich, 1939, 8°, 190 s., vyobrazení. Pův. celopl. vazba (tmavě červená mutace). Dobrý stav. [B13] 240 Kč
CARRIÉRE, Eugéne: SPISY A VYBRANÉ LISTY. Praha, Zátiší - Knihy srdce i ducha, 1922, 8°, 219 (5) s., úpr. V. H. Brunner. Původní celopl. vazba s vevázanou obálkou. Vazba mírně ušpiněna, jinak bezvadně zachováno, čistí. [B11] 100 Kč
CRUDENOVÁ, Loren: HERBÁŘ TAJEMNÝCH ROSTLIN. Praha, Volvox Globator, 1999, 8°, 190 (2) s., ilustrováno. Pův. omyvatelná vazba. Až na exlibrisové razítko v titulu bezvadný stav, nečtené. Popisy tajemných rostlin, jejich sběr a užití k léčivým účelům, ale i ke změně vědomí, obětem a šamanským obřadům. [B63] 160 Kč
ČELAKOVSKÝ, Jaromír (úvod, výklad, chron. seznam a rejstřík): ZÁKONY A NAŘÍZENÍ U VĚCECH OBECNÉHO ŠKOLSTVÍ. Na ten čas platné v království Českém. Praha, Grégr, 1878, M 8°, XL., 684 s. Dobová polopl. vazba. Dobrý stav. Obsahuje mj. i „Rozdělení obcí dle tříd služného“. [B32] 180 Kč
ČERNÝ, Jaroslav (sestavil): MALÝ BOSCO. Sbírka kouzelných kousků, žertů a různých zábavek počtářských. Ml. Boleslav, Švikala, b. d., 16°, 63 (1) s. Pův. dva šité archy, bez obálky. [B43] 130 Kč
DEKORACE UŽITKOVÉHO PORCELÁNU. Praha, SNTL, 1984, V 8°, 187 (1) s., 92 vyobrazení, z toho 12 barevných, 1 příloha, 28 tabulek. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobře až velmi dobře zachováno. [B23] 380 Kč
DELOS. A Journal On & Of Translation. Číslo 1 - 6, 1968-1971. Editor D. S. Carne-Ross. National Translation Center, Austin, Texas, (College Park, Maryland, Centrum pro světovou literaturu), 1968-1971, V 8°, 246 + 239 (3) + 212 + 255 (1) + 226 + 198 s., ilustrováno různými autory, 1. vydání. Pův. brožované svazky. Hřbety obálek a částečně i obálky zaprášené, jinak velmi dobře zachováno. V tomto kompletu prakticky nedostupný sborník, zabývající se problematikou překladání. [B61] 1100 Kč
DEMEL, Vladan a Miroslav KRYSTYCH: DOMÁCÍ VÝROBA ALKOHOLICKÝCH NÁPOJŮ. Havířov, Entri, 1991, 8°, 61 (3) s., ilustrováno. Pův. šití na dvě sponky. Dobrý stav. [D07] 80 Kč
DLOUHÝ, František: BROUCI (na titulním listu ATLAS BROUKŮ). Praha, Kober, b. d., V 8°, 4 s. textu a dvacet jednostraně tištěných barvotiskových tabulí s 800 barevnými obrazy. Pův. kartonáž, na přední desce vylepen barevný titulní list. Dobrý stav. [B52] 790 Kč
DLOUHÝ, František: BROUCI. Soustavný popis nejdůležitějších českých brouků s návodem, kterak zakládati sbírky broukův. Praha, Kober, b. d. (mezi 1900 a 1920), 8°, 201 (5) s + 20 barvotiskových přílohových tabulí s 500 vyobrazeními, 7 rytin v textu. Pův. zdobená (včetně reliéfního slepotisku brouka) celoplátěná nakladatelská vazba. Velmi dobrý až téměř bezvadný stav, čisté. První a patrně i nejvýznamnější kniha entomologa a koleopterolga Fr. Dlouhého, kterou Fr. Kober vydal opakovaně. Exemplář je ve výborném sběratelském stavu. [B73] 1250 Kč
DOBRÝ, Václav a Vladimír MORAVEC: POROVNÁVACÍ TABULKY MOTOROVÝCH VOZIDEL. Praha, SNTL, 1956, 8°, 389 (3) s. pův. celopl. vazba. Velmi dobrý stav. Ceněná příručka, srovnání vozidel jako např. Aero 30, 50, Minor, Praga Lady, Piccolo, Jawa 600, Tudor 1100, Praga ND, Popular SV 995 a mnohých dalších po stránce el. zapojení, zapalovacích svíček, vstřikovacích čerpadel, rovněž např. seřizovací tabulky karburátorů Solex. Obsahuje také typový přehled traktorů a typové tabulky motorových vozidel. [B55] 470 Kč
DUKLA MEZI TISÍCILETÍMI. Armádní vrcholový sport. Praha, Ministerstvo obrany - Agentura vojenských informací a služeb, 2003, 4°, 167 (1) s., množství barevných fotografií. Pův. lamino vazba. Intaktní stav. Neprodejná publikace určená k šíření jen v jednotkách ozbrojených sil. [B72] 300 Kč
DURIŠ SPIRHANZL, Jaroslav: O NAŠICH STROMECH. Praha, SNDK, 1959, V 8°, 162 (6) s., il. v textu autor, kresby na přílohách Otto Ušák. Pův. celopl. vazba s obálkou. Mírné stopy manipulace, obálka na okrajích otřepána, samotná kniha ve velmi dorbé stavu, čisté. [B23] 190 Kč
DYK, Václav: ČESKÉ PERLY. Život, ochrana a národohospodářský význam perlorodek. Praha, Vilímek, 1947, 8°, 138 (6) s., 19 vyobrazení, 3 mapy a 22 fotogarfií na přílohách. Pův. brož. Mírné stopy uložení, dobrý stav. [B43] 160 Kč
DYK, Viktor: PROSINEC. Akta působnosti čertova kopyta. Praha, Otto, 1923, M 8°, 380 s., obálka vevázána. Kvalitní polokožená vazba s koženými rohy, zlatá horní ořízka. Velmi dobrý stav. [B76] 150 Kč
DYK, Viktor: PROSINEC. Akta působnosti čertova kopyta. Praha, Otto, 1923, 8°, 380 s., 2. vydání. Dobová kvalitní polokožená vazba s koženými rohy a vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Dobrý stav. [D08] 150 Kč
DYK, Viktor: LEHKÉ A TĚZKÉ KROKY. Praha, Nová bibliotéka sv. XI., 1927, M 8°, 161 (7) s., obálka vevázána (Sv. Klír). Polokožená vazba, zlatá horní ořízka. Hřbet vybledlejší, velmi dobrý stav. [B76] 100 Kč
DYK, Viktor: VELIKÝ MÁG. Drama o pěti dějstvích. Praha, Borový, b. d. (1914, 1. vyd.), M 8°, 103 (1) s. Polokožená vazba v kombinaci s mramorovaným papírem. V knize díky použitému papíru bezdřevému zahnědlé skvrnky. [B76] 120 Kč
ENGLIŠ, Karel: NÁRODNÍ HOSPODÁŘSTVÍ. Příručka. Brno (Praha, Borový), 1924, M 8°, 610 (4) s., 1. vyd., tištěno na biblovém papíru. Pův. celopl. vazba. Dobrý stav. [B34] 110 Kč
EXLER, Karel: MOTÝLOVÉ. Soustavný popis motýlů v zemích koruny české
žijících... Praha, Kober, 1898, M 8°, 215 (1) s., vyobrazení v textu, 235 motýlů,
housenek a kukel na 23 barvotiskových tabulích v příloze. Pův. celopl. vazba
s dekorativním zdobením. V titulu raz. býv. majitele, na vazbě v hjorní části
malé poškození, jinak dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [C11] 1150 Kč
ENCYKLOPEDIA OF CHESS OPENINGS (+ název v dalších sedmi jazycích). Jugoslávie, Beograd, 1976, V 8°, 402 (2) s., ilustrace. Pův. brož. Dobrý stav. Popisy šachových partií. [B41] 190 Kč
THE FORD INDUSTRIES. Facts about tge Ford Mortor Company and Its Subsidiaries. USA, Detroit, Ford Motor Company, 1925, 8°, 63 (1) s., fotoilustrace. Pův. šití na dvě sponky. Na obálce zažloutlý pruh, mírně otřepáno, dobrý stav. [B15] 460 Kč
FUČÍK, Julius: BOŽENA NĚMCOVÁ BOJUJÍCÍ. Praha, Girgal, 1940, 60 (2) s., V 12°. Původní brož. Výborně zachováno. V textu na několika málo místech marginální upozornění na text hvězdičkou nebo svislými linkami (pečlivě, dle pravítka...). [B36] 220 Kč
GÖTZ, František: FRANTIŠEK XAVER ŠALDA. Praha, Státní (Školní) nakl., Sbírka monografií sv. 2, 1937, 8°, 1163 (3) s. Pův. brož. V textu sporé marginální poznámky v podobě značek a podtrhaný text, jinak dobře zachováno, čisté, přesahující stránky mírně otřepány. [B63] 120 Kč
GRUSS, Josef: JEDNA PANÍ POVÍDALA. Praha, Hynek, 2. sv. ed. Český humor, 1945, 8°, 133 (3) il. St. Látal. Ind. nepříliš kvalitní polopl. vazba. Protiněmecké anekdoty („...loučíme se s tebou, anekdoto, ty jedovatý šípe do německého srdce...). [B45] 95 Kč
GUTH, Jiří (Jiří Stanislav Guth-Jarkovský): SPOLEČENSKÝ KATECHISMUS. Praha, Hejda a Tuček, bez data (cca 1920), 8°, 316 s. Pův. nakladatelská celopl. vazba. Vazba omšelá a otřelá, uvnitř dobrý stav, několik posledních stran s malými nažloutlými flíčky. Autor pracoval mj. i jako ceremoniář prezidenta T. G. Masaryka a stal se klasikem v podávání pravidel a norem chování ve všech oblastech života. Společenský katechismus je jeho první knihou v oblasti pravidel chování. [D04] 260 Kč
HALABALA, Jindřich: VÝROBA NÁBYTKU. TVORBA A JEHO KONSTRUKCE. Praha, SNTL, 1975, V 8°, 316 (4) s., 404 vyobrazení, 2. upravené vydání. Pův. celopl. vazba s ob. Obálka s otřepanými okraji, stopy manipulace, kniha v dobrém až velmi dobrém stavu, čistá. [B54] 220 Kč
HARTINK, A. E.: ENCYKLOPEDIE LOVECKÝCH ZBRANÍ. Čestlice, Rebo, 2001, V 8°, 320 s., barevné ilustrace, křídový papír. Pův. lamino vazba, přebal. Prakticky nové. [B51] 290 Kč
HARTINK, A. E.: ENCYKLOPEDIE PISTOLÍ A REVOLVERŮ. Čestlice, Rebo, 1996, V 8°, 272 s., barevné ilustrace, křídový papír. Pův. lamino vazba, přebal. Prakticky nové. [B51] 290 Kč
HEJL, Vlastimil: SPORTOVNÍ STŘELBA Z PISTOLE. Praha, NV, 1955, 8°, 190 (2) s., 65 ilustrací. Pův. polopl. vazba. Na vazbě pp. štítek s inv, číslem, na předním přídeští rovněž, s poznámkou o vyřazení z fondu, v titulu a v tiráži kul. raz. knihovny. Dobrý stav. [B54] 130 Kč
HOGBEN, Lancelot: MATEMATIKA PRO KAŽDÉHO. Praha, Borový, 1948, V 8°, 565 (3), řada il., 1. vyd. Původní polopl. vazba. Velmi dobře zachováno. [B26] 120Kč
HONL, Ivan: Z MINULOSTI KARETNÍ HRY V ČECHÁCH. Několik stránek z kulturní historie. Praha, Žikeš, 1947, V 12°, 112 (2) s., vyobrazení na přílohách (barevné mimo paginaci). Pův. kartonáž. Obálka v horní části poškozena, jinak dobře zachováno. [B13] 150 Kč
HONZL, Jindřich: DIVADELNÍ A LITERÁRNÍ PODOBIZNY. Praha, Orbis, 1959, 8°, 195 (1) s., fotovyobrazení na křídových přílohách. Pův. celoplátěná vazba. Dobře zachováno. Dochována i obálka, ta však poškozena. Z knihovny Vratislava Effenbergera. Byť kniha nenese jeho suchou pečeť nebo podpis, je v ní na několika místech podtrhán text a učiněny marginální poznámky typickým Effenbergerovým rukopisem. [B23] 190 Kč
HORA, Josef: JESENIN A PASTERNAK. Praha, Borový, 1947, 172 (2) s., úpr. a ob. M. Kaláb. Pův. brož. Velmi dobře zachováno, nerozřezáno. [B21] 120 Kč
HROMADA, A. V.: KOUZLO ORIENTU. Cestopisné črty z Thracie, Malé Asie a severní Afriky. Praha, Kober, 1928, 181 (3) s., 95 vyobrazení v textu, 23 příloh, z nichž je 6 barevných. Ind. polopl. vazba. vyzlaceným věcným názvem na hřbetu. Velmi dobře zachováno. [B23] 120 Kč
ILUSTROVANÝ ENCYKLOPEDICKÝ SLOVNÍK. Praha, Academia, 1980, 8°, 970 (6) + 957 (3) + 975 (1) s., s vyobrazeními a přílohami na křídě. Pův. celopl. vazby. Druhý a třetí svazek na zadní desce vazby zasažen vlhkem, třetí díl s průsakem do až do předsádek, uvnitř dobře zachováno. 3 svazky. [K1] 290 Kč
JASIČ, Ján (a kol.): ENTYMOLOGICKÝ NÁUČNÝ SLOVNÍK. Bratislava, Príroda, 1984, M 4°, 674 (2) s., ilustrace, 1. vydání. . Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami užití, na vazbě zahnědlé fleky, čtené, zachována errata (lístek s opravami), v titulu exlibrisové raz. bývalého majitele. [D05] 560 Kč
JEZDINSKÝ, Sainer: ŘIDIČOVA ABECEDA. Úvod do automobilismu. Praha, Škubal, 1947, 8°, 207 (1) (4) s., řada vyobrazení. Pův. brož. Stopy častějšího užití. [B24] 120 Kč
JÍLEK, František: ČEŠTINA JE JAZYK VTIPNÝ. Praha, MF, 1956, 231 (3) s., M 8°, 1. vyd., ob. a il. Josef Lada. Nepův. celopl. vazba s vyzlaceným názvem, kompletní obálka vevázána. Dobře zachováno. [B46] 240 Kč
JIRÁSEK, Josef: SOVĚTSKÁ LITERATURA RUSKÁ 1917-1936. Praha, Petr, 1937, V 8°, 336 (4) s. Dob. polopl. vazba. Velmi dobře zachováno. [B52] 190Kč
JIRSÍK, Josef: NAŠE SOVY. Datli, rorýši, lelkové, vlhy, dudkové, mandelíci...Praha, ČGU, 1944 (v tiráži uvedeno 1945), 8°, 189 (3) s., V 8°, 20 barev. obrazových tabulí v příloze, il. v textu. Původní brož. Dobře až velmi dobře zachováno. [D19] 200 Kč
KALISTA, Zdeněk: BAROKNÍ TRADICE V NAŠEM DIVADLE NOVODOBÉM. Praha, UB, 1944, 8°, 32 (4) s., ob. V. V. Novák, 1. vyd. Pův. brož. Dobře až velmi dobře zachováno. [B25] 100 Kč
(KALENDÁŘ) - KAPESNÍ KALENDÁŘ PRO ROK 1935. Sdružení družstev Praha, 16°. Klasický kapesní kalendářík s možností poznámek, jeden list vypsán tužkou (adresy). Celokožená vazba. Mírné stopy užití. [B55] 120 Kč
(KALENDÁŘ - BATOVEC) - BATOVCŮV ALMANACH / POLITICKÝ KALENDÁŘ. Schematismus, statistika a adresář zemí Koruny České. Na rok 1914. Praha, Batovec, roč. XXII., V 8°, VIII, 344 + 16 stran reklam + 60 stran adresář, ilustrováno. Pův polopl. vazba. Hřbet vazby prakticky neexistuje, stopy manipulace a čtení. [B12] 170 Kč
KALENDÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH NOVIN A BESEDY NAŠÍ RODINY. L. P. 1947. Praha, Brázda, V 8°, 176 s., ilustrováno, obálka Josef Lada. Pův. brož. Obálka zašlá, poškozena, čtené. [B12] 110 Kč
(KALENDÁŘ) - LIDOVÝ KALENDÁŘ 1947. Praha, Cíl, V 8°, 192 s., ilustrováno, reklamy, místo pro poznámky v kalendářní části zčásti počmáráno. Pův. brož. Užívané čtené. [B12] 100 Kč
KLADENSKÝ, Jindřich (upravil): STAVEBNÍ ŘÁD PRO VELKOU PRAHU, PLZEŇ A BUDĚJOVICE. S novým zákonem o stavebním ruchu, prováděcími nařízeními a jinými příslušnými zákony. Praha, Kober, 1928, V 12°, 152 (2) s. Pův. brož. Na ob. podpis býv. majitele, na poslední straně ob. poznámky tužkou. Jinak dobře zachováno. [B42] 120 Kč
KLAPÁLEK, Fr.: ZE ŽIVOTA HMYZU. Praha, Kober, b. d. (1908), M 4°, 436 s., 341 vyobrazení v textu a 20 barvotiskových tabulí s přilehlým textem. Pův. nakladatelská vazba s vylepeným barvotiskovým obrázkem. Mírné stopy užití, vazba v lomu u hřbetu ve spodní části natržena, v titulu v horní části vystřiženo pravděpodobně jméno bývalého majitele, knižní blok v dobrém až velmi dobrém stavu. [B56] 970 Kč
KOČÍ, B.: B. KOČÍHO MALÝ SLOVNÍK NAUČNÝ. Díl I. (A-J) – II. (K-Ž). Komplet. Praha, Kočí, 1925, V 8°, 2120 (6) (2) s. Pův. nakladatelské polokožené vazby s vyzlaceným věcným názvem na hřbetu a dekorativním figurálním slepotiskem. Stopy častějšího užití, dobrý stav. [B24) 800 Kč
KOHLÍK, Alois: ZÁKLADY SKLÁŘSTVÍ. Sklářská technika v theorii a praxi se zvláštním zřetelem pro potřeby škol odborných, průmyslových a sklářského dorostu. Praha, Hokr, 1947 (v tiráži uvedeno 1948), 281 (7) s., řada vyobrazení a diagramů, 2. rozšířené vyd. Pův. brož. Stopy hojnějšího užití, obálka ve hřbetu rozpadlá (amatérsky /ne/vyspraveno). [B21] 180 Kč
KOPÁČ, Luboš + kolektiv: ABECEDA ŠACHOVÉHO PROBLÉMU. Praha, Olympia, 1973, 8°, 253 (7) s., ilustrováno. Pův. brož. Dobrý stav. [B41] 90 Kč
KORBEL, Petr a Milan NOVÁK: ENCYKLOPEDIE MINERÁLŮ. Čestlice, Rebo Productions, 1999, 8°, 296 s., stovky barevných vyobrazení, tištěno na křídě. Pův. omyvatelná vazba, přebal. Až na exlibrisové raz. v patitulu velmi dobrý stav. Citace distributora: Encyklopedie minerálů obsahuje přes 600 nerostných druhů a variet, seřazených podle mineralogického systému. Autoři do ní zařadili jak minerály běžné a obecně známé, včetně drahých kamenů a kovů, tak i naprosté rarity, známé třeba jen z jediné lokality. Četnost výskytu v přírodě je graficky znázorněna v záhlaví každého druhu, hned pod jménem a chemickým vzorcem, vedle krystalové struktury. Každý popsaný nerostný druh (varieta) je zobrazen na jedné nebo více fotografiích. Při výběru fotografií byl kladen důraz na dokonale vyvinuté a tvarově či barevně atraktivní krystaly, ale některé minerály jsou představeny i ve formě v přírodě mnohem častějších agregátů. Rozebrané. [D05] 370 Kč
KOULA, J. E.: ABECEDNÍ PRŮVODCE PO BYTĚ. Aneb Bytový slovník. Praha, Mikuta, 1947, 8°, 167 (7) s., 1800 výtisků, 1. vyd. Pův. brož. Dobře až velmi dobře zachováno. [B54] 160 Kč
KRÁL, Josef: ŘECKÁ A ŘÍMSKÁ METRIKA. Sv. III. Praha, Jednota českých filologů, 1913, V 8°, 360 s., vložen článek z Času z roku 1913 o díle J. Krále. [B72] 260 Kč
KRÁL, Josef: ŘECKÁ A ŘÍMSKÁ RHYTMIKA A METRIKA. Dil 1 (Řecká rhytmika) + 2 (Řecká a římská metrika) + 3 (Řecká a římská metrika). Praha, Jednota českých filologů, 1915, V 8°, XII., 275 (1), IX. (1) 336 ((2), X. (2) 360 s., 2. vyd., vázáno v jednom svazku. Indiv. dob. polopl. vazba s pp. štítkem na hřbetu. Velmi dobře zachováno. V titulních listech staré raz. školní knihovny. [B45] 660Kč
KROTKOV, F. G.: UMĚNÍ POCHODOVAT. Praha, Naše vojsko, Malá vojenská knihovna sv. 50, 1954, V 12°, 78 (2) s., 20 vyobrazení. Původní brož, velmi dobrý stav. [B33] 80 Kč
KULIČKOVÁ LOŽISKA / VÁLEČKOVÁ LOŽISKA SKF. Praha, Kuličková ložiska SKF, b. d., V 8°, 256 s., tabulky, četná vyobrazení. Pův. celopl. vazba. Dobrý stav. [B15] 140 Kč
KUREL, Rudolf: MASKA V SOUČASNÉ DIVADELNÍ TVORBĚ. Praha, Osvěta, 1952, 8°, 83 (1) s., kresby v textu, vyobrazení na křídě. Pův. polopl. vazba. Stopy užití a uskladnění, celkově dobrý stav. Základy tvorby divadelních masek a líčení. [B42] 90 Kč
KYBALOVÁ, Jana: KERAMIK MARKEN AUS ALLER WELT. Praha, Artia, 1981, 8°, 256 s., vyobrazení. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami užití, cca do poloviny listů v horní části stopa po ohybu, čisté. Nepostradatelná příručka sběratele keramiky. [D05] 195 Kč
LERMONTOV, Michail: PROMĚNY DÉMONA. Vnitřní obraz básníkova osudu v zrcadle jeho lyriky. Praha, ČS, KPP, 1967, čtvercová 8°, 129 (7) s., ilustrováno detaily s grafických listů Albína Brunovského. Pův. celopl. vazba. V dobrém stavu, se stopami vcelku citlivého čtení. [B56] 120 Kč
LESNÝ, V.: BÁSNICKÝ ZÁPAS OTOKARA BŘEZINY. Praha, Pohořelý, 1945, 75 s., 12°, kresba na ob. a dřevoryt František Kobliha. Původní brož. Část prvního tiskového archu (do str. 10) pomačkána již při tisku. Jinak dobrý stav. [C12] 110 Kč
LESNÝ, V.: RABÍNDRANÁTH THÁKUR (TAGORE). Osobnost a dílo. Kladno, Šnajdr, 1937, 8°, 352 s., ilustrace. Ind. celopl. vazba. Na předsádce a v titulu vybledlé rkp. poznámky tužkou, dobře zachováno. [B32] 180 Kč
LINHART, Josef: AMERICKÝ PRAGMATISMUS. Rozbor krise buržoazního myšlení. Praha, Melantrich, 1949, 8°, 235 (5) s., ob. a graf. úpr. O. Kovář. Původní brož. Známky častého užití, před patitulem horní roh stránky odstřižen, v titulu suchá pečeť se jménem Vratislava Effenbergera. [C12] 190 Kč
LISTY KLUBU PŘÁTEL POEZIE - SRPEN 1968. Bulletin pro členy klubu. Čtvercová 8°, 20 s., ilustrace. Anotační nabídka na rok 1969. Pův. šití na sponky, dobrý stav. [B56] 50 Kč
LISTY O POESII A KRITICE. Vzájemné dopisy F. X. Šaldy a F. Chudoby. Praha, Rupp, 1945, 208 (4) s., 8°, obálka značka a typo Svatopluk Klír. Původní brož. Velmi dobře zachováno, na ob. mírné stopy manipulace a uskladnění. Kniha z pozůstalosti G. Salamanzcuka, což dosvědčují atypická exlibrisová razitka v patitulu a titulu, jakož i rkp. přípis na zadní straně obálky, sdělující nezaměnitelným rukopisem sám sobě kde a kdy knihu koupil... [B36] 180 Kč
LOSOS, Ludvík: NOVÉ METODY KONSERVACE MUSEJNÍCH SBÍREK. Praha, NM, ed. Studijní, metodický a informační materiál sv. 5, 1959, 8°, 169 (3) s., 17 vyobrazení. Pův. brož. Dobrý stav. [B41] 80 Kč
LOUYS, Pierre: NEPRAVÁ ESTERA. Povídky. Praha, Neumannová, 1914, 8°, 87 (1) s., úpr. a výzdoba Miloš Klicman. Nepův. celopl. vazba. Přední předsádky původně slepeny, stopy po následném oddělení, vazba mírně zašlá, jinak dobře zachováno, čisté. [B36] 90 Kč
MALÝ, Jakub: DOPISOVATEL. Navedení ke spisování listů a psaní všeho druhu, s bohatou sbírkou nejrozmanitějších vzorů. Praha, Kober, 1869, 8°, (6) 376 s. Dobová polokožená vazba. S ohledem na stáří dobý stav. [B32] 320 Kč
MANTEGAZZA, Pavel: PHYSIOLOGIE KRÁSNA. Praha, Kober, b. d., 8°, 132 s., ilustrováno fotografiemi a kresbami, vyzdobeno ozdobnými linkami v záhlavích a vinětami na koncích kapitol. Celopl. vazba. Dobrý stav. [B35] 180 Kč
MANTEGAZZA, Pavel: PHYSIOLOGIE ŽENY. Praha, Kober, 1928, 8°, 378 s., vyobrazení. Ind. kvalitní poloplátěná vazba. Velmi dobrý stav, čisté. [D05] 245 Kč
MANTEGAZZA, Pavel: O LÁSKÁCH LIDSKÝCH. Pokus ethnologie lásky. Praha, Kober, 1927, 8°, 352 s., ilustrováno. Ind. kvalitní poloplátěná vazba. Velmi dobrý stav, čisté. [D05] 245 Kč
MARCYOVÁ, Mary E.: POVÍDKY O JESKYNNÍM LIDU. Praha, Družstvo „Kniha“, 1922, 110 (2) s., 8°, 11 ilustrací a ob. Jan Konůpek, na předsádce a v patitulu vlastnická razítka Jaroslava Dyka. Původní kartonáž. Velmi dobře zachováno, čisté. [B36] 290 Kč
MAŠÍNOVÁ, Bož.: SUĎTE, AŽ OKUSÍTE. Výběr receptů z větší části u nás neznámých, lékařsky schválených. (Na vazbě titul: Zlatá kniha české kuchařky - věnují závody KOSMOS Čáslav). Kladno, Mašín, 1928, M 8°, 217 (15) s. Původní celoplátěná vazba. Velmi dobře zachováno. Část pův. nákladu pravděpodobně zakoupila firma Kosmos v Čáslavi, nechala ji svázat a používala jako reklamní dárky. [B23] 160 Kč
MATZNER, Antonín: BEATLES. Výpověď o jedné generaci. Praha, MF, 1987, 8°, 286 (2) s., obrazové přílohy na křídě mimo paginaci. Pův. brož. Mírně čtené, dobrý stav. [D08] 70 Kč
MAZUREK, A.: ZÁKLADY PRAKTICKÉ OPTIKY. Uvedení do optických výpočtů s návodem ke konstrukci optických soustav. Díl 1 - Optické výpočty. Praha, Práce, 1950, 8°, 119 (5) s., 125 ilustrací, 3. rozšířené vydání. Pův. brož. s fotomont. obálkou. V titulu malé přírůstkové číslo soukromé knihovny a jméno býv. majitele. Dobře zachováno. [B33] 130 Kč
MAZUREK, A.: ZÁKLADY OPTIKY – BREJLAŘSKÁ OPTIKA. Optická soustava oka, nápravy vadného zraku, zkoušení očí a určení skel a brejlí. Praha, Práce, 1950, 8°, 86 (2) s., 96 vyobrazení. Pův. brož. Dobrý stav. [B44] 120 Kč
MEILI, Richard a Hubert ROHRACHER: UČEBNICE EXPERIMENTÁLNÍ PSYCHOLOGIE. Praha, SPN, 1967, V 8°, 370 (2) s. Pův. celopl. vazba. Stopy užívání, text místy podtrhán obyč. tužkou, dobrý stav. [B11) 180 Kč
MICHAL, Stanislav: HODINY. Od gnómu k atomovým hodinám. Praha, SNTL, Polytech. knižnice, 1987, 8°, 269 (3) s., 222 vyobrazení, 2. přepracované a doplněné vyd. Pův. lamino vazba. Dobrý stav. [B25] 130 Kč
MILLER, David a kol. (sestavili): BLACKWELLOVA ENCYKLOPEDIE POLITICKÉHO MYŠLENÍ. Brno, Barrister & Principal, 2000, XIII. (1), 581 (1) s., 2. vyd. Pův. laminovaná vazba. Zcela nové, nečtené. Ojedinělé rozsáhlé encyklopedické dílo napsané 120 předními zahraničními odborníky. Obsahuje jednak samostatná hesla o těch filosofech, historicích, právnících, sociolozích a ekonomech, kteří zásadně přispěli k politické rozpravě, jednak rozsáhlá souhrnná hesla o hlavních obdobích politického myšlení (řecké politické myšlení, renesanční politické myšlení atd.) a o hlavních ideově politických proudech (liberalismus, konzervatismus, marxismus atd.). [B12] 290 Kč
MINSKÝ, Adolf: HERECKÉ VZPOMÍNKY. Mor. Ostrava, Melantrich, 1943, 8°, 124 (4) s., fotomont. ob. Jos. Horký, kresby D. Tůma. Původní brož. Dobře až velmi dobře zachováno. [B21] 140 Kč
MITCHELL, Margaret: JIH PROTI SEVERU. I. - V bouři. II. - Po bouři. Praha, Petr, 1938, 8°, 595 (5) + 610 (4) s., úprava a vazba J. Šváb. Dva scazky. Pův. celopl. vazby. Na vazbách mírné stopy manipulace a uložení, jinak dobrý stav, čisté. [B65] 240 Kč
MLADÝ SVĚT. Roč. XI. / 1968, č. 1 - 26, folio. Číslo á 32 s. včetně obálek. Vázáno v celopl. ind. vazbě. Ve hřbetu volnější, prohlížené a čtené, dobrý stav. [B65] 280 Kč
NEBOVIDSKÝ, J.: SILICE ČI OLEJE AETERICKÉ. Jich původ, výroba a upotřebení v praxi. Praha, Knihovna časopisu Československý voňavkář a mydlář, sv. 1, b. d. (1925), V 8°, 118 s. + reklamy, ilustrováno. Pův. brož. Mírné stopy užití, dobrý stav. Téměř nesehnatelné. [B43] 275 Kč
NESMRTELNÁ SLOVA O LÁSCE. Praha, Hendrich, 1942, 16°, 127 (1) s. Pův. brož. Dobrý stav. Z knihovny Vratislava Effenbergera (jeho podpis v titulu). [B33] 120 Kč
NĚSTURCH, Michail Fedorovič: LIDSKÉ RASY. Praha, SPN, 1966, 8°, 118 (2) s., mnoho vyobrazení, z toho řada barevných na tabulích mimo paginaci. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobrý stav. [B14] 190 Kč
NOHEJLOVÁ-PRÁTOVÁ, Emanuela: ZÁKLADY NUMISMATIKY. Praha, Academia, 1975, V 8°, 263 (1) s., 1 vyd., 64 čb. a 5 str. barev. příloh s vyobrazeními na křídě, ilustrace v textu. Pův. celopl. vazba s přebalem. Kniha v dobrém až velmi dobrém stavu, na obalu stopy uskladnění a užití, na okrajích a v lomech otřepán. [B13] 230 Kč
NOVÁK, Arne: KRITIKA LITERÁRNÍ. Zásady a prakse. Praha, Topič, 1916, 12°, 73 (3) s., secesně zdobená titulní dvoustránka, viněty na koncích kapitol. Pův. kartonáž, částečně nerozřezáno. Mírně stopy manipulace, dobrý stav. [B14] 100 Kč
NOVOTNÁ, Ramila a Stanislav HÁJEK (sestavili, střihy dodali): SYMETRA. Učebnice střihů a šití pro domácnost, školu i řemeslo. Praha, Jindra, 1931, 4°, VII., 15, 63, 56 (4) s. + střihová příloha (částečně použitá), il. Karel Rampl, pravděpodobně druhé vydání Původní celopl. vazba, orig. kart. pouzdro. Velmi dobře až výborně zachováno. [B62] 280 Kč
NOVOTNÝ, František a Josef SEDLÁČEK: LATINSKO-ČESKÝ SLOVNÍK. K potřebě gymnasií a reálných gymnasií. Praha, ČGU, 1933, V 8°, 1348 s., šesté opravené a doplněné vydání. Dobová slepá polokožená vazba. Vazba na okrajích otřelejší, běžné stopy užití a manipulace. Monumentální svazek velmi obsháhlého latinsko českého slovníku. [D19] 390 Kč
NOVOTNÝ, Oto: O TRESTU A VĚZEŇSTVÍ. Studie o funkcích trestu v soudobé naší společnosti. Praha, Academia, 1969, 8°, 250 (2) s., náklad 1200 výt., 2. vyd. Pův. celopl. vazba. Na přední druhé předsádce rkp. poznámka s odkazem na str. 119. Dobrý stav. [B42] 130 Kč
(OTTA) – MALÝ OTTŮV SLOVNÍK NAUČNÝ. Dvoudílný. Příruční kniha obecných vědomostí. Praha, Otto, 1905, 1906, V 8°, 1257 (1) + 1208 (2) s., bohatě ilustrováno, skládané přílohy, částečně barevné. Pův. nakladatelská polokožená vazba s dekorativním zlacením na hřbetu. První dil se stopami častého užívání, místy potrhané strany (amatérsky vyspraveny), hřbet v horní části poškozen (taháním z knihovny; druhý díl ve velmi dobrém stavu. [B21) 730 Kč
(OTTA) – MALÝ OTTŮV SLOVNÍK NAUČNÝ. Dvoudílný. Příruční kniha obecných vědomostí. Praha, Otto, 1905, 1906, V 8°, 1257 (1) + 1208 (2) s., bohatě ilustrováno, skládané přílohy, částečně barevné. Pův. nakladatelská polokožená vazba s dekorativním zlacením na hřbetu. Zlacení na druhém dílu otřelejší, jinak oba svazky ve velmi dobrém stavu, minimálně užívané. [B15) 1200 Kč
PACÁK, Antonín: ČSL. HEDVÁBNICTVÍ / Stručný návod ku pěstování moruší a bource hedvábnického. Tábor, n. vl., 1925, V 8°, 20 s. Pův. šití na sponku. Stopy uskladnění. [B52] 100 Kč
PACHMAN, Luděk: THEORIE MODERNÍHO ŠACHU. Díl III. – Dámský gambit a hry dámských pěšcem. Praha, STN, 1956, 8°, 238 (2) s., množství vyobrazení, na přední předsádce dedikace, podpis a datace autora v upomínku na jeho návštěvu v Lounech (9. XI. 1957). Pův. polopl. vazba. Kniha ve velmi dobrém stavu, dochovaná obálka naopak ve stavu silně nepěkném. [B13] 180 Kč
PACHMAN, Luděk: THEORIE MODERNÍHO ŠACHU. Díl druhý - polouzavřené hry. Práce, 1951, 8°, 188 (4) s., ilustrace. Pův. brož, orig. ob. Často užívané. Bývalý majitel se snažil zpevnit a vyspravit knihu prošitím ve hřbeu a vložením do ochranných pp. desek. [B41] 90 Kč
PALIVEC, Josef: POEZIE STÁLE BUDOUCÍ. Eseje. České Budějovice, Růže, ed. Hlas sv. I., 1969, M 8°, 81 (3) s. Pův. brož. Dobrý stav. [B34] 120 Kč
PALOUČKOVÁ, Světluše: PŘÍRUČNÍ PĚTIJAZYČNÝ PIVOVARSKO-SLADAŘSKÝ SLOVNÍK. Praha, Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, 1968, 8°, 112 s. Pův. celopl. vazba. Dobře až velmi dobře zachováno, zcela čisté. Prakticky nedostupný a silně specializovaný slovník, který vyšel v nákladu pouhých 700 kusů. První čtyři části obsahují 316 základních českých hesel, přeložených do anglického, francouzského, německého a ruského jazyka, další čtyři části obsahují všechna cizí hesla uvedená v prvních čtyřech částech slovníku, přeložená do češtiny. [B42] 330 Kč
PARAUBEK, F. N.: SKLÁŘSKÉ BESEDY. Praha, Orbis, 1944, 8°, 231 (5) s., 2. vyd., 24 kreseb v textu, 11 příloh s 31 obrázky, front. F. Hlavica. Pův. brož. Obálka se zahnědlými skvrnkami, uvnitř čisté, částečně nerozřezané, velmi dobře zachované. [B31] 170 Kč
PERELMAN, J. I.: GEOMETRIE V PŘÍRODĚ. Praha, Naše vojsko, 1952, M 8°, 128 (4) s., 83 vyobrazení. Pův. brož. Dobrý stav. [B33] 90 Kč
PIKO MODELL BAHN – PLÁNY KOLEJIŠŤ. N / 1:160 / 9 mm. DDR, VEB PIKO, Sonneberg, b. d., 4°, nestr. (32 s.), vyobrazeno 15 kolejišť, výhybky, další díly, průvodní text z části český, zčásti slovenský. Pův. šití na dvě sponky, orig. obálka. Velmi dobrý stav. [B52] 150 Kč
PILÁT, Albert: JEHLIČNATÉ STROMY A KEŘE NAŠICH ZAHRAD A PARKŮ. Praha, ČAV, 1964, V 8°, 507 (1) s. + 240 vyobrazení na křídových přílohách, 90 ilustrací v textové části. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal poškozen, kniha ve velmi dobrém stavu. [B14] 550 Kč
PITHART, František: ZÁKLADY ŠACHU. Praha, pro UVČTO vydal Sportpropag, 1972, 8°, 134 (5) s., ilustrace. Pův. brož. Známky užití, čtené. [D07] 70 Kč
PLASTIKOVÉ MODELY - radíme, informujeme, navrhujeme. Č. 6. MODELA, podnik ÚV Svazarmu, b. d., 4°, 12 volných křídových listů s barevnými vyobrazeními modelů letadel. Volné listy v orig. ob. Dobrý stav. [B65] 100 Kč
PLASTIKOVÉ MODELY - radíme, informujeme, navrhujeme. Č. 7. MODELA, podnik ÚV Svazarmu, b. d., 4°, sešit = 55 (1) s. + volné jednostranné i rozkl. výkresové přílohy. V pův. obálce. Dobrý stav. [B65] 150 Kč
PLASTIKOVÉ MODELY - radíme, informujeme, navrhujeme. Č. 8. MODELA, podnik ÚV Svazarmu, b. d., 4°, sešit = 40 s. + volné jednostranné i rozkl. výkresové přílohy. V pův. obálce. Dobrý stav. [B65] 170 Kč
PJEŠČAK, Ján a kol.: KRIMINALISTIKA. Učebnice pro právnické fakulty. Praha, NV, 1986, 4°, 297 (7) s., vyobrazení. Pův. celopl. vazba. Velmi dobrý stav. [B31] 170 Kč
PRAŽÁK, Josef M. a F. Novotný a J. Sedláček: LATINSKO-ČESKÝ SLOVNÍK. K potřebě gymnasií a reálných gymnasií. Praha, ČGU, 1939, XII., 1348 s., V 8°, 13. nezměněné vydání. Původní celopl. vazba. Vazba flekatá, mírné stopy užití, uvnitř dobře zachováno. [B55] 350 Kč
PRAŽÁK, František a František NOVOTNÝ a Josef SEDLÁČEK: LATINSKO-ČESKÝ SLOVNÍK. K potřebě gymnasií a reálných gymnasií. Praha, ČGU, 1933, V 8°, 1335 (1)s., třetí opravené a doplněné vydání. Novější, patrně tomosácka převazba. V titulu podpis býv. majitelky a knihovní značka, užívané. [D19] 290 Kč
PRÉVERT, Jasques: JAKO ZÁZRAKEM. Praha, ČS, KPP, 1972, čtvercová 8°, 139 (3) s., ilustrováno dokumentačními fotografiemi, kolážemi autora a jiných, kresbami, vydání s mikrodeskou. Pův. celopl. vazba s přebalem. Dobrý stav. Z knihovny G. Salamanczuka, jeho exlibrisové raz. v titulu, na zadním přídeští rovněž jeho razítko a rkp. vpisek. [B56] 140 Kč
PŘERUŠENÝ RÁJ. Antologie moderní italské poezie. Praha, ČS, KPP, 1967, čtvercová 8°, 125 (3) s., obrazový materiál vybral a typo M. Fulín. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal se stopami manipulace, kniha ve velmi dobrém stavu, zcela čistá, pravděpodobně nečtená. [B56] 100 Kč
PODUBSKÝ, Václav: VODNÍ, BAŽINNÉ A POBŘEŽNÍ ROSTLINY. Praha, Ministerstvo zemědělství republiky Československé, 1948, V 8°, 193 (1) s., množství fotovyobrazení. Pův. brož. V titulu dva kousky vstřoženy, patrně původní majetnická či knihovní razítka / značky. Dobrý až velmi dobrý stav. [B23] 280 Kč
POŘADOVÝ VÝCVIK. Rukověť pro aspiranty a důstojníky v záloze, část XIV. Praha, NV, 1947, 16°, 124 s., ilustrace. Pův. brož. Dobrý stav. [B12] 100 Kč
PŘÍRUČNÍ SLOVNÍK NAUČNÝ. Praha, ČAV, 1962-1967, V 8°, 799 (1) + 919 (1)
+ 959 (1) + 933 (3) s., vyobrazení v textu a na přílohách, mapy (tiskl Vojenský
zeměpisný ústav). Pův. celopl. vazby. Dobrý stav. 4 svazky. [BK1-a] 890 Kč
PŘÍRUČNÍ SLOVNÍK NAUČNÝ. Praha, ČAV, 1962-1967, V 8°, 799 (1) + 919 (1) + 959 (1) + 933 (3) s., vyobrazení v textu a na přílohách, mapy (tiskl Vojenský zeměpisný ústav). Pův. celopl. vazby. Stopy užívání, zadní strana prvního svazku zasažena vlhkem. 4 svazky. [BK1-b] 450 Kč
RADA, Karel a spol.: ČAJOVÉ SMĚSI A JEJICH FARMAKOGNOSTICKÝ ROZBOR. Praha, SZN, 1956, 8°, 100 s. + 42 křídových příloh s 61 vyobrazením. Pův. brož. Lehké stopy po manipulaci. [B56] 110 Kč
RAMBOUSEK, Jan: BÁSNÍK OTOKAR BŘEZINA A JAKUB DEML. Kežmarok, vlast. nákladem autora, 1931, 8°, 105 (5) s. Pův. brož. V titulu podpis autora a podpis a přírůstkové číslo býv. majitele. Čtené, dobrý stav. [B44] 85 Kč
RAMÓN Y CAJAL, S.: PRAVIDLA A RADY K VĚDECKÉMU BÁDÁNÍ. Praha, Družstvo Máje, 1946, 8°, 139 (3) s., obálka a kresby Josef Hochman. Pův. brož. Dobře zachováno, čisté. [B13] 180 Kč
RÄTSCH, Chrostian: INDIÁNSKÉ LÉČIVÉ ROSTLINY. Praha, Volvox Globator, 2000, 8°, 221 (1) s., ilustrováno. Pův. vazba. Až na exlibrisové raz. v titulu výborně zachováno. Dávno rozebraný titul. [B72] 330 Kč
RÉGNIER, Henri de: NEOBYČEJNÍ MILENCI. Praha, Neumannová, 1908, 8°, 93 (3) s. Nepův. celopl. vazba. Přední předsádky původně slepeny, stopy po následném oddělení, jinak dobře zachováno, čisté. [B38] 90 Kč
REKTORYS, Artuš: RŮŽENA MATUROVÁ. Praha, Girgal, 1936, V 8°, 134 (2) s., vyobrazení na kříd. přílohách. Pravděpodobně původní celopl. vazba. Dobře až velmi dobře zachováno, v titulu vylepen pp. štítek s inv. číslem. [B31] 140 Kč
ROČENKA ČESKOSLOVENSKÝCH KNIHTISKAŘŮ IX - 1926. Praha, Spolek faktorů knihtiskáren, 1926, 339 s. + rozsáhlá inzertní příloha + adresář, mnoho vyobrazení včetně příloh mimo paginaci. Pův. celopapírová vazba. Stopy uskladnění na vazbě, jinak dobře zachováno. [B56] 240 Kč
ROSICKÝ, Bohuslav: BLECHY. FAUNA ČSSR sv. 10. Praha, Academia, 1957, V 8°, 439 (4) s., několik vyobrazení na kříd. přílohách, ilustrace rovněž v textu. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal na okrajích otřepán, jinak dobrý až velmi dobrý stav. [B25] 320 Kč
ROZUM, Oldřich: PTÁCI V PRAZE A OKOLÍ. Pozorování za léta 1913-1934. Praha, SN, Osnovy a praxe sv. 25, 1935, 8°, 24 s. Pův. složky šité nití, orig. obálka. Obálka se stopami ukladnění, jinak dobrý stav. [D08] 75 Kč
RYCHLÍK, Jan: POVĚRY A PROBLÉMY JAZZU. Praha, SNKLHU, 1959, 8°, 141 (3) s., ilustrace na křídě, obálka a vazba Vl. Fuka. Pův. celopl. vazba. Kniha v dobrém stavu, obálka na okrajích se stopami užití, vzadu cca 0,5 cm natržena. [B12] 150 Kč
RUDGLEY, Richard: KULTURNÍ ALCHYMIE. Omamné látky v dějinách a kultuře. Praha, LN, 1993, 8°,207 (1) s., ilustrováno. Pův. brož. Až na exlibrisové raz. v titulu ve velmi dobrém stavu, zřejmě nečtené. Dávno beznadějně rozebraný titul. [D06] 195 Kč
SADIL, Josef: NAŠI MRAVENCI. Praha, Orbis, 1955, 8°, 224 (4) s., 80 vyobrazení na křídových přílohách mimo paginaci, 52 vyobrazení v textu. Pův. celopl. vazba. Velmi dobrý stav. Jedna z mála (pravděpodobně jen ze čtyř) publikací v českém jazyce, zaobírající se mravencovitými. [B12] 120 Kč
SEIFERT, Miloš: JOHN RUSKIN. Apoštol pravdy a krásy. Praha, J. Svoboda, 1937, 257 s., výzdoba K. Liška, ve front portrét J. Ruskina. Původní brož. Velmi dobře zachováno. Text místy podtrhán tužkou. [C12] 170 Kč
SCHNEIDER, Rudolf: PŘESNÝ ČAS. Hodiny a hodinky. Praha, Orbis, 1942, 8°, 133 (3) s., 33 vyobr. v textu a na přílohách, anonym. fotomontážní obálka. Pův. brož. Velmi dobrý stav. [B53] 290 Kč
SCHNEIDER, Rudolf: PŘESNÝ ČAS. Hodiny a hodinky. Praha, Orbis, 1942, 8°, 133 (3) s., 3. vyd. se 34 vyobr. v textu a na přílohách, anonym. fotomontážní obálka. Pův. brož. Velmi dobrý stav. [B53] 320 Kč
SKŘIVÁNEK, Vladimír: GEOLOGICKO-TEKTONICKÁ STUDIE MARMAROŠSKÉ PÁNVE V PODKARPATSKÉ RUSI. Praha, Přírodovědecká fakulta, 1926, V 8°, 35 (1) s., vyobrazení, v příloze rozkl. litografická mapa. Původní šití na sponku. Stopy užití, dolní pravý roh se stopou po naražení. [B52] 150 Kč
SLAVÍKOVÁ, Ludmila: ÚVOD DO KRYSTALOGRAFIE. Praha, Sfinx, 1927, 8°, 155 (5) s., 149 vyobrazení. Pův. brož. V titulu malé přírůstkové číslo soukromé knihovny a jméno býv. majitele. Dobře zachováno. [B33] 140 Kč
SMAŹÍK, František: OCHOTNICKÉ DIVADELNICTVÍ. V přehledech a obrazech. Praha, Pragotisk, 1943, 8°, 154 (2) s., ilustrace (vyobrazení scén, líčení, vyobrazení dobových kostýmů a účesů. Pův. brož. Dobrý stav. [B44] 240 Kč
SMITH, Gregg a Carrie GETTY: BIBLE PIJÁKŮ PIVA. Tradice, kuriozity & historie: Encyklopedické informace & poezie. Praha, Pragma, b. d. (1997?), V 8°, 288 (4) s., ilustrace, ozdobné iniciály. Pův. omyvatelná vazba. Velmi dobrý stav, zcela čisté. Citace distributora: Humorně podaný naučný slovník určený pro každého cerevisafila - milovníka piva aneb příznivce zlatistého moku. V běžných obchodech dávno rozebráno. [D07] 290 Kč
SCHLAIN, B. a M. A. LEE: SNY VĚDOMÍ. CIA, LSD a revolta 60. let. Praha, Volvox Globator, 1996, 8°, 293 (3) (2) s. + obrazová příloha, překlad Z. Böhm, 1. vydání. Pův. omyvatelná vazba. Až na exlibrisové raz. v titulu nečtené, jako nové. [D05] 120 Kč
SPM - Stavíme plastikové modely. PRÁCE S KITY - 2. Lavočkiny - Zera - barvy Humbrol - čs. Spitfire. MODELA, podnik ÚV Svazarmu, Valašské Meziříčí, b. d., 4°, sešit = 51 (1) s. + volné jednostranné i rozkl. výkresové přílohy. V pův. obálce. Dobrý stav. [B65] 140 Kč
SPM - Stavíme plastikové modely. PRÁCE S KITY - 4. MODELA, podnik ÚV Svazarmu, Valašské Meziříčí, b. d., 4°, sešit = 44 s. + volné jednostranné i rozkl. výkresové přílohy. V pův. obálce. Dobrý stav. [B65] 200 Kč
STAŠEK, Bohumil: KÁZÁNÍ NA POUTI U SV. VAVŘINEČKA. ... jež proslovil MSGRE Bohumil Stašek, kanovník na Vyšehradě v neděli 13. srpna 1939. Praha, Vyšehrad, M 8°, 25 (3) s., front. Frant. Klimeš, záv. viněta L. Novák, kresba M. Alše v textu (vlepovaná), s použ. obrazu Jany Brožové na obálce. Pův. brož. Výborný stav. [B45] 110 Kč
STEINHAUS, G.: MATEMATICKÝ KALEIDOSKOP. Praha, Přírodovědecké nakl., 1953, 8°, 125 (3) s., 180 obrazců, 5 příloh v envelopě. Pův. polopl. vazba. Velmi zajímavá publikace o matematice, prostorové geometrii, mnohostěnech... [B31] 250 Kč
SOUČEK, Ludvík: BLÁZNIVÍ VYNÁLEZCI. Kapitoly z dějin nesmyslů. Praha, Albatros, 1974, V 8°, 227 (5) s., ilustrováno, typo Libor Fára. Pův. celopl. vazba s přebalem. Na obálce stopy manipulace, na okrajích poškozena, kniha v dobrém stavu. [B11] 140 Kč
STEHLÍK, Oldřich: ČESKÉ A FRANCOUZSKÉ MUDROSLOVÍ. Obdoby a rozdíly. Praha, Vesmír, 1937, 8°, 233 (1) s. Původní brož. Obálka s velmi mírnými stopami uložení, jinak dobře až velmi dobře zachováno. [B26] 120 Kč
SVOBODA, Emil: VĚCI VŠEDNÍ I NEVŠEDNÍ. Praha, Melantrich, 1931, 205 (3) s., ed. Výhledy - knihy zkušeností a úvah sv. 9, pořádali V. Mathesius a J. B. Kozák. Původní brož, velmi dobře zachováno, nerozřezáno. [B36] 120 Kč
ŠAHOVSKI INFORMATOR / Chess Informant + název v dalších sedmi jazycích). 31/1981. Jugoslávie, Beograd, 1981, V 8°, 335 (1) s., ilustrace. Pův. brož. Dobrý stav. Popisy šachových partií. [B41] 190 Kč
ŠAHOVSKI INFORMATOR / Chess Informant + název v dalších sedmi jazycích). 26/1979. Jugoslávie, Beograd, 1979, V 8°, 312 s., ilustrace. Pův. brož. Dolní roh přední obálky se stopou po ohybu, jinak dobrý stav. Popisy šachových partií. [B41] 190 Kč
ŠAHOVSKI INFORMATOR / Chess Informant + název v dalších osmi jazycích). 36/1983. Jugoslávie, Beograd, 1983, V 8°, 387 (1) s., ilustrace. Pův. brož. Dobrý stav. Popisy šachových partií. [B41] 190 Kč
ŠAHOVSKI INFORMATOR / Chess Informant + název v dalších sedmi jazycích). 37/1979. Jugoslávie, Beograd, 1979, V 8°, 304 s., ilustrace. Pův. brož. Dobrý stav. Popisy šachových partií. [B41] 190 Kč
ŠAHOVSKI INFORMATOR / Chess Informant + název v dalších sedmi jazycích). 28/1980. Jugoslávie, Beograd, 1980, V 8°, 327 (1) s., ilustrace. Pův. brož. Dobrý stav. Popisy šachových partií. [B41] 190 Kč
ŠACHY. Příručka pro trenéry III. a II. třídy. Díl I.-II. Učební texty pro školení. Praha, ÚV-ČTO - Český šachový svaz, 1973, 8°, 254 (2) + 241 (1) s., ilustrace. Pův. brož. Používané, ale slušně zachováno. [B41] 240 Kč
ŠOLTÉSZ, Benjamin: LETU ZDAR. O chovu a cvičení poštovního holuba. Vlastním nákladem autora, 1948, 8°, 79 (1) (1) s., 7 stran s nákresy, vložena dvoulist křídového papíru s ilustracemi. Pův. brož. s obálkou. Dobrý stav. [B22] 150 Kč
ŠOREL, Václav: PLASTIKOVÝ MODELÁŘ. Rady a návody k plnění a získání odznaku odbornosti Plastikový modelář. Praha, MF (PO SSM), 1987, V 12°, 324 (12) s., 163 vyobrazení + vyobrazení siluet, , 8 stran barev. příloh. Pův. laminovaná vazba. Velmi dobrý stav. Výborná příručka pro plastikové modeláře, pokud zkousnou místy socialistickou „omáčku“ průvodních blábolů... [B42] 170 Kč
ŠTĚPÁNEK, Otakar: MODERNÍ PREPARACE PŘÍRODNIN. Osvědčené metody přírodopisného sběratelství a preparace. Olomouc, Promberger, 1938, 4°, 196 (2) s., vyobrazení v textu. Pův. brož., fotomont. obálka. Na ob. v levém horním rohu malý pp. štítek s číslem, zadní strana ob. se stopou po ohybu, jinak velmi dobře zachováno, čisté. [B74] 230 Kč
ŠTĚPÁNEK, Otakar: MODERNÍ PREPARACE PŘÍRODNIN. Osvědčené metody přírodopisného sběratelství a preparace. Olomouc, Promberger, 1938, 4°, 196 (2) s., vyobrazení v textu. Pův. brož., fotomont. obálka. Dobře až velmi dobře zachováno, čisté. [B56] 290 Kč
ŠUBRT, J.: PRŮVODCE HOUBAŘŮ. Louny, Volné sdružení houbařů, 1936, M 8°, 20 str. vlastního textu ve třech oddílech, 71 listů se stovkami vyobrazení hub, z nichž nadpoloviční většina s ručně kolorovanými kloboučky. Dobová poloplátěná vazba. Dobrý stav. [B56] 240 Kč
TANTRA LÁSKY. O sexuální radosti a duševní síle ze staroindické tantrické literaury. Praha, Logos, 1990, 8°, 123 (3) s. Pův. brož. Dobrý stav. Jako autor uveden Karel Jizera (v tiráži je raději použito výrazu „...autorsky připravil’), věciznalým bylo již při vydání knihy jasné, že jde o uloupený překlad dosud autorsky neidentifikovatelného textu, jež z velké části přeložil dr. I. Ch. a následně upravil P. R. V. Oproti strojopisu, jež ke sklonku totality koloval mezi zájemci, je zde vcelku minimálně upravený slovosled. Přesto je o jednu z mála publikací o Tantře v českék jazyce, která má smysl – tedy hlavu i patu... [B22] 140 Kč
THÁKUR, Rabíndranáth: POVÍDKY. Vršovice, Tužimský, 1919, 12°, 97 (3) s., přeložil J. Trumpus, úprava Oskar Reindl. Pův. brož. Dobrý stav. [B34) 60 Kč
THON, Karel: PORCELÁN. Přehled výroby pro odborné školení zaměstnanců. Praha, Práce, ed. Technická minima č. 16, 1951, V 12°, 79 (1) s. Pův. brož. Dobrý stav. [B44] 80 Kč
TOLSTOJ, A. N.: RUS A NĚMEC. Praha, 1945, 46 s. Původní brož. Velmi dobře zachováno. [C11] 100 Kč
TRIBUNA FILATELISTŮ. Roč. XVII. / 1937. Red. E. Hirsch. Praha, Borový, V 8°, 475 (1) s., množství ilustrací. Ind. polopl. vazba. Velmi dobře zachováno, čisté. Věnováno sběratelství, popisy nových známek, rarit, tehdejší ceny a jejich rozbory... [B41] 180 Kč
TRIBUNA FILATELISTŮ. Roč. XVIII. / 1938. Red. E. Hirsch. Praha, Borový, V 8°, 459 (1) s., množství ilustrací. Ind. polopl. vazba. Vpředu u hřbetu mezi předsádkami stopy po stržené pásce, jinak velmi dobře zachováno, čisté. Věnováno sběratelství, popisy nových známek, rarit, tehdejší ceny a jejich rozbory... [B41] 180 Kč
TRIBUNA FILATELISTŮ. Roč. XIX. / 1939. Red. E. Hirsch. Praha, Borový, V 8°, 379 (1) s., množství ilustrací. Ind. polopl. vazba. Velmi dobře zachováno, čisté. Věnováno sběratelství, popisy nových známek, rarit, tehdejší ceny a jejich rozbory... [B41] 180 Kč
TRIBUNA FILATELISTŮ. Roč. XX. / 1940. Red. E. Hirsch. Praha, Borový, V 8°, 379 (1) s., množství ilustrací. Ind. polopl. vazba. Na přední předsádce jméno a adresa býv. majitele, velmi dobře zachováno, čisté. Věnováno sběratelství, popisy nových známek, rarit, tehdejší ceny a jejich rozbory... [B41] 180 Kč
TŮMA, Karel: KDE SE PIVO VAŘÍ... Pivovarské humoresky. Díl I.-III. Praha, Vilímek, 1928, 262 (2) + 256 (4) + 231 (1) s., ilustrace K. L. Thuma. 3 svazky. V pův. nakladatelských celoplátěných vazbách. Čtené, ale ještě slušně zachované. [B41] 260 Kč
TVORBA. Týdeník pro kulturu a politiku. Roč. 14/1946, č. 1 - 18, komplet. Praha, Ústř. výbor KSČ, V 4°, 288 (2) s. Ind. poloplátěná vazba v kombinaci s čerpaným papírem, od č. 16 včetně charakteristických obálek. Velmi dobrý stav. Kdysi oblíbený týdeník s fučíkovskou tradicí, rozvíjených v kontextu revolučních poválečných změn. Včetně prvního poválečného čísla. Doklad doby; příspěvky od řady známých osobností, jak bolševicky profláklých, tak i doposud nezakázaných... Od prvého čísla čtrnáctého do 26. čísla šestnáctého ročníku, tj. v letech 1945-1947, řídil Tvorbu S. K. Neumann (od roku 1947 spolu s Gustavem Barešem). [BXX] 400 Kč
TVORBA. Týdeník pro kulturu a politiku. Roč. 15/1946, č. 1 - 52, komplet. Praha, Ústř. výbor KSČ, V 4°, 832 (2) s. Ind. poloplátěná vazba v kombinaci s čerpaným papírem, včetně všech obálek. Velmi dobrý stav. Kdysi oblíbený týdeník s fučíkovskou tradicí, rozvíjených v kontextu revolučních poválečných změn. Doklad doby. Příspěvky od řady známých osobností, jak bolševicky profláklých, tak i doposud nezakázaných... Od prvého čísla čtrnáctého do 26. čísla šestnáctého ročníku, tj. v letech 1945-1947, řídil Tvorbu S. K. Neumann (od roku 1947 spolu s Gustavem Barešem). [BXX] 400 Kč
TVORBA. Týdeník pro kulturu a politiku. Roč. 16/1947, č. 1 - 52, komplet. Praha, Ústř. výbor KSČ, V 4°, 1028 s. Ind. poloplátěná vazba v kombinaci s čerpaným papírem, včetně všech obálek. Velmi dobrý stav. Kdysi oblíbený týdeník s fučíkovskou tradicí, rozvíjených v kontextu revolučních poválečných změn. Doklad doby; příspěvky od řady známých osobností, jak bolševicky profláklých, tak i doposud nezakázaných... Od prvého čísla čtrnáctého do 26. čísla šestnáctého ročníku, tj. v letech 1945-1947, řídil Tvorbu S. K. Neumann (od roku 1947 spolu s Gustavem Barešem). [BXX] 400 Kč
TVORBA. Týdeník pro kulturu a politiku. Roč. 17/1947, č. 1 - 52, komplet. Praha, Ústř. výbor KSČ, V 4°, 1040 (2) s. Ind. poloplátěná vazba v kombinaci s čerpaným papírem, včetně všech obálek. Velmi dobrý stav. Kdysi oblíbený týdeník s fučíkovskou tradicí, rozvíjených v kontextu revolučních poválečných změn. Doklad doby; příspěvky od řady známých osobností, jak bolševicky profláklých, tak i doposud nezakázaných... Od prvého čísla čtrnáctého do 26. čísla šestnáctého ročníku, tj. v letech 1945-1947, řídil Tvorbu S. K. Neumann (od roku 1947 spolu s Gustavem Barešem). [BXX] 400 Kč
VADIMOV, A.: KOUZLA. Praha, Práce, 1962, 8°, 186 (2) s., 541 vyobrazení. Pův. celopl. vazba s přebalem. Velmi dobrý stav, čisté. [B53;B53] 150 Kč
VODÁK, Aleš: SEMENA NEBO PLODY NAŠICH KULTURNÍCH ROSTLIN A NEJČASTĚJŠÍCH PLEVELŮ. + KROPÁČ, Zdeněk a Marie NEJEDLÁ: KLÍČNÍ ROSTLINY NAŠICH BĚZNÝCH PLEVELŮ. Praha, ČSZV, 1956, V 8°, 241 (3) s. + 29 obrazových tabulí na křídovém papíře s protilehlým textem. Pův. celopl. vazba s přebalem.- Na přebalu mírné stopy užití, jinak zřejmě nečtené. [B23] 290 Kč
VOLDŘICH, Rudolf: TECHNOLOGIE ŠUMIVÝCH VÍN. Praha, SNTL, 1984, 238 (2) s., 81 vyobrazení, 39 tabulek. Pův. celopl. vazba s přebalem. Přebal s velmi mírnými stopami užití, kniha nečtená. Vysoce odborná publikace. [B12] 160 Kč
WAGNER, Eduard: HIEB- UND STICHWAFFEN. Praha, Artia, 1978, 8°, 253 (1) s., 242 stran s vyobrazením a vypsáním charakteristickcýh znaků zbraně, 2. vyd. Pův. celopl. vazba s přebalem. První záložka přebalu přehnuta, jinak výborný stav, nečtené. [B31] 480 Kč
WAGNER, J. E.: GEOLOGICKÁ MAPA KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO. Praha, Urbánek, 1883, 8°, . Rozkládací litografická mapa v pův. obálce. Mapa u hřbetu jednou natržena (nezasahuje do tiskové plochy), jinak patrně nepoužívané, obálka se stopami běžné manipulace. [B14] 270 Kč
WALLACE, Edgar: PEN Z POLYNTHY. Praha, Přítel knihy, 1927, 8°, 226 (2) s. Pův. brož. Dobře zachováno. [B11] 120 Kč
ZAHRADNÍK, Isidor Theod. (vyd.): SLOVNÍK LATINSKO-NĚMECKO-ČESKÝ PRO LADISLAVA POHROBKA, KRÁLE ČESKÉHO. Dle rukopisu palatinského č. 1787 knihovny vatikánské. Praha, Česká akademie císaře Fr, Josefa, 1904, 73 (1) s. (z toho 1-20 text, 21 - 73 slovník) + 3 přílohy na křídě. Individuální knihovní polopl. vazba s pp. štítlem na hřbetu. V titulu několik inventárních čísel a raz. bývalých knoven, jinak čisté, velmi dobře zachovalé. [B14] 315 Kč
ZEMAN, A. a V. LHOTKA a V. LAŠTOVKA: K HISTORII PLZEŇSKÝCH PIVOVARŮ. Plzeň, KN, 1959, 8°, 139 (3) s. + obrazová příloha. Pův. celopl. vazba. V knize průběžně raz. bývalého majitele. Dobrý stav. [B12] 160 Kč
ZMATLÍK, Karel: ŠACHY. Methodická učebnice praktické hry. Praha, Šolc a Šimáček, 1947, 8°, 366 (2) s., 6. doplněné vyd. Pův. brož. Obálka s mírnými stopami užití, částečně nerozřezáno, dobrý stav. [B24] 180 Kč
ZMATLÍK, Karel a Josef LOUMA: ŠACHISTA ZAČÁTEČNÍK, Základy moderního šachu. Praha, STN, 1955, 239 (1) s., mnoho vyobrazení. Pův. polopl. vazba s přebalem. Dobře zachováno. [B54] 150 Kč